چقدر آنلاین هستید؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

چقدر آنلاین هستید؟

۱۰ سوالی که باید از خود بپرسید،تا زمانی که نتوانید به این ۱۰ سوال “بله” پاسخ دهید، آنقدر که فکر می کنید ایمن نیستید با این مقاله HiVPN با ما همراه باشید.

بیشتر مردم احتمالاً بر این باورند که کنترل امنیت آنلاین خود را در دست دارند ، بالاخره این یک جنبه ضروری از محاسبات مدرن است. اما بررسی کردن هرگز ضرری ندارد، اینطور نیست؟

تا زمانی که نتوانید به این سؤالات «بله» پاسخ دهید، آنقدر که فکر می کنید در امان نیستید.

۱. آیا تنظیمات رسانه های اجتماعی خود را تغییر داده اید؟

طبق تعریف، رسانه های اجتماعی خصوصی ترین مکان در وب نیستند. با این وجود، مهم است که مطمئن شوید اقدامات مناسب را برای محدود کردن افرادی که می‌توانند اطلاعات شما را ببینند انجام دهید.

به عنوان مثال، تنظیمات حریم خصوصی فیس بوک  به شما امکان می دهد کنترل کنید چه کسی می تواند دیوار شما را ببیند، شما را در عکس ها برچسب گذاری کند، به شما پیام دهد و غیره. به طور مشابه، می توانید حساب های توییتر و اینستاگرام خود را قفل کنید تا فقط افراد مورد تایید بتوانند شما را دنبال کنند.

و البته، مطمئن شوید که به تنظیمات تبلیغات هر شبکه اجتماعی رفته و گزینه‌ها را تا حد امکان خصوصی تنظیم کنید.

۲. آیا از VPN استفاده می کنید؟

اتصال اینترنت شما یک میدان مین حریم خصوصی است. ISP ها، دولت ها و هکرها همگی می توانند هر کاری را که شما به صورت آنلاین انجام می دهید نظارت کنند. سپس این اطلاعات می تواند به روش های نامحدودی علیه شما مورد استفاده قرار گیرد.

VPN ها امنیت شما را تا حد زیادی افزایش می دهند. آنها با ایجاد یک اتصال امن و خصوصی بین شما و سرورهای ارائه دهنده VPN کار می کنند. هیچ کس دیگری نمی تواند ترافیک اینترنت شما را ببیند. فقط مطمئن شوید که با شرکتی امضا می کنید که هیچ گزارشی را نگه نمی دارد.

۳. آیا از یک مرورگر وب ناشناس استفاده می کنید؟

حتی اگر از VPN استفاده می کنید، هنوز راه های زیادی وجود دارد که داده های شما ثبت و استفاده می شود.

یکی از مقصران اصلی مرورگر وب شما است. فرقی نمی کند که از کروم، فایرفاکس، سافاری یا یکی از بسیاری از گزینه های اصلی استفاده می کنید. همه آنها به نوعی در حال جمع آوری داده ها در مورد شما هستند.

و این قبل از در نظر گرفتن سایر نقاط ضعف امنیتی در مرورگرها مانند افزونه ها و برنامه های افزودنی است. بسیاری از افزونه ها به تعداد شگفت آور زیادی مجوز نیاز دارند. اگر به‌جای استفاده از فروشگاه رسمی مرورگرتان، افزونه‌ها را به‌صورت دستی از وب‌سایت توسعه‌دهنده نصب کنید، به‌ویژه در معرض خطر هستید.

بنابراین راه حل استفاده از یک مرورگر خصوصی است . گزینه هایی مانند Tor ترافیک شما را از طریق شبکه پیاز هدایت می کند و ردیابی شما را بسیار دشوار می کند. برای چیزی شبیه به یک مرورگر سنتی، مرورگر Epic را بررسی کنید.

۴. آیا بررسی می کنید که آیا داده های شما به سرقت رفته است؟

به سختی یک هفته می گذرد که یک هک بزرگ در سرفصل اخبار قرار نگیرد. اکنون به قدری وجود داشته است که ادامه دادن به آن غیرممکن است.

تعداد شگفت انگیزی از مردم قربانی شده اند. هنگامی که گرد و غبار در اوت ۲۰۱۳ یاهو برطرف شد، مشخص شد که تمام حساب های سه میلیارد کاربر تحت تأثیر قرار گرفته است.

البته، به عنوان یک کاربر نهایی، برای جلوگیری از وقوع هک نمی‌توانید کاری انجام دهید. مسئولیت خنثی کردن سارقان بر عهده ارائه دهنده خدمات است.

با این حال، اگر در میانه یکی از این رسوایی ها گرفتار شده اید، ضروری است که سریع عمل کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای فهمیدن قربانی بودن این است که در Have I Been Pwned ثبت‌نام کنید. اگر آدرس ایمیل شما بخشی از نشت داده باشد ، سرویس رایگان به طور خودکار به شما هشدار می دهد .

اگر هشداری دریافت کردید، بلافاصله رمز عبور خود را در سرویس آسیب دیده و همچنین هر گذرواژه یکسان/مشابه در سایر برنامه ها را با استفاده از همان آدرس ایمیل تغییر دهید.

۵. آیا از نرم افزار آنتی ویروس استفاده می کنید؟

مسلماً متبحرترین نرم افزارهای آنتی ویروس، کاربران ویندوز هستند. با وجود پیشرفت‌های اخیر، Windows Defender بیشتر عمر خود را به عنوان یک ابزار کاملاً نامناسب سپری کرده است و کاربران ویندوز را مجبور می‌کند به جای دیگری نگاه کنند.

با این حال، تعداد بسیار زیادی از کاربران مک و لینوکس وجود دارد که معتقدند نیازی به اجرای برنامه ضد ویروس ندارند. هیچ چیز نمی تواند فراتر از حقیقت باشد. هر دو سیستم عامل از بدافزار رنج می برند . به هر حال،  اندروید و iOS نیز برنامه های امنیتی خوبی در دسترس دارند.

۶. آیا از نرم افزار منبع باز استفاده می کنید؟

نرم افزار اختصاصی یکی دیگر از نقاط ضعف بالقوه در حریم خصوصی شما است.

با رشد خدمات بهره‌وری مبتنی بر اشتراک مانند Office 365 و Adobe Adobe Creative Cloud، شرکت‌های بزرگ اطلاعات بیشتری در مورد عادت‌های استفاده از رایانه شما نسبت به قبل دارند. بدتر از آن، شما حتی نمی توانید کد را ببینید تا دقیقا بدانید چه چیزی در حال پیگیری و ضبط است.

به طور مشابه، ناتوانی در دیدن کد به این معنی است که نمی توانید هیچ آسیب پذیری امنیتی را بررسی کنید. حتی اگر توانایی فنی برای دیدن عیوب را نداشته باشید، افراد در جامعه وسیع تر این کار را خواهند کرد.

نرم افزار منبع باز این دو مشکل را برطرف می کند. مگر اینکه از نرم افزارهای بسیار تخصصی استفاده کنید، تقریباً مطمئناً می توانید یک جایگزین منبع باز مناسب برای برنامه هایی که هر روز استفاده می کنید پیدا کنید .

حتی در مواردی که جایگزین منبع باز مناسبی وجود ندارد، باز هم می‌توانید با اطمینان از غیرفعال کردن هر گزینه‌ای که به «جمع‌آوری و ارسال ناشناس داده‌های استفاده» یا مواردی شبیه به آن اشاره می‌کند، نوردهی خود را کاهش دهید. با این حال، شما باید این کار را بر اساس برنامه به برنامه انجام دهید.

۷. آیا شما به طور منظم از داده ها نسخه پشتیبان تهیه می کنید؟

مهم نیست که چقدر اقدامات احتیاطی امنیتی انجام می دهید، باز هم ممکن است مشکلی پیش بیاید. اگر در زمان نامناسبی در مکان نامناسبی قرار گرفتید، ممکن است قربانی بدافزار، باج افزار یا حتی یک سرقت ساده قدیمی شوید.

در بدترین حالت، هر یک از آن سناریوها می تواند منجر به از دست دادن غیرقابل برگشت دسترسی شما به داده هایتان شود.

بنابراین، اگر می خواهید از داده های خود محافظت کنید، باید به طور منظم نسخه پشتیبان تهیه کنید. شما چند گزینه در دسترس دارید. می توانید از ابزارهای بومی یک سیستم عامل، یک سرویس ابری، یک درایو NAS مبتنی بر خانه یا یک درایو خارجی استفاده کنید. هر رویکرد دارای جوانب مثبت و منفی است. شما باید تست کنید که کدام یک برای گردش کار شما بهتر عمل می کند.

۸. آیا در شبکه های وای فای عمومی اقدامات احتیاطی انجام می دهید؟

صادق باشید، تا به حال چند بار موجودی بانکی خود را در استارباکس بررسی کرده اید یا به حساب ایمیل خود در فرودگاه وارد شده اید؟ خوب، این ایده بدی است مگر اینکه اقدامات احتیاطی مناسب را انجام دهید.

چرا؟ از آنجایی که از بین تمام راه‌های اتصال به اینترنت، شبکه‌های Wi-Fi عمومی بدون شک ناامن‌ترین هستند. به لطف سیاست های امنیتی معمولی، آنها رویای یک هکر هستند. آنها می توانند تقریبا بدون وقفه ترافیک را استشمام کنند و انواع اطلاعات حساس را در این فرآیند جمع آوری کنند.

۹. آیا از مدیریت رمز عبور استفاده می کنید؟

بلوک ساختمان امنیت آنلاین این است که مطمئن شوید رمز عبور ایمن را برای همه برنامه ها و سرویس های خود انتخاب می کنید.

به طور معمول، به این معنی است که شما باید از رشته های غیر منسجم از کاراکترها استفاده کنید. بسیاری از خدمات آنلاین می توانند یکی را برای شما ایجاد کنند. با این حال، به دلیل مشکلات در به خاطر سپردن آنها، مردم اغلب به سراغ گزینه های کمتر امن می روند.

۱۰. آیا اقدامات احتیاطی فیزیکی انجام می دهید؟

قبلاً به آن اشاره کردیم. تمام امنیت رایانه به این نیست که خود را آنلاین ایمن نگه دارید. در دنیای آفلاین نیز تهدیدات زیادی وجود دارد. همه ما کسی را می شناسیم که گوشی از کیفش دزدیده شده یا به خاطر لپ تاپش مورد تعرض قرار گرفته است.

اگر با تجهیزات گران قیمت در مکان های عمومی هستید، تمام توصیه های امنیتی معمول اعمال می شود. آن را به رخ نکشید، آن را بدون توجه رها نکنید و به دیگران اجازه ندهید از آن استفاده کنند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۱, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…