چگونه رمزهای عبور ذخیره شده خود را در هر مرورگر حذف کنیم

۵/۵ - (۸ امتیاز)

چگونه رمزهای عبور ذخیره شده خود را در هر مرورگر حذف کنیم

اجازه دادن به مرورگر شما برای ذخیره رمزهای عبور شما راحت است، اما اگر آنها به دست افراد نادرستی بیفتند چه اتفاقی می افتد؟ تقریباً تمام مرورگرها و دستگاه ها قابل هک هستند، به همین دلیل است که باید یاد بگیرید که چگونه رمزهای عبور ذخیره شده را در صورت لزوم حذف کنید. در این پست با HiVPN همراه باشید.

چرا می خواهید رمزهای عبور خود را حذف کنید

گذرواژه های ذخیره شده به راحتی توسط اشخاص ثالث قابل دسترسی هستند، چه دوست شما که رایانه شما را قرض گرفته باشد یا یک هکر مخرب. دوست شما ممکن است با دسترسی به حساب های رسانه های اجتماعی شما آسیب زیادی وارد نکند. با این حال، یک مزاحم مخرب تر و آگاه تر از فناوری می داند که مرورگرهای محبوب رمزهای عبور شما را ذخیره می کنند حتی اگر وارد هیچ وب سایتی نباشید. دسترسی به این اطلاعات فقط چند کلیک طول می کشد.

سپس آنها می توانند بدون هشدار وارد حساب های شما شوند و هویت، پول شما یا هر دو را به سرقت ببرند. اعتبار ورود شما همچنین می تواند برای دریافت اطلاعات حساس دیگر مانند شماره امنیت اجتماعی یا شماره حساب بانکی شما استفاده شود.

نحوه حذف رمزهای عبور ذخیره شده

نحوه حذف رمزهای عبور ذخیره شده در کروم

 1. روی نماد Profileکلیک کرده و Passwords را انتخاب کنید . در اینجا همه گذر واژه‌های ذخیره‌شده Chrome خود را می‌بینید و می‌توانید تنظیمات رمز عبور خود را تغییر دهید. به عنوان مثال، می‌توانید ویژگی ورود خودکار و پنجره بازشو که ذخیره رمزهای عبور شما را ارائه می‌دهد، غیرفعال کنید.
 2. برای حذف رمز عبور، روی دکمه منوی ۳ نقطه کلیک کرده و Remove را انتخاب کنید .

چگونه رمزهای عبور ذخیره شده در فایرفاکس را حذف کنیم

 1. روی نماد Menuکلیک کرده و گزینه ها را انتخاب کنید .
 2. یک تب جدید باز می شود. از پانل سمت چپ، روی Privacy and Securityکلیک کنید . به قسمت Logins & Passwords به پایین بروید ، سپس روی Saved Logins کلیک کنید . در اینجا می‌توانید تنظیمات خود را تغییر دهید، رمز عبور اصلی تنظیم کنید یا عملکرد تکمیل خودکار را غیرفعال کنید.
 3. یک پنجره جدید باز می شود. در اینجا رمزهای عبور ذخیره شده فایرفاکس خود را خواهید دید. نام کاربری و رمز عبوری را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی Deleteدر گوشه سمت راست بالا کلیک کنید .

نحوه حذف رمزهای عبور ذخیره شده در اینترنت اکسپلورر

 1. انتخاب ابزارها یاز نوار منو و کلیک بر روی گزینه های اینترنت .
 2. یک پنجره جدید ظاهر می شود. روی برگه محتوا کلیک کنید و تنظیمات را انتخاب کنید .
 3. یک پنجره جدید ظاهر می شود. روی Manage Passwordsکلیک کنید .
 4. یک پنجره جدید باز می شود. روی اعتبارنامه وب کلیک کنید . در اینجا همه نام های کاربری و رمزهای عبور ذخیره شده را خواهید دید. سپس روی پیکان کشویی کنار وب‌سایت و رمز عبوری که می‌خواهید حذف کنید کلیک کنید و روی « حذف» کلیک کنید .

نحوه حذف رمزهای عبور ذخیره شده در سافاری

 1. Safari را باز کنید، روی منوی کشویی Safariکلیک کنید و روی Preferences کلیک کنید .
 2. برای مشاهده تمام رمزهای عبور ذخیره شده خود، روی نماد کلید رمزهای عبور کلیک کنید . ممکن است از شما بخواهد که رمز عبور حساب خود را قبل از اجازه ویرایش آن وارد کنید. سپس وب‌سایت و رمز عبوری را که می‌خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی حذف کلیک کنید .
 3. یک پنجره جدید ظاهر می شود. برای تایید روی Removeکلیک کنید .

راه حل های دیگر

ذخیره گذرواژه‌ها در مرورگر شما ایمن نیست و ایجاد رمزهای عبور کوتاه و به یاد ماندنی نیز بی‌خطر نیست. همیشه باید رمزهای عبور قوی و منحصر به فرد ایجاد کنید تا امنیت حساب های خود را تضمین کنید. همچنین هرگز از آنها در پلتفرم های مختلف استفاده مجدد نکنید! از این نکات برای ایجاد رمزهای عبور قوی استفاده کنید یا از یک تولید کننده رمز تصادفی برای بهبود قدرت رمز عبور خود استفاده کنید.

همچنین توصیه می کنیم مقاله ما را در مورد نحوه حذف کش و کوکی ها برای افزایش حریم خصوصی خود بررسی کنید.

امنیت آنلاین با یک کلیک شروع می شود.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۱۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

اینترنت در مورد شما چه می داند؟
اینترنت -
دی ۲۸, ۱۴۰۰

اینترنت در مورد شما چه می داند؟

۵/۵ - (۵ امتیاز) اینترنت در مورد شما چه می داند؟ شما یک کاربر معمولی اینترنت هستید . نه یک سلبریتی، نه یک سیاستمدار یا یک شخص بسیار مهم. بنابراین هیچ کس علاقه ای به فعالیت های آنلاین شما ندارد، برای اطلاعات بیشتر در این…

شهر شما مخفیانه شما را زیر نظر دارد
اینترنت -
دی ۲۸, ۱۴۰۰

شهر شما مخفیانه شما را زیر نظر دارد

۵/۵ - (۶ امتیاز) شهر شما مخفیانه شما را زیر نظر دارد با توسعه مداوم فناوری های دیجیتال، آژانس های پلیس محلی در سراسر ایالات متحده (و سایر نقاط جهان) در جاسوسی از شهروندان خود خلاقیت بیشتری پیدا می کنند.با HiVPN…

چراغ های اولتراسونیک: تهدیدی خاموش برای حریم خصوصی شما
اینترنت -
دی ۲۸, ۱۴۰۰

چراغ های اولتراسونیک: تهدیدی خاموش برای حریم خصوصی شما

۵/۵ - (۵ امتیاز) چراغ های اولتراسونیک: تهدیدی خاموش برای حریم خصوصی شما شما نمی توانید آنها را ببینید، نمی توانید آنها را بشنوید، اما آنها آنجا هستند ، ردیاب های مخفی، غیرقابل شنیدن برای گوش انسان که مکان شما را بدون اینکه هیچ…