چگونه پیام های متنی اسپم را متوقف کنیم

۵/۵ - (۶ امتیاز)

چگونه پیام های متنی اسپم را متوقف کنیم

پیام های متنی هرزنامه چیزی بیش از اتلاف آزاردهنده وقت شماست. کلاهبرداران از آنها برای به دست آوردن اطلاعات شخصی شما، وادار کردن شما به پرداخت مبلغ گزافی برای پاسخ یا تماس یا نصب بدافزار در دستگاه شما استفاده می کنند. گرفتار چنین کلاهبرداری هایی نشوید. به خواندن مقاله HiVPN ادامه دهید تا بدانید برای جلوگیری از پیام های هرزنامه چه کاری باید انجام دهید.

اگر پیام متنی اسپم دریافت کردید چه کاری انجام دهید

 • هرگز به پیام‌های متنی هرزنامه پاسخ ندهید ، حتی اگر آنها بخواهند برای انصراف پاسخ دهند. اگر این کار را انجام دهید، به کلاهبردار تأیید می کند که شماره تلفن شما فعال است و ممکن است از آن برای حملات بعدی یا دریافت اطلاعات بیشتر از شما استفاده کند.
 • هرگز روی هیچ پیوندی کلیک نکنید زیرا ممکن است نرم افزارهای مخرب قابل نصب بر روی دستگاه شما را پنهان کنند. حتی اگر می گویند “برای انصراف کلیک کنید” روی آنها کلیک نکنید. اگر ادعا می‌شود پیام از طرف شرکتی است که شما به آن اعتماد دارید، به جای استفاده از پیوند، خودتان به وب‌سایت آن‌ها بروید تا وارد شوید.
 • هرگز اطلاعات شخصی را در اختیار نگذارید. شرکت‌های قانونی هرگز از شما نمی‌خواهند که با جزئیات ورود، گذرواژه، جزئیات پرداخت یا هر اطلاعات حساس دیگری پاسخ دهید. اگر شک دارید، مستقیماً با شرکت تماس بگیرید.

چگونه پیام های متنی اسپم را مسدود کنیم

 • شماره را در تلفن iOS یا Android خود مسدود کنید. با این حال، این ممکن است همیشه کارساز نباشد زیرا کلاهبرداران ممکن است از یک شماره جعلی برای شما پیام ارسال کنند و دفعه بعد می توانند از شماره دیگری برای ارسال پیامک به شما استفاده کنند.

در iPhone: به پیام متنی بروید > روی شناسه فرستنده کلیک کنید > روی Info کلیک کنید > روی شناسه فرستنده کلیک کنید > و روی Block this caller ضربه بزنید .

در Android: به پیام متنی بروید > روی نماد سه نقطه در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید > Block number را انتخاب کنید .

 • مستقیماً با شرکت تماس بگیرید و بخواهید انصراف دهید. با این حال، به شماره ای که پیامک را از آن دریافت کرده اید پاسخ ندهید یا تماس نگیرید. آنها ممکن است از طرف کلاهبردارانی باشند که وانمود می کنند از شرکت مورد اعتماد شما هستند. بهتر است شماره آنها را به صورت آنلاین در وب سایت رسمی آنها پیدا کنید و با آنها تماس بگیرید.
 • شماره تلفن همراه خود را در رجیستری ملی عدم تماس قرار دهید. این باید فروشندگان را از خرید یا به روش های دیگر دریافت شماره شما از پایگاه های داده مختلف جلوگیری کند.
 • بررسی کنید که آیا شرکت مخابراتی شما می تواند شناسه تماس گیرنده را مسدود کند یا خیر. با این حال، آنها معمولا بر روی مسدود کردن تماس های ناخواسته به جای پیامک های ناخواسته تمرکز می کنند.
 • می توانید از برنامه های شخص ثالث استفاده کنید. با این حال، آنها همچنین بیشتر تماس های هرزنامه را به جای پیام های متنی مسدود می کنند. اگر تصمیم به استفاده از چنین برنامه هایی دارید، مراقب باشید که برخی از آنها ممکن است اطلاعات شما را بدون اجازه شما جمع آوری کنند یا حتی به شرکت های دیگر بفروشند. سیاست های حفظ حریم خصوصی آنها را با دقت بخوانید.

نحوه گزارش پیامک های اسپم

همچنین باید پیام‌های هرزنامه و فرستنده‌های آنها را گزارش کنید:

ارسال پیام‌های ایمیل تجاری ناخواسته به دستگاه‌های بی‌سیم، از جمله تلفن‌های همراه و پیجر، غیرقانونی است، مگر اینکه فرستنده ابتدا اجازه شما را بگیرد. همچنین ارسال پیام‌های متنی ناخواسته از شماره‌گیر خودکاری که شماره‌های تلفن را با استفاده از یک تولیدکننده اعداد تصادفی یا ترتیبی ذخیره و شماره‌گیری می‌کند، غیرقانونی است.

– کمیسیون تجارت فدرال

گزارش چنین پیام‌هایی همچنین ممکن است از ارسال هرزنامه بیشتر به تلفن شما جلوگیری کند و به سایر افراد کمک کند تا از هرزنامه جلوگیری کنند. شما می توانید این کار را انجام دهید:

 • ثبت شکایت آنلاین در صفحه FTC یا در یک نهاد نظارتی مشابه در کشور شما.
 • گزارش این پیام ها و فرستنده ها به شرکت مخابراتی شما. پیام اصلی را کپی یا انتخاب کنید و آن را به ۷۷۲۶ پیامک کنید. اگر مشتری AT&T، Verizon Wireless، T-Mobile یا Sprint هستید، می توانید این کار را انجام دهید. آنها از این اطلاعات برای مسدود کردن پیام‌های هرزنامه آینده استفاده خواهند کرد.
  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : دی ۲۱, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است یک آسیب پذیری جدید کشف شده به هکرها اجازه می دهد تا کاربران واتس اپ را استراق سمع کنند، چت های آنها را بخوانند و نرم افزارهای جاسوسی را فقط…

  جنایت سیا
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  جنایت سیا

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) جنایت سیا کلاهبردارانی که خود را به عنوان ماموران سیا معرفی می کنند، برای ادعای داشتن پورن کودکان، باج می خواهند و تهدید می کنند که دستگیر شوند. با ادامه این مطلب در HiVPN همراه باشید.

  نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت کلاهبرداران مهربانی مردم را شکار می کنند. ما در این پست HiVPN به شما می گوییم که چگونه آنها را از کسانی که واقعاً نیازمند هستند متمایز کنید.