چگونه کل تاریخچه فیس بوک خود را دانلود کنیم

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

چگونه کل تاریخچه فیس بوک خود را دانلود کنیم

در این پست HiVPN بیاموزید که چگونه تاریخچه فیس بوک خود را دانلود کنید و درباره اطلاعاتی که فیس بوک درباره شما دارد بدانید.

چگونه کل تاریخچه فیس بوک خود را دانلود کنیم

چه برای همیشه فیسبوک را ترک کنید یا فقط کنجکاو باشید که چه داده‌هایی را شبکه اجتماعی از شما جمع‌آوری کرده است، ممکن است بخواهید داده‌های فیسبوک خود را دانلود کنید.

گزینه دانلود داده های فیس بوک شما از سال ۲۰۱۰ وجود داشته است، همانطور که مارک زاکربرگ در زمانی که قول داد فیس بوک را پس از جلسات استماع سنا در آوریل ۲۰۱۸ اصلاح کند، به وضوح بیان کرد.

بنابراین بیایید نگاهی به چگونه کل تاریخچه فیس بوک خود را دانلود کنیم بیاندازیم.

چگونه داده ها و تاریخچه فیس بوک خود را دانلود کنیم

همه کاربران فیس بوک می توانند از طریق تنظیمات حساب عمومی خود درخواست دانلود داده را داشته باشند. می توانید این کار را از طریق مرورگر رایانه، مرورگر موبایل، برنامه فیس بوک و حتی در فیس بوک لایت انجام دهید.

از آنجایی که فایلی که دانلود می‌کنید بسیار بزرگ است، روشی را که اکثر کاربران انتخاب می‌کنند را پوشش می‌دهیم — ارسال درخواست از طریق مرورگر دسکتاپ شما.

نحوه درخواست داده های خود در وب سایت فیس بوک

برای دانلود داده های فیس بوک خود با استفاده از وب سایت فیس بوک در مرورگر دسکتاپ خود، این مراحل را دنبال کنید:

 1. به com وارد شوید .
 2. روی فلش رو به پایین در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و رویSettings & Privacy > Settings کلیک کنید  یا به com/settings بروید .
 3. رویاطلاعات فیسبوک خود کلیک کنید .
 4. به قسمتDownload Your Information رفته و روی View کلیک کنید .
 5. با علامت زدن کادر مناسب در زیر انتخاب همه، نقاط داده را انتخاب کنید یا تنظیمات پیش فرض را حفظ کنید.
 6. سپس رویایجاد فایل کلیک کنید .
 7. صبر کنید تا داده های شما برای دانلود آماده شود. پس از اتمام آن یک اعلان دریافت خواهید کرد.
 8. روی اعلان کلیک کنید، اندازه فایل را بررسی کنید، سپس رویدانلود کلیک کنید .
 9. رمز عبور فیسبوک خود را برای تایید هویت خود وارد کنید، سپس منتظر بمانید تا دانلود کامل شود.
 10. مدت زمانی که طول می کشد تا فیس بوک یک کپی از اطلاعات شما ایجاد کند، بستگی به مقدار داده ای دارد که برای دانلود انتخاب کرده اید.
 11. وقتی رسید، داده های شما در یک بایگانی ZIP تحویل داده می شود.

سفارشی کردن دانلود داده های فیس بوک

فیس بوک به شما امکان می دهد دانلودهای خود را مرتب کنید و انتخاب کنید کدام اطلاعات را با توجه به فیلترهای مختلف دانلود کنید. این شامل:

 • محدوده تاریخ:  اگر نمی‌خواهید سال‌ها داده را برای یافتن چیزی جستجو کنید، مفید است.
 • قالب: بین  HTML (پیش‌فرض) و  JSON انتخاب کنید . اگر شک دارید، آن را در HTML بگذارید.
 • کیفیت رسانه:  بالاتر به معنای حجم دانلود بزرگتر است، اگرچه به دلیل فشرده سازی تهاجمی فیس بوک، این کیفیت همچنان بدتر از کیفیت بارگذاری اصلی است.

همچنین می توانید موارد خاصی را از دانلود حذف کنید. اگر می‌خواهید دانلود ساده‌ای داشته باشید و نیازی به ویدیوها و عکس‌های خود ندارید، با برداشتن علامت آن‌ها را حذف کنید و تماشا کنید که حجم دانلودتان به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

کاوش داده های بارگیری شده فیس بوک

هنگامی که فایل ZIP خود را دانلود کردید، آن را استخراج کنید و یک سلسله مراتب پوشه اصلی را مشاهده خواهید کرد که با مواردی که قبلا انتخاب کرده یا از حالت انتخاب خارج کرده اید مطابقت دارد. شما آزاد هستید که از میان این پوشه ها عبور کنید، اما باز کردن index.html یا فهرست کردن در پوشه اصلی بسیار آسان تر است.

می‌توانید روی بخش‌ها کلیک کنید تا اطلاعات موجود در آنها را به ترتیب زمانی ببینید. اگر می‌خواهید به فهرست برگردید، می‌توانید روی نام خود در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

سایر مجموعه داده های قابل دانلود عبارتند از:

 • علایق تبلیغات: اساساً موضوعاتی که فیس بوک آنها را به عنوان “مرتبط ترین به شما” توصیف می کند. این ارزش بررسی را دارد زیرا بسیاری از دسته بندی ها احتمالاً  برای شما صدق نمی کنند.
 • تبلیغ‌کنندگانی که فهرست مخاطبین را با اطلاعات شما آپلود کرده‌اند:  فیس‌بوک آنها را به‌عنوان تبلیغ‌کنندگانی توصیف می‌کند که «با استفاده از فهرست مخاطبینی که آپلود کرده‌اند، تبلیغاتی را اجرا می‌کنند که شامل اطلاعات تماسی است که شما با آن‌ها یا یکی از شرکای داده‌شان به اشتراک گذاشته‌اید».
 • تبلیغ‌کنندگانی که با آن‌ها تعامل داشته‌اید:  چقدر از تبلیغات آگاه هستید؟
 • پیام‌ها:  از جمله مواردی که فکر می‌کردید حذف کرده‌اید.
 • دوستان:  شامل دسته‌های شاداب مانند  درخواست‌های دوستی رد شده و  دوستان حذف‌شده‌ای که فراموش کرده‌اید.

چه چیزی در داده های بارگیری شده فیس بوک گنجانده نشده است؟

فیس بوک همه چیزهایی را که در مورد شما می داند، ارائه نمی دهد، فقط چیزهایی را که شما به صراحت به اشتراک گذاشته اید. برخی از پرچم‌های تبلیغاتی محدودی وجود دارد، مانند علایق گسترده‌تر و تبلیغاتی که با آن‌ها تعامل داشته‌اید. اما اینها کل داستان را بیان نمی کنند.

ProPublica بیش از ۵۲۰۰۰ “ویژگی” منحصر بفرد را شناسایی کرده است که فیس بوک برای طبقه بندی کاربران خود از آنها استفاده می کند. اکثر این معیارها در بخش علایق تبلیغاتی دانلود شما در فیس بوک ظاهر نمی شوند.

درعوض، باید لیستی با عنوان «مقوله‌های علاقه» را در بخش تنظیمات برگزیده تبلیغات در تنظیمات فیسبوک خود پیدا کنید تا ببینید فیس‌بوک فکر می‌کند درباره شما چه می‌داند . این داده‌های استنباط‌شده است – توصیف‌کننده‌هایی که برای دسته‌بندی شما بر اساس انواع تعاملات با سرویس‌های فیس‌بوک استفاده می‌شوند.

ممکن است دسته‌های دیگر به‌طور عجیبی خالی به نظر برسند، بسته به اینکه کدام مجوزها را فعال کرده‌اید و مثلاً به ردیابی موقعیت مکانی در پس‌زمینه اجازه می‌دهید یا خیر.

شبکه اجتماعی به وضوح بیشتر از آنچه در دانلود گنجانده شده است درباره شما می داند و کاربران باید از این موضوع آگاه باشند. ما نمی دانیم فیس بوک چه داده هایی را بر اساس سابقه مرور ما جمع آوری می کند – از کدام نمایه ها بازدید می کنیم و گروه هایی که بیشتر در آنها فعال هستیم.

با ادامه تحقیقات مقامات در مورد مدیریت فیس بوک با داده های کاربران، دیدن قوانین در حال تکامل است.

دانلود سایر عکس ها و ویدیوهای فیس بوک

پس اگر بخواهید ویدیو یا عکسی را که در آن تگ شده اید دانلود کنید چه؟ فیس بوک این موارد را در دانلود داده های شما لحاظ نمی کند، زیرا از نظر فنی متعلق به شما نیستند. دلایل قانونی زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید رسانه ها را از سایت بگیرید. قوانین استفاده منصفانه از حق شما برای استفاده از این محتوا در بسیاری از حوزه های قضایی محافظت می کند.

ما راه های زیادی برای دانلود عکس ها و ویدیوهای فیس بوک را پوشش داده ایم .

دانلود ویدیوهای خصوصی فیس بوک کمی دشوارتر است، زیرا باید کد منبع صفحه را بگیرید و آن را در یک دانلود کننده ویدیوی خصوصی خاص جای گذاری کنید. به نظر می رسد FBDown Private Video Downloader بهترین گزینه در این نمونه است.

آیا زمان حذف فیسبوک فرا رسیده است؟

منصفانه است که بگوییم فیس بوک در حال حاضر چیزی شبیه به مشکل تصویر دارد. با این حال، با وجود نقض گسترده داده ها و شیوه های تبلیغاتی ظاهراً موذیانه، افراد بیشتری نسبت به قبل از این سرویس استفاده می کنند.

دلایل زیادی برای توقف استفاده از فیس بوک در حال حاضر وجود دارد، اما دلایلی نیز وجود دارد که فیس بوک خود را حذف نکنید. بنابراین انتخاب با شما است. با این حال، صرف نظر از اینکه آیا تصمیم به حذف فیس بوک دارید، دلیلی وجود ندارد که حداقل داده های خود را دانلود نکنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…