بهترین راه برای قفل کردن گوشی چیست؟

۵/۵ - (۱۳ امتیاز)

بهترین راه برای قفل کردن گوشی چیست؟

آیا واقعاً احساس می کنید که کنترل گوشی هوشمند خود را در دست دارید؟ آیا تمام تلاش خود را برای محافظت از دستگاه خود انجام می دهید؟ اگر پاسخ منفی است، شما تنها نیستید. HiVPN اخیراً طی مطالعه ای از کاربران گوشی های هوشمند در چندین کشور اروپایی را برسی کرده است لطفا در این پست با ما همراه باشید.

تحقیق چه چیزی را نشان می دهد؟

مطالعه ما شامل پاسخ دهندگان از کشورهای متعدد از جمله فرانسه، اسپانیا و هلند بود. نتایج نشان می دهد که تقریباً نیمی از کاربران گوشی های هوشمند در این کشورها احساس می کنند که کنترلی بر دستگاه های خود ندارند.

هنوز نگران‌کننده‌تر این است که بسیاری از افراد مورد بررسی درک روشنی از امنیت سایبری و تهدیدات حریم خصوصی یا نحوه محافظت در برابر آنها نداشتند. اکثریت به اقدامات امنیتی قدیمی مانند پین های عددی و رمزهای عبور ساده متکی بودند.

اگر نکته ای از این مطالعه وجود داشته باشد، این است که اکثر مردم به سادگی برای ایمن نگه داشتن خود و گوشی های هوشمندشان در اینترنت مجهز نیستند.

مقایسه کشوری

پس چگونه کشورهای اروپایی مقایسه کردند؟ بیایید سه مورد از مطالعه خود را برداریم.

  • فرانسه. با ۶۸ درصد، فرانسه بالاترین درصد کاربرانی را دارد که احساس می‌کنند واقعاً کنترل گوشی‌های هوشمند خود را ندارند. نگرانی فرانسوی ها در مورد نقض حریم خصوصی و نشت داده ها به ویژه بر تراکنش های مالی (۷۴٪) و تصاویر شخصی ذخیره شده (۴۵٪) متمرکز بود، اما پاسخ دهندگان اغلب از بهترین شیوه ها برای کاهش این خطرات بی اطلاع بودند.
  • هلند. در حالی که بسیاری از پاسخ دهندگان هلندی نگران تهدیدات امنیت سایبری هستند، بسیاری هنوز از محافظت ناکافی استفاده می کنند. به عنوان مثال، ۶۱ درصد از افراد مورد بررسی گفتند که دستگاه های خود را تنها با یک کد پین ایمن می کنند. اگرچه این از هیچ چیز بهتر است، اما شکستن کدهای پین بسیار آسان است. بر اساس مطالعه ای که توسط InfoSec انجام شده است، ۲۶ درصد از همه تلفن ها را می توان به راحتی با کدهای ساده مانند «۱۲۳۴»، «۱۱۱۱»، «۱۲۳۴۵۶» و «۰۰۰۰۰۰» در دسترس قرار داد.
  • اسپانیا. در حالی که پاسخ دهندگان اسپانیایی نگرانی کمتری در مورد ناتوانی در کنترل دستگاه های خود داشتند، ۵۹ درصد از افراد مورد بررسی گفتند که برای باز کردن قفل دستگاه خود به رمز عبور اعتماد می کنند. مشکل رمز عبور این است که فراموش کردن آنها می تواند آزاردهنده باشد، بنابراین مردم تمایل دارند از کلمات و عبارات بسیار ساده استفاده کنند. هرچه رمز عبور ساده تر باشد، هکر سریعتر می تواند آن را شکسته و به دستگاه دسترسی پیدا کند.

بهترین راه برای قفل و باز کردن قفل گوشی چیست؟

در حالی که پین یا رمز عبور می تواند کمک کننده باشد، باید سعی کنید تا حد امکان لایه های بیشتری اضافه کنید. بسیاری از پاسخ دهندگان اسپانیایی هم از پین کد و هم از قفل کش رفتن الگو استفاده کردند که مطمئناً گامی در جهت درست است.

با این حال، یک گزینه امن تر ممکن است یک قفل بیومتریک ، مانند اسکنر اثر انگشت یا سیستم شناسایی چهره باشد. این بدان معنا نیست که این روش‌ها بی‌نقص هستند – قفل‌های اثر انگشت قبل از استفاده از تصاویر انگشت کاربر نادیده گرفته شده‌اند، در حالی که نشان داده شده است که face ID برای افراد رنگین‌پوست کمتر موثر است.

اما در حالی که این هر دو عامل نگران کننده هستند، احراز هویت بیومتریک هنوز موثرتر از یک رمز عبور ساده است. ما از شما می خواهیم که به جای تکیه بر یک روش واحد، از ترکیبی از تکنیک های مختلف قفل استفاده کنید (روشی که به آن احراز هویت دو مرحله ای گفته می شود .

چگونه گوشی هوشمند خود را کنترل کنیم

اگر شما یکی از بسیاری از افرادی هستید که احساس نمی کنند واقعاً کنترل دستگاه خود را در دست دارند، در اینجا چند نکته برای تغییر آن وجود دارد.

    • تنظیمات دستگاه خود را به صورت آنلاین جستجو کنید. احتمالاً راهنماها، راهنماها و راهنماهای متعددی را به صورت آنلاین پیدا خواهید کرد تا به شما کمک کنند از تنظیمات امنیتی گوشی خود نهایت استفاده را ببرید. یک جستجوی سریع ممکن است نشان دهد که تلفن هوشمند شما از قبل دارای عملکردهای امنیتی است که هنوز آنها را فعال نکرده اید.
    • از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید. اگر می توانید، هم از رمز عبور و هم از فرآیند احراز هویت بیومتریک استفاده کنید، که نفوذ هکرها به گوشی هوشمند شما را دوچندان سخت می کند.
    • شروع به استفاده از VPN کنید. مهم نیست که سیستم قفل شما چقدر قوی است، اگر از اتصالات اینترنتی ناامن استفاده کنید، گوشی هوشمند شما همچنان در برابر هکرها آسیب پذیر است. برای جلوگیری از خطرات Wi-Fi عمومی و شبکه های ناامن، یک برنامه VPN با کیفیت خوب را روی دستگاه خود نصب کنید تا داده های مرور خود را رمزگذاری کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…