رمز عبور شما چقدر امن است؟

۵/۵ - (۷ امتیاز)

رمز عبور شما چقدر امن است؟

هنگام ایجاد حساب کاربری در هر وب سایتی، با یک دوراهی اجتناب ناپذیر مواجه می آیا باید یک رمز عبور ضعیف اما به یاد ماندنی ارائه کنید یا یک رمز عبور قوی که احتمالا فراموش خواهید کرد؟ در این مقاله HiVPN به شما آموزش می دهد که چگونه یک رمز ایمن برای حساب کاربری خود داشته باشید.

پیروی از دستورالعمل ها و قوانین ذکر شده در این مقاله به شما کمک می کند تا امنیت رمز عبور را به خوبی انجام دهید. آنها توسط بسیاری از کاربران اینترنتی با موفقیت آزمایش و آزمایش شده اند و ما به شما اکیداً توصیه می کنیم آنها را دنبال کنید.

آناتومی یک رمز عبور خوب

در اینجا نحوه ایجاد یک رمز عبور سخت است که ده دقیقه بعد فراموش نکنید:

 1. از رمزهای عبور کوتاه خودداری کنید . از رمزهای عبوری استفاده کنید که حداقل ۱۰ کاراکتر داشته باشد. هر چه گذرواژه تعداد کاراکترهای بیشتری داشته باشد، مدت زمان بیشتری طول می کشد تا هکر آن را شکست دهد.
 2. آنها را پیچیده کنید . قدرت رمز عبور را می توان با گنجاندن حروف بزرگ و کوچک، اعداد و کاراکترهای خاص به دست آورد. هر چه تعداد آنها بیشتر باشد، بهتر است.
 3. از مدیریت رمز عبور استفاده کنید . به خاطر سپردن گذرواژه های طولانی دشوار است، به خصوص زمانی که برای هر وب سایت یا سرویس، رمز عبور متفاوتی دارید. می توانید از یک مدیر رمز عبور با کیفیت خوب استفاده کنید تا به شما در سازماندهی جزئیات مختلف ورود به سیستم کمک کند.
 4. یادگاری ایجاد کنید . اگر ابزارهای مدیریت رمزهای عبور مناسب شما نیستند، به جای آن عبارات به یاد ماندنی ایجاد کنید و مطمئن شوید که مربوط به وب سایت یا سرویسی است که از آنها استفاده می کنید. به عنوان مثال، اگر برای جلوگیری از خطر جرایم سایبری در شبکه‌های Wi-Fi عمومی در یک سرویس VPN ثبت‌نام می‌کنید، می‌توانید جمله‌ای مانند «من می‌خواهم از HiVPN برای محافظت از پولم استفاده کنم» ایجاد کنید و از آن به عنوان یادگاری برای رمز عبور استفاده کنید. “Il2uNV2pm$$$.” این شامل هر چهار نوع شخصیت است، پیچیده، نسبتا طولانی است و به راحتی قابل یادآوری است.
 5. از عبارات عبور روش Diceware استفاده کنید . اگرچه استفاده از کلمات فرهنگ لغت توصیه نمی شود (نکاتی را برای جلوگیری از رمزهای عبور ضعیف در زیر ببینید)، ایجاد ترکیبی از ۶ تا ۷ کلمه تصادفی روش خوبی برای محافظت از حساب شما است. با این حال، تصادفی بودن کلید است. مغز انسان در ترکیب کلمات واقعاً تصادفی به شدت بد است.
 6. از یک تولید کننده رمز عبور استفاده کنید . ایجاد رمز عبور با توالی تصادفی کاراکترها، اعداد و نمادها بسیار مهم است. می توانید از یک تولید کننده رمز عبور برای ایجاد یک رمز عبور کاملا تصادفی و منحصر به فرد استفاده کنید. با این حال، مطمئن شوید که یک سرویس معتبر با بررسی‌های خوب انتخاب کنید ، هر ژنراتوری الگوریتمی ندارد که بتواند رمز عبور کاملاً تصادفی و جدیدی تولید کند.

پیروی ساده از این نکات می تواند یک پیشرفت بزرگ باشد و فورا قدرت رمز عبور شما را افزایش دهد. این امر به ویژه برای بانکداری آنلاین و سایر وب سایت های حساس مالی بسیار مهم است.

اجتناب از رمزهای عبور ضعیف

اگر تا به حال از خود پرسیده اید که «رمز عبور من چقدر قوی است»، باید تأکید کنیم که هیچ یک از موارد زیر هرگز نباید در رمزهای عبور شما گنجانده شود، حتی به عنوان یکی از چندین مؤلفه.

 • نام کاربری بخشی از نام کاربری؛
 • نام دوستان، اعضای خانواده، حیوانات خانگی و به خصوص نام خودتان؛
 • اطلاعات شخصی در مورد اعضای خانواده یا خودتان. این شامل اطلاعات کلی است که ممکن است به راحتی به دست آید، مانند شماره تلفن، تاریخ تولد، نام خیابان، شماره پلاک، شماره خانه/آپارتمان و غیره.
 • دنباله ای از حروف متوالی، اعداد یا کلیدهای صفحه کلید، مانند “qwerty”، “۱۲۳۴۵”، “abcde”، و غیره.
 • کلمه فرهنگ لغت یا ترکیبی از کلمات، مانند سگ سیاه؛
 • جایگزین های آشکار، مانند “blackd0g”؛
 • هر یک از موارد ذکر شده در بالا به صورت معکوس؛
 • رمز عبور خالی

رمز عبور عقل سلیم

ایجاد یک رمز عبور قوی بسیار مهم است، اما این تنها گام اولیه برای امنیت بهتر است. روشی که بعداً رمزهای عبور خود را مدیریت می کنید بسیار مهمتر است. معمولاً مردم قوانین کلیدی را می دانند، اما به نوعی تمایل به نادیده گرفتن آنها دارند . بگذارید این لیست یک یادآوری دوستانه باشد که به شما کمک می کند اطلاعات خصوصی خود را ایمن و ایمن نگه دارید.

 • هر بار یک رمز عبور منحصر به فرد ایجاد کنید . هنگامی که رمز عبور هر یک از حساب های خود را تغییر می دهید، نباید با هیچ یک از رمزهای عبور قبلی یکسان باشد. اوه، و حتی به تنظیم رمز عبور یکسان در وب سایت های مختلف فکر نکنید. در حالی که وسوسه انگیز است، سعی کنید مقاومت کنید و رمزهای عبور منحصر به فرد برای هر حساب ایجاد کنید.
 • حداقل هر ۶ ماه یکبار رمز عبور همه حساب های موجود خود را تغییر دهید . از آنجایی که گذرواژه‌ها طول ثابتی دارند، با توجه به قدرت پردازش و زمان کافی، یک حمله brute-force برای شکستن رمز عبور همیشه موفق خواهد بود. بنابراین توصیه می شود به طور مرتب رمزهای عبور را تغییر دهید. تقویم خود را طوری برنامه ریزی کنید که به شما یادآوری کند که هر ۶ ماه یکبار رمز عبور خود را تغییر دهید.
 • رمز عبور خود را با کسی به اشتراک نگذارید . این شامل خانواده و دوستان شما نیز می شود. همچنین هرگز ایمیلی با رمز عبور خود در متن ارسال نکنید. گاهی اوقات هکرها ایمیل هایی ارسال می کنند که وانمود می کنند یک نماینده پشتیبانی مشتری هستند و از شما نام کاربری و رمز عبور را می خواهند. سازمان ها یا وب سایت های قانونی هرگز از طریق ایمیل نام کاربری و رمز عبور شما را نمی خواهند.
 • در صورتی که رمز عبور شما به خطر بیفتد ، بلافاصله آن را تغییر دهید. حتی اگر فقط مشکوک هستید که ممکن است شخصی رمز عبور شما را دزدیده باشد، فوراً آن را تغییر دهید. هر دقیقه مهم است
 • بدون تنظیم رمز عبور اصلی از گزینه مرورگر “به خاطر بسپارید رمز عبور” استفاده نکنید . اگر رمز عبور اصلی را در مرورگر تنظیم نکنید، هر کسی که از آن استفاده می کند می تواند رمز عبور ذخیره شده را به صورت متن ساده ببیند.
 • از تایپ رمز عبور خود در دستگاهی که متعلق به شخص دیگری است خودداری کنید . به ویژه برای وب سایت های بانکی و حساب های تجاری مهم است. این یک روش معمول برای هکرها است که همه ضربه های کلید را ثبت کنند، که به آنها اجازه می دهد هر چیزی را که تایپ می کنید، از جمله ورود شما را ببینند.
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۴, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…