چگونه یک وب سایت را در هر مرورگر در مک مسدود کنیم

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

چگونه یک وب سایت را در هر مرورگر در مک مسدود کنیم

آیا نیاز به مسدود کردن یک وب سایت در مک خود دارید؟ از هر مرورگری که استفاده می کنید، می توانید این مراحل را برای این کار دنبال کنید. با این پست HiVPN همراه باشید.

اینترنت به ما این امکان را می دهد که با یک کلیک به انبوه دانش بشری دسترسی پیدا کنیم. از سوی دیگر، به کودکان اجازه می دهد تا به محتوای بالقوه مضر دسترسی پیدا کنند. می‌توانید از مسدودکننده‌های وب‌سایت برای محدود کردن وب‌سایت‌های مضر یا اتلاف وقت، مانند سایت‌های بزرگسالان یا رسانه‌های اجتماعی استفاده کنید.

با این حال، روش‌های ساده‌تری برای مسدود کردن وب‌سایت‌ها در مک شما وجود دارد، به خصوص با استفاده از Screen Time. در زیر نحوه انجام این کار را توضیح خواهیم داد، بنابراین به خواندن ادامه دهید.

زمان صفحه نمایش چیست؟

Screen Time روش اپل برای کمک به کاربران برای کنترل استفاده از مک یا آیفون است. همچنین می‌توان از آن برای کنترل و محدود کردن وب‌سایت‌های خاص استفاده کرد، چه وب‌سایت‌های بزرگسالان، بازی‌های اعتیادآور یا کانال‌های YouTube را محدود کنید.

همچنین می‌توانید از کنترل‌های Screen Time برای محدود کردن استفاده از رسانه‌های اجتماعی در طول روز کاری خود استفاده کنید تا در عوض به شما کمک کند روی کار در حال انجام تمرکز کنید.

نحوه استفاده از زمان صفحه نمایش برای مسدود کردن یک وب سایت

مهم نیست که هدف شما از چه چیزی است، مسدود کردن یک وب سایت در Screen Time بسیار آسان است. این برای همه مرورگرهایی که ممکن است در مک خود استفاده کنید اعمال می شود: Safari، Google Chrome، Firefox و غیره.

برای مسدود کردن یک وب سایت در مک خود، فقط این مراحل را دنبال کنید:

 1. System Preferencesرا باز کنید و به Screen Time بروید .
 2. App Limitsرا از قسمت سمت چپ انتخاب کنید . اگر غیرفعال هستند، آنها را روشن کنید.
 3. رویعلامت مثبت ( + ) کلیک کنید. در اینجا دسته بندی های مختلفی را مشاهده خواهید کرد که می توانید دسترسی به آن ها را محدود کنید.
 4. برای دیدن همه وب سایت هایی که می توانید مسدود کنید، به پایین بروید. حتی می توانید وب سایت های خود را به لیست اضافه کنید. برای این کار روی علامتمثبت ( + ) در کنار Add website کلیک کنید و آدرس وب سایت خاص را وارد کنید.
 5. پس از انتخاب برنامه یا وب‌سایتی که می‌خواهید مسدود شود، می‌توانید محدودیت زمانی دقیق روزانه را در کادر زیر مشخص کنید. همچنین می توانید بر رویCustom > Edit کلیک کنید تا بسته به روز محدودیت متغیر تعیین کنید.
 6. هنگامی که تمام وب سایت های محدود شده خود را راه اندازی کردید، مطمئن شوید که یک رمز عبور Screen Time تنظیم کرده اید تا مطمئن شوید که هیچ کس نمی تواند تنظیماتی را که انجام داده اید بدون اجازه شما تغییر دهد. برای انجام این کار، بهگزینه ها بروید و گزینه Use Screen Time Passcode را انتخاب کنید .
 7. اشتراک گذاری بین دستگاه ها رافعال کنید تا این تنظیمات را برای همه دستگاه هایی که به حساب iCloud شما وارد شده اند به اشتراک بگذارید.
 8. شما می توانید انتخاب کنید که تمام وب سایت های بزرگسالان را از طریق Screen Time مسدود کنید. برای انجام این کار، رویContent & Privacy > Turn On کلیک کنید . بسته به نیازهای شما، وب‌سایت‌های محدود بزرگسالان یا فقط وب‌سایت‌های مجاز را انتخاب کنید. می‌توانید به برگه برنامه‌ها بروید و علامت هر برنامه یا مرورگر اینترنتی را که می‌خواهید غیرفعال کنید، بردارید.

نحوه استفاده از ترمینال برای مسدود کردن وب سایت

اگر از طرفداران روش Screen Time برای کنترل دسترسی به وب در مک خود نیستید، روش دیگری برای مسدود کردن وب سایت ها ویرایش فایل Hosts در ترمینال است. این ممکن است کمی پیچیده تر از Screen Time به نظر برسد زیرا شامل خط فرمان می شود. با این حال، زمانی که به آن دست پیدا کنید، بسیار آسان و ساده است.

مزیت ویرایش فایل Hosts برای مسدود کردن وب سایت ها به جای استفاده از افزونه ها یا افزونه های خاص مرورگر این است که این روش در همه مرورگرها معتبر است و به هیچ افزونه شخص ثالثی وابسته نیست. از سوی دیگر، برنامه‌های افزودنی گاهی اوقات می‌توانند از کار بیفتند یا ممکن است به مرور زمان منسوخ شوند.

مزیت Terminal نسبت به Screen Time این است که اگر کودک به رمز عبور Screen Time شما دسترسی پیدا کند، بازگرداندن این تغییرات برای کودک دشوارتر خواهد بود.

برای ایجاد یک لیست بلاک با استفاده از فایل Hosts، مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. ترمینال را در مک خود باز کنید. می توانید این کار را با جستجوی ترمینال در Spotlight یا با رفتن بهFinder > Applications > Utilities > Terminal انجام دهید .
 2. ابتدا از فایل هاست نسخه پشتیبان تهیه می کنیم. این به ما امکان می دهد در صورت بروز مشکل، فایل اصلی را بازیابی کنیم. برای انجام این کار، خط کد زیر را در ترمینال وارد کنید وReturn را در صفحه کلید خود فشار دهید:

sudo /bin/cp /etc/hosts /etc/hosts-original

 1. رمز عبور مدیر خود را وارد کرده و کلیدبازگشت را فشار دهید . توجه داشته باشید که با تایپ رمز عبور، مکان نما از موقعیت خود حرکت نمی کند.
 2. پس از اتمام، دستور زیر را تایپ کرده وReturn را روی صفحه کلید خود فشار دهید. با این کار فایل هاست باز می شود.
 3. sudo nano -e /etc/hosts
 4. برای رفتن به انتهای خط از کلیدهایجهت دار استفاده کنید. ۰.۰.۱ و آدرس وب سایتی را که می خواهید مسدود کنید تایپ کنید. به عنوان مثال، برای مسدود کردن YouTube، موارد زیر را در ترمینال وارد می کنم:

۱۲۷.۰.۰.۱ www.youtube.com

 1. هر وب سایت را در یک خط جداگانه تایپ کنید. پس از اتمام کار،Control + O و سپس Return را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا فایل ذخیره شود و سپس Control + X را فشار دهید تا فایل بسته شود.
 2. دستور زیر را برای شستشوی کش تایپ کنید، که این تغییرات را در مرورگرها اعمال می کند. Returnرا فشار دهید تا دستور را وارد کنید:

sudo dscacheutil -flushcach

 1. اکنون، وقتی یک وب سایت مسدود شده را در هر مرورگری باز می کنید، پیامی دریافت می کنید که می گوید قادر به اتصال نیستید.

مسدود کردن وب سایت ها در یک مرورگر خاص

ممکن است موارد خاصی وجود داشته باشد که بخواهید دسترسی به وب سایت های خاصی را فقط در یک مرورگر خاص مسدود کنید. به عنوان مثال، می‌توانید فقط از Google Chrome برای موارد مربوط به کار خود استفاده کنید، به همین دلیل است که ممکن است بخواهید وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی را فقط در Chrome مسدود کنید. در چنین مواردی، روش Screen Time یا Terminal کار نمی کند، زیرا دسترسی به وب سایت را برای همه مرورگرها مسدود می کند. یکی دیگر از این گزینه ها، مسدود کردن وب سایت های خاص به طور مستقیم از طریق مرورگر است.

از آنجایی که هر مرورگر متفاوت است، روش مسدود کردن وب سایت ها از طریق مرورگر می تواند متفاوت باشد. Safari وب‌سایت‌ها را با استفاده از Screen Time مسدود می‌کند، در حالی که می‌توانید از برنامه‌های افزودنی مسدودکننده مانند Block Site و StayFocusd برای مسدود کردن وب‌سایت‌ها در Google Chrome استفاده کنید.

زمان صفحه نمایش در مقابل مسدودسازی مبتنی بر مرورگر

در حالی که می توانید وب سایت ها را به طور خاص در هر مرورگری مسدود کنید، مسدود کردن سایت ها با استفاده از Screen Time منطقی تر است. Screen Time به طور یکنواخت برای همه مرورگرهای شما اعمال می شود (حتی اگر شخصی مرورگر جدیدی را برای دور زدن اقدامات شما نصب کند)، و همچنین می تواند بین دستگاه ها همگام شود. ترمینال نیز یکی دیگر از اقدامات خوب برای مسدود نگه داشتن وب سایت های خاص در مرورگرهای شما است.

استفاده از افزونه های خاص مرورگر برای مسدود کردن وب سایت ها ممکن است در معرض هک و نرم افزارهای قدیمی قرار گیرد. به همین دلیل است که توصیه می کنیم از Screen Time یا Terminal برای مسدود کردن وب سایت ها در Mac خود استفاده کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…