چگونه اندروید خود را با حالت ایمن حفظ کنیم

۵/۵ - (۱۲ امتیاز)

چگونه اندروید خود را با حالت ایمن حفظ کنیم

ممکن است گوشی شما اخیرا هنگ کند یا به صورت تصادفی گوشی شما راه اندازی مجدد شود شما با مطالعه این مقاله HiVPN  تقریباً تمام دستگاه‌های اندرویدی را می‌توانید در حالت امن راه‌اندازی کنید تا مشکل را بررسی شود.

حالت ایمن اندروید چیست؟

حالت ایمن به شما امکان می دهد تلفن یا رایانه لوحی خود را بدون برنامه های شخص ثالث راه اندازی کنید. از آنجایی که بسیاری از برنامه ها به طور خودکار در پس زمینه اجرا می شوند، یک بوت تمیز به شما می گوید که آیا نرم افزار معیوب منبع مشکلات شما است یا خیر.

چگونه اندروید را در حالت امن بوت کنیم

ورود به حالت امن آسان است، اما مدل های مختلف گوشی از روش های مختلفی استفاده می کنند.

در اینجا چهار روش رایج برای فعال کردن حالت ایمن در دستگاه های اندرویدی آورده شده است. روش A باید برای اکثر افراد جواب دهد . اگر اینطور نیست، به سادگی روش بعدی را در لیست امتحان کنید.

روش الف: خاموش کردن

 1. دکمه پاوررا نگه دارید تا منوی ظاهر شود.
 2. برای چند ثانیه روی Power offضربه بزنید و نگه دارید .
 3. وقتی از شما خواسته شد در حالت ایمن راه اندازی مجدد شود، روی بلهضربه بزنید .

روش ب: نگه داشتن پاور + کاهش صدا

 1. گوشی خود را کاملا خاموش کنید.
 2. دکمه پاوررا همراه با دکمه کاهش صدا فشار دهید و نگه دارید .
 3. آنها را نگه دارید تا لوگوی سازنده ظاهر شود.

روش ج: پایین نگه داشتن میزان صدا

 1. گوشیتو خاموش کن
 2. دکمه پاوررا فشار داده و نگه دارید تا لوگوی سازنده را ببینید.
 3. وقتی ظاهر شد، دکمه روشن/خاموش را رها کرده و ولوم پایینرا نگه دارید .
 4. تا زمانی که بوت شدن گوشی تمام شود، ولوم پایینرا نگه دارید .

روش D: نگه داشتن ولوم بالا + کاهش صدا

 1. گوشی را خاموش کنید.
 2. دکمه پاوررا فشار داده و نگه دارید تا لوگوی سازنده ظاهر شود.
 3. دکمه روشن/خاموش را رها کنید، سپس فوراً Volume Down را همراه با Volume Up فشار دهید و نگه دارید .
 4. هر دو دکمه را نگه دارید تا زمانی که دستگاه بوت شود.

چگونه بفهمیم در حالت ایمن هستید یا خیر

آسان. اگر پس از بالا آمدن، عبارت “Safe mode” را در گوشه سمت چپ پایین صفحه خود مشاهده کردید، طلایی شده اید. آنها تا زمانی که از حالت ایمن خارج شوید آنجا خواهند ماند.

در حالت ایمن چه باید کرد

حالت ایمن فقط برنامه‌های شخص ثالث را غیرفعال می‌کند ، همچنان می‌توانید با افراد تماس بگیرید، پیام‌های متنی بفرستید، یا با نرم‌افزار از پیش نصب‌شده تلفنتان در اینترنت بگردید. مهمتر از آن، شما همچنین می توانید برنامه ها را حذف کنید و تنظیمات دستگاه خود را تغییر دهید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که بررسی کنید آیا هنوز مشکلی دارید یا خیر. اگر گوشی شما قبلاً از هم می پاشد اما در حالت ایمن به خوبی کار می کرد، احتمالاً برخی از برنامه های بد مقصر هستند.

با این حال، یافتن مشکل ساز می تواند بسیار مشکل باشد. تغییرات تنها پس از خروج از حالت ایمن اعمال می‌شوند، بنابراین باید برنامه‌های مشکوک را یکی یکی حذف کنید و هر بار مجدداً راه‌اندازی کنید تا بررسی کنید که آیا اندروید شما در نهایت درمان شده است یا خیر.

خوشبختانه این روش وجود دارد. اگر مشکلات شما چندی پیش شروع شد، هوشمندانه است که ابتدا به سراغ نصب‌ها و به‌روزرسانی‌های اخیر بروید. پس از آن، می توانید شروع به حذف ویجت ها و سایر برنامه هایی کنید که به طور خودکار در پس زمینه اجرا می شوند.

نحوه خاموش کردن حالت ایمن در اندروید

در حالی که هیچ روش جهانی برای ورود به حالت ایمن وجود ندارد، خروج از آن به سادگی راه اندازی مجدد دستگاه شما است. پس از اتمام راه‌اندازی، به تنظیمات معمول خود باز می‌گردید.

اگر مشکل در حالت امن باقی بماند چه؟

اگر تلفن شما حتی در حالت ایمن هنوز هم به هم ریخته است، در مسیر سختی قرار دارید: احتمالاً مشکل مربوط به سخت افزار یا خود اندروید است.

از اطلاعات خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و سعی کنید ابتدا تنظیمات کارخانه را بازنشانی کنید. اگر کاری انجام نداد، بهتر است دستگاه خود را برای تعمیر یا حتی تعویض به فروشگاه ببرید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…