چگونه خود را در برابر کلاهبرداری های لینکدین شناسایی و از خود محافظت کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

چگونه خود را در برابر کلاهبرداری های لینکدین شناسایی و از خود محافظت کنید

بازار کار از زمان شروع همه گیری نوسانات چشمگیری داشته است و توجه افراد جویای کار را به لینکدین جلب کرده است. با این حال، محبوبیت این پلتفرم باعث جذب کلاهبرداران نیز شده است، خواه آنها در سایت خود را به عنوان استخدام‌کننده در خود جای می‌دهند یا به سادگی از قالب پیام‌رسانی لینکدین برای ارسال ایمیل‌های کلاهبرداری کپی می‌کنند. بیایید در این پست HiVPN نگاهی بیندازیم به این که چرا لینکدین کلاهبرداران را جذب می کند و چه کاری می توانید برای محافظت از خود انجام دهید.

چگونه خود را در برابر کلاهبرداری های لینکدین شناسایی و از خود محافظت کنید

در زیر یک پیام کلاهبرداری واقعی از طریق لینکدین ارسال شده است و به گیرنده پیشنهاد می کند در مورد یک فرصت شغلی هیجان انگیز بگویید. شرکت مورد اشاره واقعی است. اما پیوند موجود در پیام آنها را به یک صفحه وب بدافزار ارسال می کند. آیا شما گول می خورید؟

چرا کلاهبرداران کاربران لینکدین را هدف قرار می دهند؟

طبق گزارش Insider Intelligence ، لینکدین رتبه اول را در ایالات متحده از نظر قابلیت اعتماد دیجیتال در میان سایت‌های رسانه‌های اجتماعی دارد (با وجود نقض‌های امنیتی در گذشته). لینکدین به جای خوراکی که تحت سلطه میم ها، جنگ های شعله و عکس های کودک است، مکانی حرفه ای است. حداقل، این همان چیزی است که در سطح ظاهر می شود.

در برخی سطوح، در میان کاربران لینکدین این انتظار وجود دارد که همه افراد حاضر در این پلتفرم دقیقاً مانند آنها باشند  یک حرفه ای. این می تواند کاربران را به سمت پایین نگه داشتن گارد خود سوق دهد که به نوبه خود آنها را به روی کلاهبردارانی که به دنبال استفاده از این اعتماد برای منافع خود هستند باز می کند.

خوشبختانه، هنگامی که بدانید به دنبال چه چیزی باشید، به راحتی می توان از این کلاهبرداری ها جلوگیری کرد. در اینجا پنج نوع کلاهبرداری لینکدین و همچنین نکاتی در مورد نحوه شناسایی آنها و محافظت از حریم خصوصی خود آورده شده است.

۵ کلاهبرداری در لینکدین که باید مراقب آنها باشید

۱. پروفایل های جعلی

پروفایل های جعلی  یکی از اجزای “گربه ماهیگیری” پایه و اساس همه کلاهبرداری های دیگر در لینکدین است. اگر در پلتفرم در معرض کلاهبرداری قرار گرفتید، این احتمال وجود دارد که غریبه ای که به عنوان یک کاربر قانونی ظاهر می شود، با شما تماس بگیرد.

شخص مورد نظر با تظاهر به عضو ارشد یک شرکت معتبر یا حتی فردی که می شناسید، یک درخواست تماس برای شما ارسال می کند. این آشنایی شانس پذیرش دعوت را افزایش می دهد.

هنگامی که آنها بخشی از شبکه شما هستند، آن شخص پیوندهای جعلی به پیشنهادات شغلی ساختگی را برای شما پیام می دهد. اگر روی آنها کلیک کنید، این پیوندها ممکن است ویروس ها و بدافزارها را روی دستگاه شما نصب کنند.

با این حال، این پروفایل های جعلی به راحتی قابل تشخیص هستند.

چگونه پروفایل های جعلی لینکدین را تشخیص دهیم؟

  • عکس پروفایلشون رو چک کن معمولاً از عکس‌های زنان زیبا یا مردان خوش‌تیپ استفاده می‌شود که اغلب از سایت‌های عکس استوک حذف می‌شوند. از جستجوی عکس معکوس به عنوان یک بررسی گذرا استفاده کنید.
  • کمی در شرکتی که در آن کار می کنند تحقیق کنید. یکی از الگوهای رایج برای پروفایل های جعلی، نام شرکتی است که نام پروفایل را منعکس می کند، به عنوان مثال، “استیو برادشاو – مشاور برادشاو”. وقتی شک دارید، شرکت را گوگل کنید. اگر نتیجه ای نداشت، حذف و مسدود کنید.
  • تجربه کاری آن‌ها در بسیاری از شرکت‌ها کم است یا مملو از نقش‌های کوتاه‌مدت است، که اغلب نشان‌دهنده ارشدیت عنوان شغلی فرضی آنها نیست.
  • آنها ارتباطات بسیار کمی دارند، یا شاید خیلی زیاد. و هیچ ارتباط متقابلی با هم ندارید.
  • گرامر و املای ضعیف یکی دیگر از امتیازات است. یک حرفه ای واقعی بعید است که چنین جزئیاتی را نادیده بگیرد. زمانی که خود را در دنیای تجارت معرفی می کنید، کمال کلیدی است.
  • آن‌ها مهارت‌های بسیار زیادی را فهرست کرده‌اند، زیرا وقتی به دنبال کاربرانی برای تماس هستند، شبکه گسترده‌ای را ایجاد می‌کنند. اگر هیچ یک از مهارت های کلیدی آنها با شما یا مهارت های رایج در حرفه شما مطابقت ندارد، بیشتر احتیاط کنید.

۲. فیشینگ

کلاهبرداری‌های فیشینگ لینکدین معمولاً از طریق یک «استخدام کننده» که اخیراً درخواست اتصال از آن را پذیرفته‌اید، در جعبه پیام شما قرار می‌گیرد.

آنها با استفاده از حس فوریت، به شما فشار می آورند تا روی یک لینک کلیک کنید، یک پیشنهاد شغلی شاداب را ارائه می دهند. اما به جای هدایت شما به سایت رسمی شرکت، به یک سایت جعلی فرستاده می شوید که اطلاعات شخصی شما را می خواهد.

InMail لینکدین یکی دیگر از راه های محبوب برای ارسال کلاهبرداری های فیشینگ است. برای استفاده از InMail، کاربر باید برای یک حساب پرمیوم ثبت نام کند. و اینها ارزان نیستند. بنابراین کلاهبرداران حساب های موجود را می ربایند. و از آنجایی که این یک حساب ممتاز و یک نمایه (به طور رسمی) قانونی است، از درخواست‌های تماس تصادفی قابل اعتمادتر است. و این عمل گسترده تر از آن چیزی است که فکر می کنید .

بنابراین، چگونه از این سیل ایمیل های فیشینگ جلوگیری می کنید؟

چگونه از کلاهبرداری های فیشینگ لینکدین جلوگیری کنیم؟

لینکدین اطلاعاتی در مورد نحوه شناسایی ایمیل های فیشینگ ارائه می دهد. اما به طور کلی، قبل از کلیک بر روی پیوند موجود در پیام، حتماً URL را از نظر مشروعیت ارزیابی کنید. و به خصوص مراقب ایمیل هایی با موضوعی مانند «بستن و پایان حساب کاربری لینکدین» باشید. این پیام‌ها باعث ایجاد فوریت می‌شوند که به طور بالقوه به ضرر قضاوت شماست. فقط وقت بگذارید و همه جزئیات کوچک را به طور کامل بخوانید و بررسی کنید.

۳. پیشنهادهای شغلی جعلی

استخدام‌کننده‌ای با شما تماس می‌گیرد که یک پیشنهاد شغلی شگفت‌انگیز به شما ارائه می‌دهد: پول بیشتر و عنوانی جذاب. خیلی خوب به نظر می رسد که درست باشد، و دلیلش این است که اینطور است. در اینجا دلیل آن است.

همه چیز به اعتماد برمی گردد. پیام فقط برای شما تنظیم می شود، و استخدام کننده از قبل نمایه شما را مشخص کرده است. وسوسه شده از پیشنهاد و اعتماد به استخدام کننده، روی پیوندی که برای شما ارسال کرده است کلیک می کنید. آنها ادعا می کنند که شما را به شرح شغل می برد. در عوض، به بدافزار یا صفحه‌ای پیوند می‌دهد که اطلاعات شخصی شما را می‌خواهد تا به شغل مورد نظر دسترسی پیدا کند.

برخی از کلاهبرداری‌ها حتی از شما می‌خواهند برای آموزش یا مواد هزینه کنید. کلاهبردار یک چک جعلی در پست برای شما ارسال می کند تا هزینه ها را پوشش دهد. سپس آنها شما را راهنمایی می کنند که اقلام را از فروشنده از پیش تأیید شده خود خریداری کنید. با این حال، این فروشنده فقط یک جلو برای کلاهبردار است. فروشنده/کلاهبردار فقط روش های پرداخت غیرقابل بازیابی مانند Western Union را می پذیرد. سپس سعی می‌کنید چک را نقد کنید، نیرنگ آشکار می‌شود و هزاران دلار از جیبتان می‌ماند.

چگونه از کلاهبرداری های شغلی جعلی جلوگیری کنیم

هنگام دریافت لینک های خارجی بسیار مراقب باشید. فقط از طریق پورتال Jobs و دکمه Easy Apply که در بالای اکثر لیست های شغلی موجود است، برای مشاغل در LinkedIn درخواست دهید. و از وارد کردن اطلاعات خود در یک سایت خارجی خودداری کنید. اگر از شما خواسته شد که به وب سایت شرکت بروید، خودتان آن را جستجو کنید و به صفحه مشاغل آنها بروید.

۴. کلاهبرداری های پشتیبانی فنی

یک روز یک نفر با شما تماس می گیرد و ادعا می کند که از لینکدین است. ظاهراً اکانت شما مشکلی دارد. همه چیز مشروع به نظر می رسد. یک لوگوی لینکدین روی ایمیل وجود دارد و از همان رنگ های برند استفاده می کند. تا اینجا همه چیز خوب است

ایمیل شامل یک لینک است. روی آن کلیک می‌کنید و شما را به صفحه ورود لینکدین می‌برد که با یک URL قانونی کامل می‌شود. با این حال، صفحه جعلی است. تنها هدف آن این است که اطلاعات شما را بکشید. اگر اطلاعات خود را وارد کرده بودید، مطمئناً اکنون با حساب خود مشکل دارید.

چگونه از کلاهبرداری های پشتیبانی فنی جلوگیری کنیم

آدرس ایمیل را با دقت بررسی کنید. در حالی که ممکن است آرم ها و رنگ های بنر رسمی به نظر برسند، آدرس ایمیل اشتباه خواهد بود. لینکدین یک شرکت بزرگ است و می تواند برای دامنه ایمیل خود هزینه کند. آدرس ایمیل اغلب دارای حروفی مانند @Llnked.com است. در یک نگاه درست به نظر می رسد، اما با بررسی دقیق تر می توانید متوجه شوید که از لینکدین نیست.

اگر ایمیل ادعایی پشتیبانی از LinkedIn دریافت کردید که هزینه پشتیبانی تلفنی را از شما دریافت می کند، آن را نادیده بگیرید و حذف کنید. لینکدین به صراحت اعلام می کند که هرگز برای پشتیبانی هزینه ای دریافت نمی کند.

۵. کلاهبرداری ارث

آره واقعا. در حالی که ممکن است انتظار داشته باشید که این کلاهبرداری بدنام مانند مردی که دو بار سعی کرد برج ایفل را بفروشد، در تاریخ گم شود، کلاهبرداری شاهزاده نیجریه/۴۱۹ زنده است و در راه است. اگر با کلاهبرداری آشنا نیستید، در اینجا نحوه عملکرد آن آمده است.

یک نمایه جعلی در لینکدین با شما تماس می گیرد و از شما برای انتقال وجه به خارج از کشور در ازای دریافت پورسانت کمک می خواهد، یا اینکه میلیون ها دلار را از یکی از بستگان متوفی به ارث می برید. به محض اینکه گیر کردید، بازیگر بد برای رسیدگی به مسائل مختلف ساختگی، مانند پرداخت مالیات یا هزینه های قانونی، مقدار بیشتری پول درخواست می کند. هنگامی که پول را ارسال کردید، شخص ناپدید می شود – همراه با پول نقد شما.

چگونه از کلاهبرداری ارثی جلوگیری کنیم

شک داشته باشید. دریافت میلیون ها دلار بی رویه هرگز اتفاق نمی افتد، به خصوص زمانی که توسط یک غریبه کاملاً از یک کشور خارجی پیشنهاد می شود. پیام را حذف کنید و حساب را به لینکدین گزارش دهید .

آگاهی بهترین محافظت است

هنگامی که بدانید کلاهبرداری های لینکدین چگونه به نظر می رسند، می توانید مراقب آنها باشید، حتی اگر ترجیح می دهید هنگام جستجوی شغل و تلاش برای جلب توجه استخدام کنندگان در سایت فعال باشید.

اما مانند همه رسانه های اجتماعی، امن ترین راه این است که استفاده از آن را متوقف کنید یا حساب خود را تا حد امکان خصوصی کنید. در تنظیمات حریم خصوصی LinkedIn، می توانید تصمیم بگیرید که چه کسی می تواند نمایه شما را ببیند، از جمله جزئیات خاصی مانند مخفی کردن نام خانوادگی یا لیست مخاطبین یا حتی کل نمایه شما. حالت خصوصی را برای حداکثر حریم خصوصی انتخاب کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…