نحوه غیرفعال کردن ردیابی در ویندوز ۱۰

۵/۵ - (۶ امتیاز)

نحوه غیرفعال کردن ردیابی در ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰ مملو از ویژگی هایی است که اکثر مردم از آن بی اطلاع هستند. آنها می توانند عادات مرور شما را کنترل کنند، موقعیت مکانی شما را ردیابی کنند و اطلاعاتی در مورد فعالیت های شما جمع آوری کنند. ویندوز هرگز به خاطر امنیت و حریم خصوصی خود شناخته نشده است، بنابراین این ردیابی گسترده نگرانی هایی را ایجاد می کند. خوشبختانه، شما می توانید تنظیمات ویندوز ۱۰ خود را طوری تنظیم کنید که از دیدن هر کسی در ویندوز شما جلوگیری شود. با HiVPN در این پست همراه باشید.

نحوه غیرفعال کردن ردیاب فعالیت در ویندوز ۱۰

ویندوز فعالیت های شما را به یک جدول زمانی اضافه می کند تا بتوانید آنها را مشاهده کنید و بعداً کار خود را از سر بگیرید. این فعالیت های ردیابی شده را نیز می توان با مایکروسافت به اشتراک گذاشت و به شما امکان می دهد اسناد خود را از هر دستگاهی ویرایش کنید. با این حال، اگر نمی خواهید فایل های خود را به مایکروسافت ارسال کنید، در اینجا نحوه غیرفعال کردن این ویژگی آورده شده است:

 1. به Settings> Privacy بروید.
 2. انتخاب Activity history در منوی سمت چپ.
 3. علامت Store my activity history on this device در این دستگاه رابردارید .
 4. علامت Send my activity history to Microsoft رابردارید .

همچنین می توانید به پایین صفحه بروید و سابقه فعالیت خود را پاک کنید.

چگونه کورتانا را خاموش کنیم

کورتانا، دستیار مجازی مایکروسافت، برای تشخیص صدای شما، تنظیم یادآوری، ارائه توصیه‌ها و پاسخ به سؤالات با استفاده از موتور جستجوی Bing طراحی شده است. برخی از کاربران ممکن است آن را مفید بدانند، اما این راحتی با خطرات حفظ حریم خصوصی همراه است. کورتانا می‌تواند اطلاعات زیادی درباره شما جمع‌آوری کند و این داده‌ها ممکن است بعداً توسط بازاریابان آنلاین استفاده شود.

در اینجا نحوه غیرفعال کردن کورتانا آمده است:

 1. برنامه کورتانا را باز کنید.
 2. روی سه نقطه در گوشه سمت چپ بالا کلیک کنید.
 3. Settings> Privacy را انتخاب کنید .
 4. روی Revoke permission and sign out کلیک کنید و از سیستم خارج شوید.

از سیستم کورتانا خارج خواهید شد و سابقه چت شما حذف خواهد شد.

نحوه غیرفعال کردن تبلیغات در ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰ برنامه‌ها و خدماتی را که ممکن است به آن‌ها نیاز نداشته باشید، مانند بازی‌ها، ویرایشگرهای عکس یا برنامه‌های موسیقی، تبلیغ می‌کند. ممکن است در منوی استارت، برنامه کورتانا یا Action Center متوجه آنها شده باشید. تبلیغات شما را تشویق به خرید نرم افزاری با ارزش مشکوک می کند و می تواند آزار دهنده باشد. خبر خوب این است که می توانید آنها را خاموش کنید:

 1. به Settings> Privacy > General بروید .
 2. غیرفعال کردن اجازه دهید برنامه‌ها از شناسه تبلیغاتی استفاده کنند تا براساس فعالیت برنامه‌تان، تبلیغات برای شما جالب‌تر شود.

این کار باعث می شود که ویندوز تبلیغاتی را بسته به سابقه خرید شما در فروشگاه مایکروسافت نشان ندهد.

اما این همه ماجرا نیست. همچنین می توانید تبلیغات را در منوی Start غیرفعال کنید:

 1. به Settings> Personalization > Start بروید .
 2. Show suggestions occasionally in Start شروع راخاموش کنید .

نحوه غیرفعال کردن کشف شبکه در ویندوز ۱۰

ویندوز ۱۰ به شما امکان می دهد رایانه ها و دستگاه های دیگر را در همان شبکه کشف کنید. این ویژگی فقط زمانی کار می‌کند که در خانه یا محل کار خود به وای‌فای قابل اعتمادی متصل شده باشید ، در شبکه‌های عمومی در دسترس نیست. با این حال، توصیه می کنیم تنظیمات شبکه خود را دوباره بررسی کنید. در غیر این صورت ممکن است در برابر هکرها آسیب پذیر باشید.

 1. به Settings> Network & Internet بروید .
 2. انتخاب Network and Sharing Center و به Advanced network settings
 3. Change advanced sharing settingsراانتخاب کنید .
 4. Turn off network discoveryراانتخاب کنید .
 5. تغییرات را ذخیره کنید.

چگونه به اشتراک گذاری فایل را متوقف کنیم

می توانید بدون ارسال ایمیل یا استفاده از درایو فلش، فایل ها را با سایر کاربران در همان شبکه به اشتراک بگذارید. با این حال، این می تواند خطرات امنیتی ایجاد کند، زیرا ممکن است عوامل مخرب به شبکه شما نفوذ کرده و فایل های شما را بدزدند. یک هکر همچنین ممکن است جعل هویت همکار شما باشد و شما را فریب دهد تا بدافزار دانلود کنید، رمزهای عبور شما را بدزدد و جزئیات کارت اعتباری را استخراج کند.

در اینجا نحوه توقف اشتراک گذاری فایل آمده است:

 1. به Settings> Network & Internet بروید .
 2. گزینه Network and Sharing Center و Advanced network settings را انتخاب کنید.
 3. تغییر Change advanced sharing settings راانتخاب کنید .
 4. خاموش کردن اشتراک‌گذاری Turn off file and printer sharing راانتخاب کنید .
 5. تغییرات را ذخیره کنید.

چگونه حریم خصوصی خود را در ویندوز ۱۰ افزایش دهیم

اگر می خواهید حریم خصوصی خود را در ویندوز ۱۰ به سطح بالاتری ببرید ، از VPN برای رایانه شخصی استفاده کنید . آدرس IP شما را پنهان می کند، ترافیک را رمزگذاری می کند و تبلیغات مزاحم را مسدود می کند. HiVPN یک برنامه VPN آسان است که برای دور نگه داشتن هکرها و جاسوسان طراحی شده است.

هر چه مایکروسافت کمتر درباره شما بداند، بهتر است. شما هرگز نمی دانید که داده های شما به کجا ختم می شود، چه کسی آن ها را تجزیه و تحلیل می کند و چه اقدامات امنیتی برای محافظت از آنها انجام خواهد داد. غیرفعال کردن ردیابی در ویندوز ۱۰ کار درستی است. در مورد آسیب پذیرترین دارایی ما ، حریم خصوصی ما، اقدامات احتیاطی زیادی وجود ندارد.

حریم خصوصی آنلاین خود را با یک VPN به سطح بعدی ببرید.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : دی ۱۱, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است یک آسیب پذیری جدید کشف شده به هکرها اجازه می دهد تا کاربران واتس اپ را استراق سمع کنند، چت های آنها را بخوانند و نرم افزارهای جاسوسی را فقط…

  جنایت سیا
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  جنایت سیا

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) جنایت سیا کلاهبردارانی که خود را به عنوان ماموران سیا معرفی می کنند، برای ادعای داشتن پورن کودکان، باج می خواهند و تهدید می کنند که دستگیر شوند. با ادامه این مطلب در HiVPN همراه باشید.

  نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت کلاهبرداران مهربانی مردم را شکار می کنند. ما در این پست HiVPN به شما می گوییم که چگونه آنها را از کسانی که واقعاً نیازمند هستند متمایز کنید.