چگونه از خود در برابر فیشینگ ایمیل محافظت کنیم

۴.۵/۵ - (۶ امتیاز)

چگونه از خود در برابر فیشینگ ایمیل محافظت کنیم

هکرها در دسترسی به داده های خصوصی ما خلاق هستند. آنها می دانند که این ارزشمند است و مشتاق هستند که از آن بهره برداری کنند. این در افزایش جهانی پرونده های سرقت هویت و باج افزار دیده می شود. داده های هیچ کس مصون نیست. با ما در این پست HiVPN همراه شوید.

ایمیل های فیشینگ یکی از محبوب ترین تکنیک های استخراج داده ها هستند. آمارها هر سال نشان می‌دهند که این تاکتیک به دام انداختن افراد در افشای داده‌های شخصی خود، سرعت هشداردهنده‌ای را نشان می‌دهد.

ایمیل فیشینگ چیست؟

یک ایمیل فیشینگ برای فریب شما طراحی شده است تا روی یک پیوند مخرب کلیک کنید یا اطلاعات شخصی خود را فاش کنید. می تواند این کار را با هیجان زده کردن شما با یک معامله، ترساندن شما با تهدید یا ادعای اینکه یکی از اعضای خانواده به چیزی از شما نیاز دارد، یا ظاهر شدن به عنوان یک وب سایت یا خدمات مورد اعتماد شما انجام دهد.

نحوه شناسایی ایمیل فیشینگ

نام چه کسی در آدرس ایمیل است؟

اگر ایمیل از طرف شخصی است که قبلاً نامش را نشنیده اید، مراقب خود باشید. اگر به نام آدرس ایمیل اعتماد ندارید، آن را باز نکنید. اگر ایمیل از منبع قابل اعتمادی ارسال شده است اما عنوان مشکوکی دارد، یک ایمیل جداگانه برای آن شخص ارسال کنید تا بررسی کنید که آیا صندوق پستی او در معرض خطر قرار گرفته است یا خیر.

از خود بپرسید: آیا باید روی پیوند کلیک کنم؟

اگر به طور تصادفی کنجکاوی شما را تحت تأثیر قرار داد و ایمیل را باز کردید، روی هیچ پیوندی کلیک نکنید و هیچ پیوستی را دانلود نکنید. انواع خاصی از ایمیل های فیشینگ ممکن است بدافزار را پنهان کنند و به احتمال زیاد دستگاه شما را آلوده می کنند.

ایمیل های فیشینگ ظریف تر و دقیق تر از قبل هستند. برخی وانمود می کنند که از خدمات بازپرداخت مالیات شما هستند در حالی که برخی دیگر به نظر می رسد از دوستان شما هستند. با کلیک بر روی یک پیوند ممکن است شما را به یک وب سایت مشابه هدایت کند که شما را فریب می دهد تا اطلاعات شخصی خود را وارد کنید یا یک ویروس دانلود کنید.

چگونه از تلاش های فیشینگ جلوگیری کنیم

تنها به فیلترهای اسپم تکیه نکنید

تنها به فیلترهای اسپم تکیه نکنید . اکثر ارائه‌دهندگان ایمیل، کاربرانی را که ایمیل‌های فیشینگ ارسال می‌کنند، با ارسال ایمیل‌های خود مستقیماً به پوشه اسپم مسدود می‌کنند. با این حال، همیشه مجرمان حیله گرتری وجود خواهند داشت که راه های جدیدی در اطراف خود پیدا می کنند.

آیا اشتباهات املایی در ایمیل وجود دارد؟

برندهایی که برای مشتریان خود ایمیل می فرستند روی جزئیات تمرکز می کنند و سه بار خطاها را بررسی می کنند. اگر اشتباهات املایی در ایمیل وجود دارد، ممکن است بخواهید در صحت آن شک کنید. اگر نام یا آدرس فرستنده اشتباه نوشته شده باشد، ایمیل نیز مشکوک خواهد بود . به خصوص اگر نام تجاری بزرگ و معروفی باشد.

محصول در حال تبلیغ را دوباره بررسی کنید

اگر ایمیلی دریافت کردید که به شما هدایای بلیط برای یک سفر گران قیمت را ارائه می دهد، قبل از کلیک بر روی هر پیوندی دوباره بررسی کنید که آیا این پیشنهاد معتبر است یا خیر. قابل درک است که شما کنجکاو هستید که طرف مقابل چیست، اما قبل از اینکه بی دقت اطلاعات حساس خود را ارائه دهید، ابتدا این پیشنهاد را در Google جستجو کنید. و به یاد داشته باشید ، اگر خیلی خوب به نظر می رسد که درست نباشد، احتمالاً یک کلاهبرداری است.

از کارت اعتباری با محدودیت کم استفاده کنید

برای جلوگیری از تخلیه کل حساب بانکی شما توسط هکر با یک حمله فیشینگ، از یک کارت اعتباری جداگانه آنلاین استفاده کنید. برای محافظت از حساب بانکی اصلی خود می توانید یک کارت اعتباری مجازی برای پرداخت های تکی یا تکراری بارگیری کنید.

از فایروال ها استفاده کنید

فایروال به عنوان یک بافر بین شما، رایانه و تهدیدات آنلاین عمل می کند، بنابراین آنها می توانند به کاهش شانس حملات فیشینگ به دستگاه شما کمک کنند.

اجتناب از پاپ آپ

پنجره های پاپ آپ اغلب به عنوان اجزای قانونی یک وب سایت ظاهر می شوند، اما بیشتر آنها تلاش های فیشینگ هستند. یک VPN می تواند تبلیغات پاپ آپ را کاهش دهد تا نگران کلیک تصادفی روی آن نباشید. می توانید برنامه HiVPN را امتحان کنید.

نمونه های ایمیل فیشینگ

  • کلاهبرداری های بانکی:ممکن است پیام متنی یا ایمیلی دریافت کنید که ادعا می کند یک گیرنده پرداخت جدید را راه اندازی کرده اید، یا شما را از برخی فعالیت های مشکوک مطلع می کند، که برای تأیید همه آنها باید روی پیوند کلیک کنید. اما ۹ بار از ۱۰ بار حتی یک حساب بانکی نزد آنها نخواهید داشت. این توطئه به تنهایی ممکن است شما را وادار کند روی پیوند کلیک کنید، اما اگر در بانک مذکور حسابی ندارید – روی هیچ پیوندی کلیک نکنید.
  • غیرفعال کردن حساب:معمولاً به عنوان ایمیل فیشینگ پی پال شناخته می شود، این کلاهبرداری شامل ایمیلی از پی پال است که به شما می گوید حساب شما غیرفعال می شود مگر اینکه مشخصات کارت خود را تأیید کنید. این پیوند شما را به یک سایت جعلی پی پال می برد که در آن اطلاعات کارت شما به سرقت رفته است.
  • درخواست رسانه های اجتماعی:یکی از دوستان دوست در فیس بوک ممکن است برای شما درخواست دوستی ارسال کند. شما شخص را نمی شناسید اما به هر حال بر اساس دوستان مشترکی که دارید می پذیرید. این دوست جدید سپس یک پیام فیس بوک همراه با پیوندی به یک ویدیو برای شما ارسال می کند که با کلیک بر روی آن می تواند بدافزار را روی دستگاه شما نصب کند.
  • ورود جعلی Google Docs:در یک ایمیل فیشینگ گوگل، یک مجرم سایبری یک صفحه ورود جعلی Google Docs ایجاد می‌کند و یک ایمیل فیشینگ ارسال می‌کند تا بتواند کسی را فریب دهد تا وارد آن شود. ایمیل فیشینگ ممکن است بگوید “ما خط مشی اعتبار ورود به سیستم خود را به روز کرده ایم، با ورود به سیستم حساب خود را تایید کنید.” ایمیل فرستنده یک آدرس ایمیل جعلی گوگل مانند [email protected] است
  • ایمیل مدیر عامل:یک مجرم سایبری می بیند که مدیر عامل یک شرکت در خارج از کشور است و یک ایمیل فیشینگ برای یکی از کارمندان ارسال می کند و از آنها می خواهد که با انتقال وجه به یک شریک خارجی به مدیر عامل کمک کنند. قربانی تردید نمی کند و وجوه را مستقیماً به حساب هکرها منتقل می کند.
  • جزئیات کارت خود را تأیید کنید:یک هکر می داند که شما به عنوان مثال اخیراً در اپل خرید کرده اید، و ایمیلی را به عنوان پشتیبانی مشتری اپل برای شما ارسال می کند. این ایمیل به شما می‌گوید که جزئیات کارت اعتباری خود را تأیید کنید زیرا ممکن است به خطر افتاده باشد، و دقیقاً مانند آن اطلاعات مالی خود را در ایمیل فیشینگ اپل برای یک مجرم سایبری ارسال کرده‌اید. همان تکنیک های مهندسی اجتماعی را می توان در ایمیل های فیشینگ مشابه آمازون و ایمیل های فیشینگ نتفلیکس مشاهده کرد.

چگونه یک ایمیل فیشینگ را گزارش کنیم؟

شما می توانید ایمیل های فیشینگ یا ایمیل های مکرر از فرستندگان ناشناس را به سه روش گزارش دهید.

  1. ایمیل های فیشینگ را به کارگروه ضد فیشینگ به آدرس [email protected] ارسال کنید. پیام های متنی فیشینگ را به هرزنامه (۷۷۲۶) باز ارسال کنید.
  2. حمله فیشینگ را به FTC درgov/complaint گزارش دهید.
  3. همچنین می توانید ایمیل های فیشینگ بانکی را مستقیماً به بانک خود گزارش دهید. برای مثال، اگر یک حساب بانکی Chase دارید و یک ایمیل مشکوک از طرف آنها دریافت کرده اید، آن را به [email protected] گزارش دهید.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…