چگونه کسی را از جاسوسی تلفن همراه خود منع کنم

۵/۵ - (۶ امتیاز)

چگونه کسی را از جاسوسی تلفن همراه خود منع کنم

با برنامه‌های نظارت بیش از حد دولتی، نرم‌افزارهای جاسوسی افسارگسیخته ،حفظ امنیت عملاً غیرممکن است. همه تلاش می کنند به آنچه در تلفن همراه شما است دسترسی پیدا کنند. از آنجایی که خلاص شدن از شر تلفن های ما یک گزینه نیست، ایمن کردن آنها مهم تر از همیشه است. با ما در این پست HiVPN همراه باشید.

چگونه بفهمیم گوشی شما در حال جاسوسی است؟

اکثر ابزارهای جاسوسی باعث ایجاد اشکالاتی می شوند که به شما در شناسایی آنها کمک می کند. به سادگی به نحوه عملکرد دستگاه تلفن همراه خود بسیار توجه کنید. در اینجا چند نشانه وجود دارد که نشان می دهد تلفن شما ممکن است به خطر بیفتد:

تخلیه بیش از حد باتری

تخلیه بیش از حد باتری معمولاً به دلیل فعالیت‌های فشرده منابع مانند بازی، پخش جریانی یا مرور وب ایجاد می‌شود. با این حال، اگر زمانی متوجه شدید که باتری شما بدون استفاده قابل توجهی از تلفن شما خالی می شود، می تواند نشان دهنده وجود نرم افزارهای جاسوسی باشد. معمولاً چنین نرم افزارهایی در حین فعال بودن از مقدار قابل توجهی از منابع دستگاه شما استفاده می کنند.

استفاده بیش از حد از داده ها

از آنجایی که برنامه‌های جاسوس‌افزار برای ارسال داده‌ها از دستگاه تلفن همراه شما به سرور C&C فرمان و کنترل هکر طراحی شده‌اند، استفاده بیش از حد از داده‌ها می‌تواند نشان دهنده آلوده شدن شما باشد. این ایده خوبی است که استفاده از شبکه خود را به طور منظم پیگیری کنید. به این ترتیب، می‌توانید سنبله‌های غیرعادی را که می‌تواند نشان‌دهنده فعالیت‌های فریبنده باشد، تشخیص دهید.

فعالیت در دستگاه شما در حالت آماده به کار

این نشانه دیگری است که مردم تمایل به نادیده گرفتن آن دارند. اگر تلفن شما به طور قابل توجهی کندتر کار می کند، در حالت آماده به کار روشن می شود، یا روشن یا خاموش شدن زمان بیشتری طول می کشد، باید توجه داشته باشید. می توانید فعالیت برنامه خود را از طریق منوی تنظیمات سیستم عامل خود بررسی کنید.

دریافت متون غیر معمول یا مشکوک

برخی از ابزارهای جاسوسی از پیام های متنی برای دریافت دستورات و تعامل با صاحبان آنها استفاده می کنند. یک متن ساده می‌تواند ردیابی GPS را آغاز کند، میکروفون/دوربین شما را فعال کند یا سایر فرآیندهای تهاجمی را بدون اطلاع شما آغاز کند. چنین پیام‌های متنی اغلب به نظر می‌رسد که از یک فرستنده ناشناس چرندیات می‌آید. با این حال، نادیده گرفتن آنها می تواند پایان بدی داشته باشد.

صداهای مشکوک

نرم افزارهای جاسوسی مورد استفاده برای استراق سمع مکالمات تلفنی ممکن است در طول تماس شما صداهای عجیبی تولید کنند. اینها شامل نویز سفید، بوق، تروق و اکو است. در حالی که چنین اختلالاتی می تواند ناشی از دریافت بد باشد، اما بهتر است که از شانس استفاده نکنید و دستگاه خود را برای فعالیت مشکوک و برنامه های مزاحم بررسی کنید.

چگونه نرم افزارهای جاسوسی را از دستگاه اندروید خود شناسایی و حذف کنیم

اگر گمان می‌کنید اندروید شما به بدافزار آلوده شده است، به احتمال زیاد یک برنامه است، بنابراین باید تمرکز تلاش‌های امنیتی شما باشد.

 1. اگر تلفن شما علائم بدافزار را نشان می دهد، آن را خاموش کنید. می‌توانید از دستگاه دیگری برای جستجوی راه‌حل استفاده کنید و نمی‌خواهید بدافزار اطلاعات شما را بیشتر از آنچه قبلاً داشته است بدزدد.
 2. مقداری تحقیق کن. علائم چه بود؟ آیا کسی آنلاین از همین مسائل شکایت دارد؟ حتی ممکن است متوجه شوید که دیگران قبلاً به ته چیزها رسیده اند و برنامه ای را که شما از آن استفاده می کنید به عنوان مقصر شناسایی کرده اند. فراموش نکنید که این هدف شماست – کشف اینکه کدام برنامه ممکن است از شما جاسوسی کند.
 3. اندروید خود را در حالت ایمن راه اندازی کنید ،دستورالعمل های نحوه انجام این کار ممکن است از دستگاهی به دستگاه دیگر متفاوت باشد.این اطمینان حاصل می کند که فقط برنامه های ضروری و قابل اعتمادی که با تلفن شما ارسال شده اند در هنگام راه اندازی فعال خواهند بود. آیا علامت از بین رفته است؟ اگر چنین است، تقریباً مطمئناً بدافزار در دستان خود دارید. اگر می‌دانید به دنبال کدام برنامه هستید، اکنون آن را حذف کنید. اگر نه، می‌توانید برنامه‌ها را یکی یکی روشن کنید تا زمانی که علائم را مشاهده کنید تا مشخص شود کدام برنامه مسئول است. اگر علائم اخیراً ظاهر شده اند، احتمالاً اخیراً برنامه را نیز دریافت کرده اید، اما نمی توانید ۱۰۰٪ مطمئن باشید.
 4. اگر حذف برنامه های مشکوک کمکی نکرد، ممکن است بخواهید گوشی خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید. این کار هر بدافزاری را از بین می‌برد، اما رمزهای عبور ذخیره شده، همه برنامه‌های دیگر و هر داده دیگری را که در تلفن خود ذخیره کرده‌اید نیز حذف می‌کند. مطمئن شوید هر چیزی که نمی خواهید از دست بدهید در جای دیگری همگام سازی شده است.
 5. آخرین مرحله کنترل آسیب است. اگر بدانید برنامه چیست و چه نوع اطلاعاتی را دزدیده است، این کار آسان تر خواهد بود. رمزهای عبور خود را تغییر دهید، کوکی های خود را حذف کنید، با بانک خود تماس بگیرید – کاری را که لازم است انجام دهید تا مطمئن شوید که اطلاعات دزدیده شده نمی تواند علیه شما استفاده شود. اگر نمی دانید کدام برنامه از شما جاسوسی می کند یا چه چیزی را دزدیده است، انجام این کار ممکن است سخت تر باشد، اما مهم است که اطمینان حاصل کنید که نمی توانید هدف کلاهبرداری یا سرقت هویت قرار بگیرید.

چند راه دیگر برای ایمن سازی دستگاهتان:

 • یک رمز عبور قوی تنظیم کنید.
 • سیستم عامل خود را به روز کنید.
 • HiVPN را نصب کنید

چگونه نرم افزارهای جاسوسی را از آیفون خود شناسایی و حذف کنیم

اگر فکر می کنید ممکن است شخصی از آیفون شما جاسوسی کند، به احتمال زیاد این یک برنامه خواهد بود. اپل محیط فروشگاه اپلیکیشن خود را نسبتاً تمیز نگه می‌دارد، اما هیچ‌کس کامل نیست، و آن‌ها به برخی از بدافزارها نیز اجازه ورود می‌دهند (توجه: این دستورالعمل‌ها فقط برای آیفون‌های غیر جیلبریک اعمال می‌شوند.)

 1. اولین کاری که باید انجام دهید اگر گوشی شما علائم بدافزار را نشان می دهد این است که آن را به طور کامل خاموش کنید. شما نمی خواهید بدافزار اطلاعاتی را که قبلاً دارد به سرقت ببرد. تا زمانی که علائم بدافزار را به وضوح مشاهده کرده باشید، می توانید بدون تلفن خود به تحقیقات خود ادامه دهید.
 2. به دنبال علائم خود به صورت آنلاین باشید. آیا کاربران دیگری هم چنین مشکلاتی را داشته اند که شما داشتید؟ چه کسی می داند – آنها ممکن است قبلاً متوجه شده باشند که چگونه مشکل شما را برطرف کنند. در هر صورت، شما به دنبال اطلاعاتی هستید که ممکن است شما را به برنامه مخربی که مسئول مشکلات شماست هدایت کند.
 3. امیدواریم اکنون ایده ای داشته باشید که کدام برنامه ممکن است گوشی شما را آلوده کند. با این حال، حتی اگر این کار را نکنید، زمان آن رسیده است که گوشی خود را دوباره روشن کنید. می‌توانید انتخاب کنید یا گوشی خود را در حالت بازیابی راه‌اندازی کنید و به بازیابی ادامه دهید ، یا به سادگی آن را روشن کنید و بازنشانی یکی از نسخه‌های پشتیبان iCloud خود را شروع کنید.
 4. اگر پشتیبان گیری کمکی نکرد، باید بازنشانی کامل کارخانه را انجام دهید.فراموش نکنید که بازنشانی کامل همه چیزهایی را که از آنها نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید حذف می کند. اگر چیزی دارید که نمی خواهید از دست بدهید، مطمئن شوید که در جای دیگری ذخیره شده است.
 5. اکنون که تلفن شما عاری از نرم افزارهای جاسوسی است، ایده خوبی است که هر گونه آسیبی که برنامه ممکن است ایجاد کرده باشد یا ممکن است احتمال ایجاد آن را داشته باشد، کاهش دهید. خود را به داده هایی که به برنامه داده اید محدود نکنید، زیرا راه هایی وجود دارد که برنامه ها بتوانند اطلاعات را از جاهای دیگر دستگاه شما دریافت کنند. رمزهای عبور خود را تغییر دهید، با بانک خود تماس بگیرید تا در مورد احتمال فعالیت مشکوک به آنها هشدار دهید، و هر کاری می توانید انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعات خصوصی شما نمی تواند علیه شما استفاده شود.

اگرچه iOS به دلیل امنیت خود مشهور است، اما بهتر است چند قدم احتیاطی برای حفظ امنیت خود بردارید.

چند راه برای ایمن سازی دستگاه:

 • یک رمز عبور قوی تنظیم کنید
 • سیری را در صفحه قفل غیرفعال کنید
 • اعلان های قفل را غیرفعال کنید
 • همگام سازی خودکار با iCloud را غیرفعال کنید
 • iOS را به روز کنید
 • HiVPN را نصب کنید.

خوشبختانه، در حال حاضر، ردیابی و حذف نرم افزارهای جاسوسی موبایل چندان سخت نیست. در نهایت، ما با موج جدیدی از نرم افزارهای جاسوسی موبایل پیشرفته روبرو خواهیم شد. چالش این است که پادمان های خود را بر این اساس تنظیم کنیم.

اکنون از تلفن همراه خود محافظت کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…