چگونه در لینکدین خصوصی و ایمن بمانیم

۵/۵ - (۷ امتیاز)

چگونه در لینکدین خصوصی و ایمن بمانیم

لینکدین برترین شبکه اجتماعی برای حرفه ای ها است. شما ممکن است رویاها، امیدها و آرزوهای زندگی خود را در فیس بوک پست کنید، اما آن را در لینکدین رسمی نگه می دارید. امروز ما در این مقاله HiVPN به بهترین نکات برای حفظ خصوصی و ایمن ماندن در لینکدین خواهیم پرداخت.

از آنجایی که این یک سایت شبکه اجتماعی بسیار حرفه ای است، جایی که به عنوان رزومه و پلتفرم شبکه عمل می کند، بسیار مهم است که بهترین کار را انجام دهید و از حریم خصوصی خود محافظت کنید. با این حال، لینکدین در سال های اخیر به دلیل نقض گسترده حریم خصوصی در اخبار بوده است.

با وجود چنین شکاف هایی در امنیت سایت، چگونه می توانید خود و اطلاعات خود را خصوصی نگه دارید و همچنان از پلتفرم استفاده کنید؟

نکته شماره ۱: از تأیید صحت دو مرحله ای استفاده کنید

این یکی از بهترین نکات نه تنها برای لینکدین، بلکه برای تمام حساب های شما است. راستی‌آزمایی دو مرحله‌ای شامل «دانستن چیزی» مانند رمز عبور و سپس «داشتن چیزی» مانند تلفن یا سایر دستگاه‌های متصل به حساب شما است.

این یک ویژگی رایج در اکثر حساب ها (ایمیل، رسانه های اجتماعی) است، اما محافظت بسیار قوی برای کاربران ارائه می دهد. این کمک می کند تا احتمال سرقت هویت شما بسیار کاهش یابد، زیرا معمولاً باید کدی را که از طریق پیامک به تلفن خود ارسال می شود وارد کنید. البته، ممکن است بعد از مدتی کمی تلاش کنید، زیرا برای ورود به حساب خود باید بیش از یک میلی ثانیه هزینه کنید. با این حال، امنیت افزوده بیش از آن را جبران می کند.

نکته شماره ۲: رمز عبور خود را … به طور مرتب به روز کنید

متأسفانه، هنوز هم درست است که محبوب‌ترین رمز عبور هنوز رمز عبور  است. نیازی نیست کسی تکرار کند که داشتن رمزهای عبور قوی‌تر چقدر مهم است . با این حال، بسیاری به این توصیه توجه نمی کنند و در نهایت به خاطر آن رنج می برند.

شما باید رمز عبور لینکدین (و همه حساب) خود را به طور منظم تغییر دهید، هر ۳ ماه یکبار عالی خواهد بود. اما آن را از «رمز عبور» به «password1» تغییر ندهید.

شما باید از ترکیبی از حروف بزرگ، اعداد، حروف و علائم نگارشی استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر در جاده گل زندگی می کنید، می توانید رمز عبور خود را “fL0w3rR04d!” حدس زدن رمزهای عبور شما باید سخت تر از آن مثال باشد، اما این نقطه شروع خوبی است.

نکته شماره ۳: تنظیمات حریم خصوصی خود را بررسی کنید

اگرچه لینکدین دارای بسیاری از ویژگی های امنیتی داخلی است، حریم خصوصی و امنیت شما هنوز در درجه اول در دستان شماست. با بررسی و به‌روزرسانی تنظیمات حریم خصوصی خود، می‌توانید کنترل بیشتری روی آن‌ها به دست آورید. این تنظیمات در لینکدین عبارتند از:

  • پخش فعالیت: می‌توانید آن‌ها را روشن یا خاموش کنید. از آنها برای پخش هرگونه تغییری که در نمایه خود ایجاد کرده اید به علاوه فالوها و توصیه ها استفاده می شوند.
  • وقتی به نمایه‌شان نگاه می‌کنید، دیگران چه می‌بینند: در LinkedIn به‌طور پیش‌فرض، دیگران می‌توانند ببینند چه کسی نمایه آنها را مشاهده کرده است. در صورت تمایل می توانید به عنوان ناشناس ظاهر شوید.
  • چه کسی می‌تواند اتصالات شما را ببیند: می‌توانید اتصالات خود را فقط برای خود یا اتصالات درجه اول خود قابل مشاهده کنید.

نکته ۴: مرور ایمن (HTTPS) را روشن کنید

HTTPS نسخه امن تر اتصال HTTP (http:// در ابتدای URL سایت) است. تمام ارتباطات بین مرورگر شما و وب سایت را رمزگذاری می کند.

LinkedIn به طور خودکار یک اتصال ایمن ایجاد می کند که در بخش هایی از وب سایت هستید که از شما می خواهد اطلاعات حساس خود مانند اطلاعات کارت اعتباری را وارد کنید.

با این حال، می توان این را به کل وب سایت گسترش داد و در نتیجه محافظت بسیار بیشتری را به دست آورد.

نکته ۵: مراقب فیشینگ باشید

فیشینگ یک تاکتیک بسیار محبوب و رو به افزایش است که توسط مجرمان برای فریب دادن شما برای واگذاری اطلاعات خود (و در نهایت پول) استفاده می شود. آنها معمولاً این کار را با ظاهر شدن به عنوان یک دوست یا منبع قابل اعتماد انجام می دهند و از شما می خواهند که روی یک پیوند کلیک کنید یا یک پیوست را دانلود کنید.

شما باید همیشه مراقب این کلاهبرداری های فیشینگ باشید. گاهی اوقات تشخیص اینکه یک ایمیل قانونی است یا کلاهبرداری دشوار است. با این حال، پیام های فیشینگ معمولا:

  • از شما می خواهد یک پیوست را باز کنید یا نرم افزار را نصب کنید.
  • حاوی املا یا دستور زبان بد باشد.
  • یک موقعیت اضطراری را ارائه دهید، مانند «حساب شما به حالت تعلیق در می‌آید مگر اینکه…»

قبل از اینکه روی هر پیوندی کلیک کنید، نشانگر را روی پیوند ببرید (اما روی آن کلیک نکنید) و بررسی کنید که سایت مقصد واقعاً چیست.

البته، برای امنیت بیشتر، باید از VPN (شبکه خصوصی مجازی) مانند HiVPN استفاده کنید، که تمام ارتباطات شما را رمزگذاری می کند، و همچنین هنگام آنلاین بودن شما را ناشناس می کند تا کسی نتواند به شما بگوید کجا هستید. اتصال از.

با این نکات، زمانی که از لینکدین استفاده می کنید، بسیار خصوصی تر و ایمن تر خواهید بود.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۳۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…