چگونه از دنبال کردن مجدد تبلیغات در سرتاسر وب جلوگیری کنیم

۵/۵ - (۶ امتیاز)

چگونه از دنبال کردن مجدد تبلیغات در سرتاسر وب جلوگیری کنیم

اگر زمان کافی را صرف مرور اینترنت می کنید، ممکن است متوجه شده باشید که برخی از تبلیغات شما را هر کجا که می روید دنبال می کننداکنون اگر از این واقعیت که تحت نظارت و ردیابی هستید خوشتان نمی آید، در این پست HiVPN نحوه جلوگیری از هدفگیری مجدد آمده است.

هدف گذاری مجدد: خوب، بد و خزنده

پس اینجوری میشه شما به وب سایتی مراجعه می کنید که به دنبال یک جفت کفش جدید (کتاب، ماشین، اتاق هتل و غیره) می گردید و بر روی مدل هایی که دوست دارید کلیک می کنیدسپس تصمیم می گیرید به جستجو ادامه دهید و سایت را ترک کنیدنکته بعدی که می دانید شروع به دیدن بنرهایی برای آن کفش ها در همه جا آنلاین می کنیدآنها در وبلاگی که شما دوست دارید نشان داده می شوند، دوباره در فیس بوک یا یک سایت خبری محبوب ظاهر می شوند.

یا، فرض کنید، باید برای برادرزاده ۲ ساله خود هدیه بخریدکاری که شما انجام می دهید این است که به سرعت از مغازه های اسباب بازی فروشی سر بزنید، یک چیز زیبا بخرید، سایت را ببندید و تماماما نه، از این به بعد آن تبلیغات کالاهای کودک شما را تنها نخواهند گذاشت.

بر اساس این دو مثال رایج، ما به راحتی می‌توانیم متوجه شویم که دو طرف هدف‌گیری مجدد وجود داردبسیاری از برندها، از جمله HiVPN، از این ابزار بازاریابی برای کمک به مشتریان خود برای کشف محصولات جدید و یافتن معاملات مورد علاقه خود استفاده می کنندبا این وجود، وقتی ضعیف اجرا شود، می تواند چیزهایی را ارائه دهد که شما به آنها علاقه ندارید و بسیار آزاردهنده شودناگفته نماند احساس وحشتناک تماشا شدن بدون اینکه دقیقاً بدانیم چرا، کی و توسط چه کسی تماشا می‌شویم.

کوپر کوئینتین ، مدافع حریم خصوصی برای EFF می‌گوید بیش از ترسناک بودن، نقض بزرگ حریم خصوصی استمردم باید بتوانند چیزها را بخوانند و کارها را انجام دهند و در مورد چیزهایی صحبت کنند بدون اینکه نگران تماشا یا ضبط شدن آنها باشند.

چگونه کار می کند؟

تخمین زده می شود که هر کاربر اینترنتی به طور متوسط ۱۷۰۰ بنر در ماه می بیند بنابراین تعجب آور نیست که شرکت ها هر کاری که می توانند انجام می دهند تا از بین مردم متمایز شوند و توجه شما را به خود جلب کنندظاهراً هدف‌گیری مجدد مؤثرترین شکل انجام این کار است، زیرا احتمال بیشتری وجود دارد که تبلیغاتی را که چیزهایی را که واقعاً به آن نیاز دارید یا دوست دارید، ارائه می‌دهد، مشاهده کنیدپس از کجا می دانند؟

هدف‌گیری مجدد نوعی از تبلیغات آنلاین است که معمولاً به کوکی‌ها متکی است ، تکه‌های کوچکی از کد که هنگام بازدید از یک وب‌سایت برای اولین بار در مرورگر شما ریخته می‌شوددر حالی که این کوکی‌ها واقعاً شما را نمی‌شناسند، اما به شرکت‌ها این امکان را می‌دهند که عادت‌های مرور شما را ردیابی کنند، بدانند به چه چیزی نگاه می‌کنید و سپس شما را به سایت دیگری دنبال کنند تا برخی از تبلیغات را به شما نشان دهند.

بنابراین هنگامی که یک بازدیدکننده به یک محصول علاقه نشان می دهد، شرکت می تواند تبلیغات را از طریق شرکت های هدف گیری مجدد خریداری کند تا آن محصول خاص را در وب سایت های دیگر نمایش دهد.

با این وجود، علیرغم تمام صحبت هایی که در مورد ارتباط و تجربه بهتر مشتری می شود، هدف گذاری مجدد چیزی است که بسیاری از کاربران دوست دارند از آن اجتناب کنندو کاملاً قابل درک است: چه کسی دوست دارد در اطراف، به خصوص توسط تبلیغات، دنبال شود؟

شما می توانید هدف گیری مجدد را کنترل کنید

متأسفانه، نمی‌توانید به‌طور کامل از رادار تبلیغ‌کنندگان ناپدید شوید، زیرا راه‌های زیادی وجود دارد که آنها می‌توانند به شما دسترسی پیدا کنندبا این حال، اقدامات خاصی وجود دارد که به شما کمک می کند تا آنچه را که آنلاین می بینید کنترل کنیدتکنیک‌های زیر گام‌های مفیدی هستند تا ردیابی شما را برای مرورگرهای وب (و تبلیغ‌کنندگان) سخت‌تر کنند:

داده های مرورگر خود را پاک کنید

گزینه‌ها برای مرورگرهای مختلف متفاوت است، اما به طور کلی می‌توانید با یافتن برگه‌های History یا Privacy به آنجا برسیدبا این حال، توجه داشته باشید که با این کار تمام تاریخچه، از جمله رمزهای عبور ذخیره شده و سایت‌های پربازدید حذف می‌شودبنابراین قبل از پاک کردن تاریخچه مرورگر خود، مطمئن شوید که صفحاتی را که می‌خواهید ذخیره کنید و بعداً از آن بازدید کنید، نشانک‌گذاری کنید.

کوکی ها را غیرفعال/بازنشانی کنید

همچنین می‌توانید مرورگر خود را طوری تنظیم کنید که کوکی‌های شخص ثالث را نپذیرد، اما ممکن است در دسترسی به وب‌سایت‌هایی که نیاز به ورود به سیستم دارند، مشکل داشته باشید. بنابراین بهترین گزینه در اینجا این است که مرورگر خود را طوری تنظیم کنید که هر بار که جلسه مرور خود را پایان می‌دهید، کوکی‌ها را حذف کنددر اینجا نحوه مدیریت تنظیمات کوکی ها در مرورگر خود آمده است: کروم ، فایرفاکس ، سافاری.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…