نحوه دسترسی به وب سایت هایی که بارگذاری نمی شوند

۵/۵ - (۶ امتیاز)

نحوه دسترسی به وب سایت هایی که بارگذاری نمی شوند

وقتی سایتی بارگیری نمی شود خسته کننده است. در این پست HiVPN برخی از دلایل، به علاوه چند ترفند برای دسترسی به وب سایت های از کار افتاده آورده شده است.

آیا تا به حال روی یک لینک یا نشانک کلیک کرده اید و در عوض صفحه خطایی را مشاهده کرده اید؟ زمانی که یک سایت بارگذاری نمی شود می تواند بسیار خسته کننده باشد، بنابراین آیا ترفندی وجود دارد که بتوانید از آن برای دسترسی به یک وب سایت شلوغ با ترافیک سنگین استفاده کنید؟ آیا می دانید چگونه یک وب سایت خراب را باز کنید؟ اگر حاوی محتوای مسدود شده باشد چه؟

خوشبختانه، چند راه برای دسترسی به صفحات وب وجود دارد که در غیر این صورت بارگیری نمی شوند.

کدهای خطای وب سایت به چه معناست؟

بیایید ابتدا ریشه مشکل خود را پیدا کنیم. چرا یک وب سایت بارگذاری نمی شود؟ ممکن است سرور سایت از کار افتاده باشد یا اینترنت شما به درستی کار نمی کند. شاید ترافیک زیاد باعث این مشکل موقتی شده باشد. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید برای باز کردن یک سایت در زمانی که سرور مشغول است، امتحان کنید. اما می تواند یک مشکل دائمی نیز باشد.

Down for Everyone or Just Me را بررسی کنید ، که به شما می گوید مشکل محلی است یا همه جا. اگر گزارش می گوید که فقط شما هستید، ممکن است مشکل از دستگاه یا ISP شما باشد. سعی کنید دستگاه خود را دوباره روشن و خاموش کنید: این مضحک به نظر می رسد اما گاهی اوقات می تواند کارساز باشد.

اگر نمی توان به صفحه به طور گسترده دسترسی داشت، این نشان می دهد که خود سایت مشکل دارد. دیدن کد خطا می تواند کمک کننده باشد—یعنی اگر می دانید معنی آن چیست.

“۴۰۳ ممنوعه” به چه معناست؟

شما اجازه دسترسی به این صفحه را ندارید. این ممکن است به این معنی باشد که شما به طور تصادفی سعی کرده اید وارد شوید یا محتوای خصوصی را مشاهده کنید، بنابراین URL را بررسی کنید. در صورت نیاز به مدیر سایت اطلاع دهید.

در غیر این صورت، می توانید یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) یا سرور پراکسی را امتحان کنید که ما به آن باز خواهیم گشت.

“صفحه ۴۰۴ یافت نشد” به چه معناست؟

صفحه دیگر وجود ندارد، یعنی یک لینک خراب است. ممکن است صفحه منتقل شده باشد یا برای همیشه حذف شده باشد. از طرف دیگر، URL نادرست است، بنابراین قبل از انجام هر کار دیگری آدرس را بررسی کنید. همه چیز گم نشده است، پس با ما همراه باشید.

“خطای سرور داخلی ۵۰۰” به چه معناست؟

این موضوع به شما مربوط نیست، بنابراین نمی توان آن را اصلاح کرد. باز هم، کاری وجود دارد که می توانید در مورد آن انجام دهید، اما از آنجایی که این بدان معناست که مشکلی در سرور میزبان وجود دارد، بهترین گزینه شما این است که صبر کنید.

“سرویس ۵۰۳ در دسترس نیست” به چه معناست؟

سایتی که قصد بازدید از آن را دارید یا دارای ترافیک اضافی است یا در حالت تعمیر و نگهداری است. وب سایت احتمالاً به زودی دوباره کار خواهد کرد. در غیر این صورت، باید یاد بگیرید که چگونه وب سایت های بارگذاری شده را باز کنید.

۱. نحوه دسترسی به وب سایت های شلوغ با کش گوگل

چگونه می توانید نتایج را هنگامی که سرور مشغول است بررسی کنید؟ Google Cache یک راه سریع برای مشاهده صفحات مشکل ساز است.

موتورهای جستجو هنگام فهرست‌بندی وب‌سایت‌ها، محتوا را در حافظه پنهان ذخیره می‌کنند، بنابراین با دسترسی به آن، می‌توانید عکسی از آنچه Google در آخرین باری که در سایت دیده است را مشاهده کنید. بسیاری از صفحات وب اصلی روزانه ذخیره می شوند، اما مقالات قدیمی که به روز نمی شوند بدون تغییر در پوشه حافظه پنهان قرار می گیرند.

می‌توانید با وارد کردن نام صفحه یا سایتی که می‌خواهید در موتور جستجو از آن بازدید کنید، به Google Cache دسترسی پیدا کنید. بر روی بیضی عمودی در نتیجه جستجوی مربوطه و سپس روی Cached در کادر باز شده کلیک کنید.

گاهی اوقات ممکن است تصاویر مشکل ساز باشند، بنابراین می توانید با کلیک بر روی نسخه فقط متنی در نوار خاکستری در بالا، صفحه به دست آمده را فیلتر کنید.

در غیر این صورت می توانید یک صفحه خاص را با تایپ کردن “cache:” در کادر جستجو مشاهده کنید و بلافاصله پس از آن آدرس صفحه وبی را که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید، مشاهده کنید.

بدیهی است که گوگل تنها موتور جستجویی نیست که این کار را انجام می دهد. به عنوان مثال، می توانید با کلیک بر روی فلش رو به پایین از حافظه پنهان Bing استفاده کنید. از هر یک از این مرورگرها برای باز کردن سایت هایی با سرورهای شلوغی که نمی توانند محتوا را به اندازه کافی سریع (یا اصلاً) بارگذاری کنند، استفاده کنید.

ویژگی کش همچنین به شما می گوید آخرین بار چه زمانی عکس گرفته شده است. سپس می توانید استنباط کنید که آیا به روز رسانی جایگزین هر ماده ای شده است یا خیر.

۲. نحوه دسترسی به محتوای آنلاین با آرشیو اینترنت

فرض کنید یک وب سایت از کار افتاده یا خیلی شلوغ است، اما برای اهداف تحقیقاتی باید صفحه خاصی را ببینید. The Wayback Machine را امتحان کنید ، یک کتابخانه غیرانتفاعی از صفحات مربوط به زمان های گذشته. مثل این است که با ماشین زمان سفر کنید و در اینترنت بگردید.

آرشیو اینترنت به طور منظم از وب سایت ها عکس می گیرد — بسته به محبوبیت سایت و تعداد دفعات به روز رسانی آن. این بدان معناست که دسترسی به برخی از صفحات سخت تر است، اما سفر به Wayback Machine به ندرت هدر می رود.

یک URL، عنوان صفحه یا کلمات کلیدی را در عملکرد جستجوی آرشیو وارد کنید. صفحه مورد نظر خود را پیدا کنید و به شما می گوید چه زمانی عکس گرفته شده است. می توانید تقویم ها را مرور کنید و تصمیم بگیرید که می خواهید به چه چیزی نگاه کنید.

این می تواند جدیدترین مورد باشد، درست از اولین نمونه اش، یا جایی در میان. احتمالاً خواهید دید که سایت‌ها مضامین قالب‌بندی را تغییر داده‌اند و اخبار سال گذشته را می‌خوانند. این حتی زمانی که یک وب سایت ترافیک بالایی داشته باشد یا در حالت تعمیر و نگهداری باشد کار می کند.

مراقب باشید، بارگیری عکس‌ها می‌تواند کمی طول بکشد، بنابراین قطعاً صبر لازم است! با این وجود، می تواند به عنوان یک بازکننده وب سایت شلوغ خوب عمل کند.

۳. آیا برنامه های افزودنی مرورگر مانع از دسترسی شما به وب سایت ها می شود؟

پلاگین های مرورگر واقعاً می توانند تجربه آنلاین شما را افزایش دهند. اما برخی نیز ممکن است مانع بارگیری سایت های خاصی شوند.

ابتدا، بررسی کنید که کنترل‌های والدین روشن نیستند و شما را از دسترسی به یک صفحه باز می‌دارند. به عنوان مثال، ارائه دهندگان خدمات در بریتانیا برخی از این محدودیت های قانونی اما خسته کننده را اعمال می کنند. اگر در این موقعیت بزرگسال هستید، باید جزئیات مربوطه را برای باز کردن قفل محتوا بدانید، سپس ممکن است لازم باشد برای رفع مقررات با سرور شبکه تلفن همراه خود صحبت کنید.

برخی از مجموعه‌های امنیتی کنترل‌های والدین را ارائه می‌دهند، بنابراین ممکن است مجبور شوید از طریق آنتی‌ویروس یا فایروال خود، آنها را دستکاری کنید.

در غیر این صورت، در صورت نصب مسدودکننده تبلیغات، برخی از سایت‌ها دسترسی را محدود می‌کنند. قبل از بارگیری مجدد صفحه، این افزونه ها را حذف یا خاموش کنید.

۴. آیا برای دسترسی به محتوای محدود به VPN نیاز دارید؟

اجازه ندهید مشکل بالا شما را از استفاده از افزونه ها منصرف کند. اکثر آنها تأثیر منفی بر مرور ندارند. در واقع، استفاده از یک افزونه VPN می‌تواند زمان بارگذاری سایت را افزایش دهد و با نصب آن، می‌توانید به مطالب محدود منطقه دسترسی داشته باشید.

بنابراین اگر ISP، کارفرما یا کشور شما محتوایی را که می خواهید از آن لذت ببرید را مسدود کند، چه کاری می توانید انجام دهید؟ یک VPN آدرس شما را پنهان می کند، بنابراین به نظر می رسد دستگاه شما در منطقه دیگری است.

۵. نحوه دسترسی به سایت هایی که با استفاده از پروکسی بارگذاری نمی شوند

برای دسترسی به صفحات مسدود شده، حتی اگر محدود باشند، همیشه به VPN نیاز ندارید. در عوض، می‌توانید از یک سرور پراکسی استفاده کنید . این پیچیده به نظر می رسد اما می تواند واقعا ساده باشد.

پراکسی ها با پوشاندن مکان دقیق شما به روشی مشابه VPN ها عمل می کنند. با این حال، آنها این کار را با عمل به عنوان یک واسطه و هدایت ترافیک از طریق شخص ثالث انجام می دهند.

شما حتی نیازی به دانلود پروکسی ندارید. سعی کنید یک سایت محدود شده را از طریق Startpage جستجو کنید ، که در جستجوهای Google از همه اطلاعات شما محافظت می کند. هنگامی که می خواهید به محتوای مسدود شده دسترسی پیدا کنید، صفحه مربوطه را جستجو کنید، سپس روی مشاهده ناشناس در کنار هر نتیجه کلیک کنید.

و بله، می‌توانید Startpage را به عنوان افزونه Google Chrome اضافه کنید تا کل تجربه را سریع‌تر کنید.

بهترین راه ها برای باز کردن سایت های پرترافیک زمانی که سرور مشغول است

برای اینکه وب‌سایت‌ها را در مواقعی که مسدود شده‌اند، خراب شده‌اند، یا سرور خیلی شلوغ است، مجبور به بارگیری کنند، لازم نیست که از فناوری آگاه باشید.

Google Cache و The Wayback Machine ترفندهای ایده‌آلی برای دسترسی به وب‌سایت‌های پربازدید هستند، در حالی که افزونه‌ها و پروکسی‌ها می‌توانند به شما در دور زدن محدودیت‌ها کمک کنند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…