چگونه مدل، سال مک بوک خود را پیدا کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

چگونه مدل، سال مک بوک خود را پیدا کنید

چه از مک بوک، آی مک یا مک پرو استفاده کنید، مهم است که بدانید از کدام مدل استفاده می کنید. در این مقاله HiVPN نحوه فهمیدن اینکه آیا به یاد ندارید آورده شده است.

چگونه مدل، سال مک بوک خود را پیدا کنید

اپل یک سری محصولات ساده دارد. برخلاف دیگر سازندگان، این شرکت با هر نسخه جدید نام مک هایش را تغییر نمی دهد. اما پس از آن، چگونه می توان فهمید که مک شما چه مدلی است و در چه سالی عرضه شده است؟

یک کاربر جدید مک می تواند به راحتی گیج شود. و این معضل می تواند هر کسی را از درک کامل گارانتی مدل مک خود یا دریافت قیمت مناسب در حین فروش مجدد باز دارد. خوشبختانه، اپل یافتن نام دقیق مدل و سال انتشار مک شما را بسیار آسان می کند.

یافتن سن برای مک شما

ردیابی رسید اصلی یا صحبت با اپل تنها راه قابل اعتماد برای یافتن سن مک شما است. با این حال، اگر این امکان پذیر نیست، می توانید از نام مدل، که شامل سال عرضه مدل مک می شود، ایده ای از سن مک خود دریافت کنید.

مدل و سال مک خود را در منوی اپل بیابید

اپل از سال و دوره زمانی برای تمایز بین هر مدل مک بوک، آی مک یا مک مینی استفاده می کند. به عنوان مثال، تفاوت هایی بین مک بوک پرو (۱۳ اینچی، اوایل ۲۰۲۰) و مک بوک پرو (۱۳ اینچی، اواخر ۲۰۲۰) وجود دارد.

امسال دقیقاً به شما نمی گوید که مک شما چه زمانی خریداری شده است، اما به شما می گوید که آن مدل در چه سالی عرضه شده است.

در اینجا نحوه چگونه مدل، سال مک بوک خود را پیدا کنید آورده شده است:

 1. در MacBook، iMac یا Mac mini خود، رویمنوی Apple واقع در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید.
 2. سپسدرباره این مک کلیک کنید .
 3. در تبOverview ، شماره مدل و سال مک خود را خواهید یافت.
 4. بنابراین، به عنوان مثال، از اسکرین شات بالا، می توانید نام مدل یکمک بوک پرو (۱۶ اینچی، ۲۰۱۹) را مشخص کنید، با سالی که برای اولین بار منتشر شد، ۲۰۱۹ است. توجه داشته باشید که امسال با سال شما متفاوت است. اولین بار مک خود را خریداری کرد.
 5. همین تب همچنین یک نمای کلی از مشخصات مهم مک شما، از جمله میزان رم، مدل پردازنده و پردازنده گرافیکی و میزان فضای ذخیره سازی را در اختیار شما قرار می دهد.
 6. همچنین می توانید این اطلاعات را در سایت پشتیبانی اپل بیابید.
 7. مدل و سن مک خود را از سایت پشتیبانی اپل بیابید
 1. برای پیدا کردن سال و مدل آن، لزوماً نیازی به دسترسی به مک خود ندارید. اگر شماره سریال آن را دارید، می توانید با استفاده از آن، ساخت و سال آن را نیز پیدا کنید.
 2. می‌توانید شماره سریال Mac خود را در فاکتور خرید یا جعبه‌ای که وارد شده است پیدا کنید.
 3. از طرف دیگر، اگر به Mac دسترسی دارید، می‌توانید شماره سریال آن را با کلیک کردن روی نشان‌وارهAppleدر گوشه سمت چپ بالا و کلیک کردن روی About This Mac پیدا کنید . شماره سریال مک خود را در پنجره ای که ظاهر می شود پیدا خواهید کرد. دوبار کلیک کنید تا برجسته شود و سپس اقدام به کپی کنید.

این مراحل را دنبال کنید تا مدل مک و سال انتشار خود را پیدا کنید:

 1. هنگامی که شماره سریال مک خود را دریافت کردید، به صفحه بررسی پوشش اپل بروید .
 2. در برخی موارد، ممکن است از شما خواسته شود ابتدا با Apple ID خود وارد شوید. می توانید از هر Apple ID استفاده کنید. لازم نیست از همان شناسه ای استفاده کنید که وارد مک شما شده است.
 3. به جای‌گذاری یا تایپ شماره سریال مک در کادر متنی ادامه دهید. سپس کد کپچا را وارد کرده و رویContinue کلیک کنید .
 4. سپس این ابزار مدل و سال مک شما را نشان می دهد.
 5. همچنین سایر اطلاعات مهم مربوط به Mac شما را نشان می دهد، مانند اینکه آیا هنوز تحت گارانتی است یا خیر، آیا تحت پوشش AppleCare+ است یا خیر.
 6. اگر هیچ کدام از اینها کمکی نکرد، اپل همچنین به شما کمک می کند مدل مک بوک خود را با اطلاعات وب سایت اپل شناسایی کنید .
 7. همیشه سال مک خود را بدانید
 1. همیشه خوب است که مشخصات کلیدی و مدل مک خود را بدانید. در حالی که اکثر مدل‌های مک‌بوک تمایل دارند شبیه به هم به نظر برسند، اما می‌توانند از لحاظ داخلی تفاوت زیادی داشته باشند. به عنوان مثال، مک‌بوک پرو ۱۳ اینچی ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ ممکن است یکسان به نظر برسند، اما دومی، با تراشه M1 خود، عمر باتری و عملکرد بسیار بالاتری را ارائه می‌کند.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۹, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

حمله سلب SSL چیست؟
اینترنت -
مهر ۹, ۱۴۰۱

حمله سلب SSL چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حمله سلب SSL چیست؟ حمله سلب SSL راهی برای حذف امنیت وب سایت ها از طریق HTTPS است. این سایت رمزگذاری را که برای محافظت از داده ها در برابر عبور آنلاین به صورت متن ساده است، از بین می برد….

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می…

بانک دیجیتال چیست؟
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

بانک دیجیتال چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بانک دیجیتال چیست؟ بانک‌های دیجیتال در سرتاسر جهان در حال اوج‌گیری هستند، با نام‌هایی که به‌جز بانک‌ها به نظر می‌رسند: Ally، WeBank، Klarna، Mox، Trust، Nubank، Wise، K Bank، Chime، Revolut، Monzo. آن‌ها به آرامی اما مطمئناً سهم بازار را از…