نحوه انجام اسکن ویروس کروم

۵/۵ - (۶ امتیاز)

نحوه انجام اسکن ویروس کروم

آیا می دانستید که می توانید کل دستگاه خود را با استفاده از مرورگر گوگل کروم اسکن کنید؟ اگر کاربر ویندوز هستید، این کار بسیار ساده است. فقط از نگرانی های حفظ حریم خصوصی آگاه باشید. با HiVPN در این پست همراه باشید.

اسکن ویروس گوگل کروم معمولاً در صورت دانلود فایل یا مشکوک به فعالیت مخرب به طور خودکار اجرا می شود. با این حال، مانند نرم‌افزارهای پیشرفته‌تر آنتی ویروس، بررسی‌های پس‌زمینه بلادرنگ را انجام نمی‌دهد ، در صورت درخواست، فقط سیستم شما را اسکن می‌کند.

استفاده از این ابزار آسان است، اما آیا خطراتی در آن وجود دارد؟

نحوه اجرای اسکن ویروس در گوگل کروم

 1. Google Chrome را باز کنید.
 2. روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید .
 3. به پایین بروید و روی Advancedکلیک کنید .
 4. بیشتر به پایین بروید و Clean up computer را انتخاب کنید .
 5. روی Findکلیک کنید . توصیه می کنیم برای جلوگیری از دادن اطلاعات اضافی به Google، تیک قسمت گزارش جزئیات زیر را بردارید .
 6. منتظر بمانید تا گوگل گزارش دهد که آیا تهدیدی پیدا شده است یا خیر. اگر کروم هر نرم‌افزار مخربی پیدا کند، از شما می‌خواهد آن را حذف کنید.
 7. برای خلاص شدن از شر موارد مخرب، فقط روی Removeکلیک کنید . ممکن است لازم باشد کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی کنید.

این ابزار به دنبال تهدیدهایی می‌گردد که با خط‌ مشی نرم‌افزار ناخواسته Google مطابقت ندارند .

مسائل خصوصی

اگرچه ممکن است ابزاری مناسب به نظر برسد، اما می‌دانیم که گوگل همیشه مشتاق هر داده‌ای است که می‌تواند دریافت کند. در این صورت می توانند دسترسی بی سابقه ای به اعماق سیستم شما داشته باشند و مناطق آسیب پذیر آن را مشاهده کنند. همچنین احتمال زیادی وجود دارد که از این اطلاعات برای بمباران تبلیغاتی شما یا ارسال به اشخاص ثالث استفاده شود.

بنابراین، توصیه می‌کنیم نرم‌افزار آنتی‌ویروس مناسبی تهیه کنید که داده‌های شما را ردیابی نمی‌کند و عملکرد کامل را ارائه می‌دهد. حریم خصوصی شما بهایی است که ارزش پرداختن ندارد.

چگونه مرورگر کروم خود را تمیز کنیم

حفظ بهداشت مرورگر برای عملکرد مناسب آن ضروری است. اگر کند عمل می کند، سعی کنید کوکی ها یا اطلاعات حافظه پنهان را پاک کنید. فقط موارد زیر را انجام دهید:

 1. Google Chrome را باز کنید.
 2. روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید .
 3. به پایین بروید و روی Advancedکلیک کنید .
 4. در قسمت Privacy and Securityبر روی Clear browsing data کلیک کنید .
 5. هر چیزی را که می‌خواهید پاک کنید در بخش‌های Basicیا Advanced علامت بزنید ، محدوده زمانی را برای پاک کردن داده‌ها انتخاب کنید و روی Clear data کلیک کنید .
  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : دی ۱۹, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است یک آسیب پذیری جدید کشف شده به هکرها اجازه می دهد تا کاربران واتس اپ را استراق سمع کنند، چت های آنها را بخوانند و نرم افزارهای جاسوسی را فقط…

  جنایت سیا
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  جنایت سیا

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) جنایت سیا کلاهبردارانی که خود را به عنوان ماموران سیا معرفی می کنند، برای ادعای داشتن پورن کودکان، باج می خواهند و تهدید می کنند که دستگیر شوند. با ادامه این مطلب در HiVPN همراه باشید.

  نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت کلاهبرداران مهربانی مردم را شکار می کنند. ما در این پست HiVPN به شما می گوییم که چگونه آنها را از کسانی که واقعاً نیازمند هستند متمایز کنید.