چگونه از حساب فیسبوک خود محافظت کنیم

۵/۵ - (۸ امتیاز)

چگونه از حساب فیسبوک خود محافظت کنیم

در سال ۲۰۲۰، فیس بوک اطلاعات بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر را فاش کرد.  به جای تحریم سایت، می توانید تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک خود را طبق مقاله HiVPN در پنج مرحله سریع تنظیم کنید.

۱- یک رمز عبور قوی انتخاب کنید

برخی از وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها به شما امکان می‌دهند با فیس‌بوک وارد شوید، بنابراین هکرها تمام تلاش خود را می‌کنند تا رمز عبور حساب فیسبوک شما را به سرقت ببرند. برای ایجاد یک رمز عبور قوی حتما از ۱۲ کاراکتر استفاده کنید و برای محافظت کامل آنها را در قالب رمزگذاری شده برای خود ذخیره کنید.

بایدها و نبایدهای رمز عبور:

 • هرگز از رمزهای عبور استفاده مجدد نکنید . برای جلوگیری از هک شدن همه اکانت های خود به یکباره، رمزهای عبور جدیدی برای هر حساب آنلاین ایجاد کنید.
 • هرگز از کلمات فرهنگ لغت استفاده نکنید . چند ثانیه طول می‌کشد تا نرم‌افزار هک یک کلمه عبور هشت کاراکتری فرهنگ لغت را حدس بزند، اما یک رمز عبور غیرمعنا با کاراکتر مختلط ممکن است قرن‌ها طول بکشد تا شکسته شود.

۲-(تأیید هویت دو مرحله ای) را روشن کنید

هکرها می توانند از یک مانع عبور کنند، بنابراین با راه اندازی ۲FA با حساب فیس بوک خود، کار را برای آنها سخت تر کنید.

هنگامی که احراز هویت دو مرحله ای فعال می شود، فیس بوک از شما می خواهد که با رمز عبور و تلفن خود وارد شوید. پس از وارد کردن رمز عبور و کد ارسال شده به شماره تلفن ثبت شده خود، به حساب فیسبوک خود دسترسی خواهید داشت.

چگونه ۲FA را با حساب فیس بوک خود روشن کنیم؟

 1. در نمایه خود، روی فلش در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و سپس روی تنظیمات و حریم خصوصی کلیک کنید .
 2. در سمت چپ، روی امنیت و ورود به سیستم کلیک کنید .
 3. برای استفاده از احراز هویت دو مرحله ای به پایین بروید و روی دکمه ویرایش کلیک کنید.
 4. روی استفاده از پیام متنی (SMS) کلیک کنید .
 5. روی Add Phone Number و سپس Continue کلیک کنید .
 6. شماره تلفن خود را به همراه کد کشور خود وارد کنید و برای پایان روی Continue کلیک کنید .

 

۳-هشدارهای ورود را فعال کنید

فیس بوک هر زمان که حساب شما وارد شده باشد از طریق ایمیل، پیام متنی یا اعلان فیس بوک به شما اطلاع می دهد. این برای از بین بردن هرگونه نقض حساب فیس بوک در ابتدا عالی است و تنظیم آن بسیار آسان است.

نحوه تنظیم هشدارهای ورود به سیستم در فیس بوک

 1. در نمایه خود، روی فلش در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و سپس روی تنظیمات و حریم خصوصی کلیک کنید .
 2. در سمت چپ، روی امنیت و ورود به سیستم کلیک کنید .
 3. به پایین پیمایش کنید تا دریافت هشدار درباره ورودهای ناشناس را پیدا کنید و روی دکمه ویرایش کلیک کنید.
 4. مکان مورد نظر برای دریافت اعلان‌ها را انتخاب کنید و سپس روی ذخیره تغییرات کلیک کنید .

۴-در فیس بوک ردیابی موقعیت خود را متوقف کنید

فیس‌بوک مکان‌های شما را ردیابی و ذخیره می‌کند، به شما امکان می‌دهد عکس‌هایتان را برچسب‌گذاری جغرافیایی کنید، و نقاط دسترسی رایگان و دوستان اطراف را پیدا کنید. از همه مهمتر برای شرکت، این به آنها کمک می کند تا شما را با تبلیغات مرتبط هدف قرار دهند.

فیس بوک همچنین یک طرح ردیابی به نام Background Location را اجرا می کند. هنگامی که آن روشن است، فیس بوک می تواند مکان دقیق دستگاه شما را حتی زمانی که از برنامه استفاده نمی کنید، ردیابی کند. می توانید موقعیت مکانی پس زمینه را در تنظیمات دستگاه خود خاموش کنید.

به عنوان مثال، اگر ردیابی موقعیت مکانی را خاموش کنید، نمی توانید دوستان نزدیک یا Wi-Fi عمومی را پیدا کنید. با این حال، قرار گرفتن شما در معرض ردیابی اشخاص ثالث را محدود می کند، که ممکن است داده های شما را در پایگاه داده های رمزگذاری نشده ذخیره کند و از اطلاعات شخصی شما برای طرح های نظارتی در مقیاس بزرگ استفاده کند.

توجه : فیس‌بوک ممکن است همچنان داده‌های موقعیت مکانی شخصی را هنگام اعلام حضور، پاسخگویی به رویداد یا برچسب‌گذاری موقعیت مکانی شما در یک عکس، ذخیره کند. بنابراین، اگر می‌خواهید اطلاعات مکان خود را کاملاً خصوصی نگه دارید، این را در نظر داشته باشید.

نحوه غیرفعال کردن ردیابی موقعیت مکانی فیسبوک

 1. از فلش در گوشه سمت راست بالای نمایه خود، تنظیمات را انتخاب کنید .
 2. یافتن محل سکونت در پنل سمت چپ.
 3. از اینجا می‌توانید تمام مکان‌هایی را که فیس‌بوک ثبت کرده است مشاهده کنید و ردیابی موقعیت مکانی را خاموش کنید .

۵-نحوه استفاده از داده های خود را برای تبلیغات مدیریت کنید

ممکن است شما این را ندانید، اما شرکت ها با سایت های رسانه های اجتماعی برای ردیابی داده های کاربران کار می کنند. این به فیس بوک اجازه می دهد تا شما را با تبلیغات مناسب هدف قرار دهد و همچنین به شرکت ها کمک می کند تا عادات مشتریان خود را تجزیه و تحلیل کنند. فیس‌بوک همچنین ممکن است اطلاعاتی درباره وب‌سایت‌ها و برنامه‌هایی که خارج از Facebook استفاده می‌کنید جمع‌آوری کند ، و سایر برنامه‌ها ممکن است اطلاعات غیر عمومی بیشتری را از حساب شما دریافت کنند. همه اینها زنگ خطر را در ذهن ما به صدا در می آورد.

با تمام رسوایی‌هایی که در مورد ردیابی فناوری بزرگ و نقض داده‌ها وجود دارد، ممکن است بخواهید فعالیت آنلاین و ترافیک برنامه خود را پنهان کنید تا امنیت حساب فیسبوک بهتری داشته باشید.

چگونه برنامه ها را به اشتراک گذاری فعالیت خود را با فیس بوک متوقف کنیم

 • تعداد دفعات ورود به برنامه ها را با فیس بوک محدود کنید، زیرا این اجازه را به برنامه می دهد تا فعالیت فیس بوک شما را ردیابی کند و بالعکس.
 • تنظیمات برنامه را در فیس بوک را تنظیم کنید. با این کار دیگر وب‌سایت‌ها و برنامه‌ها از استفاده و ذخیره داده‌های فیس‌بوک شما جلوگیری می‌کنند و به شما حریم خصوصی آنلاین بیشتری می‌دهد .
  1. از فلش در گوشه سمت راست بالای نمایه خود، تنظیمات را انتخاب کنید .
  2. روی Apps and Websites در پنل سمت چپ کلیک کنید .
  3. روی تنظیمات تبلیغات کلیک کنید .
  4. کلیک کنید آگهی نشان داده شده است از فیس بوک و سوئیچ را به فعال .

فعالیت آنلاین خود را با VPN مخفی کنید

ایمن کردن حساب فیس بوک شما در واقع به معنای ایمن کردن اطلاعات و اطلاعات شخصی شما در برابر ردیابی غیرضروری توسط اشخاص ثالث و ISP شما است . علاوه بر اصل حریم خصوصی، اگر داده های شما در پایگاه داده های ناامن ذخیره شوند، ممکن است نقض شوند. مشخص نیست که شرکت‌های ردیابی شخص ثالث چگونه داده‌های شما را ذخیره می‌کنند، و تقریباً غیرممکن است که بفهمید فعالیت مرور شما تا چه حد به اشتراک گذاشته شده است.

استفاده از VPN  یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای پنهان کردن تمام فعالیت‌های آنلاین شما از جاسوسان است. در اینجا آمده است که چگونه یک VPN می تواند به شما در امنیت آنلاین کمک کند.

 1. یک VPN کل اتصال شما را رمزگذاری می کند ، جستجوهای شما، وب سایت هایی که بازدید می کنید، مکان شما و آدرس IP شما را پنهان می کند . از آنجایی که آدرس IP شما همان چیزی است که فعالیت شما را به دستگاه شما پیوند می دهد، هیچ چیز را نمی توان به عنوان یک فرد ردیابی کرد.
 2. VPN ترافیک برنامه شما را ایمن می کند . بسیاری از ما آنقدر نگران ترافیک وب سایت هستیم که خطرات فاش کردن ترافیک اپلیکیشن خود را فراموش می کنیم شما می تواند با HiVPN از تمام داده های خروجی از برنامه های شما محافظت می کند، که از ردیابی و فروش فعالیت شما توسط ISP جلوگیری می کند.

برنامه HiVPN بهترین راه برای آنلاین ماندن واقعاً خصوصی است و می توان از آن در لپ تاپ ها، تلفن های هوشمند، تبلت ها و رایانه های شخصی با یک ورود استفاده کرد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…