چگونه سافاری را از آیفون، مک و سایر دستگاه های iOS حذف کنیم

۵/۵ - (۵ امتیاز)

چگونه سافاری را از آیفون، مک و سایر دستگاه های iOS حذف کنیم

هنگامی که برای اولین بار آیفون، آی پد یا مک جدید خود را روشن می کنید، تعدادی برنامه از پیش نصب شده را خواهید دید که قرار است مفید باشندبرخی از آنها می توانند بسیار مفید باشند، در حالی که برخی دیگر فقط تلفن شما را شلوغ کرده و آن را کندتر می کنندسافاری در بین بدترین ها نیست، اما قطعا مرورگرهای بهتری وجود داردبا این حال، حذف نصب آن ممکن است مشکل باشددر این پست HiVPN چند نکته در مورد نحوه حذف سافاری آورده شده است.

چگونه سافاری را از آیفون یا آیپد حذف کنیم

شما نمی توانید سافاری را از iPhone یا iPad خود حذف کنید زیرا عمیقاً در iOS ادغام شده است، اما می توانید به راحتی آن را از صفحه اصلی خود حذف کنیدبا این حال، حذف نماد به این معنی نیست که برنامه یا داده‌های آن را حذف می‌کنید، مانند داده‌های مرور، ورود به سیستم و غیره. قبل از حذف Safari، ممکن است بخواهید مقداری پاکسازی انجام دهید.

چگونه تاریخچه سافاری را در آیفون حذف کنیم

اگر می خواهید تاریخچه مرور و داده های وب سایت خود را حذف کنید، موارد زیر را انجام دهید:

 به تنظیمات بروید.

 به برگه Safari بروید.

 روی Clear History and Website Data کلیک کنید.

 برای تایید تصمیم خود روی Clear History and Data کلیک کنید.


نحوه غیرفعال کردن سافاری

اکنون که تمام جستجوها، ورود به سیستم و سایر داده های مرور شما از بین رفته است، بیایید Safari را خاموش کنیم:

 به تنظیمات بروید.

روی Screen Time ضربه بزنید .

محدودیت های محتوا و حریم خصوصی را فشار دهید.

 Content and Privacy Restriction.4 را با کلیک بر روی سوئیچ کنار آن فعال کنید .

به برنامه های مجاز بروید .

 Safari را با کلیک بر روی سوئیچ کنار آن غیرفعال کنید.

پس از اتمام کار، دیگر نماد سافاری را در صفحه اصلی خود نخواهید دید و نمی توانید از آن استفاده کنیداما اگر تصمیم خود را تغییر دادید، می‌توانید هر زمان که بخواهید آن را با همان روش بازگردانید.

چگونه سافاری را در مک حذف نصب کنیم

حذف سافاری از مک پیچیده تر از آیفون شما استاین به دلیل محافظت از یکپارچگی سیستم (SIP) است، یک ویژگی امنیتی که اپل از آن برای جلوگیری از شکستن تصادفی سیستم عامل توسط کاربران بی تجربه استفاده می کندسافاری یکی از آن برنامه‌های تعبیه‌شده است که نمی‌توان آن را تغییر داد یا حذف کرد – بدون چند ترفند.

برای حذف سافاری در مک، باید از طریق کنسول یا با استفاده از برنامه های شخص ثالث، Protection یکپارچگی سیستم را غیرفعال کنیدبا این حال، اگر اهل کامپیوتر نیستید، توصیه می کنیم از این کار خودداری کنید.

حذف برنامه‌های تعبیه‌شده شما را در خطر آسیب رساندن به سیستم‌عامل قرار می‌دهد و ممکن است Mac شما دچار نقص شوداگر کاربر پیشرفته ای نیستید، حذف Safari از Dock، پاک کردن داده های خود و جایگزینی آن با مرورگر دیگری ممکن است کافی باشد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…