چگونه تاریخچه جستجوی Google Voice را حذف کنیم

۵/۵ - (۶ امتیاز)

چگونه تاریخچه جستجوی Google Voice را حذف کنیم

برای بسیاری، بدترین سناریوی حفظ حریم خصوصی شامل شرکت‌ها و دولت‌هایی است که به حرف‌های ما در حریم خصوصی خانه‌های خود گوش می‌دهند. متأسفانه، آن آینده دیستوپیایی ممکن است آنقدر که فکر می کردید دور نباشد. چه زمانی Google Voice به آنچه شما می گویید گوش می دهد و چگونه می توانید آن را متوقف کنید؟ کلید در سابقه جستجوی صوتی Google شما است. HiVPN را در این مقاله دنبال کنید.

به طور رسمی، Google Voice فقط پس از گفتن عبارت فعال‌سازی  «OK، Google» به کاربر گوش می‌دهد و ضبط می‌کند. پس از پردازش درخواست شما، Google صدای ضبط شده شما را در فضای ابری ذخیره می کند. آنها می گویند که از این ضبط ها برای بهبود دقت نرم افزار تشخیص صدای خود استفاده می کنند.

با این حال، کاربران شکاک حکایت هایی از موضوعات گفتگوی خصوصی را به اشتراک گذاشته اند که بعداً در پیشنهادات جستجو یا تبلیغات هدفمند نشان داده می شود. میکروفون دستگاه‌های اندرویدی احتمالاً باید همیشه روشن باشند تا در وهله‌ی اول صدای «OK, Google» شما را بفهمند، اما هنوز به طور قطع تأیید نشده است که آیا Google در زمانی که قرار نیست به آن گوش می‌دهد یا خیر.

با این حال، آنچه تأیید شده است، این است که ویژگی صدای Google با عبارت «OK, Google» سریع و شل اجرا می‌شود. وقتی فعالیت جستجوی Google Voice خود را مرور می‌کنید، ممکن است متوجه شوید که حدود ۱۰ درصد از آنها ممکن است فعال‌سازی‌های اشتباهی باشند. دستگاه شما فکر خواهد کرد که شنیده است شما گفتید “OK, Google” و سپس ۱۰ ثانیه صدای بعدی را ضبط می کند – مهم نیست در واقع در حال انجام یا بحث در مورد آن هستید. به این ترتیب، ممکن است Google در مورد علایق شما اطلاعاتی را پیدا کند که قصد اشتراک گذاری با آن را نداشتید و ضبط مکالمات خصوصی را ذخیره کند.

نحوه حذف تاریخچه Google Voice

قبل از اینکه سابقه Google Voice خود را حذف کنید، ممکن است ایده خوبی باشد که به برخی از آن ضبط‌هایی که Google واقعاً ذخیره کرده است گوش دهید. این فرصت خوبی خواهد بود تا بررسی کنید که چگونه از این ویژگی استفاده می کنید و آیا واقعاً به آن نیاز دارید یا خیر. همچنین می‌توانید ببینید که چه نوع موقعیت‌هایی باعث فعال‌سازی اشتباه می‌شوند تا بتوانید در آینده به دنبال آن‌ها باشید.

صداهای ضبط شده شما بر اساس روزهایی که در آن ضبط شده اند گروه بندی می شوند. برای شنیدن صدای ضبط شده، روی پخش در کنار هر یک از آنها کلیک کنید. اگر دانستن اینکه همه آن موارد ضبط شده را می توان به صورت آنلاین بررسی کرد باعث می شود موهای پشت گردن شما بلند شوند، ممکن است بخواهید آنها را حذف کنید! با این حال، به خاطر داشته باشید که آنها حداقل به اندازه بقیه حساب Google محافظت شده با رمز عبور شما ایمن هستند.

همچنین ارزش درک عواقب بالقوه حذف این نتایج را دارد. به گفته گوگل، از این ضبط‌ها برای بهبود دقت ویژگی‌های صوتی آن استفاده می‌شود. اگر با این وجود تصمیم به حذف آن ضبط کرده اید، ادامه مطلب را بخوانید.

دسکتاپ

  1. پانل Google Activity را برای ورودی های جستجوی صوتی خود پیدا کنید. ما این کار را آسان خواهیم کرد، فقط در حالی که وارد حساب Google خود هستید.
  2. روی سه نقطه در انتهای سمت راست نوار جستجو کلیک کنید تا منوی کشویی نمایان شود.
  3. انتخاب خود را برای حذف موارد ضبط شده تأیید کنید.

سیار

دستورالعمل های موبایل دقیقاً مشابه است. شروع کنید و سپس دستورالعمل های مشابه نسخه دسکتاپ را دنبال کنید. تنها تفاوت این است که یافتن صفحه پیوند داده شده از طریق تنظیمات تلفن همراه، درد بیشتری در گردن نسبت به دسکتاپ دارد.

چگونه می توانم از حریم خصوصی

Google Voice خود محافظت کنم؟

با جلوگیری از جمع آوری فایل های ضبط شده. حتی اگر همه ضبط‌های خود را حذف کنید، ویژگی‌های صوتی Google به جمع‌آوری موارد جدید ادامه می‌دهند، مگر اینکه به آنها بگویید متوقف شوند. در اینجا به این صورت است:

دسکتاپ

  1. روی این لینک کلیک کنید (یا روی فلش عقب در نوار جستجو در لینک قبلی کلیک کنید.)
  2. روی “کنترل های فعالیت” در نوار کناری کلیک کنید.
  3. به سمت «فعالیت صوتی و صوتی» بروید و کلید را فشار دهید تا Google نتواند ضبط‌های شما را جمع‌آوری کند.

سیار

باید به همان پیوند بروید و دستورالعمل‌های مشابه نسخه دسکتاپ را دنبال کنید، اما به جای رفتن به نوار کناری، با کلیک بر روی سه نوار کنار عبارت «کنترل‌های فعالیت»، تب «کنترل‌های فعالیت» را پیدا خواهید کرد. فعالیت من:

Google را از استفاده از میکروفون خود مسدود کنید

می‌توانید دسترسی برنامه Google را به میکروفون دستگاه خود قطع کنید، و این امر باعث می‌شود که به صدای شما گوش ندهد. شما می گویید: «اما صبر کنید، من می توانم عملکرد «OK Google» را در منوی تنظیمات برنامه دستیار Google خاموش کنم!» خوب، بله و نه. تنها چیزی که در آنجا خاموش می‌کنید، فعال‌سازی Google Voice است وقتی تلفنتان قفل است. همچنان می‌تواند هنگام باز شدن قفل یا هنگام استفاده از برنامه دستیار Google فعال شود. در اینجا نحوه به سادگی غیرممکن کردن کار کردن برای آن وجود دارد:

  1. در منوی تنظیمات دستگاه، «برنامه‌ها و اعلان‌ها» را انتخاب کنید و برنامه Google را پیدا کنید. اگر برنامه Google در برنامه‌هایی که اخیراً باز شده‌اید در دسترس نیست، روی « مشاهده همه» کلیک کنید تا آن را پیدا کنید.
  2. هنگامی که برنامه را پیدا کردید، روی آن کلیک کنید و برگه «مجوزها» را پیدا کنید.
  3. مجوز میکروفون خود را خاموش کنید. توجه ، در واقع ممکن است سایر سرویس‌های Google که از میکروفون شما استفاده می‌کنند غیرفعال کند، بنابراین با مسئولیت خود از آن استفاده کنید. با این حال، سایر برنامه‌ها، مانند برنامه تلفن یا برنامه پیام‌رسانی ویدیویی مورد علاقه‌تان، تحت تأثیر قرار نخواهند گرفت.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…