چگونه فایل‌ها را از ZIP، RAR، ۷z استخراج کنیم

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

چگونه فایل‌ها را از ZIP، RAR، ۷z و دیگر آرشیوهای رایج استخراج کنیم

آیا تا به حال با یک فایل .rar مواجه شده اید و به این فکر کرده اید که چگونه آن را باز کنید؟ خوشبختانه مدیریت فایل های ZIP و سایر آرشیوهای فشرده با ابزارهای مناسب ساده است. این چیزی است که باید بدانید. با این پست HiVPN همراه شوید.

چگونه فایل‌ها را از ZIP، RAR، 7z استخراج کنیم

آیا تا به حال یک پیوست ایمیل دریافت کرده اید یا از شما خواسته شده است که یک فایل با پسوند rar را دانلود کنید و از خود پرسیده اید که چگونه باید باز شود ؟

تو تنها نیستی. خوشبختانه، مدیریت فایل‌های ZIP و سایر آرشیوهای فشرده ساده است و در طول سال‌ها قابلیت‌ها در ویندوز ادغام شده‌اند.

فرقی نمی‌کند به دنبال پاسخ‌هایی در مورد فایل‌های ZIP، RAR، ۷z یا دیگر انواع آرشیو رایج باشید، چگونه فایل‌ها را از ZIP، RAR، ۷z استخراج کنیم. مراحل باز کردن و استخراج محتویات یکسان است.

انواع مختلف فشرده سازی آرشیو

اگرچه فایل‌های ZIP احتمالاً رایج‌ترین شکل فشرده‌سازی داده‌های سند هستند، چندین نوع دیگر در حال استفاده هستند. به عنوان مثال، ممکن است فایل هایی با نمادی که شبیه به انبوهی از کتاب ها یا پوشه های رنگی است را دیده باشید. این یک فایل RAR است و برای چندین سال RAR و ZIP رقیب محسوب می شدند. اخیراً، فایل‌های RAR مترادف با سرویس‌های اشتراک‌گذاری/دانلود فایل مانند eDonkey شدند که احتمالاً به شهرت سرویس فشرده‌سازی لطمه زد. در اینجا برای فشرده سازی کل فایل های تصویر دیسک ISO استفاده شد.

یکی دیگر از سیستم های فشرده سازی ۷-Zip است که چند سال پیش به عنوان یک جایگزین شگفت انگیز جدید معرفی شد و خود را به عنوان یک جایگزین مناسب و محبوب برای ZIP و RAR معرفی کرد.

به لطف رابط های کاربری بالغ و سال ها توسعه، فشرده سازی بایگانی ها بدون پیچیدگی است. به این ترتیب، باز کردن یا استخراج داده ها از آرشیوها و همچنین تصمیم گیری در جایی که قرار است داده ها قرار گیرند، باید ساده باشد.

چگونه یک آرشیو را در ویندوز از حالت فشرده خارج کنیم

کاربران ویندوز برای باز کردن آرشیو ZIP نیازی به نصب نرم افزار اضافی ندارند. از زمان Windows ME، قابلیت استخراج فایل های ZIP در سیستم عامل گنجانده شده است.

اگر یک فایل ZIP دارید، می‌توانید محتویات آن را در Windows Explorer کاوش کنید – برای مشاهده فایل‌های «زیپ‌شده» مانند هر پوشه‌ای دوبار کلیک کنید.

بسته به محتویات فایل ZIP، ممکن است بخواهید فایل های داخل را از حالت فشرده خارج کرده یا استخراج کنید. می‌توانید این کار را با کلیک راست روی فایل ZIP و انتخاب Extract all… انجام دهید و تصمیم بگیرید که فایل‌ها را کجا از حالت فشرده خارج کنید. توجه داشته باشید که مکان پیش فرض همان نام فایل ZIP است، اما بدون پسوند فایل zip.

کاربران ویندوز ۸.x می توانند فایل ZIP را انتخاب کرده و از برگه Extract متنی در Windows Explorer استفاده کنند، جایی که دکمه Extract all را خواهید دید .

در هر دو مورد، گزینه جایگزین استخراج یک فایل یا زیرپوشه جداگانه است که می تواند با کشیدن آیتم از بایگانی ZIP به یک پوشه جدید انجام شود.

قبل از اینکه ویندوز از فایل‌های ZIP پشتیبانی کند، WinZip یک انتخاب محبوب برای نصب بود و همچنان گزینه‌ای است که می‌توانید آن را روی رایانه خود نصب کنید و با یک آزمایش رایگان از www.winzip.com در دسترس است. از آنجایی که ویندوز دارای ابزار ZIP خود است که در Windows Explorer تعبیه شده است، این نسخه واقعاً فقط برای افرادی است که به کنترل بیشتری بر روی فشرده‌سازی و باز کردن فایل‌ها و توانایی مدیریت انواع آرشیو مانند فایل‌های RAR یا رمزگذاری داده‌ها نیاز دارند.

استخراج داده از یک فایل RAR

اگر فایل های RAR روی سیستم خود دارید، نمی توانید آنها را با Windows Explorer باز کنید. در عوض، می توانید از ابزار WinRAR از www.rarlab.com/download.htm  یا ۷-Zip که در زیر معرفی شده است استفاده کنید.

WinRAR از سایر فرمت‌های فایل، از جمله ZIP، ۷-Zip (در زیر)، CAB، GZip، TAR و حتی ISO پشتیبانی می‌کند. می‌توانید از صفحه راه‌اندازی برای تغییر اینکه کدام یک از اینها در نسخه نصب‌شده شما پشتیبانی می‌شود (این مورد بعداً تغییر می‌کند) و همچنین تعیین اینکه کدام موارد در منوی زمینه گنجانده شده‌اند، استفاده کنید. (اگر این کار باعث کاهش سرعت ویندوز اکسپلورر می شود، می توانید آنها را ویرایش یا حذف کنید).

گزینه های موجود در برنامه WinRAR شامل ابزارهایی برای مشاهده و یافتن فایل ها و همچنین بررسی ویروس می باشد. به طور کلی، همانطور که جاستین پات توضیح داد ، RAR روشی انعطاف‌پذیرتر برای فشرده‌سازی داده‌ها و مدیریت آرشیوها است.

WinRAR یک نرم افزار پولی است و پس از نمایش آزمایشی، هر بار که نرم افزار را اجرا می کنید، از شما می خواهد که به نسخه پولی ارتقا دهید. برای دور زدن این موضوع، روی فایل‌های RAR خود کلیک راست کرده و یکی از گزینه‌های Extract را انتخاب کنید ، که به طور خودکار آرشیو را باز می‌کند.

البته اگر به طور منظم از نرم افزار استفاده می کنید، پیشنهاد می کنیم مجوز منطقی ۲۹,۹۵ یورو را بپردازید. یا می توانید از ابزار بعدی استفاده کنید.

نحوه استخراج فایل ها از ۷-Zip

برخلاف WinRAR و WinZIP، ۷-Zip رایگان است و از  www.7-zip.org  ( بررسی ۷-Zip ما ) در دسترس است.

با این حال، این تنها دلیل برای دوست داشتن آن نیست. برای کاربران ویندوز، این بهترین گزینه جهانی است که می‌تواند با فرمت اختصاصی آن و همچنین فایل‌های ZIP، RAR، TAR، Gzip و سایر فایل‌ها کار کند.

باز کردن آرشیو با استفاده از ۷-Zip خوشبختانه آسان است. این ابزار خود را در منوی زمینه در ویندوز ادغام می‌کند و به شما امکان می‌دهد از گزینه‌هایی مانند باز کردن بایگانی ، استخراج فایل‌ها… ، استخراج در اینجا ، استخراج به “[filename]\ ” با کلیک راست روی آرشیو و انتخاب ۷-Zip استفاده کنید. ، همانطور که نشان داده شده است.

اگر نیازی به استفاده از فایل‌های RAR ندارید و آرشیوهای ZIP زیادی دارید، اما گاهی اوقات نیاز به باز کردن فرمت‌های دیگر دارید، احتمالاً ۷-Zip بهترین گزینه است. همچنین نسبت فشرده سازی بهتری (۲-۱۰%) نسبت به WinZip دارد.

برخلاف WinZip و WinRAR، ویژگی‌های اضافی ۷-Zip، فراتر از فشرده‌سازی و استخراج، محدود هستند، اما همچنان انتخاب خوبی است.

سایر ابزارهای آرشیو فایل

اگرچه ۷z، WinZip و WinRAR پرکاربردترین ابزارهای فشرده سازی فایل برای ویندوز هستند، اما سایر ابزارها نیز در دسترس هستند. قابل توجه ترین در این میان عبارتند از:

با هر یک از اینها، اصل مربوط به فشرده سازی و استخراج داده ها ثابت می ماند. اگر می‌توانید داده‌ها را از یک فایل ZIP، RAR یا ۷z استخراج کنید، باید بتوانید همین کار را با آرشیو .pea، .tar یا gzip. بدون مشکل انجام دهید. البته، احتمالاً نمی‌توانید در ویندوز با بایگانی‌های TAR یا GZIP غیرفشرده کاری انجام دهید، مگر اینکه چیزی شبیه پایگاه داده MySQL باشد.

در حالی که ما در مورد سایر پلتفرم‌ها صحبت می‌کنیم، کاربران Mac OS X می‌توانند Unarchiver ، یک استخراج‌کننده بایگانی جهانی که می‌تواند ZIP، ۷z، TAR، CAB، حتی EXE، MSI و BIN را (که همگی بایگانی‌هایی هستند که برای نصب یا اجرای برنامه‌ها استفاده می‌شوند) استفاده کنند. .).

فایل های کتاب کمیک آرشیو هستند

برنامه های مشاهده کتاب های مصور از فرمت های CBZ و CBR استفاده می کنند. این فایل‌ها فقط به فایل‌های ZIP و RAR تغییر نام داده‌اند، مجموعه‌ای از تصاویر که با استفاده از هر کدام از برنامه‌ها فشرده شده‌اند.

شما باید بتوانید یک فایل CBZ یا CBR را با استفاده از نرم افزار مربوطه باز کنید. فایل های CBZ را می توان با WinZip باز کرد و فایل های CBR را با WinRAR باز کرد. اگر در این مورد مشکل دارید، فایل را انتخاب کنید و نام پسوند فایل را به .zip یا .rar تغییر دهید، سپس دوباره امتحان کنید.

همانطور که ممکن است حدس بزنید، سهولت انجام این کار به این معنی است که می توانید فایل های کتابخوان کمیک خود را بسازید. می‌توانید در راهنمای ما برای ایجاد کتاب‌های کمیک و فایل‌های رمان گرافیکی اطلاعات بیشتری درباره این موضوع پیدا کنید .

استخراج آرشیو ZIP آسان است!

احتمالاً چند آرشیو ZIP، RAR یا ۷z در رایانه خود دارید. حتی اگر پوشه‌های فشرده‌سازی شده‌ای را دارید که توسط برنامه دیگری ایجاد شده است، تا زمانی که ابزار مناسبی برای فشرده‌کردن آن‌ها دارید، مشکلی ندارید.

ابزار مورد علاقه شما برای فشرده سازی و استخراج آرشیو چیست؟ آیا با هر یک از ابزارهای ذکر شده در این پست به مشکل برخورده اید؟ به ما اطلاع دهید  نظرات خود را در کادر نظرات بیان کنید.

اکنون می توانید فایل های RAR را در اندروید نیز استخراج کنید.

اعتبار تصویر: فشرده سازی فایل ها از طریق Shutterstock، پوشه با zip 3D از طریق Shutterstock

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…