جایگزین های Google Drive

۵/۵ - (۵ امتیاز)

جایگزین های Google Drive

Google Drive رایگان و راحت است، اما به حریم خصوصی شما اهمیتی نمی دهد. داده های شما را اسکن و تجزیه و تحلیل می کند و این حق را برای خود محفوظ می دارد که هر کاری که می خواهد با آن انجام دهد. با این حال، درایوهای ابری امنی وجود دارند که از قراردادهای تجاری، بودجه و مجلات شخصی شما محافظت می کنند. هیچ کس نباید بتواند فایل های خصوصی شما را ببیند مگر اینکه شما بخواهید. برای اطمینان از اینکه فقط شما می توانید به فایل های خود در سرویس ذخیره سازی ابری دسترسی داشته باشید، از یک جایگزین استفاده کنید. با HiVPN در این پست همراه باشید.

چرا باید به دنبال جایگزین های Google Drive باشید؟

این بهترین گزینه برای افرادی نیست که به حریم خصوصی خود اهمیت می دهند و دلیل آن در اینجا آمده است:

۱- گوگل داده های شما را اسکن و تجزیه و تحلیل می کند

گوگل پذیرفته است که تمام اسنادی را که در Drive خود آپلود می کنید اسکن می کند. هر اطلاعاتی که درباره شما جمع‌آوری می‌شود برای ایجاد «نمایه کاربر» و نمایش نتایج جستجوی شخصی‌شده Google یا تبلیغات Google به شما استفاده می‌شود. برخی از فایل‌هایی که در Google Drive ذخیره می‌کنید ممکن است بسیار شخصی باشند. آیا دوست دارید که چنین اطلاعات حساسی بر آنچه که به صورت آنلاین به شما ارائه می شود تأثیر بگذارد و عمومی شود؟

این شرکت می‌گوید که فایل‌های شما را اسکن و تجزیه و تحلیل می‌کند تا خدمات آن‌ها را بهبود بخشد و «ویژگی‌های محصول شخصی مرتبط، مانند نتایج جستجوی سفارشی‌شده، تبلیغات سفارشی، و شناسایی هرزنامه و بدافزار» را در اختیار شما قرار می‌دهد. با این حال، به نظر می‌رسد که ربات‌های Google که اسناد شما را می‌خزند ، آموزش دیده‌اند تا به دنبال محتوای «بدافزار» باشند و سپس آن را بدون توضیح بیشتر حذف کنند. اگر پروژه‌ای که ماه‌ها روی آن کار می‌کردید ناگهان به‌طور غیرقابل برگشت حذف شود، چه اتفاقی می افتد؟

اگرچه Google Drive فایل های شما را رمزگذاری می کند، اما هنوز کاملا خصوصی نیستند. در بیانیه حریم خصوصی خود، آنها اذعان می‌کنند که Google می‌تواند در شرایط خاص به اسناد شما دسترسی داشته باشد، به عنوان مثال، اگر سازمان‌های مجری قانون نیاز داشته باشند.

Google همچنین طیف گسترده ای از محصولات را دارد که ممکن است به طور جدی حریم خصوصی آنلاین شما را به خطر بیندازد. توصیه می‌کنیم به دنبال گزینه‌های Google Maps باشید و همیشه شرایط و ضوابط را از نزدیک بررسی کنید.

۲- گوگل می تواند اسناد شما را دستکاری کند

توافقنامه حریم خصوصی Google همچنین بیان می‌کند که آنها مجوز جهانی برای «استفاده، میزبانی، ذخیره، بازتولید، اصلاح و غیره …، برقراری ارتباط، انتشار، اجرای عمومی، نمایش عمومی و توزیع» اسناد شما را که در Google Drive آپلود شده‌اند، دارند.

آنها همچنین بیان می‌کنند که با استفاده از سرویس‌های Google، موافقت می‌کنید که داده‌های خود را با اشخاص ثالث نامشخصی که Google با آنها کار می‌کند به اشتراک بگذارید. چنین اظهارات مبهم آزادی زیادی برای تفسیر باقی می گذارد و نشان می دهد که آنچه در Google Drive ذخیره می شود اساساً دارایی گوگل است.

۳- کنترل کمی روی فایل هایی که با دیگران به اشتراک گذاشته اید ندارید

Google Drive به شما امکان می دهد به سرعت به دوستان و همکاران خود اجازه مشاهده، ویرایش یا نظر دادن بدهید. با این حال، این خطرات بیشتری را برای حفظ حریم خصوصی ایجاد می کند زیرا این اسناد فاقد برخی اقدامات امنیتی اساسی هستند. ردیابی آنچه در اسناد مشترک شما اتفاق می افتد دشوار است زیرا هر کسی که مجوز ویرایش را داشته باشد می تواند به راحتی سند را با دیگران به اشتراک بگذارد.

با رفتن به تنظیمات پیشرفته می توانید مجوزهای اشتراک گذاری را اصلاح کنید. با این حال، اگر کسی سند شما را به اشتراک گذاشته باشد، به شما اطلاع داده نمی شود، بنابراین باید مراقب باشید که چه کسی در حال حاضر به آن دسترسی دارد. بدتر از آن این است که اگر اسناد خود را عمومی کنید، هر کسی می‌تواند آنها را به سادگی با استفاده از جستجوی Google پیدا کند.

۴-Google Drive نسبت به سایر ارائه دهندگان خدمات ابری آسیب پذیرتر است

Google Drive به حساب Gmail شما مرتبط است، به این معنی که اگر فراموش کنید از حساب خود در یک رایانه عمومی خارج شوید یا حساب شما هک شود، Google Drive شما نیز به راحتی قابل دسترسی خواهد بود. ضرب المثلی وجود دارد که صدق می کند – همه تخم مرغ های خود را در یک سبد قرار ندهید.

کاربران Google Drive آنقدر زیاد هستند که هدف حملات مهندسی اجتماعی قرار گرفته اند. ایمیل‌های فیشینگ می‌توانند به عنوان اعلان‌های Google Drive یا Gmail ظاهر شوند و افراد را فریب دهند تا جزئیات ورود خود را ارائه دهند. اگر به داده‌های خود اهمیت می‌دهید، وقت آن رسیده است که یک ارائه‌دهنده خدمات ذخیره‌سازی ابری مبتنی بر حریم خصوصی را انتخاب کنید. همچنین می توانید مقاله ما را در مورد جایگزین های Gmail بررسی کنید .

همه برنامه‌های ارائه‌شده در این پست رمزگذاری سرتاسری را ارائه می‌کنند، اما همه آنها خط‌ مشی‌های دانش صفر ندارند. وقتی شرکت‌هایی که خط‌ مشی‌های دانش صفر فایل‌های شما را رمزگذاری می‌کنند، همچنان کلیدهای رمزگشایی را نگه می‌دارند و می‌توانند فایل‌های شما را بخوانند. کسانی که خط‌ مشی‌های دانش صفر دارند نمی‌توانند اسناد شما را رمزگشایی کنند، زیرا شما تنها کسی هستید که کلید را در اختیار دارید. اگر آن را گم کنید، فایل های شما نیز از بین خواهند رفت.

بهترین جایگزین های Google Drive

دراپ باکس

اندروید، iOS، macOs، ویندوز، لینوکس

Dropbox، پیشگام ذخیره سازی ابری، یکی از شناخته شده ترین جایگزین های Google Drive است. این الگوریتم‌های انتقال فایل در سطح بلوک را اختراع کرد که اکنون به طور گسترده توسط سایر برنامه‌های ذخیره‌سازی ابری استفاده می‌شود. با Dropbox، می توانید یک پوشه محلی روی رایانه خود داشته باشید که به طور خودکار همه فایل های شما را با فضای ابری همگام می کند یا می توانید به سادگی از آن به صورت آنلاین استفاده کنید. اولین باری که چیزی را آپلود می‌کنید، کل فایل را منتقل می‌کند، اما بعداً فقط ویرایش‌ها همگام‌سازی می‌شوند.

Dropbox یک رقیب بزرگ برای Google Drive است. استفاده از آن آسان است، داده های شما را در حال انتقال و در حالت استراحت رمزگذاری می کند و احراز هویت دو مرحله ای را ارائه می دهد . همچنین قوانین بسیار سخت تری در مورد اینکه چه کسی می تواند اسناد شما را به اشتراک بگذارد و ویرایش کند، دارد. با این حال، فقط مشتریان حرفه ای یا تجاری Dropbox می توانند از ویژگی های اضافی مانند اشتراک گذاری پیوند، تغییرات دستی مجوز اشتراک گذاری یا پاک کردن فایل از راه دور استفاده کنند. همچنین خوب است بدانید که Dropbox بر روی نرم افزار منبع باز اجرا می شود، به این معنی که هر کسی می تواند به دنبال آسیب پذیری در کد آن باشد.

با این حال، هنوز چند چیز وجود دارد که Dropbox می تواند روی آنها کار کند:

  • تیم هایی که از Dropbox برای تجارت استفاده می کنند، همگی می توانند اسناد یکدیگر را ببینند، ویرایش کنند و به اشتراک بگذارند. برای همکاری عالی است اما برای حفظ حریم خصوصی چندان عالی نیست.
  • Dropbox ادعا می کند که آنها امنیت خود را جدی می گیرند و هرگز در پرونده های شما جاسوسی نمی کنند، مگر اینکه توسط سازمان های مجری قانون الزامی شود.
  • آنها هیچ سند آپلود شده ای را از نظر ویروس یا بدافزار اسکن نمی کنند، به این معنی که در صورت باز کردن یک فایل مخرب، هر دستگاه دیگری که به حساب شما مرتبط است ممکن است آلوده شود. با این حال، این احتمالا به این معنی است که فایل های شما توسط ربات ها اسکن نمی شوند و خصوصی باقی می مانند.

Tresorit

ویندوز، macOS، لینوکس، اندروید و iOS

Tresorit احتمالاً یکی از امن ترین و خصوصی ترین ارائه دهندگان خدمات ذخیره سازی ابری در بازار است. ویژگی های اصلی آن رمزگذاری درجه نظامی و رمزنگاری کلید عمومی است. این بدان معنی است که فایل های شما قبل از خروج از دستگاه رمزگذاری می شوند و هیچ کس، حتی کارمندان Tresorit، نمی توانند داده های ذخیره شده در سرورهای خود را بخوانند. Tresorit آنقدر به رمزگذاری آنها اعتماد دارد که ۵۰۰۰۰ دلار به هر کسی که بتواند آن را بشکند پیشنهاد داده است. به گفته آنها، بیش از ۱۰۰۰ هکر از جمله افرادی از MIT، استنفورد و هاروارد تلاش کرده اند و شکست خورده اند.

اقدامات امنیتی به اشتراک گذاری فایل Tresorit قابل توجه است. می‌توانید مانند Google Drive فایل‌ها را به اشتراک بگذارید، اما انتقال مالکیت داده‌های شما برای شخص دیگری بسیار سخت‌تر است. وقتی پیوندی به فایلی را در سرور Tresorit به اشتراک می گذارید، یک کلید مخفی منحصراً برای آن شخص ایجاد می شود. همچنین می توانید بررسی کنید که چه زمانی و چه کسی فایلی را که به اشتراک گذاشته اید دانلود کرده است. اگر نگران این هستید که فایل ممکن است به شخص دیگری نشت کرده باشد، می توانید فوراً دسترسی را لغو کنید.

مراکز داده Tresorit در اروپا مستقر هستند و این شرکت تحت صلاحیت قضایی سوئیس است، بنابراین آنها باید قوانین و مقررات GDPR را رعایت کنند. این احتمال کمتری دارد که بدون رضایت شما کاری با داده های شما انجام شود.

pCloud

اندروید، iOS، ویندوز، macOS و لینوکس

pCloud بیشتر افراد را هدف قرار می دهد تا مشاغل، و یک نرم افزار آسان برای استفاده با رمزگذاری قوی مانند Tresorit ارائه می دهد. متأسفانه، سرویس رمزگذاری که pCloud Crypto نام دارد، در پشت یک دیوار پرداخت پنهان شده است. ارائه دهندگان برنامه اعتماد دارند که نشکن است و به هر کسی که بتواند آن را رمزگشایی کند ۱۰۰۰۰۰ دلار پیشنهاد داده اند. آنها حتی تعداد افرادی را که تاکنون آن را امتحان کرده‌اند، در دست دارند – تا کنون، تقریباً ۳۰۰۰ هکر تلاش کرده‌اند و شکست خورده‌اند.

آنها همچنین وقتی می گویند به حریم خصوصی شما اهمیت می دهند جدی هستند. آنها یک خط مشی حفاظت از دانش صفر دارند، به این معنی که فایل های شما قبل از خروج از دستگاه رمزگذاری می شوند. هیچ کس به جز شما هرگز نمی تواند آنها را رمزگشایی کند.

اگر می‌خواهید فایل‌ها را با اعضای تیم و مشتریان خود به اشتراک بگذارید یا به دنبال گزینه‌های Google Docs هستید، می‌توانید pCloud Business را در نظر بگیرید. این به شما امکان می دهد پوشه هایی را تنظیم کنید که می توانید با همکاران خود به اشتراک بگذارید. کل تیم می توانند مجوزهای ویرایش یکسانی داشته باشند، یا می توانید آنها را به صورت جداگانه تنظیم کنید. این برای همکاری نیز عالی است، زیرا به اعضای تیم اجازه می‌دهد گزارشی دقیق از ویرایش‌ها را مشاهده کنند و روی فایل‌های به اشتراک گذاشته شده نظر دهند. در صورت نیاز، حتی می توانید جلسات قبلی را تا ۱۸۰ روز بازیابی کنید.

نکته جالب دیگر در مورد pCloud این است که این تنها ارائه دهنده ای است که یک اشتراک مادام العمر را ارائه می دهد. متأسفانه، اگر می خواهید از pCloud Crypto استفاده کنید، همچنان باید به صورت ماهانه یا سالانه هزینه اضافی بپردازید.

جعبه

اندروید، iOS، ویندوز و macOS

جعبه یک جایگزین عالی برای مشاغل و تیم های کوچک است. این یک پلت فرم ذخیره سازی امن ارائه می دهد، به شما امکان می دهد مکان ذخیره سازی داده های خود را انتخاب کنید و ابزارهای همکاری فراوانی را در اختیار شما قرار می دهد.

با Box می توانید فایل هایی ایجاد کنید که فوراً با هم تیمی های خود به اشتراک گذاشته شوند. سپس آنها می توانند اسناد شما را در زمان واقعی ویرایش و نظر دهند. The Box نیز احتمالاً یکی از یکپارچه ترین برنامه های موجود در این لیست است. با بیش از ۱۰۰۰ ارائه دهنده نرم افزار پیشرو مانند Office 365، Salesforce و Adobe Sign، هم تیمی های شما قادر خواهند بود اسناد را بدون ترک پلت فرم ویرایش کنند. همچنین ردیابی دقیق نسخه را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید تمام همگام سازی ها و تغییراتی که تا کنون انجام شده را مشاهده کنید.

اگر می خواهید یک فایل را به صورت خارجی به اشتراک بگذارید، می توانید این کار را با ارسال یک پیوند یا ایجاد یک URL سفارشی انجام دهید. از آنجایی که چنین پیوندهایی همچنان می‌توانند نگرانی‌های امنیتی ایجاد کنند، Box به شما امکان می‌دهد روی فایل‌های به اشتراک گذاشته شده نیز رمز عبور تنظیم کنید. اگر به طور تصادفی آن را برای شخص اشتباهی ارسال کردید، تنظیمات مجوز او را تغییر دهید یا به سادگی دسترسی را لغو کنید.

چیزی که باکس را واقعاً از رقبای خود متمایز می کند، استفاده از یادگیری ماشینی است. این باعث می‌شود گردش‌های کاری به سرعت انجام شود – تعیین وظایف، تنظیم مهلت و ردیابی پیشرفت – همه می‌توانند در Box انجام شوند. حتی به شما کمک می کند وظایف را خودکار کنید، آنها را به سمت افراد مناسب هدایت کنید و قراردادهای جدیدی ایجاد کنید. با این حال، این ویژگی برخی از نگرانی های حفظ حریم خصوصی را افزایش می دهد. این شرکت شناسایی نمی کند که نرم افزار چگونه این اطلاعات را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند.

Sync.com

اندروید، iOS، ویندوز و macOS

Sync.com به شما امکان می دهد پوشه ای را در دستگاه خود قرار دهید و اسنادی را که به آن اضافه می کنید در فضای ابری آپلود کنید. تمام فایل‌های شما می‌توانند روی چندین دستگاه همگام‌سازی شوند. همچنین رمزگذاری سرتاسر و خط مشی دانش صفر را ارائه می دهد، بنابراین هیچ کس، حتی کارمندان Sync، نمی توانند فایل های شما را ببینند. شما می توانید تا ۲ ترابایت داده را فقط با ۸ دلار در ماه ذخیره کنید.

همچنین می توانید فایل ها و کل پوشه ها را با دیگران به اشتراک بگذارید و از آنها با رمز عبور محافظت کنید. شما می توانید در مورد سطح دسترسی که می خواهید به آنها بدهید، تاریخ انقضای مجوز را تعیین کنید، یا به سادگی آنها را در هر زمانی لغو کنید. Sync.com همچنین به شما این امکان را می دهد که در صورت گم شدن یا دزدیده شدن دستگاه های خود، از راه دور آنها را جدا کنید.

چگونه امنیت آنلاین خود را افزایش دهیم

اگر به رمزگذاری و ذخیره سازی ایمن اهمیت می دهید، احتمالاً می خواهید از داده های خود در حین انتقال محافظت کنید. HiVPN ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند و آدرس IP شما را پنهان می کند، بنابراین حریم خصوصی و امنیت شما را بهبود می بخشد.

با یک حساب HiVPN، می توانید از حداکثر شش دستگاه محافظت کنید: لپ تاپ، تبلت، گوشی های هوشمند و موارد دیگر. همچنین می توانید آن را روی روتر خود نصب کنید و از کل شبکه خود محافظت کنید. این کار از استراق سمع ترافیک شما توسط متخلفان جلوگیری می کند، ایمنی شما را در وب سایت های http افزایش می دهد و مرور خصوصی را برای شما فراهم می کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۹, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…