نحوه ساخت سایت پیاز

۵/۵ - (۵ امتیاز)

نحوه ساخت سایت پیاز

مرورگر Tor یک ابزار رایگان قدرتمند برای مرور اینترنت به صورت ناشناس است که همچنین بخشی از وب عمیق را به شکل آدرس‌های onion. باز می‌کند. اگر صاحب یک وب سایت هستید یا به دنبال ایجاد یک وب سایت هستید، ممکن است بخواهید یاد بگیرید که چگونه یک سایت onion. ایجاد کنید تا از خود و بازدیدکنندگان محافظت کنید. ما در پست HiVPN شما را همراهی خواهیم کرد.

دامنه onion. چیست و چگونه کار می کند

دامنه onion. آدرس یک وب سایت است که فقط از طریق مرورگر ناشناس Tor قابل دسترسی است . مرورگرهای معمولی نمی توانند رله سرورهای پراکسی را که کاربران را به وب سایت شما می برد هدایت کنند.

تفاوت آن با یک دامنه معمولی چیست؟

دامنه های وب معمولی، مانند .com، .org، .biz، و دیگران توسط شرکت اینترنت برای نام ها و شماره های اختصاص داده شده (ICANN) صادر می شوند. هزاران دامنه مختلف وجود دارد، اما همه آنها نمی توانند برای همه استفاده شوند مثلاً .apple  کاربران برای ثبت دامنه و زیر دامنه (قسمت قبل از دوره) باید پیشنهاداتی را به ICANN ارسال کنند. معمولا هزینه های مربوط به ثبت و نگهداری دامنه انتخابی شما وجود دارد.

چرا من یک آدرس پیاز می خواهم؟

دامنه onion. چند مزیت کلیدی نسبت به یک دامنه معمولی دارد اما چند اشکال نیز دارد. ویژگی کلیدی آن ، این که فقط با استفاده از مرورگر Tor قابل دسترسی است ، هم یک اشکال و هم یک مزیت است. Tor با محبوب ترین مرورگر فاصله زیادی دارد و بسیاری از مردم حتی از وجود آن اطلاعی ندارند، بنابراین نباید انتظار ترافیک انبوهی را در سایت .onion خود داشته باشید. با این حال، مرورگر Tor لایه های متعددی از ناشناس بودن را ارائه می دهد که در مرورگرهای محبوب تر در دسترس نیستند. اگر می‌خواهید از ناشناس بودن تقریباً کامل هم برای شما و هم برای بازدیدکنندگانتان اطمینان حاصل کنید، نمی‌توانید کاری بهتر از یک آدرس Tor انجام دهید.

هنگامی که یک سایت onion. ایجاد می کنید، یک نام دامنه به طور خودکار برای شما ایجاد می شود. این یک رشته از ۱۶ حرف کوچک و اعداد تصادفی (از ۲ تا ۷) خواهد بود که مرورگر Tor می تواند از آنها برای حرکت به سرور شما استفاده کند. متأسفانه، این رشته‌های تصادفی نمی‌توانند طولانی‌تر یا کوتاه‌تر از ۱۶ کاراکتر باشند و اغلب به‌سختی به خاطر سپردن آن‌ها، به خاطر سپردن وب‌سایت شما برای کاربران دشوار می‌شود و ایجاد دامنه مشابه اما متفاوت برای کاربران مخرب آسان می‌شود تا به طور بالقوه بازدیدکنندگان را گیج کنند.

با این حال، این بدان معناست که برای ایجاد دامنه خود نیازی به ثبت نام در ICANN ندارید. شما نیازی به پنهان کردن اطلاعات خود از جستجوهای “whois” ندارید و حساب ICANN شما در برابر تصاحب های مخرب آسیب پذیر نخواهد بود. شما کاملاً کنترل حریم خصوصی و دامنه خود را خواهید داشت.

ایجاد دامنه‌ی Vanity  دامنه‌ای که دارای کلمه‌ای قابل تشخیص به انتخاب شما باشد . ممکن است اما از نظر محاسباتی گران است. فیسبوک منابع قابل توجهی را برای دستیابی به دامنه onion. خود  facebookcorewwwi.onion  اختصاص داد و آنها فقط به ۸ کاراکتر نیاز داشتند. بدست آوردن دقیق ۱۶ کاراکتر مورد نظر می تواند میلیاردها سال طول بکشد تا یک کامپیوتر به دست آید.

چگونه یک دامنه onion. ایجاد کنم؟

۱. یک وب سرور ایجاد کنید

اگر به درستی پیکربندی شده باشد، سرویس onion Tor. می تواند به وب سرور موجود شما دامنه onion. بدهد. با این حال، اگر سرور شما اطلاعات شخصی یا اطلاعاتی را که کاربران پیشرفته می‌توانند برای شناسایی شما از آن استفاده کنند، فاش کند، ناشناس بودن قدرتمند ارائه شده توسط Tor ارزش زیادی ندارد. Tor پیشنهاد می کند سرور خود را به لوکال هاست متصل کنید. وقتی خدمات .onion خود را بعداً راه اندازی کردید، یک پورت مجازی ایجاد می کنید که بازدیدکنندگان می توانند از طریق آن به آن متصل شوند تا آدرس IP واقعی خود را فاش نکنید.

اطمینان حاصل کنید که سرور خود را از هر گونه اطلاعات دیگری که ممکن است شما، IP یا موقعیت مکانی شما را شناسایی کند، پاک کنید. هر گونه ارجاع به اطلاعات سرور خود را از هر پیام خطایی که ممکن است برای بازدیدکنندگان ارسال شود حذف کنید.

۲. سرویس های onion. سرور خود را پیکربندی کنید

برای انجام این کار، باید فایل “torrc” خود را باز کنید، که یک فایل متنی است که هنگام راه اندازی مرورگر Tor خود دریافت کرده اید. برای اطلاعات دقیق تر در مورد نحوه تغییر این فایل برای ایجاد سرور onion.

پس از تکمیل تنظیمات، مرورگر Tor خود را روشن کنید تا یک کلید عمومی یا دامنه برای وب سایت شما ایجاد شود. پس از آن، این به شما بستگی دارد که آن را توزیع کنید و مردم را به بازدید از سایت شما دعوت کنید. فقط مطمئن شوید که کلید خصوصی را با کسی به اشتراک نگذارید

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…