چگونه سرورهای مجازی جعلی حریم خصوصی شما را از بین می برند

۵/۵ - (۵ امتیاز)

چگونه سرورهای مجازی جعلی حریم خصوصی شما را از بین می برند

اگر VPN شما واقعاً شما را به یک سرور در یک کشور “ایمن” وصل نکند چه؟ اگر در عوض، برخی از آن سرورها واقعاً در جای دیگری باشند چه؟ دیگر جای تعجب نیست: اکنون در حال وقوع است. با این پست HiVPN همراه شوید.

حملات به حریم خصوصی شخصی در حال افزایش است. نظارت توسط سازمان‌های دولتی، شرکت‌ها و موارد دیگر، بسیاری از کاربران اینترنت را وادار به استفاده از VPN کرده است. یک شبکه خصوصی مجازی یک راه آسان برای افزایش شدید حریم خصوصی آنلاین است که به کاربر این امکان را می دهد که در اینترنت به گونه ای بگردد که گویی در طرف مقابل کره زمین قرار دارد.

VPN ها خدمات خود را با استفاده از محدوده مکان های سرور خود می فروشند. یک VPN با چندین مکان در سراسر چندین کشور معمولاً به عنوان یک انتخاب محکم در نظر گرفته می شود. تنوع مکان ها و سرورها به این معنی است که همیشه یک اتصال فعال برای محافظت از داده های خود پیدا خواهید کرد.

اما اگر VPN ها واقعاً همه آن سرورها را نداشتند چه؟ اگر در عوض، برخی از آن سرورها واقعاً در جای دیگری باشند چه؟ ناگهان، آن سرور فوق العاده خصوصی واقع در سوئیس متمرکز بر حریم خصوصی در واقع در انگلستان است. یا سروری که گفته می شود در پاکستان قرار دارد در واقع در سنگاپور است.

مورد دوم یک نمونه واقعی از دنیای جعل VPN است که ما قصد داریم به آن نگاهی بیندازیم.

جایی در دنیا؟

پیمایش در بین ده‌ها هزار ارائه‌دهنده VPN در بهترین زمان دشوار است. توصیه استاندارد معمولاً اجتناب از خدمات رایگان، پرداخت سالانه، بررسی سیاست‌های ورود به سیستم و محدوده مکان‌های سرور است. سرویس‌های بی‌وجدان‌تر ممکن است برعکس عمل کنند: داده‌هایتان را ثبت کنید، جستجوهایتان را ردیابی کنید، مشتریان را ناشناس‌سازی کنید، و شاید آن را به یک تبلیغ‌کننده شخص ثالث (یا دولت) بفروشید.

دشوار است، اما اکثریت این مسائل را با تحقیقات دقیق و بررسی کاربران بررسی می کنند.

اما گزارش اخیر توسط ویرایشگر RestorePrivacy Sven Taylor نشان می دهد که برای بسیاری از ارائه دهندگان اصلی VPN، اغلب دور از واقعیت است. تیلور در گزارش خود تصریح می کند که این حمله به هیچ یک از ارائه دهندگان VPN نیست. در عوض، او به دنبال افشای ادعاهای نادرست بازاریابی VPN، مکان های سرور جعلی، و روشن کردن سردرگمی پیرامون مکان های سرور مجازی VPN است.

مکان های مجازی

RestorePrivacy از چندین نمونه خوب تحقیق شده استفاده می کند. از سرویس بسیار محبوب HiVPN و طیف گسترده ای از مکان های سرور آنها استفاده کنید.

HiVPN ادعا می کند که “۳۰۰ سرور VPN در چندین مکان کشور در سراسر جهان” دارد.

مطالعه بیشتر نشان می دهد که تعدادی از این مکان ها به جای سرورهای فیزیکی، ” مکان های مجازی ” هستند. در مورد کره شمالی، قابل درک است چگونه آنها سرور VPN را در یکی از سخت ترین کشورهای جهان برای ورود ایمن می کنند، چه رسد به پیکربندی یک سرور خارجی؟

RestorePrivacy پنج مکان جعلی سرور PureVPN را پیدا کرد، اما مشکوک بود که مقدار قابل توجهی بیشتر کشف شود.

آنها چگونه متوجه شدند؟

قبل از مقاله RestorePrivacy، Hidemyass با استفاده از مکان‌های مجازی عرضه شد . اما نه اینکه برخی از این مکان‌های مجازی جعلی هستند. یکی از نمایندگان چت Hidemyass تایید کرد که برخی از مکان های مجازی واقعا “جعلی” هستند، اما نمی تواند توضیح دهد که کدام یک.

یکی از دفاع‌های رایج از سرورهای VPN که آدرس‌های IP “اشتباه” را برمی‌گردانند، پایگاه داده‌های IP جغرافیایی ضعیف است. اگر پایگاه داده geo-IP به‌روزرسانی نشود، ممکن است مکان نادرستی را بازگرداند. تیلور با استفاده از سه ابزار مختلف تست شبکه، آن را در نظر گرفت که می‌توانید آنها را نیز امتحان کنید:

  1. تست پینگ مانیتور مصنوعی CA App(تست پینگ از ۹۰ مکان مختلف در سراسر جهان)
  2. ردیابی مانیتور مصنوعی CA App(تست از مکان های مختلف در سراسر جهان)
  3. pe(تست پینگ از ۲۴ مکان مختلف در سراسر جهان)

هدف “تأیید مکان واقعی فراتر از هرگونه شک منطقی” بود. و اگر “هر گونه شکی وجود داشت، [تیلور] سرور را به عنوان “جعلی” برچسب گذاری نکرد. مقاله اصلی دارای تجزیه و تحلیل گسترده ای از هر سرویس VPN تحت پوشش است.

اما چرا از سرورهای مجازی جعلی استفاده کنیم؟

بازار VPN به طور فزاینده ای رقابتی است. به هر حال کسب مزیت در حال تبدیل شدن به یک هنجار است. با تعدادی از کاربران جدید و بی سواد VPN که برای اولین بار به دنبال خدمات هستند، تمایل به اعتماد به خدمات با شبکه های گسترده در سراسر جهان است. و برخی از ارائه دهندگان VPN به جای کیفیت، فقط تا آن حد بر اندازه سرور تأکید دارند.

و چرا اینقدر بد است؟

یک سرور مجازی جعلی VPN ممکن است شما را آزار ندهد. به راحتی می توان استدلال کرد که تا زمانی که هویت شما خصوصی و ناشناس باقی بماند، هیچ چیز مهم نیست. با این حال، نگرانی های جدی وجود دارد:

  • سرور جعلی ممکن است در کشوری زندگی کند که می‌خواهید از آن اجتناب کنید، و در صورت اتصال از آن بی‌خبر خواهید بود.
  • سرور جعلی است  نه جایی که شرکت می گوید. شرکتی که با ناشناس بودن خود به آن اعتماد دارید، نباید به عنوان یک دوره تجاری دروغ بگوید.
  • اگر می‌خواهید به یک سرویس محدود دسترسی پیدا کنید، ممکن است شکست بخورد.
  • اگر می‌خواهید عملکرد VPN خود را بهینه کنید، تنظیمات اشتباهی را پیکربندی می‌کنید.

علاوه بر این، استفاده ارائه دهندگان خدمات VPN از سرورهای مجازی جعلی تنها به این احساس رو به رشد می افزاید که VPN ها غیرقابل اعتماد هستند . با توجه به اینکه VPN ها و رمزگذاری در تعدادی از کشورها مورد حمله قرار گرفته و در کشورهای دیگر کاملاً ممنوع شده است، مطبوعات منفی ایده آل نیستند.

خب… حالا چیکار کنم؟

خوب، در یک بازار رقابتی فزاینده، برخی از خدمات VPN کوچک بسیار عالی وجود دارند که به جای اندازه گسترده، بر کیفیت سرور و شبکه تأکید دارند. RestorePrivacy تعویض به سرویسی مانند HiVPN را توصیه می کند.

علاوه بر این، از VPN های رایگان دوری کنید. یک VPN رایگان یک ابزار بسیار مفید است . اما به یاد داشته باشید: اگر پرداخت نمی کنید، شما محصول هستید. و برای اکثریت قریب به اتفاق خدمات VPN رایگان، این درست است.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟
اینترنت -
مهر ۱۴, ۱۴۰۱

آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) آیا ورود با گوگل فیسبوک یا اپل ایمن است؟ ورود به حساب‌های Google، Apple یا Facebook شما را از ایجاد نام کاربری و مجموعه رمز عبور جدید نجات می‌دهد. علیرغم راحتی، ورود به سیستم واحد (SSO) می تواند به معنای یک…

حمله سلب SSL چیست؟
اینترنت -
مهر ۹, ۱۴۰۱

حمله سلب SSL چیست؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) حمله سلب SSL چیست؟ حمله سلب SSL راهی برای حذف امنیت وب سایت ها از طریق HTTPS است. این سایت رمزگذاری را که برای محافظت از داده ها در برابر عبور آنلاین به صورت متن ساده است، از بین می برد….

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید
اینترنت -
شهریور ۲۸, ۱۴۰۱

دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) دریافت AirDrop های تصادفی را متوقف کنید این را تصور کنید: شما در هواپیمایی هستید که برای یک تعطیلات سزاوار عازم است، و آیفون شما با یک اعلان AirDrop در اواسط پرواز شما را پینگ می کند. چیزی که نشان می…