چگونه آیفون و آیپد خود را همگام سازی کنیم

۵/۵ - (۶ امتیاز)

چگونه آیفون و آیپد خود را همگام سازی کنیم

آیا باید بدانید که چگونه آیفون و آیپد خود را همگام سازی کنید؟ در این پست HiVPN نحوه همگام نگه داشتن دو دستگاه iOS یا iPadOS و محافظت از تمام داده های خود آورده شده است.

خیلی وقت پیش نبود که تنها راه همگام سازی آیفون و آیپد از طریق iTunes بر روی کامپیوتر شما بود. اکنون، این فرآیند به لطف iCloud بسیار ساده تر شده است.

بیایید نحوه همگام سازی داده های آیفون و آیپد خود را با استفاده از iCloud بررسی کنیم تا بتوانید به محتوای خود در همه جا دسترسی داشته باشید.

نحوه همگام سازی محتوای آیفون و آیپد از طریق iCloud

ساده ترین راه برای همگام سازی فایل ها در دستگاه های اپل شما از طریق iCloud است. iCloud اولین بار در سال ۲۰۱۱ معرفی شد و به شما امکان می دهد داده هایی مانند اسناد، عکس ها و موسیقی را در سرورهای اپل ذخیره کنید. سپس می‌توانید به محتوای خود در دستگاه‌های iOS، iPadOS، macOS و Windows دسترسی داشته باشید و آن را دانلود کنید. این سرویس همچنین به شما امکان می دهد مستقیماً از دستگاه های تلفن همراه برای اهداف راه اندازی و بازیابی نسخه پشتیبان تهیه کنید.

با iCloud، داده‌های شما هم هنگام حمل و نقل و هم در فضای ذخیره‌سازی امن می‌مانند. اپل از توکن های امن برای احراز هویت استفاده می کند و رمزگذاری سرتاسر از اطلاعات حساس محافظت می کند. برای همگام سازی داده ها در دستگاه های اپل خود، باید مطمئن شوید که فضای ذخیره سازی iCloud کافی دارید. اگر به اندازه کافی ندارید، قبل از تلاش پیامی در دستگاه iOS خود خواهید دید.

iCloud به طور پیش‌فرض ۵ گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان ارائه می‌کند، با گزینه‌هایی برای ارتقا به ۵۰ گیگابایت، ۲۰۰ گیگابایت یا ۲ ترابایت فضای ذخیره‌سازی iCloud.

فضای ذخیره سازی iCloud خود را بررسی کنید

برای اینکه ببینید چقدر فضای ذخیره سازی در iCloud در دسترس دارید:

 1. در دستگاه iOS خود، به برنامهتنظیمات بروید و روی [نام شما] ضربه بزنید .
 2. iCloud > Manage Storageرا انتخاب کنید .
 3. جزئیات فضای ذخیره سازی iCloud خود را در بالای صفحه خواهید دید.

همچنین می توانید فضای ذخیره سازی iCloud خود را در مک یا رایانه شخصی بررسی کنید:

 • در macOS ، روی نماد Apple در سمت چپ بالای رایانه خود کلیک کنید و System Preferences را انتخاب کنید . از آنجا روی Apple ID > iCloud و سپس Manage کلیک کنید .
 • در رایانه شخصی خود، iCloud را برای ویندوز نصب و باز کنید.

درباره همگام سازی همه داده ها

برای همگام‌سازی داده‌ها در iPhone و iPad خود، فرض می‌کنیم که هنوز حداقل یکی از این دو دستگاه را راه‌اندازی نکرده‌اید. اگر هر دو دستگاه از قبل راه‌اندازی شده‌اند، باید آیفون یا آی‌پد خود را با استفاده از تنظیم مجدد کارخانه پاک کنید و سپس از طریق یک نسخه پشتیبان iCloud همگام‌سازی کنید.

برای شروع همگام‌سازی، مطمئن شوید که دستگاه‌هایتان در یک شبکه Wi-Fi هستند. همچنین به یک نسخه پشتیبان به‌روز در iCloud نیاز دارید.

 1. به برنامهSettings بروید ، سپس به [Your Name] > iCloud بروید . iCloud Backup را انتخاب کنید .
 2. مطمئن شوید که کلیدiCloud Backup فعال است، سپس روی Back Up Now ضربه بزنید .
 3. صبر کنید تا نسخه پشتیبان کامل کامل شود.

سپس در دستگاه مورد نظر:

 1. دستگاه را روشن کنید و فرآیند راه اندازی را شروع کنید. دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا زمانی که صفحهبرنامه ها و داده ها را ببینید .
 2. در این صفحه، رویRestore from iCloud Backup ضربه بزنید .
 3. آخرین نسخه پشتیبان را انتخاب کنید، که باید تاریخ فعلی را داشته باشد.
 4. منتظر بمانید تا فرآیند بازیابی کامل شود.

اکنون آیفون و آیپد خود را با استفاده از داده های iCloud همگام کرده اید.

همگام سازی دسته های خاص از طریق iCloud

ممکن است نخواهید تمام داده های دستگاه های مختلف خود را از طریق iCloud همگام سازی کنید. در عوض، ممکن است بخواهید فقط داده‌های دسته‌ها یا برنامه‌های خاص را همگام‌سازی کنید. شاید فقط بخواهید عکس ها یا اطلاعات خود را از برنامه Reminders همگام کنید.

فقط برای همگام سازی داده های خاص:

 1. مطمئن شوید که با استفاده از همان Apple ID به هر دستگاه وارد شده اید.
 2. سپس، در برنامهتنظیمات در یکی از دستگاه‌ها، روی [نام شما] > iCloud ضربه بزنید .
 3. برنامه‌ها یا دسته‌هایی را که دیگر نمی‌خواهید همگام‌سازی کنید، غیرفعال کنید. از این پس، تغییرات ایجاد شده در این دستگاه (برای آن دسته‌ها یا برنامه‌ها) با دیگر دستگاه‌های اپل شما همگام‌سازی نخواهد شد.
 4. در صورت لزوم مراحل ۱ تا ۳ را در دستگاه های دیگر تکرار کنید.

درباره همگام سازی داده های برنامه

بسیاری از برنامه های iOS در اپ استور از iCloud برای ذخیره داده ها استفاده می کنند. این باعث می‌شود که هنگام نصب همان برنامه، اطلاعات آنها در دستگاه‌های شما همگام‌سازی شود.

اگر برنامه مورد علاقه خود را در لیست شرح داده شده در بالا نمی بینید، باید با توسعه دهنده تماس بگیرید. شاید آنها همگام سازی iCloud را در به روز رسانی آینده اضافه کنند.

درباره iCloud Backup

با حرکت رو به جلو، مطمئن شوید که از iCloud Backup به طور منظم در دستگاه های اپل خود استفاده کنید. با پشتیبان‌گیری iCloud، می‌توانید به راحتی یک دستگاه جدید راه‌اندازی کنید (مانند آنچه که قبلاً انجام دادید) یا اطلاعات را در یک دستگاه موجود بازیابی کنید.

آیفون یا آی‌پد شما هر شب به‌طور خودکار در زمانی که از آن استفاده نمی‌کنید اجرا می‌شود. برای اینکه این اتفاق بیفتد، از موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

 • با رفتن به Settings > [Your Name] > iCloud > iCloud Backup ، تأیید کنید که iCloud Backup روشن است . برای فعال کردن روی دکمه ضربه بزنید.
 • مطمئن شوید که دستگاه شما شارژ می شود و به شبکه Wi-Fi متصل است.
 • برای شروع فرآیند، صفحه دستگاه باید قفل باشد.
 • بررسی کنید که فضای ذخیره سازی iCloud کافی برای انجام یک نسخه پشتیبان کامل دارید.

iCloud از چه اطلاعاتی نسخه پشتیبان تهیه می کند؟

به طور پیش فرض، از اطلاعات زیر با استفاده از iCloud پشتیبان گیری می شود:

 • اطلاعات برنامه
 • پشتیبان گیری اپل واچ
 • تنظیمات دستگاه
 • پیکربندی HomeKit
 • صفحه اصلی و سازماندهی برنامه
 • پیام های iMessage، متنی (SMS) و MMS
 • عکس ها و فیلم ها در دستگاه iOS شما
 • سابقه خرید از سرویس‌های اپل، مانند موسیقی، فیلم‌ها، نمایش‌های تلویزیونی، برنامه‌ها و کتاب‌های خود را انجام دهید
 • آهنگ های زنگ
 • رمز عبور پست صوتی تصویری (نیاز به سیم کارتی است که در حین تهیه نسخه پشتیبان از آن استفاده می شد)
 • برخی از اطلاعات برنامه قبلاً در iCloud ذخیره شده است و بنابراین بدون پشتیبان در همه دستگاه‌های شما همگام‌سازی می‌شود. این شامل مخاطبین، تقویم‌ها، نشانک‌ها، نامه، یادداشت‌ها، یادداشت‌های صوتی، عکس‌های به اشتراک‌گذاشته‌شده، عکس‌های iCloud، داده‌های سلامت، سابقه تماس و فایل‌هایی است که در iCloud Drive ذخیره می‌کنید.

 در مورد همگام سازی مستقیم بین دستگاه ها چیست؟

 • ممکن است تعجب کنید که آیا می توانید مستقیماً iPhone و iPad خود را با استفاده از Lightning یا USB-C همگام سازی کنید. متأسفانه، این امکان پذیر نیست.
 • iOS از این قابلیت پشتیبانی نمی کند، بنابراین باید از iCloud همانطور که در اینجا توضیح داده شده است استفاده کنید. با انجام این کار می توانیدعکس ها را از یک آیفون به آیفون دیگر منتقل کنید.

چرا فقط از رایانه برای همگام سازی استفاده نمی کنید؟

 • همانطور که گفته شد، همگام سازی داده ها بین دستگاه های iOS زمانی فقط از طریق iTunes یا Finder در نسخه های جدیدتر macOS امکان پذیر بود. استفاده از این روش هنوز امکان پذیر است، اگرچه در بهترین حالت دست و پا گیر است. لازم است از یک دستگاه در رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید، سپس دستگاه دیگر را با استفاده از همان دستگاه بازیابی کنید.
 • با این روش، شما در انواع فایل هایی که می توانید انتقال دهید محدود هستید. علاوه بر این، این فرآیند بیشتر از گزینه های ذکر شده در بالا طول می کشد.

همگام سازی iPad و iPhone شما آسان شده است

به طور خلاصه، همگام سازی داده ها بین دستگاه های iOS یا iPadOS به لطف iCloud به یک فرآیند ساده تبدیل شده است. چه بخواهید همه داده‌های خود را همگام‌سازی کنید یا فایل‌ها را انتخاب کنید، این فرآیند ایمن و ایمن است.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…