چگونه وب سایت ها را در ویندوز مسدود کنیم

۵/۵ - (۵ امتیاز)

چگونه وب سایت ها را در ویندوز مسدود کنیم

احتمالاً می خواهید از کودک خود در برابر وب سایت های بزرگسالان، کلاهبرداری ها یا بازی های آنلاین محافظت کنید . خوشبختانه راهی برای محافظت از فرزندان و بهبود بهره وری شما وجود دارد. روش های مختلف نحوه مسدود کردن وب سایت در ویندوز را در این مقاله با HiVPN بیاموزید.

چرا ممکن است لازم باشد وب سایت ها را مسدود کنید

مسدود کردن صفحه وب به دلایل زیر مفید است:

 • کودکان نمی توانند به محتوای نامناسب دسترسی پیدا کنند.
 • می توانید از دسترسی شخصی به وب سایت های غیرقانونی از شبکه خود جلوگیری کنید.
 • می توانید از دانلودهای غیرقانونی یا مخرب خودداری کنید.
 • می توانید وب سایت هایی را که حواس شما را پرت می کنند مسدود کنید.
 • شما می توانید پهنای باند خود را با محدود کردن دسترسی به سایت هایی که از مقدار زیادی از آن استفاده می کنند، کنترل کنید.

چگونه یک وب سایت را با ویرایش فایل های میزبان در ویندوز مسدود کنیم

۱- روی دکمه Windows کلیک کنید.

۲-  Notepad را در قسمت جستجو تایپ کنید . سپس روی Notepad کلیک راست کرده و روی Run as administrator کلیک کنید .

۳- در Notepad فایل c:\Windows\System32\Drivers\etc\hosts را باز کنید.

۴-  سپس ۱۲۷.۰.۰.۱ به اضافه وب سایتی که می خواهید مسدود کنید را وارد کنید. به عنوان مثال، اگر می خواهید فیس بوک را مسدود کنید، “۱۲۷.۰.۰.۱ www.facebook.com” را وارد کنید. با این روش می توانید هر تعداد سایتی که دوست دارید اضافه کنید.

۵- تغییرات را ذخیره کرده و فایل را ببندید.

۶- اکنون وب سایت ها مسدود شده اند. با این حال، برای اینکه تغییرات انجام شود، اگر مرورگر خود در حین کار باز بود، باید آن را مجددا راه اندازی کنید.

نحوه مسدود کردن وب سایت ها با تغییر تنظیمات کنترل والدین

۱- ابتدا باید یک حساب کاربری ویندوز دیگری برای فرزندتان راه اندازی کنید. برای انجام این کار با کلیک بر روی نماد چرخ دنده در منوی Start به تنظیمات بروید .

۲- به حساب ها بروید .

۳- انتخاب خانواده و کاربران دیگر ، با کلیک بر اضافه کردن یک عضو خانواده را فشار دهید و تمام اطلاعات مورد نیاز را وارد کنید.

۴- روی مدیریت تنظیمات خانواده آنلاین کلیک کنید .

۵- شما را به https://account.microsoft.com هدایت می کند ، جایی که باید گزینه های بیشتر->محدودیت های محتوا را انتخاب کنید .

۶- در بخش مرور وب، عملکرد Block inappropriate websites را روی On قرار دهید .

۷- وب‌سایت‌هایی را که می‌خواهید مسدود کنید وارد بخش همیشه مسدود شده شده و روی علامت مثبت کلیک کنید. در اینجا می توانید به تعداد دلخواه وب سایت اضافه کنید.

نحوه مسدود کردن وب سایت با استفاده از روتر

با تغییر تنظیمات روتر خود می توانید وب سایت های خاصی را برای کل شبکه خود مسدود کنید. با این حال، روند احتمالاً برای هر روتر متفاوت خواهد بود. احتمالاً شامل وارد کردن آدرس روتر خود در قسمت آدرس مرورگر و جستجوی کنترل والدین، فیلتر URL، مسدود کردن صفحه وب یا سایر گزینه‌های مشابه است. در آنجا می توانید وب سایت هایی را که می خواهید مسدود کنید وارد کنید.

با این حال، به یاد داشته باشید که این روش محدودیتی در سطح دستگاه اعمال نمی کند. کاربران همچنان می توانند با اتصال به شبکه دیگری بلوک ها را دور بزنند.

چگونه یک وب سایت را در گوگل کروم مسدود کنیم

همچنین می توانید وب سایت ها را در سطح مرورگر مسدود کنید. بسیاری از وجود دارد برنامه های افزودنی مرورگر موجود برای کروم است که می تواند به جلوگیری یا محدود کردن وب سایت های خاص، برای مثال، BlockSite ، WasteNoTime یا StayFocusd . اکثر برنامه های افزودنی همچنین سایت های مخرب و کلاهبرداری را در لیست سیاه قرار می دهند. شما فقط باید یکی را دانلود کنید. معمولاً در سمت راست بالای مرورگر ظاهر می شود. بسیاری از آنها به راحتی قابل استفاده هستند.

نحوه مسدود کردن وب سایت ها با نرم افزار شخص ثالث

می توانید از نرم افزارهای شخص ثالث مانند فایروال و آنتی ویروس ها نیز استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که از موارد ایمن استفاده می کنید که داده های شما را جمع آوری نمی کند یا شما را با بدافزار آلوده نمی کند.

  نویسنده : Hivpn
  تاریخ ارسال : دی ۱۲, ۱۴۰۰

  نوشته های مرتبط

  آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

  ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) ۱ تماس در واتس اپ برای ایجاد نظارت کافی است یک آسیب پذیری جدید کشف شده به هکرها اجازه می دهد تا کاربران واتس اپ را استراق سمع کنند، چت های آنها را بخوانند و نرم افزارهای جاسوسی را فقط…

  جنایت سیا
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  جنایت سیا

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) جنایت سیا کلاهبردارانی که خود را به عنوان ماموران سیا معرفی می کنند، برای ادعای داشتن پورن کودکان، باج می خواهند و تهدید می کنند که دستگیر شوند. با ادامه این مطلب در HiVPN همراه باشید.

  نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت
  اینترنت -
  تیر ۵, ۱۴۰۱

  نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت

  ۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی کلاهبرداران در اینترنت کلاهبرداران مهربانی مردم را شکار می کنند. ما در این پست HiVPN به شما می گوییم که چگونه آنها را از کسانی که واقعاً نیازمند هستند متمایز کنید.