چگونه وای فای هتل خود را ایمن کنید

۵/۵ - (۷ امتیاز)

چگونه وای فای هتل خود را ایمن کنید

امروزه تقریبا تمامی هتل ها اینترنت بی سیم را در اختیار ساکنین خود قرار می دهند. و جای تعجب نیست که چرا  یک تحقیق در ایالات متحده نشان می دهد که Wi-Fi برای مهمانان مهم تر از پارکینگ، موقعیت مکانی خوب یا حتی صبحانه قاره ای است .در این پست HiVPN به شما آموزش خواهد داد در مقابل وای فای عمومی چطور ایمن بمانید.

اتصالات Wi-Fi معمولاً از شما نیاز دارند که اطلاعاتی مانند شماره اتاقی که در آن اقامت دارید و رمز عبوری که برای اتاق خاص شما ارائه شده است را وارد کنید. هتل های کوچکتر معمولا یک رمز عبور برای همه اتاق ها دارند. بیشتر اوقات، از مرحله احراز هویت قبل از برقراری اتصال اجتناب می شود و باعث می شود اتصال به اینترنت کاملاً باز شود.

در هر دو مورد، حتی اگر احراز هویت در محل قرار داده شود، اتصال به راحتی قابل رهگیری و نقض است. از آنجایی که هتل‌ها معمولاً افراد زیادی را در هر زمان در اتاق‌هایشان می‌گذرانند، این شما را در برابر جاسوسی داده‌ها و یا هک‌های جدی توسط شخص دیگری در هتل آسیب‌پذیر می‌کند.

وای فای هتل چقدر امن است؟

امنیت وای فای هتل بسیار ضعیف است. اتصالات Wi-Fi باز باعث می شود که آنها واقعاً در برابر حملاتی مانند سرقت هویت و جاسوسی اطلاعات باز باشند. وقتی از یک شبکه باز استفاده می کنید، هرکسی می تواند بر فعالیت اینترنت شما نظارت داشته باشد. حتی نیازی نیست که در زمینه هک کردن اطلاعات کافی برای ردیابی فعالیت های اینترنتی خود داشته باشید، زیرا نرم افزارهایی مانند Wireshark وجود دارند که جاسوسی از ترافیک آنلاین شخصی در یک شبکه ناامن را کاملاً آسان می کند.

شبکه های باز از هیچ نوع رمزگذاری برای داده هایی که در اینترنت دریافت و ارسال می کنید استفاده نمی کنند. استفاده از پیام‌های متنی ساده، یعنی پیام‌های بدون هیچ نوع رمزگذاری، خواندن آن پیام‌ها را برای هر کسی که فعالیت شما را جاسوسی می‌کند، بسیار ساده می‌کند. این باعث می‌شود شبکه‌های Wi-Fi باز هتل‌ها در معرض حملات هکری قرار بگیرند. اکثر وب‌سایت‌های موجود در شبکه‌های باز از پروتکل امن یا URL https استفاده نمی‌کنند، که نظارت بر فعالیت‌های فرد در آن وب‌سایت‌ها را به یک تکه کیک تبدیل می‌کند. بنابراین، ارسال اطلاعات حساس از طریق چنین اتصال اینترنتی یک دستور العمل برای فاجعه است زیرا هر کسی می تواند آن اطلاعات شخصی را رهگیری کرده و بخواند.

چگونه از خود محافظت کنیم؟

از آنجایی که امنیت وای فای هتل تقریباً وجود ندارد، این مسئولیت بر عهده مهمان است که از خود در برابر جاسوسان احتمالی داده محافظت کند. یک روش رمزگذاری ساده وجود دارد که هر کسی می تواند از آن استفاده کند:

استفاده از VPN

VPN ها یا شبکه های خصوصی مجازی، شما را از طریق یک تونل رمزگذاری شده به اینترنت متصل می کنند. یک ارتباط بین سیستم شما و هر وب سایتی از طریق یک مسیر جایگزین ایجاد می شود که ارائه دهنده خدمات اینترنت شما را از طریق آن هدایت می کند، یعنی اتصال از طریق یک سرور VPN انجام می شود که داده های شما را رمزگذاری می کند.

این سرور VPN به عنوان یک رله بین اینترنت و سیستم شما عمل می کند. وب سایت با سرور VPN تعامل دارد و سرور با سیستم شما تعامل دارد. از آنجایی که تعامل بین سرور VPN و سیستم شما به صورت رمزگذاری شده است، هیچ کس نمی تواند ببیند که کدام وب سایت را مرور می کنید یا چه داده هایی را به صورت آنلاین به اشتراک می گذارید. تنها چیزی که آنها می توانند ببینند این است که شما به یک سرور VPN متصل هستید. VPN ها به لطف قابلیت رمزگذاری، امنیت و حریم خصوصی را فراهم می کنند. هر دوی این موارد هنگام استفاده از شبکه Wi-Fi عمومی در هتل ضروری است.

یک سرویس VPN به طور کلی یک ابزار عالی برای مسافران است: با انتخاب یک مکان سرور متفاوت، آدرس IP شما پنهان می شود و یک آدرس جدید اختصاص داده می شود، بنابراین می توانید محتوای مسدود شده جغرافیایی را دور بزنید و به خدمات آنلاین محدود در هر کجا که هستید دسترسی داشته باشید.

نتیجه

تقریباً مطمئن است که هتلی که در آن اقامت دارید از یک اتصال Wi-Fi باز استفاده می کند، که باعث می شود در هنگام استفاده از آن در برابر سرقت اطلاعات بسیار آسیب پذیر باشید. خوشبختانه، استفاده از VPN می تواند به شما در محافظت از خود در این شرایط کمک کند. HiVPN سرعت اتصال عالی، پهنای باند نامحدود را فراهم می کند، تا شش دستگاه تحت یک حساب به طور همزمان در دسترس است و دارای پوشش جهانی برجسته است.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : بهمن ۱, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  SugarSync چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  SugarSync چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) SugarSync چیست اگر کاربر جدید HiVPN هستید یا اگر ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال می‌کنید، احتمالاً در گذشته از SugarSync® شنیده‌اید. اما SugarSync چیست و چرا ارزش نگه داشتن آن را دارد؟ توضیح می دهیم.

  داکسینگ چیست
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  داکسینگ چیست

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) داکسینگ چیست داکسینگ رایج‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. آیا می خواهید یاد بگیرید که چگونه از دکس شدن جلوگیری کنید؟ این ۱۱+ نکته حفاظت HiVPN از داکسینگ را دنبال کنید و در اینترنت ایمن بمانید.

  حریم خصوصی برنامه
  اینترنت -
  خرداد ۲, ۱۴۰۱

  حریم خصوصی برنامه

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حریم خصوصی برنامه به راحتی اجازه دهید برنامه ها در دستگاه تلفن همراه شما جمع شوند. آنها معمولا رایگان هستند، در یک لحظه دانلود می شوند و شما را در نصب آنها راهنمایی می کنند. اما هر برنامه ای که نصب کرده…