چگونه تجربه مرور فایرفاکس خود را سفارشی کنیم

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

چگونه تجربه مرور فایرفاکس خود را سفارشی کنیم

فایرفاکس چند گزینه سفارشی سازی چشمگیر دارد. بنابراین، در این پست HiVPN یک راهنمای کامل در مورد نحوه سفارشی کردن تجربه مرور خود در فایرفاکس وجود دارد.

چگونه تجربه مرور فایرفاکس خود را سفارشی کنیم

از تم ها و صفحه اصلی گرفته تا نوار ابزار و فونت ها، فایرفاکس راه های مختلفی را برای سفارشی کردن تجربه مرور خود به شما ارائه می دهد. شما تقریباً برای هر کاری که به صورت آنلاین انجام می دهید از مرورگر خود استفاده می کنید، پس چرا در حین استفاده از مرورگر خود خوب جلوه نکنید.

در اینجا، همه چیزهایی که چگونه تجربه مرور فایرفاکس خود را سفارشی کنیم را که می‌توانید در فایرفاکس سفارشی کنید، به همراه دستورالعمل‌های مختصری برای انجام این کار، مورد بحث قرار می‌دهیم.

نحوه شخصی سازی صفحه اصلی فایرفاکس

صفحه اصلی جایی است که تجربه مرور شما شروع می شود، بنابراین اولین چیزی است که باید سفارشی کنید. برای انجام این کار، به تنظیمات > صفحه اصلی بروید .

ابتدا، صفحه ای را که می خواهید در پنجره های جدید یا برگه های جدید نمایش داده شود، انتخاب کنید. اگر یک رابط تمیز می خواهید، می توانید یک صفحه خالی را انتخاب کنید. یا اگر می خواهید مستقیماً به موتور جستجو یا وب سایت دلخواه خود بروید، می توانید یک URL سفارشی را به عنوان صفحه اصلی تنظیم کنید.

اگر به فایرفاکس هوم پایبند هستید، می توانید آنچه را که در آن ظاهر می شود سفارشی کنید. شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید میانبرها، میانبرهای حمایت شده و فعالیت اخیر را ببینید.

اگر فعالیت اخیر را فعال کرده اید، انتخاب کنید که آیا می خواهید نشانک ها، صفحات بازدید شده، صفحات ذخیره شده در Pocket یا دانلودها ظاهر شوند یا خیر.

نحوه تغییر تم در فایرفاکس

ساده ترین راه برای ایجاد ظاهری تازه به فایرفاکس این است که از تم پیش فرض استفاده کنید. فایرفاکس به طور پیش فرض دارای تم های تیره، روشن و آلپنگلو است. علاوه بر این، چندین تم زیبای Colorways نیز موجود است.

برای تغییر تم، روی نماد منو کلیک کنید و Add-ons and Themes را انتخاب کنید . در اینجا می توانید تمام تم های نصب شده و گزینه فعال سازی آنها را مشاهده کنید. نکته مهم این است که هزاران تم بیشتر در فایرفاکس به عنوان افزونه در دسترس هستند.

برای نصب این تم ها، به صفحه افزونه های فایرفاکس بروید و تم ها را انتخاب کنید . تم ها به انتزاعی، مد، طبیعت، ورزش، موسیقی، تعطیلات و غیره دسته بندی می شوند. تم های مختلف را مرور کنید و موردی را که دوست دارید نصب کنید.

چگونه با فایرفاکس رنگ تم خود را بسازیم

نمی توانید یک تم مناسب برای استفاده پیدا کنید؟ به لطف فایرفاکس Color می توانید طرح مورد نظر خود را طراحی کنید.

برای شروع ساختن تم شخصی فایرفاکس، افزونه فایرفاکس Color را نصب کنید . پس از نصب، یک تب جدید باز می شود که در آن می توانید تم خود را طراحی کنید. فایرفاکس به شما امکان می دهد رنگ های نوار ابزار، نوار جستجو و متن بازشو را انتخاب کنید.

از برگه رنگ پیشرفته ، می‌توانید رنگ‌ها را برای عناصر بیشتر انتخاب کنید، مانند برگه‌های انتخاب‌شده، شناور پس‌زمینه دکمه، حاشیه‌های نوار کناری، و غیره. سپس، الگوی پس‌زمینه را برای موضوع خود انتخاب کنید. می توانید یک تصویر سفارشی آپلود کنید یا از الگوهای موجود انتخاب کنید.

اگر احساس می‌کنید در انتخاب‌ها غرق شده‌اید، می‌توانید یک موضوع از پیش تعیین شده را به عنوان نقطه شروع انتخاب کنید. همانطور که تغییرات ایجاد می کنید، آنها در زمان واقعی اعمال می شوند. اما شما همچنین می توانید آنها را از طریق یک پیوند به اشتراک بگذارید، آن را به صورت محلی به عنوان یک فایل ZIP ذخیره کنید، یا آن را در بازار افزونه های فایرفاکس آپلود کنید.

اگر می خواهید تم پیش فرض فایرفاکس را بازیابی کنید، پسوند فایرفاکس Color را خاموش کنید.

نحوه سفارشی سازی نوار ابزار در فایرفاکس

فایرفاکس به شما این امکان را می دهد که نوار ابزار خود را سفارشی کنید تا بتوانید به راحتی به ویژگی هایی که اغلب استفاده می کنید دسترسی داشته باشید. برای سفارشی کردن نوار ابزار خود، روی نماد منو کلیک کنید و به ابزار بیشتر > سفارشی کردن نوار ابزار بروید .

به طور پیش فرض، فایرفاکس به شما امکان می دهد آیتم های نوار ابزار را به دو طرف نوار آدرس اضافه کنید. با این حال، می‌توانید فضای انعطاف‌پذیر اضافی (که میانبرها را نگه می‌دارد) را در هر جایی از نوار ابزار یا نوار برگه اضافه کنید.

از آنجایی که فایرفاکس به شما اجازه می دهد چندین فضای انعطاف پذیر اضافه کنید، می توانید میانبرهایی برای همه ابزارهایی که اغلب استفاده می کنید ایجاد کنید.

چگونه موارد نوار ابزار را به منوی سرریز فایرفاکس اضافه کنیم

افزودن موارد بسیار زیاد در نوار ابزار، صفحه نمایش شما را به هم می ریزد. خوشبختانه، فایرفاکس یک منوی سرریز را برای سازماندهی موارد نوار ابزار خود ارائه می دهد.

منوی سرریز تنها زمانی ظاهر می شود که روی نماد >> کلیک کنید . به این ترتیب می توانید به راحتی و بدون درهم ریختن مرورگر خود به آیتم های نوار ابزار دسترسی داشته باشید. می توانید منوی سرریز را از نماد منو > ابزارهای بیشتر > سفارشی کردن نوار ابزار سفارشی کنید.

چگونه نوار منو، نوار عنوان و نوار ابزار نشانک فایرفاکس را اضافه کنیم

فایرفاکس همچنین به شما اجازه می دهد که تصمیم بگیرید که آیا نوار منو، نوار عنوان و نوار ابزار نشانک را حفظ کنید یا خیر.

برای نمایش/پنهان کردن آنها، به نماد منو > ابزارهای بیشتر > سفارشی کردن نوار ابزار بروید . در پایین، گزینه‌هایی برای فعال کردن نوار عنوان، نوار منو و نوار ابزار نشانک مشاهده خواهید کرد.

خوبی نوار منو این است که می توانید فضای انعطاف پذیر (و موارد بیشتری از نوار ابزار) را در آنجا اضافه کنید. به همین ترتیب، اگر اغلب نشانک‌های خود را باز می‌کنید، بهتر است آن را روی « همیشه نمایش» یا « فقط نمایش در برگه جدید » تنظیم کنید.

در نهایت، اگر از فایرفاکس در دستگاه های لمسی استفاده می کنید ، می توانید تراکم را به Touch تغییر دهید. این همه دکمه ها و نمادها را بزرگ می کند و انتخاب گزینه ها را آسان تر می کند.

نحوه تغییر فونت و رنگ در صفحات وب در فایرفاکس

فایرفاکس به شما امکان می دهد فونت، اندازه فونت و رنگ متن را در تمام صفحات وب که بازدید می کنید تغییر دهید. برای انجام این کار، به تنظیمات > عمومی > زبان و ظاهر بروید .

فونت و اندازه فونت را از منوی کشویی انتخاب کنید. روی Advanced کلیک کنید . علاوه بر انتخاب اندازه فونت، می‌توانید فونت‌های متناسب، سریف، sans serif و monospaced را نیز انتخاب کنید.

در نهایت، به جای انتخاب های بالا، علامت Allow pages to انتخاب فونت های خود را بردارید تا مطمئن شوید که همه صفحات وب از این تنظیمات پیروی می کنند.

چگونه نوار آدرس فایرفاکس و پیشنهادات جستجو را سفارشی کنیم

پیشنهاد جستجو یک ویژگی بسیار مفید و صرفه جویی در زمان است. اما اگر نمی‌خواهید پیشنهاد یا نوع خاصی دریافت کنید، می‌توانید پیشنهادات جستجو و نوار آدرس را سفارشی کنید.

به تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت > نوار آدرس بروید و انواع پیشنهاداتی را که می خواهید در نوار آدرس ظاهر شوند انتخاب کنید.

سپس به تنظیمات > جستجو > پیشنهادات جستجو بروید . به طور پیش فرض، ارائه پیشنهادات جستجو علامت زده شده است، اما می توانید آن را غیرفعال کنید. به طور مشابه، می توانید تصمیم بگیرید که آیا پیشنهادات جستجو را در نوار آدرس و پنجره خصوصی دریافت کنید یا خیر.

نحوه سفارشی کردن تنظیمات تب فایرفاکس

فایرفاکس راه های مختلفی را برای سفارشی کردن تنظیمات برگه به ​​شما ارائه می دهد. به Settings > General > Tabs بروید . از آنجا می‌توانید چرخه برگه و پیش‌نمایش برگه‌ها را فعال کنید و تنظیمات دیگر را تغییر دهید.

نحوه تغییر مجوزهای سایت در فایرفاکس

اگرچه مجوزهای سایت عمدتاً به حریم خصوصی شما مربوط می شود، برخی از ویژگی ها بر تجربه مرور شما تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، پخش خودکار ویدیوها یکی از آزاردهنده ترین روندهای وب است .

برای تغییر این مجوزهای سایت، به تنظیمات > حریم خصوصی و امنیت بروید و به سمت پایین به مجوزهای سایت بروید . می‌توانید انتخاب کنید که اعلان‌ها فعال شوند و وب‌سایت‌ها به دستگاه‌های VR خود دسترسی داشته باشند.

از تنظیمات پخش خودکار ، می توانید صدا یا هر دو صدا و تصویر را مسدود کنید. علاوه بر این، فایرفاکس به شما اجازه می دهد تا برای وب سایت های خاص از دکمه تنظیمات استثناها را تعیین کنید.

تجربه مرور خود را شخصی کنید

یکی از بهترین چیزهایی که در مورد فایرفاکس وجود دارد این است که می توانید نحوه ظاهر مرورگر خود را شخصی سازی کنید. با تم ها، می توانید ظاهر و احساس مرورگر خود را تغییر دهید. به طور مشابه، می توانید با افزودن ابزارهای پرکاربرد خود به نوار ابزار و منوی سرریز، سریعتر مرور کنید.

به غیر از ویژگی‌های پیش‌فرض، فایرفاکس به شما امکان می‌دهد افزونه‌هایی را نصب کنید تا تجربه خود را بیشتر شخصی کنید و مرور را سرعت بخشید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : اسفند ۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…