VPN رایگان در مقابل VPN پولی

۵/۵ - (۳۰ امتیاز)

VPN رایگان در مقابل VPN پولی – کدام یک برای شما مناسب است؟

در حالی که ممکن است دریافت یک VPN رایگان و اجتناب از پرداخت هزینه اشتراک وسوسه انگیز باشد، این در واقع می تواند امنیت و حریم خصوصی شما را به خطر بیندازد. آیا شرایطی وجود دارد که تحت آن باید یک VPN رایگان انتخاب کنید؟ آیا VPN پولی همیشه بهتر است؟ بیایید با HiVPN  همراه باشید تا به بحث VPN رایگان در مقابل VPN پولی بپردازیم.

VPN رایگان چیست؟

ابتدا بیایید تعریف کنیم که VPN رایگان چیست. همانطور که از عبارت نشان می دهد، این یک سرویس VPN است که از شما درخواست پرداخت هزینه اشتراک ماهانه یا سالانه نمی کند. اما چگونه ممکن است؟

یک سرویس VPN متکی به شبکه عظیمی از هزاران سرور است که باید به طور مداوم نگهداری شوند. بهره برداری از این نوع زیرساخت به صدها یا حتی هزاران کارمند و مقدار قابل توجهی پول نیاز دارد.

حتی اگر ارائه دهندگان خدمات VPN رایگان برای اشتراک هزینه ای دریافت نمی کنند، هنوز هم باید به نحوی پولی بپردازند. و از اینجاست که مشکلات شروع می شود.

VPN های رایگان چگونه کسب درآمد می کنند؟

ردیابی و فروش داده های مرور شما

در حالی که ممکن است فکر کنید که هیچ کس به آنچه شما آنلاین انجام می دهید اهمیتی نمی دهد، متعجب خواهید شد که چقدر داده های شما برای خریداران خاص مطلوب است. شرکت‌های کارگزاری داده‌های کاربران را خریداری می‌کنند و سپس آن‌ها را به تبلیغ‌کنندگان شخص ثالث می‌فروشند. یک پایگاه داده حاوی اطلاعاتی در مورد عادات آنلاین شما می تواند یک کالای پرتقاضا باشد.

شرکت‌های پشت VPN رایگان می‌توانند وب‌سایت‌هایی را که بازدید می‌کنید، آنچه خریداری می‌کنید، مدت زمانی که آنلاین می‌مانید و حتی نوع دستگاهی که استفاده می‌کنید را پیگیری کنند. سپس آنها می توانند آن داده ها را بدون رضایت شما بفروشند و پول خود را بدست آورند.

بمباران شما با تبلیغات

یک استراتژی محبوب برای کسب درآمد از خدمات رایگان (از جمله VPN) نمایش تبلیغات در برنامه است. هر بار که کاربر روی تبلیغ کلیک می کند، ارائه دهنده خدمات سهم خود را دریافت می کند. اگر میلیون ها کاربر دارید، این می تواند برای حفظ یک تجارت کافی باشد.

با این حال، بمباران مداوم با تبلیغات می تواند آزاردهنده باشد و گاهی اوقات بستن آنها آسان نیست. بدتر از آن، برخی از تبلیغات ممکن است مخرب باشند و دستگاه شما را با بدافزار آلوده کنند .

تحت فشار قرار دادن شما برای ارتقا به نسخه پولی

برخی از VPN های رایگان تنها ویژگی های محدودی را به کاربران ارائه می دهند و محدودیت های محدودی برای داده ها تعیین می کنند تا مشتریان خود را برای ارتقا به یک سرویس پولی تحت فشار قرار دهند. بسیاری از برنامه ها از این استراتژی برای جذب مشتریان پولی استفاده می کنند و VPN های رایگان نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

از آنجایی که توصیه می‌شود برای ایمن ماندن همیشه یک VPN را روی دستگاه خود فعال کنید، ممکن است در عرض چند روز اطلاعات «رایگان» شما تمام شود. بنابراین یا باید به هر حال به نسخه پولی ارتقا دهید یا فقط در موارد خاصی از VPN استفاده کنید.

معایب VPN رایگان چیست؟

  • امنیت ضعیف VPN ابزاری برای افزایش امنیت دیجیتال شما است ، اما یک VPN رایگان ممکن است برعکس عمل کند. از آنجایی که ارائه دهندگان VPN رایگان معمولاً زیرساخت سرور مناسبی ندارند، ممکن است امنیت و سطح رمزگذاری آنها ضعیف باشد. هنگامی که به دنبال یک VPN هستید، باید یکی را با رمزگذاری درجه یک انتخاب کنید. در غیر این صورت، ممکن است طعمه هکرها شوید.
  • عملکرد محدود یک VPN رایگان هرگز آخرین ویژگی های امنیت سایبری را به روشی که یک VPN پولی ارائه می دهد در اختیار شما قرار نمی دهد. سرعت اتصال شما کند خواهد بود و پخش آنلاین و پخش آنلاین را غیرقابل اعتماد می کند. مانند رانندگی با یک ماشین ۲۰ ساله با پخش کننده سی دی، شیشه های دستی و گازهای مضحک – باید راه بهتری وجود داشته باشد.
  • فقدان حریم خصوصییک VPN آدرس IP شما را پنهان می کند ، بنابراین هیچ کس نمی تواند موقعیت مکانی شما را ببیند و فعالیت های اینترنتی شما را با هویت شما پیوند دهد. با این حال، از آنجایی که VPN های رایگان داده های شما را به اشخاص ثالث می فروشند، می توانید با حریم خصوصی خود خداحافظی کنید.

چرا VPN های پولی بهتر از جایگزین های رایگان هستند؟

ارائه دهندگان VPN پولی با پرداخت هزینه اشتراک VPN از کاربران درآمد کسب می کنند. سپس آن‌ها این پول را در زیرساخت‌های خود سرمایه‌گذاری می‌کنند، ویژگی‌های جدید را معرفی می‌کنند و برای ارائه بهترین تجربه ممکن برای کاربر تلاش می‌کنند. کاربران بلندمدت اساس مدل کسب و کارشان هستند، بنابراین ضروری است که از پایگاه مشتریان خود مراقبت کنند و شهرت خوبی داشته باشند.

بزرگترین نقطه قوت یک VPN رایگان رایگان بودن آن است. وقتی مردم چیزی را بدون پرداخت هزینه دریافت می‌کنند، انتظار خدمات سطح بالا را ندارند و سطح کیفیت پایین است. اما اگر برای اشتراک هزینه کنید، می توانید انتظار سرعت بهتر، ویژگی های گسترده و رمزگذاری قوی را داشته باشید.

وقتی یک VPN پولی را اجرا می کنید، جایی برای شکست ندارید، زیرا موظف هستید آنچه را که قول داده اید را انجام دهید. با این حال، با VPN های رایگان داستان کاملاً متفاوت است.

امنیت آنلاین با یک کلیک شروع می شود.

با VPN پیشرو در جهان ایمن بمانید

با خرید vpn از سایت hivpn همیشه امن بمانید.

مزایای VPN پولی چیست؟

یک شبکه سرور گسترده

HiVPN بیش از ۲۰۰ سرور را در ۲۰ کشور جهان اجرا می کند، بنابراین می توانید برای دریافت بهترین سرعت موجود، روی سرور نزدیک به موقعیت مکانی خود پرش کنید. همچنین دارای سرورهای اختصاص داده شده برای اهداف مختلف است:

  • سرورهای P2P – برای به اشتراک گذاری صاف و ایمن فایل.
  • سرورهای مبهم – برای دور زدن محدودیت های اینترنت در کشورهای مستبد.
  • Onion Over VPN — دسترسی ایمن به سایت های onion.
  • دو VPN – برای امنیت بیشتر، ترافیک شما به جای یک سرور از طریق دو سرور هدایت می شود.
  • IP اختصاصی – سرورهای انحصاری برای کاربرانی که IP اختصاصی خریداری کرده اند.

نهایت حریم خصوصی

برخلاف VPN های رایگان، Hi VPN اهمیتی نمی دهد که شما آنلاین چه کاری انجام می دهید. داده‌های مرور شما را به اشخاص ثالث نمی‌فروشد یا آن‌ها را برای مقاصد دیگر جمع‌آوری نمی‌کند، زیرا مدل کسب‌وکار آن صرفاً مبتنی بر اشتراک است.

و اگر تا به حال پرسیده اید، ” آیا باید VPN خود را همیشه روشن بگذارم؟ “، پاسخ همیشه می تواند “بله!” هنگامی که از یک سرویس ممتاز استفاده می کنید. اگر می‌خواهید هر کجا که می‌روید از حریم خصوصی خود محافظت کنید، فعال بودن VPN همیشه ایده خوبی است. HiVPN میزان داده ای را که می توانید از طریق VPN خود استفاده کنید محدود نمی کند.

رمزگذاری درجه یک

بدون رمزگذاری ، اشخاص ثالث می توانند به ترافیک اینترنت شما دسترسی داشته باشند، فعالیت های شما را زیر نظر بگیرند و اطلاعات حساس شما را سرقت کنند. اگر اغلب به Wi-Fi عمومی متصل می شوید، فعال بودن VPN بسیار مهم است، زیرا شبکه های ناامن اغلب توسط هکرها هدف قرار می گیرند.

HiVPN از رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده می کند، که داده های شما را درهم می کند و در حین حمل و نقل آن ها را به ابهام تبدیل می کند، بنابراین هیچ کس نمی تواند از آن جاسوسی کند.

دسترسی به خدمات

موارد زیادی وجود دارد که ممکن است نتوانید به وب سایت ها و رسانه های خاصی دسترسی پیدا کنید. تعداد انگشت شماری از کشورها مانند چین، ایران یا روسیه پلتفرم های رسانه های اجتماعی، رسانه های خبری غربی و صفحات وب و برنامه های مختلف را مسدود می کنند. با VPN ممتاز، می توانید آدرس IP خود را تغییر دهید و بدون محدودیت به هر سرویسی که دوست دارید دسترسی داشته باشید.

VPN های رایگان همیشه به شما اجازه نمی دهند محدودیت های سنگین را دور بزنید و ممکن است در حین انجام این کار حریم خصوصی مورد نیاز را به شما ارائه ندهند. VPN های ممتاز مانند HiVPN می توانند بلوک ها را دور بزنند و به شما امکان دسترسی به اینترنت رایگان را می دهند. آیا VPN ارزشش را دارد؟ خواه برای حفظ حریم خصوصی در خانه، امنیت در محل کار، یا سفر بدون استرس، پاسخ مثبت است.

با یک حساب HiVPN، می توانید از VPN در شش دستگاه مختلف به طور همزمان استفاده کنید: تلفن های هوشمند، تبلت ها، لپ تاپ ها و موارد دیگر.

افکار نهایی

بنابراین، کدام VPN برای شما مناسب است؟ در حالی که یک VPN رایگان ممکن است گزینه ای جذاب به نظر برسد، اما با استفاده از آن امنیت و حریم خصوصی خود را به خطر می اندازید. برخلاف خدمات VPN پولی، شرکت‌های VPN رایگان باید از راه‌های دیگری درآمد ایجاد کنند. برخی از VPN های رایگان ممکن است نسخه محدودی از خدمات رایگان خود را ارائه دهند که می تواند امنیت شما را به خطر بیندازد. در موارد دیگر، برخی از VPN های رایگان حتی ممکن است داده های شما را برای کسب درآمد بفروشند.

VPN های پولی به دلایلی پول دریافت می کنند، زیرا می خواهند زیرساخت خود را حفظ کنند و بهترین خدمات را به شما ارائه دهند. در نهایت ارزش آن را دارد که بتوانید با خیال راحت در اینترنت بگردید.

وقتی صحبت از امنیت سایبری می شود، باید تمام اقدامات لازم را برای محافظت از خود انجام دهید. در غیر این صورت ممکن است در دراز مدت هزینه بیشتری برای شما داشته باشد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۱, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…