چگونه پورت های روتر خود را باز کنیم

۵/۵ - (۵ امتیاز)

چگونه پورت های روتر خود را باز کنیم؟

سرعت می تواند همه چیز در قسمت آنلاین باشد. بازی‌های چند نفره، پخش زنده تعاملی و اشتراک‌گذاری فایل از اتصال سریع‌تر بهره می‌برند. با ارسال پورت ، می‌توانید انتقال داده را سریع‌تر و کارآمدتر کنید ، اگر بدانید در حال انجام چه کاری هستید. تغییر روتر می تواند ترسناک باشد، اما باز کردن پورت های روتر شما زمان زیادی نمی برد.با این پست آموزشی HiVPN همراه باشید.

پس پورت فورواردینگ چیست؟ چرا باید آن را انجام دهید؟ و چگونه پورت های روتر خود را باز می کنید؟

روتر و شبکه

قبل از اینکه به جزئیات خود پورت ها بپردازیم، ارزش آن را دارد که کمی وقت بگذارید تا دقیقاً نحوه عملکرد روتر شما را درک کنید. روتر شما و هر دستگاهی که به آن متصل است یک شبکه محلی را تشکیل می دهد. روتر دروازه ای است که داده ها از طریق آن به داخل و خارج آن شبکه می روند.

بیایید تصور کنیم که از یک تلفن هوشمند در وای فای خانه خود استفاده می کنید. وقتی روی مقاله وبلاگی که می خواهید بخوانید کلیک می کنید، یک “درخواست” داده به روتر خود ارسال می کنید. به نوبه خود، روتر شما درخواست را به سرورهای وبلاگ ارسال می کند.

سپس آن سرور باید داده‌هایی را که درخواست کرده‌اید به روتر شما ارسال کند و سپس آن‌ها را به گوشی هوشمند شما ارسال می‌کند. همه اینها در عرض چند میلی ثانیه اتفاق می افتد. اما پورت ها از کجا وارد می شوند؟

پورت ها چیست؟

پورت ها کانال های مختلفی هستند که روتر شما از طریق آنها داده ها را ارسال و دریافت می کند. روتر شما بیش از ۶۵۰۰۰ پورت برای استفاده دارد که اگر چندین کار را همزمان انجام دهید می تواند مفید باشد.

اگر می خواهید همزمان به Spotify گوش دهید و یک صفحه وب را مرور کنید، روتر شما داده ها را از حداقل دو سرور به طور همزمان دریافت می کند. می تواند به طور همزمان با هر دو سرور در تماس باشد زیرا داده ها از طریق پورت های جداگانه در حال حرکت هستند.

برنامه ها و برنامه های خاصی برای استفاده از پورت های خاص طراحی شده اند. به عنوان مثال، هر زمان که شبکه شما داده ها را از یک صفحه HTML ارسال می کند، روتر آن را از طریق پورت شماره ۸۰ دریافت می کند . بیشتر اوقات، این یک فرآیند پشت صحنه است و شما نگران آن نخواهید بود، اما توانایی تغییر نحوه عملکرد پورت ها کاربردهای خود را دارد.

پورت فورواردینگ چیست؟

ارسال پورت شامل این است که به روتر خود بگویید که داده های دریافت شده از طریق یک پورت مشخص باید همیشه مستقیماً به دستگاه خاصی در شبکه محلی ارسال شود.

به طور معمول، روتر مانند یک انبار مرتب‌سازی نامه عمل می‌کند و داده‌هایی را که دریافت می‌کند بررسی می‌کند و تصمیم می‌گیرد که کجا باید ارسال شوند. این همچنین فرصتی برای روتر است تا محتوایی را که خطرناک یا مخرب می بیند مسدود کند و از بقیه شبکه در برابر حملات و ویروس ها محافظت کند.

با ارسال پورت، به روتر می‌گویید که نگران غربالگری یا مرتب‌سازی داده‌هایی که با یک پورت خاص می‌رسند، نباشد. در عوض، فقط می تواند آن را به یک مقصد از پیش تعیین شده ارسال کند. این می تواند انتقال داده ها را تسریع کند و به تسهیل اموری مانند اشتراک گذاری همتا به همتا و بازی آنلاین کمک کند.

نحوه تنظیم یک آدرس IP ثابت

قبل از اینکه بتوانید ارسال پورت را آغاز کنید، باید یک آدرس IP ثابت برای دستگاه در انتهای گیرنده تنظیم کنید. ارسال پورت فقط در صورتی کار می کند که مقصد نهایی ،برای مثال رایانه بازی شما ، همیشه از یک IP برای شناسایی خود استفاده کند.

برای تنظیم یک آدرس IP ثابت ، به صفحه پیکربندی روتر خود بروید. با تایپ IP خود روتر در مرورگر می توانید این مورد را پیدا کنید. سپس باید نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید. جزئیات ورود باید از طریق ارائه‌دهنده روتر شما یا باکسی که وارد شده است در دسترس باشد.

هنگامی که در صفحه پیکربندی قرار گرفتید، در تنظیمات به دنبال ناحیه ای به نام آدرس های IP ثابت، رزروهای DHCP یا چیزی مشابه باشید (ممکن است در تب تنظیمات پیشرفته موجود باشد.( در اینجا لیستی از دستگاه ها و سرورهای شبکه خود را خواهید دید. یکی را که می خواهید برای ارسال پورت استفاده کنید انتخاب کنید و آدرس IP را روی ثابت قرار دهید.

هنگامی که آدرس را یادداشت کردید، می توانید تغییرات خود را ذخیره کرده و ادامه دهید.

باز کردن پورت های روتر

با تنظیم یک آدرس IP ثابت روی دستگاهی که به آن فوروارد می کنید، اکنون می توانید پورت را باز کنید.

شایان ذکر است که این مراحل برای هر نوع روتر کمی متفاوت خواهد بود. صفحات پیکربندی و تنظیمات منحصر به برند و طراحی خاص هستند، اگرچه اغلب شباهت‌های کلی در طرح‌بندی و عملکرد دارند.

  1. با تایپ آدرس IP روتر در مرورگر خود به صفحه پیکربندی روتر خود بروید.
  2. یک برگه تنظیمات برای Ports یا Port Forwarding پیدا کنید.
  3. در جایی که نشان داده شده است، شماره پورتی را که می خواهید باز کنید وارد کنید.
  4. در جایی که نشان داده شده است، آدرس IP ثابت دستگاهی را که می خواهید پورت به آن فوروارد شود، وارد کنید.
  5. تغییرات خود را برای تکمیل فرآیند ذخیره کنید.

آیا می توانید پورت های روتر را با VPN باز کنید؟

در حالی که باز کردن پورت‌ها روی روتر شما مزایای بالقوه‌ای دارد، دستگاه‌های شما را نیز در معرض خطرات آنلاین قرار می‌دهد و شما را در برابر ویروس های بدافزار آسیب‌پذیر می‌کند. مرور اینترنت با پورت های باز لایه امنیتی ارائه شده توسط روتر شما را حذف می کند. به همین دلیل، HiVPN از ارسال پورت پشتیبانی نمی کند.

با این حال، فرآیند ارسال پورت نقش مهمی را که روتر شما در دسترسی ایمن به شبکه ایفا می کند را نشان می دهد. این یک قطعه سخت افزار رابط بین هر دستگاهی در یک شبکه محلی و بقیه اینترنت است.

به همین دلیل، ارزش آن را دارد که برای محافظت صحیح از روتر خود زمان بگذارید. اگر روتر خود را برای HiVPN پیکربندی کنید ، می توانید چندین دستگاه را با لایه های رمزگذاری قدرتمند محافظت کنید. سپس، حتی اگر کسی روتر شما را هک کند، نمی‌تواند به بقیه شبکه یا هیچ یک از داده‌های عبوری از آن دسترسی داشته باشد.

HiVPN نه تنها از روتر شما، بلکه از کل اکوسیستم سخت افزار متصل به آن محافظت می کند.

امنیت نسل بعدی تنها با یک کلیک فاصله دارد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟
اینترنت -
مهر ۱۴, ۱۴۰۱

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟ ورود به حساب‌های Google، Apple یا Facebook شما را از ایجاد نام کاربری و مجموعه رمز عبور جدید نجات می‌دهد. علیرغم راحتی، ورود به سیستم واحد (SSO) می تواند به معنای یک…

حمله سلب SSL چیست؟
اینترنت -
مهر ۹, ۱۴۰۱

حمله سلب SSL چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حمله سلب SSL چیست؟ حمله سلب SSL راهی برای حذف امنیت وب سایت ها از طریق HTTPS است. این سایت رمزگذاری را که برای محافظت از داده ها در برابر عبور آنلاین به صورت متن ساده است، از بین می برد….

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می…