چگونه قفل فعال سازی را در مک خود تنظیم کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

چگونه قفل فعال سازی را در مک خود تنظیم کنید

قفل فعال سازی کمک می کند تا داده های Mac خود را ایمن و ایمن نگه دارید، و در این پست HiVPN نحوه فعال کردن آن در دستگاه خود آورده شده است.

چگونه قفل فعال سازی را در مک خود تنظیم کنید

از دست دادن مک ترسناک است اما دزدیده شدن آن یک کابوس است. اطلاعات شخصی شما علاوه بر از دست دادن فایل‌های مهم و نیاز به تعویض رایانه، می‌تواند به راحتی در اختیار افراد غریبه قرار گیرد.

خوشبختانه، برنامه Find My دارای قفل فعال‌سازی است، قابلیتی که به شما امکان می‌دهد از دسترسی یا استفاده هر کسی به جز شما به مک خود جلوگیری کنید.

این یک ویژگی امنیتی قدرتمند است که اگر بخواهید مک خود را بفروشید یا آن را برای سرویس بفرستید، در واقع می تواند برای شما مشکل ایجاد کند. ما در مورد آن و بیشتر در بخش های زیر به شما خواهیم گفت.

قفل فعال سازی مک چگونه کار می کند

همانطور که گفتیم، قفل فعال سازی یک ویژگی است که در برنامه Find My یافت می شود. عملکرد اصلی Find My این است که به شما کمک می کند دستگاه های Apple خود را در صورت گم شدن مکان یابی کنید. با آن، می توانید مک گمشده خود را پیدا کنید یا ببینید که آیا اپل واچ خود را در خانه جا گذاشته اید یا خیر .

Find My همچنین به شما امکان می دهد از راه دور به دستگاه های Apple خود دسترسی داشته باشید تا آنها را به عنوان گمشده علامت گذاری کنید یا داده های موجود در آنها را پاک کنید.

قفل فعال سازی در این قابلیت دسترسی از راه دور کار می کند. این یک ویژگی است که از یک شخص می‌خواهد قبل از اینکه بتواند Find My را خاموش کند، از دستگاه شما خارج شود یا دستگاه شما را پاک و فعال کند، Apple ID و رمز عبور شما را وارد کند.

این بدان معناست که وقتی Activation Lock روشن است، اگر کسی اطلاعات Apple ID شما را نداشته باشد، اساساً غیرممکن است که مک شما را پاک کرده و بفروشد. حتی ممکن است استفاده از مک با آن برای آنها دشوار باشد.

چگونه قفل فعال سازی را در مک خود تنظیم کنید

هنگامی که Find My را در Mac خود راه اندازی می کنید، تا زمانی که Mac شما الزامات خاصی را برآورده کند، قفل فعال سازی به طور خودکار روشن می شود.

مک شما باید macOS Catalina یا جدیدتر را اجرا کند. مک شما باید تراشه امنیتی Apple T2 را نیز داشته باشد  لیست مدل های مک اپل را با تراشه T2 بررسی کنید تا ببینید آیا تراشه شما در آن وجود دارد یا خیر.

همچنین باید احراز هویت دو مرحله‌ای را در Apple ID خود فعال کنید و باید Secure Boot را در Startup Security Utility روی Full Security تنظیم کنید .

این تنظیمات پیش‌فرض برای Secure Boot است، بنابراین اگر قبلاً Startup Security Utility را باز نکرده باشید، باید کاملاً آماده باشید. اگر می‌خواهید این تنظیمات را در Mac خود بررسی کنید، به مقاله Startup Security Utility Apple Support نگاهی بیندازید .

اگر مک شما همه این شرایط را برآورده می‌کند، فقط باید برنامه Find My را راه‌اندازی کنید تا Activation Lock را فعال کنید:

System Preferences را باز کنید و به Security & Privacy بروید . روی تب Privacy کلیک کنید و سپس از منوی سمت چپ گزینه Location Services را انتخاب کنید.

روی قفل در سمت چپ پایین پنجره کلیک کنید و رمز عبور خود را وارد کنید. اکنون، می‌توانید تغییراتی را در «خدمات مکان» ایجاد کنید.

کادر Enable Location Services را که در بالای لیست برنامه قرار دارد علامت بزنید . سپس، Find My را در لیست برنامه ها پیدا کنید و کادر سمت چپ آن را علامت بزنید. دوباره روی قفل کلیک کنید تا تنظیمات دوباره قفل شود.

اکنون باید Find My را در iCloud فعال کنید. در System Preferences بمانید اما به Apple ID بروید . iCloud را از منوی سمت چپ انتخاب کنید .

در لیست برنامه ها حرکت کنید و مطمئن شوید که کادر سمت چپ Find My Mac علامت زده شده است. همچنین، روی گزینه‌ها  در سمت راست Find My Mac کلیک کنید و مطمئن شوید Find My Mac و Find My network هر دو روی On تنظیم شده‌اند .

اکنون باید قفل فعال سازی تنظیم و روشن شود.

می‌توانید با کلیک کردن روی منوی Apple > درباره این مک > گزارش سیستم ، دوباره بررسی کنید که این مورد وجود دارد . در قسمت Hardware ، روی Activation Lock Status کلیک کنید و مطمئن شوید که روی Enabled تنظیم شده است.

قفل فعال سازی را در مک خود خاموش کنید

Activation Lock یک ویژگی عالی است که می‌توان آن را در زمانی که صاحب مک هستید روشن کرد. اگر قصد دارید مک خود را بفروشید، باید مطمئن شوید که این ویژگی خاموش است.

همچنین اگر مک خود را برای سرویس به اپل می‌فرستید، باید این ویژگی را غیرفعال کنید. با روشن بودن آن، اپل نمی تواند به طور کامل به دستگاه دسترسی داشته باشد و بنابراین ممکن است نتواند رایانه شما را تعمیر کند.

برای این منظور، می‌توانید قفل فعال‌سازی را با خاموش کردن Find My خاموش کنید زیرا قفل فعال‌سازی به‌طور خودکار در برنامه فعال می‌شود.

برای خاموش کردن Find My، به System Preferences > Apple ID بروید . روی iCloud در منوی سمت چپ کلیک کنید و سپس روی گزینه‌ها در کنار Find My Mac در لیست برنامه کلیک کنید. روی دکمه Turn Off  در سمت راست Find My Mac کلیک کنید و رمز عبور خود را وارد کنید.

Find My اکنون غیرفعال می شود.

اگر مجبور شده‌اید از Activation Lock و سایر ویژگی‌های امنیتی Find My در مک خود استفاده کنید و اکنون Mac را به عقب برگردانید، خاموش کردن Activation Lock کمی متفاوت است.

روی صفحه نمایش شما، باید اعلان هایی برای وارد کردن Apple ID و رمز عبور شما وجود داشته باشد. به سادگی آن ها را وارد کنید و قفل فعال سازی باید خاموش شود.

با خاموش کردن Find My Remotely نیز می‌توانید قفل فعال‌سازی را خاموش کنید. اگر فراموش کرده اید که Find My را قبل از فروش یا دادن مک خود غیرفعال کنید، ممکن است این کار را انجام دهید.

برای خاموش کردن Find My و Activation Lock از راه دور، به iCloud.com بروید و با Apple ID خود وارد شوید. بر روی Find iPhone کلیک کنید و به پنجره نقشه باز خواهید شد.

روی منوی کشویی All Devices در بالای صفحه کلیک کنید. دستگاهی را که می‌خواهید Find My را در آن غیرفعال کنید، با کلیک کردن روی آن انتخاب کنید.

قبل از اینکه Find My را غیرفعال کنید، به شدت توصیه می کنیم دکمه Erase [Device] را در پنجره ظاهر شده فشار دهید. این کار تمام اطلاعات روی دستگاه را حذف می‌کند، اجازه می‌دهد برای صاحب جدید جدید و جدید باشد یا قبل از اینکه دزد وارد آن شود، آن را پاک می‌کند.

برای غیرفعال کردن Find My، روی Remove from Account کلیک کنید . با این کار شما از iCloud آن دستگاه خارج می شوید و به جای آن اطلاعات Apple ID جدید اضافه می شود.

یک راه دیگر برای خاموش کردن قفل فعال سازی از راه دور وجود دارد. این روش برای مواردی است که شما یک دستگاه اپل کارکرده می‌خرید اما نمی‌توانید با مالک اصلی تماس بگیرید و اگر Apple ID و رمز عبور خود را کاملاً فراموش کرده‌اید و مشکلی ندارید دستگاه خود را به طور کامل بازنشانی کنید.

به صفحه خاموش کردن فعالسازی قفل اپل بروید و در زیر به پشتیبانی اضافی نیاز دارید ، روی پیوند شروع کنید کلیک کنید . برای اینکه اپل به شما در باز کردن قفل دستگاه کمک کند، باید ایمیل، شماره سریال دستگاه و جزئیات خرید اصلی را ارسال کنید.

دستگاه شما نمی‌تواند برای این کار در حالت گمشده باشد، همچنین این ویژگی در حال حاضر برای مشتریان غیر آمریکایی در دسترس نیست. اما، اگر بتوانید اطلاعات کافی ارائه دهید و این الزامات را برآورده کنید، اپل شما را از طریق ایمیل به‌روزرسانی می‌کند و دستگاه شما در نهایت باید قفل شود.

قفل فعال سازی مک را فعال نگه دارید

Activation Lock یک ویژگی عالی است که اگر مک خود را اشتباه جابجا کردید یا از شما دزدیده شد، می توانید از آن استفاده کنید. توصیه می‌کنیم آن را در هر یک از دستگاه‌های اپل خود روشن نگه دارید تا مطمئن شوید اطلاعات خصوصی شما برای سارقان احتمالی غیرقابل دسترس می‌ماند.

لحظاتی وجود دارد که ممکن است بخواهید آن را خاموش کنید و امیدواریم راهنمای بالا به شما در انجام این کار کمک کند. اما عمدتاً، ما شما را تشویق می‌کنیم که این ویژگی را روشن نگه دارید و فقط کمی مطمئن‌تر باشید که مک شما حتی در بدترین حالت‌ها ایمن است.

در این مقاله به صورت کامل به شما آموختیم که چگونه قفل فعال سازی را در مک خود تنظیم کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۳۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…