VPN چقدر امن است؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

VPN چقدر امن است؟

افزایش جهانی خطرات امنیت سایبری ، عموم مردم را به مراقبت از حریم خصوصی آنلاین خود واداشته است. پاسخ طبیعی به این تهدید، ایجاد شبکه‌های خصوصی مجازی یا VPN بود. یک VPN چقدر امن است؟ و چگونه یک VPN شما را ایمن نگه می دارد؟ با HiVPN در این مقاله با ما همراه باشید.

چگونه یک VPN از شما محافظت می کند؟

VPN چیست؟ به طور خلاصه، VPN سرویسی است که یک تونل رمزگذاری شده ایجاد می کند که تمام ترافیک آنلاین شما را در بر می گیرد. آن تونل دو نقطه را به هم متصل می کند. وقتی داده‌های شما وارد تونل می‌شوند، رمزگذاری می‌شوند و برای هر کسی که می‌خواهد از آن جاسوسی کند، مانند رشته‌ای از چرند به نظر می‌رسد.

هنگامی که به انتهای دیگر تونل و مقصد نهایی رسید، آن داده رمزگشایی می شود و سپس می توان روی آن عمل کرد. یک VPN همه داده‌ها، از پیام‌های خصوصی گرفته تا دستورات وب‌سایت خاص را رمزگذاری می‌کند، هیچ‌کسی که ترافیک شبکه شما را مشاهده می‌کند، نمی‌تواند کارهایی که شما انجام می‌دهید را ببیند.

یک VPN همچنین می‌تواند آدرس IP شما را از وب‌سایت‌هایی که بازدید می‌کنید پنهان کند ، یا بهتر است بگوییم، می‌تواند یک آدرس IP جدید و موقت به شما بدهد. فرض کنید در ایران هستید و در حال مرور آنلاین هستید. شما می خواهید یک نشریه خبری آمریکایی را مشاهده کنید، اما برای خوانندگان بین المللی مسدود شده است. مشکلی نیست: شما فقط به یک سرور VPN در ایالات متحده متصل می شوید و در عرض چند ثانیه با یک آدرس IP آمریکایی مرور می کنید.

چه عواملی یک VPN امن ایجاد می کند؟

HiVPN عمدتا از سرویس های متفاوتی استفاده می کند. این رمزگذاری با یکی از امن‌ترین رمزهای VPN موجود تقویت شده است: AES-256. ۲۵۶ به تعداد ترکیباتی اشاره دارد که یک هکر باید سعی کند رمز رمز را رمزگشایی کند، به ویژه ۲^۲۵۶. با در نظر گرفتن، تعداد ترکیب های کلیدی ممکن بیشتر از مقدار اتم های موجود در جهان شناخته شده است. شکستن این رمزگذاری در مدت زمان معقولی نیازمند فناوری است که هنوز وجود ندارد.

HiVPN همچنین از ترکیب پروتکل IKEv2/IPsec برای تقویت امنیت برای کاربران خود استفاده می کند. آنها با هم مجموعه خوبی از ویژگی هایی را ارائه می دهند که برای تجربه کاربر مفید است.

  • این پروتکل ها در انتقال داده با سرعت بالا تخصص دارند. هر زمان که با VPN به اینترنت متصل می شوید، به لطف IKEv2 و IPsec به راحتی تمام فیلترینگ ها را رد کنید.
  • تطبیق پذیری. IKEv2/IPsec پروتکل های فوق العاده همه کاره هستند. آنها با اکثر دستگاه های تلفن همراه سازگار هستند، و هنگامی که مجبور به تکیه بر Wi-Fi عمومی هستید، محافظت بهتری ارائه می دهند.
  • اگر متوجه شدید که مجبور به جابجایی مکرر بین اتصالات اینترنتی هستید یا اتصال شما نامرغوب است، IKEv2/IPsec شما را ایمن نگه می دارد. هنگام پرش بین اتصالات، سپر محافظ شما بالا خواهد ماند.

استفاده از این پروتکل ها در کنار OpenVPN یک VPN همه کاره، پایدار و ایمن ایجاد می کند.

بسیاری از هکرها به جای تکیه بر یک حمله brute force برای نفوذ به حساب شما، رویکرد ظریف تری را امتحان می کنند. برخی مجرمان از خطاهای کاربر سوء استفاده می کنند یا از یک خطا یا اشکال در سیستم قربانی سوء استفاده می کنند. خوشبختانه  OpenVPN یک نرم افزار متن باز است. به طور مداوم وصله و به روز می شود تا هر گونه حفره امنیتی یا باگ احتمالی برطرف شود.

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که یک VPN باید داشته باشد، سوئیچ Kill است. در صورت به خطر افتادن VPN شما، یا اگر اتصال شما به VPN مختل شود، Kill Switch داخلی HiVPN شما را ایمن نگه می دارد. هنگامی که یک نقص در اتصال شناسایی شد، لینک دستگاه شما به اینترنت فورا قطع می شود.

در اینجا نحوه استفاده از VPN می تواند به شما کمک کند

در اینجا چند نمونه وجود دارد که نشان می دهد چگونه داشتن یک VPN در اختیار شما می تواند یک مزیت برای امنیت شما باشد.

هنگام استفاده از وای فای عمومی

رستوران‌ها، کافه‌ها، کتابخانه‌ها – هر مکانی که تعداد زیادی از افراد به Wi-Fi عمومی متصل می‌شوند، کانونی برای فعالیت هکرها خواهد بود . هکرها از امنیت ضعیف یک Wi-Fi عمومی برای تزریق نرم افزارهای جاسوسی به دستگاه قربانی و سرقت هر گونه اعتبار مهم استفاده می کنند. اتصال به سرور VPN قبل از پیوستن به Wi-Fi رایگان شما را در یک حباب رمزگذاری شده نگه می دارد. هر مجرمی که به دنبال کار از طریق امنیت ضعیف Wi-Fi عمومی است، خواندن شما را غیرممکن خواهد دید.

شما از حریم خصوصی خود آگاه هستید.

این بد نیست که مراقب همه اشکال ردیابی دیجیتال باشید. دولت ها، شرکت ها و تعداد زیادی از اشخاص ثالث دیگر داده های شما را می خواهند. وقتی به یک سرور VPN ایمن متصل می شوید، آدرس IP شما قابل ردیابی نیست. در عوض، هر کسی که بخواهد نگاه کند به آدرس IP سرور هدایت می شود. مکان فیزیکی شما پنهان است.

چرا HiVPN را انتخاب کنید؟

HiVPN بالاترین سطح امنیت VPN است ، همچنین از ربوده شدن دستگاه شما توسط یک ربات جلوگیری می کند . به محض تشخیص هرگونه تلاش برای برقراری ارتباط بین بدافزار در دستگاه شما و سرور کنترل کننده، اتصال قطع می شود.

HiVPN با بیش از ۳۰۰ سرور در بیش ازچندین کشور،  مسلماً بهترین پوشش را در بین سایر خدمات VPN موجود دارد. ترکیب رمزگذاری نسل بعدی با مجموعه ای از سایر ویژگی های امنیتی مکمل، را بهترین انتخاب برای کسانی می کند که بیشتر به امنیت خود اهمیت می دهند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۶, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…