چگونه NSA می تواند در حال حاضر از شما جاسوسی کند

۵/۵ - (۶ امتیاز)

چگونه NSA می تواند در حال حاضر از شما جاسوسی کند

در سال ۲۰۱۸، ما در حال حاضر پنج سال از افشاگری های اسنودن جلوتر هستیم که دولت ایالات متحده را تکان داد و به تمام جهان نشان داد که چیزی به نام حریم خصوصی وجود ندارد، به خصوص وقتی صحبت از ارتباطات آنلاین می شود.در این پست HiVPN در ادامه مطالب با ما همراه شوید.

برای مدتی به نظر می رسید که طوفان گذشته است، اما گزارشی که توسط افسر ارشد اطلاعاتی ایالات متحده دن کوتس منتشر شد، نشان می دهد که وضعیت تجسسی در ایالات متحده همچنان شدید است. ظاهرا، آژانس امنیت ملی ایالات متحده (NSA) سال گذشته بیش از ۱۵۱ میلیون سوابق تماس تلفنی آمریکایی را جمع آوری کرد، حتی پس از اینکه کنگره توانایی خود را برای جمع آوری سوابق تلفنی انبوه محدود کرد.

با در نظر گرفتن این موضوع، ساده لوحانه است که باور کنیم نظارت دولتی دیگر ارزش نگرانی ندارد. بنابراین در این مقاله، ما نگاهی دقیق‌تر به اهداف و اقدامات NSA برای جاسوسی از شما خواهیم داشت ، چه در ایالات متحده زندگی می‌کنید یا هر جای دیگری در جهان.

NSA چیست و چه کاری انجام می دهد؟

NSA (آژانس امنیت ملی) یکی از بزرگترین سازمان های هوشمند ایالات متحده است که از سال ۱۹۵۲ وظیفه نظارت و نظارت جهانی را بر عهده دارد. چندین دهه قبل از اینترنت، آژانس به جمع آوری و رمزگشایی سوابق تلگراف برای اهداف اطلاعاتی و ضد جاسوسی خارجی می پرداخت.

اندکی پس از حملات ۱۱ سپتامبر (۲۰۰۱)، پرزیدنت بوش به NSA اجازه داد تا فعالیت های نظارتی بدون مجوز را نه تنها بر بازدیدکنندگان خارجی، بلکه شهروندان آمریکایی نیز انجام دهد. “برنامه نظارت رئیس جمهور” یا به سادگی ” برنامه ” به آژانس اجازه داد تا ارتباطات اینترنتی بین المللی و داخلی را نظارت کند، به تماس های تلفنی گوش دهد و همچنین پیام های ایمیل را بدون مجوز قانونی یا تایید دادگاه به طور مخفیانه اسکن کند.

برنامه نظارت داخلی ایالات متحده تا این روزها ادامه دارد، حتی اگر محیط قانونی کمی از سال ۲۰۰۱ تغییر کرده است. یکی از مهم ترین گام ها در جهت بهبود حفاظت از حریم خصوصی برای عموم، تصویب قانون آزادی ایالات متحده در سال ۲۰۱۵ بود که جمع آوری انبوه را محدود کرد. فراداده تلفنی که فقط شامل کسانی می شود که مظنون به داشتن روابط تروریستی هستند.

چرا باید نگران جاسوسی

NSA از شما باشید؟

اگر مجوز مجدد بالقوه بخش ۷۰۲ قانون نظارت بر اطلاعات خارجی (FISA) نباشد، این تغییرات امیدوارکننده به نظر می رسد . بر اساس این بخش، آژانس‌های اطلاعاتی مجازند از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی (ISP)، ارائه‌دهندگان تلفن و شرکت‌های فناوری (مانند فیس‌بوک، گوگل، اپل، مایکروسافت) بخواهند در جمع‌آوری اطلاعات افراد مورد نظر با یکدیگر همکاری کنند.

اگرچه بخش ۷۰۲ به آژانس امنیت ملی اجازه می‌دهد فقط از افرادی که در خارج از ایالات متحده زندگی می‌کنند جاسوسی کند، اطمینان از اینکه ارتباطات آمریکایی در شبکه جاسوسی گیر نمی‌افتد غیرممکن است. در اینجا آمده است که چگونه ممکن است رخ دهد و چرا باید نگران آن باشید.

  1. می توان بدون دلیل از شما جاسوسی کرد

برنامه Upstream NSA امکان اسکن جریان های داده را برای انتخابگرهای خاص مرتبط با افرادی که NSA وظیفه ردیابی آنها را دارد ، از جمله نام هدف، آدرس ایمیل، آدرس های IP و غیره را می دهد. با این حال، NSA ادعا می کند که انتخابگرهای این نظارت باید خاص تر باشند. نام اهداف یعنی تا زمانی که آدرس ایمیل او یا سایر اطلاعاتی که ممکن است توجه NSA را به خود جلب کند ، هیچ کس به بحث شما در مورد آنگلا مرکل علاقه مند نخواهد شد.

  1. آنها می توانند شما را در فیس بوک “دنبال کنند”.

همانطور که قبلا ذکر شد، NSA با شرکت های فناوری بزرگ مانند اپل، فیس بوک، گوگل و مایکروسافت برای رهگیری و ذخیره تمام داده های پیام رسانی که به اهداف خارجی یا از آنها می رود، همکاری می کند. بنابراین، اگر به دوست خارجی خود پیام دهید، احتمال زیادی وجود دارد که ارتباط شما جاسوسی شود، فقط به این دلیل که بین المللی است.

  1. پس از به دست آوردن، داده های شما دیگر خصوصی نیستند

اگر یک ایمیل در صندوق ورودی شما با هر یک از انتخابگرهای هدف NSA مطابقت داشته باشد، کل جریان صندوق ورودی شما ممکن است به پایگاه داده NSA ختم شود. علاوه بر این، سایر نهادهای مجری قانون، مانند FBI، نیز می توانند بدون مجوز به این پایگاه های اطلاعاتی دسترسی داشته باشند، به عنوان مثال، برای جستجوی شواهد احتمالی جنایات خانگی.

  1. داده های شما قابل هک شدن است

تمام اطلاعات جمع‌آوری‌شده توسط NSA در نهایت در پایگاه‌های اطلاعاتی بزرگ از جمله شماره تلفن، آدرس و سایر اطلاعات شناسایی هدف قرار می‌گیرد. نیازی به گفتن نیست که چنین حجمی از داده های حساس برای هکرها مشکل بزرگی است.

  1. قوانین برای شکسته شدن ساخته شده اند

بر اساس گزارش اخیر ، NSA می‌تواند از تکنیک‌های «شکل‌دهی ترافیک» برای هدایت ترافیک اینترنتی محلی، از جمله ایمیل‌ها و پیام‌های ارسال شده توسط شهروندان آمریکایی به خارج از کشور استفاده کند. به این ترتیب آنها می توانند به تمام اطلاعات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند، که اگر در داخل ایالات متحده انجام شود غیرقانونی خواهد بود. با توجه به ماهیت مبهم NSA، تعجب آور نیست که آنها روش هایی برای دور زدن هر گونه محدودیتی دارند.

برای کسانی که نگران حریم خصوصی خود هستند و مایلند در سمت امن بمانند، استفاده از یک سرویس VPN قابل اعتماد در ایالات متحده به شدت توصیه می شود. اگرچه HiVPN از کاربران در برابر همه روش‌های جاسوسی احتمالی NSA محافظت نمی‌کند،با HiVPN  مخفی کردن و جایگزین کردن آدرس IP شما، ارتباطات آنلاین شما را خصوصی و از چشم ISPها ایمن نگه می‌دارد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…