چگونه یک سیاست حفظ حریم خصوصی بد را تشخیص دهیم

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

چگونه یک سیاست حفظ حریم خصوصی بد را تشخیص دهیم

مردم اغلب خط‌ مشی حفظ حریم خصوصی را نادیده می‌گیرند، اما این بهترین راه برای دانستن اینکه آیا یک شرکت یا یک سرویس تلاش می‌کند با شیوه‌های جمع‌آوری داده‌های خود مخفی بماند یا خیر است. با این پست HiVPN همراه شوید.

سیاست حفظ حریم خصوصی

خط مشی رازداری توضیح می دهد که چگونه یک شرکت یا سرویس (یا یک وب سایت) داده ها را مدیریت می کند. اگر سرویسی ندارد، ممکن است بخواهید از آنها دوری کنید.

با این حال، داشتن یک سیاست حفظ حریم خصوصی، شفافیت یک سرویس/شرکت را تضمین نمی کند. اطلاعات موجود در سیاست حفظ حریم خصوصی نشان دهنده تعهد شرکت به داده های کاربرانش است.

بنابراین، چگونه سیاست حفظ حریم خصوصی را تجزیه و تحلیل می کنید؟ چگونه می توانید یک بد را تشخیص دهید؟ و، یک سیاست حفظ حریم خصوصی خوب چگونه است؟ در اینجا، ما برخی از عواملی را فهرست می کنیم که یک خط مشی رازداری را بد می کند، و اینکه یک سیاست حفظ حریم خصوصی ایده آل شامل چه مواردی می شود.

سیاست حفظ حریم خصوصی باید شامل چه مواردی باشد؟

قبل از ارزیابی و قضاوت یک خط مشی حفظ حریم خصوصی، ضروری است که بدانیم چه چیزی باید داشته باشد.

سیاست حفظ حریم خصوصی باید نوع داده‌هایی را که یک شرکت یا خدمات جمع‌آوری می‌کند و دلیل جمع‌آوری داده‌های مذکور را روشن کند. چه شخص ثالث باشد و چه خود شرکت، سیاست حفظ حریم خصوصی باید هر کاری را که قصد دارد با داده‌های کاربرانش انجام دهد را افشا کند.

نه تنها محدود به جمع‌آوری داده‌ها، بلکه باید شامل جزئیات نحوه محافظت شرکت یا سرویس از داده‌ها در برابر دسترسی غیرمجاز و اشتراک‌گذاری آن با اشخاص ثالث نیز باشد.

اگر یک شرکت خدمات متعددی ارائه می دهد، خط مشی رازداری باید اطلاعات جمع آوری/پردازش داده ها را برای آن خدمات فردی مورد توجه قرار دهد. با چندین سرویس (مانند Google)، خط مشی رازداری باید به راحتی قابل خواندن باشد بدون اینکه مشتری/بازدید کننده را تحت تأثیر قرار دهد.

برخی از خط‌ مشی‌ها همچنین حاوی اطلاعاتی در رابطه با شیوه‌های امنیتی سرویس و استانداردهای فایروال وب‌سایت هستند ، اما این موارد نباید در خط مشی رازداری باشد.

علاوه بر اطلاعات حیاتی فوق، سیاست حفظ حریم خصوصی باید شامل جزئیات تماس، تاریخ آخرین به‌روزرسانی خط‌ مشی و اطلاعاتی درباره کنترل داده‌ها (در صورت نیاز درخواست حذف آن) باشد.

به طور کلی، یک خط‌ مشی رازداری باید شما را از تمام شیوه‌های داده توسط سرویس و هرگونه جزئیات مرتبط برای کمک به مدیریت آن مطلع کند.

۶ چیز که به یک سیاست حفظ حریم خصوصی بد اشاره می کند

خط مشی حفظ حریم خصوصی یک سند ساده است که شیوه های داده را اعلام می کند و به شما اطلاع می دهد که آیا این سرویس به اندازه ای که شما نیاز دارید برای حفظ حریم خصوصی مناسب است یا خیر.

با این حال، برخی از نکات می تواند به شما کمک کند تا یک سیاست حفظ حریم خصوصی بد را تشخیص دهید. بنابراین، بیایید نگاهی به آنها بیندازیم:

۱. چند شخص ثالث

این غیرمعمول نیست که خدمات به اشخاص ثالث در حین به اشتراک گذاشتن نوعی از داده ها در مورد بازدیدکنندگان/مشتریان خود متکی باشند. اما، کجا خط می کشید؟

اگر در خط مشی حفظ حریم خصوصی ذکر شده باشد که داده ها با اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته می شود و در حین افشای جزئیات، این نشانگر خوبی است که شرکت قصد دارد شفاف باشد. اما، اگر سیاست حفظ حریم خصوصی به سادگی به شما بگوید که چندین شخص ثالث بدون فاش کردن جزئیات اضافه وجود دارد، این یک پرچم قرمز بالقوه برای شما است.

در برخی موارد، اگر وبلاگ/وب‌سایتی است که مستقیماً هیچ داده‌ای را از شما جمع‌آوری نمی‌کند، ممکن است مشکل بزرگی نباشد. با این حال، اگر سرویسی با مشتریان، حساب‌های کاربری و سایر داده‌های کاربر محور سروکار دارد، باید جزئیات مربوط به تمام اشخاص ثالث مرتبط با روش‌های جمع‌آوری داده‌ها را اطلاع دهد.

۲. عبارت هوشمندانه

برخی از سیاست های حفظ حریم خصوصی بر اجتناب از جزئیات ضروری برای جلوگیری از زیر سوال رفتن تمرکز می کنند. شما می توانید چنین سیاست هایی را با اسکن واژگان بسیار زیاد، اصطلاحات تخصصی و لحن مبهم تشخیص دهید.

۳. کمبود جزئیات

سیاست حفظ حریم خصوصی ساده تر همیشه مورد استقبال قرار می گیرد، اما به یاد داشته باشید که جزئیات مورد نیاز در خط مشی رازداری برای هر سرویس و وب سایت متفاوت است.

اگر سرویس داده‌ها را جمع‌آوری نمی‌کند و از روش‌های ساده استفاده می‌کند، می‌تواند با یک خط‌ مشی بدون زواید مجوز دریافت کند. با این حال، اگر چندین سرویس و شخص ثالث درگیر هستند، سیاست حفظ حریم خصوصی باید همه آن داده ها را منعکس کند.

اگر متوجه شدید که یک سرویس موارد بی‌شماری دارد که در خط‌ مشی رازداری آن توضیح داده نشده است، می‌تواند یک سرویس مشکوک باشد.

۴. آخرین تاریخ به روز رسانی

خوب است آخرین تاریخ به روز رسانی را در سیاست حفظ حریم خصوصی داشته باشید. اما، اگر به تاریخ های قدیمی اشاره می کند، نشانه آن است که شرکت به اندازه کافی برای به روز رسانی خط مشی حفظ حریم خصوصی خود به طور منظم اهمیت نمی دهد.

خدمات/سایت‌های آنلاین به سرعت تغییر می‌کنند و تکنیک‌های جمع‌آوری داده‌ها نیز تکامل می‌یابند. بنابراین، اگر یک سیاست حفظ حریم خصوصی به تاریخ باستانی اشاره می کند، باید یک پرچم قرمز باشد. یک سرویس فعال همیشه مطمئن می شود که خط مشی حفظ حریم خصوصی منعکس کننده آخرین شیوه های داده شرکت، چه خوب و چه بد است.

۵.خوانایی

بدون خواندن آسان، یادگیری جزئیات یک خط مشی رازداری دشوار است.

اگر خط‌ مشی حاوی دسته‌ای از متن باشد بدون اینکه منطقی باشد، نشانه بدی است. برخی از شرکت ها/خدمات سعی می کنند این خط مشی را گیج کننده جلوه دهند تا خوانندگان را آزار دهند و از خواندن آن جلوگیری کنند.

در مقابل، اگر خط مشی حفظ حریم خصوصی به راحتی قابل خواندن باشد و از زبان ساده تری استفاده کند، آن را نشانه خوبی در نظر بگیرید.

به عنوان مثال، شرکت هایی مانند اپل اطمینان می دهند که هر کسی می تواند به راحتی خط مشی رازداری را بدون غرق شدن مطالعه کند.

برای قضاوت در مورد خوانایی، باید اطمینان حاصل کنید که سیاست حفظ حریم خصوصی از پاراگراف های کوچکتر، اصطلاحات کمتر، عناوین فرعی برای دسته بندی چیزها استفاده می کند و در صورت لزوم از تصاویر استفاده می کند.

۶. پاسخگویی داده ها

اگر سرویس با داده‌های مستقیم مشتریان، شرکا و کاربران سروکار دارد، سیاست حفظ حریم خصوصی باید شامل اطلاعاتی درباره نحوه کنترل داده‌ها باشد. به عبارت دیگر، این خط‌ مشی باید شما را از حقوق داده‌هایتان، نحوه درخواست حذف و نحوه مشاهده آن‌ها در صورت نیاز مطلع کند. اگر با مشتریان/کاربران اتحادیه اروپا در تعامل باشد، خط‌ مشی رازداری باید با GDPR مطابقت داشته باشد.

یک سیاست حفظ حریم خصوصی خوب چیست؟

یک خط مشی حفظ حریم خصوصی خوب از تمام عیوب ذکر شده در بالا جلوگیری می کند و تمام اطلاعات ضروری را شامل می شود.

برخی از ویژگی های یک سیاست حفظ حریم خصوصی خوب عبارتند از:

  • آسان برای خواندن و درک.
  • شامل تمام جزئیات حیاتی برای درک شیوه های جمع آوری داده ها است.
  • هر فعالیت شخص ثالث و اشتراک گذاری داده را افشا می کند.
  • دلایل جمع آوری داده ها را ارائه می دهد.
  • در مورد امنیت داده های ذخیره شده بحث می کند.
  • شما را از حقوق داده های مهم مطلع می کند و به شما امکان می دهد کنترل آن را در دست بگیرید.
  • مطابق با GDPR

بسیاری از خدمات متمرکز بر حریم خصوصی بهترین نمونه از سیاست های حفظ حریم خصوصی خوب را ارائه می دهند. شما می توانید برای خدمات مشابه به اطراف نگاه کنید و تفاوت بین آنها را ارزیابی کنید.

از خدمات با خط مشی های حریم خصوصی بد دوری کنید

کاربران اولین تصور را از یک شرکت یا خدمات خاص از سیاست حفظ حریم خصوصی آن دریافت می کنند. و اگر شرکت با خط‌ مشی و جمع‌آوری داده‌های خود شفاف نیست، باید از خدمات آن دوری کنید. این روزها، یافتن خط مشی رازداری کامل دشوار است، اما اگر خوانا باشد و تمام جزئیات لازم را ارائه دهد، باید به اندازه کافی خوب باشد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…