هر آنچه که باید در مورد اختلال GPS بدانید

۵/۵ - (۲۱ امتیاز)

هر آنچه که باید در مورد جعل یا اختلال GPS بدانید

تصور کنید با دوستی در کافه‌ای که قبلاً به آن نرفته‌اید، موافقت کنیدشما در حال حاضر ۲۰ دقیقه تاخیر کرده اید، اما مطمئن هستید که GPS شما را به آنجا خواهد رسانداما ناگهان GPS شما نشان می دهد که در کشور دیگری هستید و سال ۲۰۳۸ است. چه اتفاقی افتاده است؟ شخصی GPS شما را جعل کرده است.

جعل جی پی اس چیست؟

جعل GPS حمله ای است که هدف اصلی آن نادیده گرفتن مکان اصلی دستگاه دارای GPS است. برای انجام این کار، مهاجم از یک فرستنده رادیویی استفاده می کند که سیگنال های جعلی GPS را پخش می کند و با گیرنده های GPS در نزدیکی تداخل ایجاد می کند. در نتیجه، آن دستگاه‌ها مکان‌های جعلی GPS را نمایش می‌دهند. دارندگان گوشی های هوشمند می توانند GPS خود را با دانلود برنامه های شخص ثالث جعل کنند، که برنامه های دیگر را فریب می دهند و فکر می کنند که دستگاه در محل اصلی خود نیست.

سیستم جهانی ناوبری ماهواره ای (GNSS)، که GPS (سیستم موقعیت یاب جهانی) بخشی از آن است، همچنین برای همگام سازی تاریخ و زمان در دستگاه های سراسر جهان استفاده می شود. بنابراین، اگر دستگاه شما جعلی جی‌پی‌اس باشد، ممکن است ناگهان نشان دهد که به آینده یا به گذشته سفر کرده‌اید.

چگونه یک حمله جعل GPS کار می کند

ملات جعل جی پی اس در گذشته بسیار پرهزینه بود و عمدتاً آنها را برای استفاده در جنگ کاهش می داد. چرا؟ زیرا جعل GPS می تواند مکان کشتی ها، هواپیماها و وسایل نقلیه را جعل کند تا دشمن را گیج کند. در حالی که هنوز برای این منظور استفاده می شود، جعل موقعیت مکانی از آن زمان برای هکرهای معمولی قابل دسترسی است. تنها چیزی که آنها نیاز دارند یک فرستنده سیگنال رادیویی قابل حمل با نرم افزار منبع باز است که می توان آن را با قیمت کمتر از ۳۰۰ دلار خریداری کرد.

GPS مکان شما را با استفاده از ماهواره هایی که به دور زمین می چرخند پیدا می کند. آنها به طور مداوم سیگنال های رادیویی را ارسال می کنند که دستگاه مجهز به GPS شما برای مثلث کردن موقعیت مکانی شما استفاده می کند.

مشکل این است که زمانی که این سیگنال های رادیویی به دستگاه شما می رسند، نسبتا ضعیف می شوند. این بدان معنی است که هر فرستنده ای با سیگنال قوی تر می تواند باعث حمله انکار سرویس شود. به سادگی بر آنها غلبه می کند و باعث می شود دستگاه شما هر مکانی را که می خواهد نشان دهد. چرا آن یک مشکل است؟ زیرا هر دستگاه GPS ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد.

جعل جی پی اس برای چه مواردی استفاده می شود؟

 • جنگ . جعل GPS می تواند مکان درک شده کشتی ها، هواپیماها و سایر وسایل نقلیه را تغییر دهد. به عنوان مثال، یک هکر می تواند هواپیمای جعلی را در GPS هواپیما نشان دهد تا خلبان فکر کند هواپیمای دیگری در حال نزدیک شدن به آنهاست در حالی که وجود ندارد.
 • سفرهای تاکسی . رانندگان تاکسی می توانند از جعل GPS برای جعل موقعیت مکانی خود برای کسب درآمد بیشتر یا ایستادن استفاده کنند (حتی اگر سفر کامل نشده باشد)، یا می توان از آن برای پنهان کردن مکان خود برای فعالیت های مجرمانه استفاده کرد. این می تواند یک خطر امنیتی بزرگ برای مسافران باشد.
 • اختلال در ساخت و ساز . ناوبرهای GPS برای کنترل برخی ماشین آلات ساختمانی استفاده می شود. فقط تصور کنید که اگر یک تن آجر در مکان نامناسبی ریخته شود، چه اثر مرگباری خواهد داشت – همه اینها در نتیجه یک حمله جعلی GPS.
 • ژئوفنسینگ . سیستم های GPS برای ردیابی رانندگان تحویل و تحویل استفاده می شود. رانندگان کامیون های مسافت طولانی معمولاً دارای سیستم های geofencing مجهز به GPS هستند که کامیون را تا رسیدن به مقصد قفل می کند. عوامل مخرب می توانند با جعل موقعیت مکانی کامیون، محموله آن را بدزدند.
 • نرم افزار . برخی از برنامه ها می توانند به شما کمک کنند موقعیت مکانی گوشی هوشمند خود را جعل کنید. اگر بازی هایی مانند Pokemon Go ( که دارای برخی مشکلات حریم خصوصی است ) بازی می کنید، ممکن است راحت باشد . با این حال، این جاسوس‌های موقعیت مکانی GPS باعث می‌شود که همه برنامه‌های شما فکر کنند که جای دیگری هستید. اگر به دستورالعمل های قابل اعتماد نیاز دارید، ممکن است نخواهید از آنها استفاده کنید.

آیا جعل موقعیت مکانی شما غیرقانونی است؟

جعل دستگاه شخصی و تغییر مکان آن بدون رضایت مالک غیرقانونی است. مکان جعلی GPS می تواند خدمات عمومی را مختل کند و مجریان قانون این نوع تخلف را جدی می گیرند. اگر قصد یک حمله جعل GPS یا فعالیت های غیرقانونی را ندارید و فقط می خواهید مکان واقعی خود را تغییر دهید، هیچ کس یک ابرویی را بالا نمی برد.

سیگنال‌های جعلی جی‌پی‌اس ممکن است به‌طور تصادفی شناسایی شوند، بنابراین می‌توانید بدون اطلاع از آن آسیبی وارد کنید.

چگونه می توانم از خود در برابر جعل GPS محافظت کنم؟

فناوری ضد جعل GPS در حال توسعه است، اما ممکن است به این زودی ها برای کاربر معمولی در دسترس نباشد (یا ضروری باشد). با این حال، اگر کسب و کاری دارید، چند کار دیگر وجود دارد که باید برای محافظت از خود در برابر حمله جعلی GPS انجام دهید:

 • در صورت مشاهده تغییر ناگهانی مختصات GPS و زمان، یک سیستم پشتیبان آماده داشته باشید. به عنوان مثال، ساعت‌های روبیدیوم یا سزیوم را می‌توان به عنوان سیستم‌های زمان‌بندی پشتیبان تا زمان برقراری ارتباط اولیه استفاده کرد.
 • اگر نیاز به ردیابی رانندگان، تحویل‌ها، هواپیماها یا کشتی‌ها از یک ساختمان اداری دارید، ممکن است بخواهید آنتن‌های ساختمان خود را پنهان کنید. ارسال های جعلی معمولاً از سیگنال های ماهواره ای نزدیک تر است. از پایه هم می آمد. پوشاندن آنتن های شما از ساختمان شما در برابر دریافت سیگنال های جعلی محافظت می کند.
 • اگر برنامه یا کسب‌وکاری دارید که از داده‌های GPS استفاده می‌کند، می‌توانید از یادگیری ماشین و سایر تجزیه و تحلیل‌ها برای بررسی هر چیزی مشکوک استفاده کنید. همچنین باید تضمین کنید که کارمندان می توانند به طور ایمن به برنامه ها بدون به خطر انداختن کل زیرساخت دسترسی داشته باشند .
 • یک VPN آدرس IP شما را پنهان می کند، بنابراین هکرها نمی توانند موقعیت مکانی شما را ردیابی کنند یا آنچه را که آنلاین انجام می دهید ببینند. HiVPN دارای بیش از ۳۰۰ سرور در ۲۰ کشور است که به شما امکان می دهد با یک کلیک بین سرورها پرش کنید.
  در حالی که VPN از شما در برابر حملات جعل GPS محافظت نمی کند، ابزار مفیدی برای افزایش حریم خصوصی و امنیت شما است. آدرس IP شما می‌تواند مکان و فعالیت‌های اینترنتی شما را نشان دهد، اما با فعال بودن HiVPN، افراد خاطی نمی‌توانند به این اطلاعات دسترسی داشته باشند. برنامه های تلفن همراه را برای Android یا iOS دانلود کنید ، داده های شخصی خود را در دستان خود بگیرید و مکان خود را پنهان کنید .
نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…