نحوه غیرفعال کردن پخش SSID برای مخفی کردن وای فای

۵/۵ - (۱۱ امتیاز)

نحوه غیرفعال کردن پخش SSID برای مخفی کردن وای فای

در این پست HiVPN متوجه خواهید شد که پخش SSID چیست، چگونه می توان آن را غیرفعال کرد و چگونه غیرفعال کردن آن می تواند به امنیت WiFi شما کمک کند،یا به آن آسیب برساند.

پخش SSID چیست؟

SSID )شناسه مجموعه خدمات) نام شبکه بی سیم شما است. پخش SSID روشی است که روتر شما این نام را به دستگاه های اطراف منتقل می کند. عملکرد اصلی آن این است که شبکه شما را قابل مشاهده و به راحتی در دسترس قرار دهد. SSID پیش‌فرض روتر شما معمولاً شامل نام تجاری آن می‌شود مثلاً Linksys یا Compaq، اما می‌توانید به راحتی آن را تغییر دهید.

نحوه فعال یا غیرفعال کردن پخش SSID

اکثر روترها SSID خود را به صورت خودکار پخش می کنند. برای غیرفعال کردن یا فعال کردن پخش SSID، باید تنظیمات روتر خود را تغییر دهید. فقط کنترل پنل روتر خود را باز کنید. شما می توانید این کار را از طریق مرورگر وب خود انجام دهید. فقط کافی است IP روتر را در قسمت آدرس تایپ کنید و اینتر را بزنید. سپس، نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید (اگر آنها پیش فرض های ارائه شده در کتابچه راهنمای کاربر هستند، این فرصت خوبی برای تغییر آنها خواهد بود)

پس از باز کردن کنترل پنل روتر، تنظیمات بی سیم را پیدا کرده و گزینه پخش SSID را پیدا کنید. به طور پیش فرض، روترها معمولاً این گزینه را فعال می کنند.

مخفی کردن

SSID چه می کند؟

پنهان کردن SSID نام شبکه Wi-Fi شما را برای سایر کاربران نامرئی می کند. با این حال، این فقط نام را پنهان می کند، نه خود شبکه را. شما نمی توانید فعالیت روتر را پنهان کنید، بنابراین همچنان می تواند توسط هکرها مورد حمله قرار گیرد.

از آنجایی که شبکه شما برای دستگاه های بی سیم نامرئی است، اتصال کمی پیچیده تر می شود. تنها دادن رمز وای فای به مهمانان دیگر کافی نیست. آنها باید تنظیمات خود را به صورت دستی با درج نام شبکه، حالت امنیتی و سایر اطلاعات مرتبط پیکربندی کنند.

آیا غیرفعال کردن پخش SSID ایده خوبی است؟

غیرفعال کردن SSID ممکن است گام کوچکی به سمت امنیت آنلاین باشد، اما به هیچ وجه نباید آخرین مرحله شما باشد. قبل از در نظر گرفتن آن به عنوان یک اقدام امنیتی، جنبه های زیر را در نظر بگیرید:

  1. غیرفعال کردن پخش SSID شبکه شما را به طور کامل مخفی نمی کند

غیرفعال کردن پخش SSID فقط نام شبکه را پنهان می کند، نه وجود آن را. روتر شما دائماً فریم های به اصطلاح بیکن را ارسال می کند تا حضور یک شبکه بی سیم را اعلام کند. آنها حاوی اطلاعات ضروری در مورد شبکه هستند و به اتصال دستگاه کمک می کنند.

به همین دلایل، هنگامی که خارج از محدوده پوشش روتر خود هستید، دستگاه شما همچنان به صورت دوره ای وجود خود را پخش می کند. این به هر هکری که در حال مشاهده است نشان می دهد که شما یک شبکه مخفی دارید. از آنجایی که نمی‌توانید فعالیت روتر خود را به طور کامل بدون خاموش کردن آن پنهان کنید، غیرفعال کردن پخش یک معیار بسیار سطحی از امنیت است.

  1. نرم افزار شخص ثالث می تواند به راحتی یک شبکه پنهان را ردیابی کند

برنامه هایی مانند NetStumbler یا Kismet می توانند به راحتی شبکه های پنهان را پیدا کنند. می‌توانید خودتان از آن‌ها استفاده کنید تا ببینید پیدا کردن شبکه‌های موجود – مخفی یا غیر پنهان، چقدر آسان است.

  1. ممکن است توجه ناخواسته ای را به خود جلب کنید

غیرفعال کردن پخش SSID شما نیز می تواند مشکوک باشد. بسیاری از ما تصور می کنیم که وقتی کسی چیزی را پنهان می کند، دلیلی برای این کار دارد. بنابراین، برخی از هکرها ممکن است جذب شبکه شما شوند.

چگونه از شبکه خود به درستی محافظت کنیم

غیرفعال کردن پخش SSID می‌تواند شبکه شما را از دید کاربران عادی بی‌تجربه پنهان کند، اما در مقابل افراد مصمم‌تر و پیشرفته‌تر کار چندانی انجام نمی‌دهد.

امنیت بی سیم در درجه اول به احراز هویت و رمزگذاری بستگی دارد. غیرفعال کردن پخش SSID شما هیچ کدام را ارائه نمی دهد. امنیت از طریق ابهام راه حلی ناقص است. می توانید از این نکات برای کمک به ایمن سازی وای فای خود استفاده کنید یا حتی می توانید VPN را روی روتر خود راه اندازی کنید .

بهترین گزینه داشتن یک رمز عبور حفاظت شده Wi-Fi ،WPA/WPA2، نه WEP قدیمی است. یک رمز عبور قوی ایجاد کنید تا مطمئن شوید که ایمن باقی می ماند.

مزایا

  • غیرفعال کردن پخش SSID می تواند آن را برای هکرهای بی تجربه یا ضعیف نامرئی کند.

معایب

  • کاربران پیشرفته تر همچنان می توانند شبکه شما را پیدا کنند.
  • این می تواند باعث شود هکرها تصور کنند که چیزی ارزشمند برای پنهان کردن وجود دارد.
  • اتصال به شبکه شما پیچیده تر می شود.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…