چگونه مردم را از وای فای خود دور کنیم

۵/۵ - (۸ امتیاز)

چگونه مردم را از وای فای خود دور کنیم

Wi-Fi شخصی شما خانه دیجیتال شماست، بنابراین طبیعتاً می خواهید آن را ایمن و ایمن نگه دارید. مانند افراد غریبه در خانه شما، ارتباطات ناشناس مشکوک و ناخواسته هستند. در این پست HiVPN  بیاموزید که چگونه ببینید چه کسی در وای فای شما است و چگونه مردم را از وای فای خود دور کنید.

ممکن است بخواهید یک دستگاه عجیب و غریب را از شبکه خود حذف کنید زیرا:

 • ممکن است شخصی ترافیک زیادی را مصرف کند و سرعت اتصال شما را کاهش دهد یا از محدودیت های شما استفاده کند.
 • ممکن است شخصی چیزی را به طور غیرقانونی تحت IP شما دانلود کند، که به این معنی است که جریمه ممکن است به شما برسد.
 • اتصالات ناشناخته می توانند تهدیدی باشند زیرا ممکن است یک هکر هنگام اتصال به Wi-Fi اصلی به داده های شما دسترسی پیدا کند.

چه کسی از وای فای من استفاده می کند؟

نمی‌دانید چگونه می‌توان تشخیص داد که کسی از Wi-Fi شما استفاده می‌کند؟ کافی است IP روتر خود را در مرورگر خود تایپ کنید، وارد شوید و به تنظیمات DHCP بروید. همه دستگاه‌های متصل شده را در قسمت «دستگاه‌های متصل» یا بخشی با نام مشابه مشاهده خواهید کرد. مطمئن شوید که همه آنها را می شناسید و موارد مشکوک را فورا حذف می کنید. در حالی که برخی از آنها ممکن است نام داشته باشند.

اگر مطمئن نیستید که کدام دستگاه ها معتبر هستند، می توانید آدرس MAC دستگاه های مورد اعتماد خود را بررسی کنید یا فقط آنها را از Wi-Fi خود جدا کنید. همچنین دستگاه های متصل به روتر را از طریق کابل اترنت جدا کنید. آنهایی که ترک کردند به احتمال زیاد اتصالات غیرمجاز هستند.

چگونه یک نفر را از وای فای خود حذف کنیم

راه های مختلفی برای حذف اتصال ناخواسته وجود دارد:

 1. رمز عبور وای فای و نام شبکه را تغییر دهید. فقط مجبور شوید از یک رمز عبور قوی استفاده کنید و رمزگذاری WPA2 را برای محافظت بیشتر فعال کنید. با این حال، این راحت‌ترین روش نیست، زیرا هر بار که آن را تغییر می‌دهید، باید رمز عبور جدید را به کاربران قانونی بگویید و دوباره آن را در تمام دستگاه‌های متصل خود وارد کنید.
 2. از تنظیمات روتر خود استفاده کنید . کافیست کنترل پنل روتر خود را با وارد کردن IP آن در مرورگر خود باز کنید و مراحل توضیح داده شده در بخش Who is using my Wi-Fi را انجام دهید. اتصالات مشکوک را غیرفعال کنید و رمز عبور را بلافاصله تغییر دهید تا این کاربران نتوانند دوباره وصل شوند.
 3. فیلتر MAC را فعال کنید. اگر از این گزینه پشتیبانی می کند، می توانید آن را از طریق تنظیمات روتر خود فعال کنید. هر دستگاه آدرس MAC خود را دارد. بنابراین، تنها کاربرانی که دارای آدرس MAC مورد تایید شما هستند، می توانند به شبکه شما متصل شوند. با این حال، یک کاربر توانایی فنی می تواند آدرس MAC خود را با رمز عبور Wi-Fi شما تغییر دهد، بنابراین محافظت کامل را تضمین نمی کند.
 4. از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید. برنامه های شخص ثالث زیادی برای ردیابی کاربران ناخواسته و غیرفعال کردن آنها وجود دارد. با این حال، ما از استفاده از آنها حمایت نمی کنیم. اگر این کار را می کنید، مطمئن شوید که یک برنامه ایمن و معتبر انتخاب کرده اید که داده های شما را جمع آوری نمی کند یا فعالیت های شبکه شما را ردیابی نمی کند.

چگونه وای فای خود را ایمن کنیم

برای ایمن تر کردن وای فای خود باید اقدامات احتیاطی زیر را در نظر بگیرید:

 1. یک شبکه مهمان ایجاد کنید. یک شبکه مهمان تمام اتصالات را از شبکه اصلی شما جدا می کند. کاربران مهمان نمی توانند دستگاه ها و داده های خصوصی محافظت شده در شبکه خصوصی را ببینند.
 2. از رمز عبور قوی و رمزگذاری WPA2 استفاده کنید.
 3. پخش SSID را غیر فعال کنید تا سیستم شما حضور خود را پخش نکند.
 4. به طور مرتب تنظیمات روتر خود رابرای اتصالات مشکوک بررسی کنید . وقتی متوجه شدید آنها را غیرفعال کنید.
 5. در صورت مشاهده موارد مشکوکتا زمانی که مشکل حل نشد، فایل ها و دستگاه های خود را در شبکه خود به اشتراک نگذارید .
 6. رمز وای فای خود را دراختیار افرادی قرار ندهید که به آنها اعتماد ندارید.
 7. رمز عبور خود راحداقل یک یا دو ماه یکبار تغییر دهید .
 8. از HiVPN استفاده کنید.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…