چگونه بفهمیم گوشی شما ویروسی شده است؟

۵/۵ - (۲۳ امتیاز)

چگونه بفهمیم گوشی شما ویروسی شده است؟

در حالی که احتمالاً این بهترین ایده نیست که با WebMD خود تشخیص دهید، اما مطلقاً دلیلی وجود ندارد که شما نباید مشکلات مربوط به فناوری خود را تشخیص دهید – به خصوص تلفن هوشمندتان .

آیا زمان آن رسیده که گوشی هوشمند خود را برسی کنید ؟ یا وقت آن رسیده است که روی یک آنتی ویروس موبایل سرمایه گذاری کنید تا از بدافزارها جلوگیری کنید؟

بیایید نگاهی به علائم آشکار گوشی های هوشمند آلوده و نحوه محافظت از خود بیندازیم.لطفا با HiVPN همراه باشید.

علائم یک گوشی هوشمند آلوده به ویروس

کندتر تلفن یا تخلیه سریع باتری

دستگاه‌های کندتر معمولاً می‌توانند نشانه‌ای از اتمام فضای ذخیره‌سازی شما یا استفاده از یک سیستم عامل قدیمی باشد. با این حال، احتمال بدتر وجود بدافزار است. یک ویروس می‌تواند از طریق لینک مشکوکی که روی آن کلیک کرده‌اید یا در داخل برنامه‌ای که دانلود کرده‌اید پنهان کرده، راه خود را به گوشی شما بیابد .

افزایش ناگهانی مصرف داده

اگر متوجه شده اید که مصرف داده شما در آخرین قبض تلفن شما به شدت افزایش یافته است، به احتمال زیاد کد یا برنامه مخربی وجود دارد که داده ها را از تلفن شما به سرورهای ناشناس ارسال می کند. یا بدتر از آن، از تلفن شما برای ارسال پیامک یا برقراری تماس با خدمات تلفن ممتاز استفاده می شود – که منجر به…

پیام ها به مخاطبین شما ارسال می شود

برخی از ویروس های تلفن همراه پیام هایی را با پیوندهایی به نرم افزارهای آلوده به مخاطبین تلفن شما ارسال می کنند. اگر هر یک از مخاطبین شما روی این پیوندها کلیک کرده و هر برنامه ای را دانلود کند، تلفن آنها نیز آلوده می شود.

اپلیکیشن های عجیب

اگر برنامه های عجیب و غریبی را در گوشی خود مشاهده کردید که نصب آنها را به خاطر نمی آورید، احتمال ویروسی بودن آنها بسیار زیاد است.

تبلیغات مداوم و تهاجمی

شروع ناگهانی تبلیغات فراگیر نشانگر بزرگی است که نشان می دهد شما برنامه ای با منشأ ناشناخته یا شرور نصب کرده اید که تبلیغات ناخواسته را به دستگاه شما منتقل می کند.

موتورهای جستجو ربوده شده است

آیا نتایج جستجو در تلفن شما به طور ناگهانی به موتورهای جستجو یا وب سایت هایی که قبلاً هرگز در مورد آنها نشنیده اید تغییر مسیر داده می شود؟ آیا بازگشت به موتور جستجوی پیش فرض یا مرورگر خود برایتان مشکل است؟ حتما ویروس گرفتی

محافظت از گوشی هوشمند خود

نرم افزار خود را به روز نگه دارید

پیام های « به روز رسانی دستگاه خود » را در تلفن خود نادیده نگیرید . به روز نگه داشتن نرم افزار دستگاه خود یکی از ساده ترین راه ها برای اطمینان از اینکه در خنثی کردن جدیدترین آلودگی های بدافزار و رفع اشکالات نرم افزاری شروعی دارید، می باشد. آیا نمی خواهید به طور مداوم با درخواست ها اذیت شوید؟ دستگاه خود را طوری تنظیم کنید که به‌روزرسانی‌ها را به‌طور خودکار انجام دهد.

برنامه ها را فقط از منابع مطمئن نصب کنید

این یک کار بیهوده است، فقط با نصب برنامه ها از منابع قابل اعتماد، می توانید از تأیید اعتبار آنها اطمینان حاصل کنید. به عبارت دیگر، دقیقاً می‌دانید چه چیزی روی گوشی شما می‌رود.

پیوست های عجیب و غریب را باز نکنید

هرگز به پیوست های ناشناخته اعتماد نکنید. در واقع، همه پیوست های مورد اعتماد به شما ارسال اعتماد ندارند منابع حداقل تا زمانی که شما آن را تأیید کرده اصالت به عنوان فیشینگ کلاهبرداری بسیار شایع هستند.

روی یک آنتی ویروس مناسب سرمایه گذاری کنید

در حالی که استفاده از یک آنتی ویروس یک فروشگاه یک مرحله ای برای محافظت از تلفن همراه نخواهد بود – در واقع، نویسنده ما Lexie نوشته است که بهتر است سیستم خود را به روز کنید تا از نرم افزار آنتی ویروس استفاده کنید) – ارزش آن را دارد که به عنوان یکی از جنبه های دیجیتال شما در نظر گرفته شود. امنیت. به خصوص وقتی با VPN جفت می شود !

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…