نحوه انجام اسکن ویروس کروم

۵/۵ - (۶ امتیاز)

نحوه انجام اسکن ویروس کروم

آیا می دانستید که می توانید کل دستگاه خود را با استفاده از مرورگر گوگل کروم اسکن کنید؟ اگر کاربر ویندوز هستید، این کار بسیار ساده است. فقط از نگرانی های حفظ حریم خصوصی آگاه باشید. با HiVPN در این پست همراه باشید.

اسکن ویروس گوگل کروم معمولاً در صورت دانلود فایل یا مشکوک به فعالیت مخرب به طور خودکار اجرا می شود. با این حال، مانند نرم‌افزارهای پیشرفته‌تر آنتی ویروس، بررسی‌های پس‌زمینه بلادرنگ را انجام نمی‌دهد ، در صورت درخواست، فقط سیستم شما را اسکن می‌کند.

استفاده از این ابزار آسان است، اما آیا خطراتی در آن وجود دارد؟

نحوه اجرای اسکن ویروس در گوگل کروم

 1. Google Chrome را باز کنید.
 2. روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید .
 3. به پایین بروید و روی Advancedکلیک کنید .
 4. بیشتر به پایین بروید و Clean up computer را انتخاب کنید .
 5. روی Findکلیک کنید . توصیه می کنیم برای جلوگیری از دادن اطلاعات اضافی به Google، تیک قسمت گزارش جزئیات زیر را بردارید .
 6. منتظر بمانید تا گوگل گزارش دهد که آیا تهدیدی پیدا شده است یا خیر. اگر کروم هر نرم‌افزار مخربی پیدا کند، از شما می‌خواهد آن را حذف کنید.
 7. برای خلاص شدن از شر موارد مخرب، فقط روی Removeکلیک کنید . ممکن است لازم باشد کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

این ابزار به دنبال تهدیدهایی می‌گردد که با خط‌ مشی نرم‌افزار ناخواسته Google مطابقت ندارند .

مسائل خصوصی

اگرچه ممکن است ابزاری مناسب به نظر برسد، اما می‌دانیم که گوگل همیشه مشتاق هر داده‌ای است که می‌تواند دریافت کند. در این صورت می توانند دسترسی بی سابقه ای به اعماق سیستم شما داشته باشند و مناطق آسیب پذیر آن را مشاهده کنند. همچنین احتمال زیادی وجود دارد که از این اطلاعات برای بمباران تبلیغاتی شما یا ارسال به اشخاص ثالث استفاده شود.

بنابراین، توصیه می‌کنیم نرم‌افزار آنتی‌ویروس مناسبی تهیه کنید که داده‌های شما را ردیابی نمی‌کند و عملکرد کامل را ارائه می‌دهد. حریم خصوصی شما بهایی است که ارزش پرداختن ندارد.

چگونه مرورگر کروم خود را تمیز کنیم

حفظ بهداشت مرورگر برای عملکرد مناسب آن ضروری است. اگر کند عمل می کند، سعی کنید کوکی ها یا اطلاعات حافظه پنهان را پاک کنید. فقط موارد زیر را انجام دهید:

 1. Google Chrome را باز کنید.
 2. روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید .
 3. به پایین بروید و روی Advancedکلیک کنید .
 4. در قسمت Privacy and Securityبر روی Clear browsing data کلیک کنید .
 5. هر چیزی را که می‌خواهید پاک کنید در بخش‌های Basicیا Advanced علامت بزنید ، محدوده زمانی را برای پاک کردن داده‌ها انتخاب کنید و روی Clear data کلیک کنید .
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۹, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…