آیا تبلیغات پاپ آپ در اندروید دارید؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

آیا تبلیغات پاپ آپ در اندروید دارید؟

آیا در اندروید تبلیغات پاپ آپ ناخواسته می بینید؟ در این پست HiVPN نحوه متوقف کردن تبلیغات پاپ آپ در صفحه اصلی تلفن Android خود آورده شده است.

تبلیغات مدام در گوشی من ظاهر می شود. دستگاه اندرویدی من فقط به من پیشنهاد خرید یک آئودی کاملاً جدید را داد و یک آگهی تمام صفحه نمایش پاپ آپ نمایش داد تا مرا متقاعد کند.

به عنوان فردی که ترجیح می‌دهد همه نوع مواد تبلیغاتی، شبکه‌های اجتماعی و بدافزارها را از تلفن خود دور نگه دارد، این موضوع غافلگیرکننده بود.

یکی از برنامه های من در حال ارائه تبلیغات است. اما بدافزار کدام یک است؟ در اینجا نحوه متوقف کردن تبلیغات پاپ آپ در اندروید آورده شده است.

تبلیغات در اندروید: روزهای خوب قدیمی

زمانی بود که تبلیغات در اندروید خبر بزرگی بود. تبلیغات منطقه اطلاع رسانی را به خاطر دارید؟ زمانی که مشخص شد پیام‌های تبلیغاتی به زودی در بالای صفحه نمایش گوشی شما ظاهر می‌شوند، طوفانی ایجاد کردند، زیرا AirPush و SlingLabs تنها دو شرکت از این شرکت‌ها امکان نمایش تبلیغات را در آنجا فراهم کرده‌اند.

انصراف بهترین راه حل برای مبارزه با این بود، اگرچه ممکن است ترجیح داده باشید راه حل ما را برای مقابله با این حملات منطقه اعلان دنبال کنید .

با تبلیغات منطقه اعلان (که هنوز هم می‌تواند روی کاربران دستگاه‌های قدیمی‌تر تأثیر بگذارد)، شناسایی برنامه مسئول به‌خاطر نماد آن که در کنار آگهی در اندروید ۴.۱ و بالاتر ظاهر می‌شود، ساده است.

توجه داشته باشید که اسکرین شات های این مقاله دارای برنامه های استاندارد و غیر تبلیغاتی هستند.

چگونه می توان تبلیغات پاپ آپ را در اندروید متوقف کرد؟

کشف کردید که تلفن شما حجم غیرضروری از تبلیغات را چه در یک برنامه یا در صفحه اصلی نمایش می دهد؟ وقت عمل است.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که همه برنامه های خود را ببندید. از روش معمول کشیدن انگشت از پایین و نگه داشتن در وسط صفحه برای ورود به صفحه نمای کلی استفاده کنید. برای صرف‌نظر کردن، هر کارت برنامه را به طرفین بکشید (یا اگر نسخه Android شما از آن پشتیبانی می‌کند، از دکمه X برای پاک کردن همه برنامه‌ها استفاده کنید). بسته به نسخه اندروید شما، این مراحل ممکن است متفاوت باشد.

همچنین ممکن است تصمیم بگیرید که تلفن خود را مجددا راه اندازی کنید، که ممکن است سریعتر باشد.

در مرحله بعد، برنامه‌هایی را که اخیراً نصب کرده‌اید بررسی کنید، تقریباً در زمانی که پنجره‌های بازشو برای اولین بار ظاهر شدند. اگر به طور منظم برنامه‌ها و بازی‌های جدید را نصب می‌کنید، ممکن است کمی انجام شود.

وقتی متخلفان احتمالی را شناسایی کردید، به Google Play بروید و نظرات برنامه را بررسی کنید . آیا به تبلیغات غافلگیرکننده مربوط می شود؟ اگر چنین است، آن برنامه را حذف کنید. اما در اینجا متوقف نشوید! تمام برنامه هایی را که اخیراً نصب کرده اید بررسی کنید.

چگونه بفهمیم کدام برنامه تبلیغات پاپ آپ ارائه می دهد

در طول کارم، برنامه هایی را نصب می کنم که معمولاً از آنها استفاده نمی کنم. من از همه فهیم تر هستم. با این حال، احتمالاً به این دلیل که شما یک بازی رایگان انجام می‌دهید، از برنامه‌هایی استفاده می‌کنید که تبلیغاتی را نمایش می‌دهند.

اگر تبلیغات در بازی ظاهر شوند، این به اندازه کافی منصفانه است.

اما اگر تبلیغات بدون هیچ اخطاری در صفحه اصلی ظاهر شوند، چه؟ به بیان ساده، این یک ابزار تبلیغاتی مزاحم است، نوعی بدافزار ، و چیزی که ردیابی آن نیاز به مقداری کار دارد.

همانطور که سیاست های اجرایی برای برنامه AdMob بیان می کند:

علاوه بر این، گوگل به برنامه‌ها و بازی‌هایی که کاربر را با تبلیغات اسپم می‌کنند ، مهربانانه نگاه نمی‌کند :

شما دو گزینه برای مشاهده تبلیغات پاپ آپ دارید.

۱. Notifications Ad Pop-Up را بررسی کنید

نسخه‌های اخیر اندروید، یافتن مواردی که روی دستگاه شما اجرا می‌شود و برنامه از چه مجوزهایی استفاده می‌کند را آسان‌تر کرده است. وقتی اعلان برنامه‌ای را مشاهده می‌کنید که نمی‌دانید فعال است، زمان خوبی است که اعلان را طولانی فشار دهید و روی دکمه More ضربه بزنید . ممکن است دکمه بسته به مدل گوشی شما نام دیگری داشته باشد.

با این کار وارد صفحه مجوزهای برنامه می‌شوید، جایی که می‌توانید دسترسی آن به سخت‌افزار و ویژگی‌های تلفنتان (مانند اعلان‌ها) را تغییر دهید.

گزینه های بیشتر را می توان از طریق Settings > Apps > Permissions > Permissions پیدا کرد. مراحل خاص بسته به مدل گوشی شما متفاوت خواهد بود. همچنین، می‌توانید برنامه تنظیمات را باز کنید و مجوزها را در نوار جستجوی بالا جستجو کنید.

از اینجا، جزئیات کامل برنامه را پیدا خواهید کرد که باید هر گونه ارتباط را نشان دهد. در عوض، ممکن است متوجه شوید که برنامه کاملاً آن چیزی نیست که فکر می کردید.

۲. گزینه Currently Open Apps را بررسی کنید

علاوه بر ناحیه اعلان، می‌توانید برنامه‌های باز خود را بررسی کنید تا ببینید کدام یک از پنجره‌های بازشو استفاده می‌کنند.

هنگامی که تبلیغ پاپ آپ ظاهر می شود، انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید و انگشت خود را در وسط صفحه نگه دارید تا صفحه نمای کلی را مشاهده کنید (در برخی از دستگاه ها می توانید به جای آن روی برنامه های اخیر در نوار پایین ضربه بزنید). می‌توانید کارت‌های برنامه‌هایی که اخیراً باز شده‌اند را مشاهده کنید.

نام برنامه های ناآشنا را بررسی کنید. اگر یکی را مشاهده کردید، کارت آن را طولانی فشار دهید و روی نماد تنظیمات ضربه بزنید تا به صفحه برنامه بروید. سپس می توانید برنامه را مستقیماً از صفحه بعدی حذف نصب کنید.

همچنین، به یاد داشته باشید که مراحل روی دستگاه اندرویدی خاص شما ممکن است متفاوت باشد و برنامه‌ها می‌توانند اعلان‌ها را بدون اینکه در صفحه نمای کلی قابل مشاهده باشند ارسال کنند.

نمی توانید برنامه متخلف را پیدا کنید؟

شاید بهترین گزینه برای هر کسی که قصد دارد از تلفن یا تبلت خود بدون نیاز به تنظیم مجدد کارخانه استفاده کند، استفاده از یک ابزار ضد تبلیغات است، ابزاری که برای شناسایی بدافزارهای تبلیغاتی طراحی شده است.

Popup Ad Detector احتمالا بهترین مکان برای شروع است، یک برنامه رایگان که تشخیص می دهد کدام برنامه ها تبلیغات پاپ آپ را ارسال می کنند. می‌تواند تبلیغات پاپ‌آپ مختلف، از جمله تبلیغات صفحه قفل، تبلیغات صفحه اصلی، تبلیغات نوار اعلان‌ها و برنامه‌هایی که تبلیغات را بر روی سایر برنامه‌ها نمایش می‌دهند، شناسایی کند.

با استفاده از این برنامه، هنگامی که یک تبلیغ پاپ آپ در صفحه اصلی، صفحه قفل، نوار اعلان یا بالای برنامه دیگر ارائه می شود، برنامه مسئول آن را به شما اطلاع می دهد. از اینجا، حذف نرم افزار متخلف آسان است.

دانلود: آشکارساز تبلیغات پاپ آپ (خریدهای درون برنامه ای رایگان در دسترس است)

اگر قبلاً از یک برنامه امنیتی کامل تلفن همراه در تلفن خود استفاده نمی کنید، این بهترین راه حل برای مقابله با تبلیغات است. گزینه‌های اینجا عبارتند از ESET Mobile Security & Antivirus و Malwarebytes Anti-Malware.

دانلود: ESET Mobile Security & Antivirus (خریدهای درون برنامه ای رایگان در دسترس است)

دانلود: Malwarebytes Anti-Malware (خریدهای درون برنامه ای رایگان در دسترس است)

آشکارسازهای شبکه تبلیغاتی

همچنین باید از یک آشکارساز شبکه تبلیغاتی استفاده کنید. این برنامه ها برای شناسایی اتصالات بین تلفن شما و شبکه های تبلیغاتی شناخته شده و مسدود کردن آنها طراحی شده اند. این باید به تبلیغات پاپ آپ در صفحه اصلی اندروید شما پایان دهد.

چندین گزینه قوی در دسترس است، اما ما معتقدیم که باید نگاهی به AppBrain Ad Detector و Mobile Security – Lookout (قبلا Lookout Security & Antivirus) بیندازید. در همین حال، Addons Detector به شما اطلاعاتی را می دهد تا بررسی کنید که چه تبلیغاتی توسط کدام برنامه ها نمایش داده می شوند و همچنین از کجا ارائه می شوند. این ممکن است به خصوص مفید نباشد، اما مطمئناً ارزش این را دارد که اطلاعات در دسترس باشد.

دانلود: AppBrain Ad Detector (رایگان)

دانلود: امنیت موبایل – Lookout (خریدهای درون برنامه ای رایگان در دسترس است)

دانلود: Addons Detector (خریدهای درون برنامه ای رایگان در دسترس است)

حذف برنامه های تبلیغاتی

برای بهترین نتیجه، باید برنامه را حذف نصب کنید تا برای همیشه از شر تبلیغات پاپ آپ اندروید خلاص شوید.

این معمولاً ساده است. تنظیمات > برنامه ها را باز کنید و به دنبال برنامه ای باشید که می خواهید حذف کنید. سپس روی برنامه ضربه بزنید و از صفحه بعد Uninstall را انتخاب کنید تا حذف شود.

یا، نماد برنامه را از صفحه اصلی یا کشوی برنامه فشار دهید و نگه دارید و Uninstall را انتخاب کنید . اگر یک برنامه از پیش نصب شده است، حذف آن ساده نیست. با این حال، راهنمای ما را در مورد نحوه حذف برنامه های از پیش نصب شده اندروید بدون روت کردن دستگاه خود برای جزئیات بررسی کنید.

با این حال، ممکن است راه حل شدیدتری را ترجیح دهید. اولین مورد بازیابی یک نسخه پشتیبان از تلفن شما قبل از نصب بدافزار تبلیغاتی شیطانی است.

از طرف دیگر، می‌توانید گوشی اندروید خود را به تنظیمات کارخانه بازنشانی کنید تا همه برنامه‌ها و داده‌ها را از گوشی خود حذف کنید، آن را پاک کنید و از ابتدا شروع کنید. ممکن است این گزینه برای بیشتر افراد ترجیح داده شود، به خصوص اگر نگران تبلیغاتی هستید که در حال ارائه هستند.

در صورت انتخاب این مسیر به یاد داشته باشید که از دستگاه Android خود نسخه پشتیبان تهیه کنید . اگرچه بسیار شدید است، اما بازنشانی یک راه مطمئن برای حذف تبلیغات پاپ آپ در اندروید برای همیشه است.

نکاتی برای جلوگیری از تبلیغات پاپ آپ در اندروید

تبلیغات پاپ آپ در دستگاه اندرویدی شما آزاردهنده هستند. آن‌ها از میزان مجاز داده‌های شما استفاده می‌کنند و زمانی که می‌خواهید از تلفنتان استفاده کنید مانع می‌شوند. یکی از راه‌های جلوگیری از تبلیغات پاپ‌آپ در اندروید، بررسی دقیق برنامه‌هایی است که می‌خواهید قبل از زدن دکمه دانلود نصب کنید، چه در فروشگاه Google Play یا از طریق بازارهای شخص ثالث.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۱۸, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…