چگونه فیس بوک را از اشتراک گذاری اطلاعات خود با برنامه های شخص ثالث جلوگیری کنیم

۵/۵ - (۷ امتیاز)

چگونه فیس بوک را از اشتراک گذاری اطلاعات خود با برنامه های شخص ثالث جلوگیری کنیم

فیس بوک شما را خیلی خوب می شناسد. توسعه دهندگان و تبلیغ کنندگان برنامه های شخص ثالث نیز همین کار را انجام می دهند و دائماً رفتار شما را در شبکه اجتماعی ردیابی می کنند.بیایید روی یک چیز توافق کنیم ، وقتی صحبت از محافظت از اطلاعات شخصی کاربرانش می شود، فیس بوک یک شکست بزرگ است. برای اطلاعات بیشتر با HiVPN  همراه شوید.

اگر رسوایی اخیر کمبریج آنالیتیکا را از دست دادید، در اینجا یک خلاصه کوتاه آورده شده است: چهار سال پیش این شرکت مستقر در بریتانیا اطلاعات شخصی ۸۷ میلیون کاربر فیس بوک را جمع آوری کرد تا آنها را با تبلیغات کمپین دونالد ترامپ هدف قرار دهد.

این جمع‌آوری داده‌های عظیم تنها به این دلیل امکان‌پذیر بود که شرایط خدمات فیس‌بوک و API قبلی آن به برنامه‌های شخص ثالث اجازه می‌داد تا اطلاعات گسترده‌ای را نه تنها در مورد کسانی که از این برنامه‌ها استفاده می‌کنند، بلکه در دوستان فیس‌بوک خود نیز جمع‌آوری کنند.

خیلی خوب است که فیس بوک به خاطر در اختیار گذاشتن اطلاعات خصوصی شما به یک برنامه مسابقه تصادفی عذرخواهی کرد. همچنین گفت که این شرکت اقداماتی را انجام می دهد تا اطمینان حاصل کند که این اتفاق دیگر هرگز تکرار نخواهد شد. اما آیا می توانید پس از اتفاقی که افتاده است به خدمات اعتماد کنید؟ من پیشنهاد نمی‌کنم که فیس‌بوک را برای همیشه کنار بگذارید. کاری که در اینجا می توانید انجام دهید این است که تنظیمات حریم خصوصی خود را مدیریت کنید تا تا حد امکان در شبکه اجتماعی خصوصی بمانید.

ایمن سازی فیس بوک: تغییراتی که باید فورا ایجاد کنید

در پی رویدادهای اخیر، فیس بوک اعلام کرد که تغییراتی ایجاد کرده است تا کاربرانش کنترل بیشتری بر داده های خود داشته باشند. این محدودیت‌ها شامل محدودیت‌های جدید برای برنامه‌های شخص ثالثی است که می‌خواهند به حساب فیس‌بوک شما دسترسی پیدا کنند، و همچنین بسته شدن بخش تبلیغاتی «Partner Categories» که به تبلیغ‌کنندگان اجازه می‌دهد تا کاربران فیس‌بوک را بر اساس داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط کارگزاران داده هدف قرار دهند. فیس بوک همچنین اعلام کرد که دسترسی توسعه دهندگان به نمایه های کاربران را محدود می کند و به برنامه ها اجازه می دهد فقط نام، عکس نمایه و آدرس ایمیل کاربران را ببینند.

علاوه بر این، باید چند کلیک نیز انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعات خصوصی شما بین شما و فیس بوک باقی می ماند.

اشتراک‌گذاری جزئیات خود را با برنامه‌هایی که دیگر استفاده نمی‌کنید متوقف کنید

صفحه “تنظیمات برنامه” به شما امکان می دهد تمام برنامه هایی را که به حساب فیس بوک شما دسترسی دارند را مشاهده کنید. بله، حتی آنهایی که سال ها پیش از گوشی خود حذف کرده اید.

در اینجا، همچنین می‌توانید ببینید چه داده‌هایی را قبلاً به برنامه ارائه کرده‌اید، و همچنین برخی از اطلاعاتی را که دیگر نمی‌خواهید به اشتراک بگذارید حذف کنید. فیس بوک اعلام کرد که اگر توسعه دهندگان سه ماه از برنامه استفاده نکرده باشند دسترسی به پروفایل های کاربر را محدود می کند، اما من به شما پیشنهاد می کنم لیست را مرور کنید و به سادگی برنامه هایی را که دیگر استفاده نمی کنید حذف کنید.

برای انجام این کار، حساب فیس بوک خود را باز کنید و به منوی “تنظیمات” بروید و سپس روی “برنامه ها و وب سایت ها” کلیک کنید.

تنظیمات «پلتفرم» را خاموش کنید

اگر می خواهید از اشتراک گذاری هر یک از داده های خود در API فیس بوک جلوگیری کنید، خاموش کردن پلت فرم کاری است که باید انجام دهید. با این حال، توجه داشته باشید که پس از غیرفعال کردن این تنظیمات، نمی‌توانید با حساب فیسبوک خود وارد وب‌سایت‌های دیگر شوید. اگر از من بپرسید این کار درستی است. چرا که به هر حال چه کسی به آن ویژگی نیاز دارد؟

برای انجام این کار، در صفحه «برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها» بمانید و در قسمت «برنامه‌ها، وب‌سایت‌ها و بازی‌ها» روی «ویرایش» کلیک کنید.

اگر پلتفرم برنامه فیس بوک را غیرفعال کنید چه اتفاقی می افتد:

  1. شما نمی توانید با جزئیات فیس بوک خود وارد برنامه ها و وب سایت ها شوید.
  2. برنامه‌هایی که قبلاً نصب کرده‌اید ممکن است حساب‌ها و اطلاعات شما را حذف کنند (اما فقط اگر بخواهند).
  3. شما نمی توانید برخی از بازی ها را در فیس بوک بازی کنید.
  4. پست های منتشر شده توسط برنامه ها ممکن است از نمایه شما حذف شوند.
  5. با استفاده از افزونه های اجتماعی نمی توانید محتوا را با سایر برنامه ها به اشتراک بگذارید.

اگر با این موافق هستید، دکمه «خاموش کردن» را بزنید.

تنظیمات برگزیده تبلیغات خود را مدیریت کنید

بله، “ترجیحات”، زیرا هر کاری که انجام می دهید، نمی توانید به طور کامل از تبلیغات فیس بوک اجتناب کنید. با این حال، فیس بوک با مهربانی به شما اجازه می دهد تا ببینید از چه داده هایی برای ارائه تبلیغات به شما استفاده می کند و تغییراتی را ایجاد کنید تا بتواند به شما خدمات بهتری ارائه دهد.

چه کسی می تواند چیزهای شما را ببیند؟

صفحه تنظیمات و ابزارهای حریم خصوصی را نادیده نگیرید . اطمینان حاصل کنید که اطلاعات نمایه شما (از جمله لیست دوستان، شماره تلفن، عکس ها، پست ها و غیره) فقط برای دوستان شما قابل مشاهده است. در اینجا همچنین می‌توانید پست‌هایی را که در آن برچسب‌گذاری شده‌اید بررسی کنید و برچسب‌هایی را که با آن‌ها احساس راحتی نمی‌کنید حذف کنید. اگر به حریم خصوصی خود اهمیت می دهید، مطمئن شوید که نمایه خود را از موتورهای جستجو پنهان کرده اید.

موارد بعدی: ویژگی مدیریت داده دسترسی به اطلاعات شما.

فیس‌بوک همچنین اعلام کرده است که یک ویژگی امنیتی جدید به نام دسترسی به اطلاعات شما ارائه می‌کند که به کاربران اجازه می‌دهد به اطلاعات نمایه و جدول زمانی خود مانند پست‌های قدیمی، نظرات، لایک‌ها، جستجوها و غیره دسترسی پیدا کرده و مدیریت کنند.

“برخی از مردم می خواهند چیزهایی را که در گذشته به اشتراک گذاشته اند حذف کنند، در حالی که برخی دیگر فقط در مورد اطلاعات فیس بوک کنجکاو هستند. بنابراین، ما دسترسی به اطلاعات شما را معرفی می‌کنیم ، راهی امن برای دسترسی افراد و مدیریت اطلاعاتشان، مانند پست‌ها، واکنش‌ها، نظرات و چیزهایی که شما جستجو کرده‌اید.

برای راهنمایی های بیشتر در مورد ایمن سازی پروفایل های رسانه های اجتماعی خود، این پست وبلاگ را بخوانید که تمام نگرانی های اصلی حفظ حریم خصوصی را پوشش می دهد. و اگر احساس می کنید دیگر نمی توانید به فیس بوک اعتماد کنید، در اینجا نحوه حذف حساب خود آورده شده است.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…