نحوه دسترسی به رسانه های منطقه مسدود شده در اندروید

۵/۵ - (۶ امتیاز)

نحوه دسترسی به رسانه های منطقه مسدود شده در اندروید

در این پست HiVPN چندین روش برای دسترسی به محتوای مسدود شده در منطقه در اندروید وجود دارد، از جمله خدماتی مانند Manga Rock و Webtoon

آیا تا به حال خواسته اید به رسانه در دستگاه Android خود دسترسی داشته باشید، اما هنگامی که می خواهید آن را مشاهده کنید، پیام خطایی مبنی بر اینکه در کشور شما در دسترس نیست مشاهده می کنید؟ ممکن است موسیقی، ویدیو یا مانگایی را بیابید که برای مشاهده آنلاین در دسترس دیگران است، اما از منطقه شما قابل دسترسی نیستند.

در بسیاری از موارد، می توانید این محتوا را رفع انسداد کنید. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه هنگام استفاده از دستگاه Android خود به محتوایی که در کشور شما مسدود شده است دسترسی داشته باشید.

رسانه مسدودکننده منطقه چگونه کار می کند

چه بخواهید از طریق دستگاه Android خود به صفحات وب یا محتوای برنامه دسترسی پیدا کنید، گاهی اوقات متوجه می شوید که محتوا در کشور شما در دسترس نیست. برای مثال، اگر در ایران زندگی می کنید، متوجه خواهید شد که بسیاری از موسیقی های رایگان میزبانی شده در YouTube مسدود شده است و نمی توانید به آن دسترسی داشته باشید.

سایر خدمات تخصصی نیز می توانند در کشورهای مختلف در دسترس باشند. خدماتی مانند Manga Rock و Webtoon در ژاپن و کره جنوبی محبوب هستند، اما ممکن است متوجه شوید که در منطقه شما در دسترس نیستند.

اگر می‌خواهید این محتوا را رفع انسداد کنید، به درک نحوه عملکرد مسدود کردن رسانه کمک می‌کند. هر زمان که به اینترنت متصل می شوید، دستگاه شما شماره ای به نام آدرس IP دریافت می کند. این شماره منحصربه‌فرد دستگاه شما را شناسایی می‌کند تا مطمئن شود محتوای درخواستی شما، مانند محتوای صفحه وب که بازدید می‌کنید، به دستگاه شما می‌رود و نه شخص دیگری.

مشکل این است که آدرس IP شما حاوی اطلاعاتی در مورد موقعیت مکانی شما است ، بنابراین نشان می دهد که در چه کشوری هستید. برای مثال، اگر در ایران زندگی می کنید، آدرس IP شما به وضوح به همه وب سایت ها نشان داده می شود. این بدان معناست که سرویس ها می توانند افراد را از دسترسی به محتوا بر اساس منطقه خود مسدود کنند.

این محدودیت ها اغلب بر اساس قوانین منطقه ای است. به عنوان مثال، برخی از موزیک ویدیوها ممکن است در یوتیوب در بریتانیا در دسترس باشند، اما در ایران به دلیل مشکلات مربوط به مجوز، در دسترس نیستندYouTube، مانند همه وب سایت ها، آدرس IPایرانی شما را می بیند و می داند که قرار نیست ویدیو را به شما نشان دهد. بنابراین به جای دیدن ویدیو، با پیغام خطایی مواجه خواهید شد.

به این ترتیب سایت‌ها و برنامه‌ها می‌توانند رسانه‌ها را در اندروید و سایر پلتفرم‌ها مسدود کنند.

رفع انسداد رسانه با VPN

خوشبختانه، راه‌هایی برای دور زدن مسدود کردن منطقه در اندروید وجود دارد. محبوب ترین روش استفاده از VPN است. برای انجام این کار، ابتدا یک ارائه دهنده را انتخاب کرده و یک حساب کاربری ایجاد می کنید.

هنگامی که یک حساب کاربری دارید، برنامه ارائه دهنده VPN را روی دستگاه Android خود نصب می کنید. وقتی برنامه را باز می کنید و وارد سیستم می شوید، لیستی از سرورهای موجود در کشورهای مختلف را مشاهده می کنید. به سادگی روی نام سرور ضربه بزنید تا به آن متصل شوید. سپس پیامی مبنی بر اتصال شما مشاهده خواهید کرد.

اکنون، هر زمان که دستگاه شما داده ها را از طریق اینترنت ارسال می کند، ابتدا از طریق آن سرور مسیریابی می شود. بنابراین اگر در ایران مستقر هستید و به یک سرور VPN در انگلستان متصل می شوید، ترافیک وب شما از ایران، سپس به بریتانیا و سپس به مقصد سفر می کند. این هم برای برنامه ها و هم برای مرور اینترنت کار می کند.

این به این معنی است که می توانید بلوک های منطقه ای را دور بزنید. به عنوان مثال، با استفاده از VPN برای اتصال به یک سرور در بریتانیا، می توانید به ویدیوهای موسیقی YouTube که در ایران مسدود شده اند دسترسی داشته باشید. یا می توانید برای رفع انسداد برنامه ها و سرویس هایی مانند Manga Rock یا Webtoon به سروری در ژاپن یا کره جنوبی متصل شوید.

رفع انسداد رسانه با مرورگر پروکسی

مرورگر پروکسی راه دیگری برای رفع انسداد محتوای منطقه ای است. می‌توانید انواع مرورگرهای اینترنتی را با ویژگی‌های داخلی پروکسی، از جمله مرورگر محبوب Opera ، از فروشگاه Google Play دانلود کنید .

یک پروکسی به عنوان یک «مرد میانی» بین دستگاه شما و وب‌سایتی که بازدید می‌کنید کار می‌کند و اطلاعات را بین این دو منتقل می‌کند. با تنظیم پراکسی روی یک مکان خاص، می توانید به محتوای مسدود شده دسترسی پیدا کنید، گویی واقعاً در آنجا هستید.

با نصب یکی از این مرورگرها روی دستگاه اندرویدی شما، با فعال کردن پروکسی شروع می‌کنید. به عنوان مثال، در Opera، می توانید بخش VPN را در منوی تنظیمات برنامه باز کنید. از اینجا، انتخاب کنید که از کدام منطقه می خواهید مرور کنید. هنگامی که منطقه را در تنظیمات خود انتخاب کردید، اتصال پراکسی شما برقرار می شود.

اکنون، وقتی از آن مرورگر برای بارگیری یک صفحه وب استفاده می‌کنید، مرورگر ترافیک شما را از طریق مکانی که انتخاب کرده‌اید هدایت می‌کند. بنابراین، می توانید از طریق مرورگر به محتوای مسدود شده در منطقه دسترسی داشته باشید. با این حال، نمی‌توانید از این روش برای دسترسی به محتوای مسدود شده در منطقه در برنامه‌ها استفاده کنید.

آیا VPN یا پروکسی برای دستگاه اندروید شما بهتر است؟

با وجود این دو گزینه روی میز، ممکن است تعجب کنید که تفاوت بین VPN و پروکسی چیست و از کدام یک باید در Android استفاده کنید.

بزرگترین تفاوت بین این دو این است که آیا داده های شما رمزگذاری شده است. یک VPN به شما امکان می دهد با ایجاد یک “تونل” که داده های شما از طریق آن جریان می یابد ، محتوا را رفع انسداد کنید. این تونل با رمزگذاری محافظت می شود، به این معنی که هیچ کس دیگری نمی تواند آن را ببیند.

وقتی از VPN استفاده می کنید، دیدن فعالیت های آنلاین شما برای هر فرد خارجی، مانند ISP شما، بسیار دشوار است. این هم برای امنیت و هم برای حفظ حریم خصوصی بهتر است، زیرا یک VPN مانع از جاسوسی دیگران در هنگام استفاده از اینترنت می شود.

یک پروکسی رمزگذاری ندارد. بنابراین در حالی که می توانید از یک پروکسی برای جعل موقعیت مکانی خود و رفع انسداد محتوا استفاده کنید، افراد خارجی مانند ISP شما می توانند فعالیت آنلاین شما را ببینند. این باعث ایجاد برخی مسائل امنیتی و حریم خصوصی می شود. اگر به محتوایی دسترسی پیدا می کنید که غیرقانونی است یا در منطقه شما مسدود شده است، ممکن است با ISP خود دچار مشکل شوید.

مزیت استفاده از مرورگر با پروکسی این است که استفاده از آن ساده است. به طور معمول، مرورگر را در تلفن خود نصب می کنید و آماده کار هستید. با این حال، راه اندازی VPN نیز بسیار ساده است. فقط باید یک برنامه را روی رایانه یا دستگاه خود نصب کنید و از آن برای اتصال به سرور استفاده کنید. سپس می توانید محتوا را رفع انسداد کنید.

مرورگرهای دارای پروکسی اغلب برای دانلود رایگان هستند. اما برای VPN، باید سرویس پولی را انتخاب کنید زیرا خدمات VPN رایگان هزینه های پنهانی دارند . توصیه می‌کنیم برای رفع انسداد محتوا، یک VPN پولی با کیفیت مانند HiVPN دریافت کنید، زیرا این ویژگی‌ها بیشتر از یک پروکسی هستند.

به رسانه های منطقه مسدود شده در تلفن Android خود دسترسی پیدا کنید

چند راه برای رفع انسداد محتوایی در دستگاه Android شما وجود دارد که در منطقه شما در دسترس نیست. می توانید از VPN یا مرورگری با ویژگی های پروکسی استفاده کنید. هر یک از اینها باعث می شود دستگاه شما در مکان دیگری به نظر برسد. سپس می توانید به محتوای آن منطقه دسترسی داشته باشید، حتی اگر در کشور شما مسدود شده باشد.

در حالی که هر کدام مزایای خود را دارند، در بیشتر موارد توصیه می کنیم از یک سرویس VPN پولی برای رفع انسداد محتوا استفاده کنید. این امر امنیت شما را بهبود می بخشد و همچنین به شما امکان می دهد بلوک های منطقه ای را دور بزنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۹, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…