FCC به قوانین جدید جمع آوری داده های خصوصی برای ISP ها رأی می دهد

۵/۵ - (۶ امتیاز)

FCC به قوانین جدید جمع آوری داده های خصوصی برای ISP ها رأی می دهد

به روز رسانی قانون در ۲۷ اکتبر با نگرانی های قابل توجهی در مورد جمع آوری داده ها توسط ISP ها به اجرا در آمد. برای آشنایی بیشتر با این قوانین در این پست HiVPN همراه باشید.

کمیسیون ارتباطات فدرال قوانین جدیدی را برای کنترل نحوه مدیریت ارائه دهندگان خدمات اینترنت با داده های کاربران پیشنهاد می کند.

این قوانین مربوط به حریم خصوصی مشترکین پهنای باند است و ISPها به طور مداوم علیه آنها استدلال کرده اند. با توجه به پیشنهاد ارائه شده توسط تام ویلر، رئیس FCC، ارائه دهندگان پهنای باند تحت قوانین سختگیرانه تری نسبت به قوانین حریم خصوصی در مقایسه با قوانین فعلی برای سایت های اینترنتی مانند فیس بوک، آمازون و گوگل قرار خواهند گرفت. این وب سایت ها توسط قوانین جداگانه تحت کمیسیون تجارت فدرال اداره می شوند.

همانطور که در حال حاضر وجود دارد، کاربران برای اینکه ISP ها را از اشتراک گذاری داده های مرور خصوصی و سایر اطلاعات مهم خود با اشخاص ثالث منع کنند، باید انصراف دهند. قوانین جدید، ISP ها را مجبور می کند تا قوانین انتخاب را اعمال کنند، به این معنی که کاربران باید قبل از اینکه ISP ها بتوانند داده های خود را به اشتراک بگذارند، روی «موافقم» یا چیزی مشابه کلیک کنند.

ویلر امیدوار است در ۲۷ اکتبر در مورد قوانین جدید رأی گیری کند و به دلیل اکثریت دموکرات ها در کمیسیون فعلی انتظار می رود که تا حد زیادی با رأی ۳-۲ تصویب شود.

بازیگران اصلی

ارائه دهنده سرویس اینترنت ایالات متحده AT&T، Verizon، Comcast و Charter به شدت با چنین اقداماتی مخالفت کرده اند. آنها معتقدند نباید قوانین متفاوتی برای ISP ها و وب سایت هایی که اطلاعات مشابهی را جمع آوری می کنند وجود داشته باشد. غول جستجوی گوگل با قوانین جدید پیشنهادی FCC مخالفت کرده است و معتقد است که شرکت فقط برای اطلاعات حساسی مانند بهداشت و امور مالی لازم است. با این حال، با توجه به اینکه تجارت تبلیغاتی گوگل از شراکت ISP سود زیادی می برد، پشتیبانی گوگل تعجب آور نیست.

ویلر معتقد است که این قوانین جدید ضروری هستند و ISPها با وب سایت ها متفاوت هستند. در واقع، ISP ها می توانند هر بار که آنلاین می شوید، اطلاعات شما را جمع آوری کنند، در حالی که فیس بوک و گوگل فقط می توانند از داده های شما در زمانی که شما از خدمات آنها استفاده می کنید استفاده کنند. این بدان معناست که هر کاری که به صورت آنلاین انجام می دهید، مهم نیست که چه باشد، می تواند توسط ISP ها قابل مشاهده باشد. آنها حجم عظیمی از داده ها را جمع آوری می کنند و حتی زمانی که اطلاعات شما رمزگذاری شده است، و نمی توانند ببینند چه اطلاعاتی را ارسال می کنید، هنوز هم می توانند ببینند که شما آن را برای چه کسی، چه زمانی ارسال می کنید، و یک نمایه بر اساس فراداده ایجاد می کنند.

اگر FCC قوانین را تأیید کند، همه ISPها باید قبل از اینکه بتوانند از اطلاعات خصوصی استفاده کنند، یک فرم رضایت شرکت را از مشتریان دریافت کنند. این اطلاعات شامل اطلاعات فرزندان شما، موقعیت جغرافیایی، اطلاعات بهداشتی و مالی، تاریخچه مرور، سابقه استفاده از برنامه و موارد دیگر است. ISP ها همچنین از رد سرویس به کاربرانی که شرکت نمی کنند منع می شوند.

هرچند هنوز Pay-for-Privacy وجود دارد

با این حال، یک کمک هزینه وجود دارد. FCC طرح‌های «پرداخت برای حفظ حریم خصوصی» را که به موجب آن ISP‌ها می‌توانند برای کاربرانی که شرکت نمی‌کنند، هزینه بیشتری دریافت کنند، مانند تنظیمات برگزیده اینترنت AT&T، ممنوع نخواهد کرد . آنها باید اطلاعاتی را درباره طرح‌ها و تخفیف‌هایی که به نفع کاربرانی است که شرکت می‌کنند فاش کنند.

FCC گفته است که ادعاهای پرداخت برای حفظ حریم خصوصی را به صورت موردی بررسی خواهد کرد، زیرا ISP ها نباید قیمت های گزافی را برای کاربرانی که شرکت نمی کنند، دریافت کنند.

مهم‌تر از همه، قوانین جدید بر وب‌سایت‌های رسانه‌های اجتماعی و سایر خدمات ارائه‌شده توسط ارائه‌دهندگان پهنای باند تأثیر نمی‌گذارد، همچنین قوانین نظارت دولتی را پوشش نمی‌دهند.

اگرچه اخطارها در مورد اجازه دادن به پرداخت برای بازی همچنان باقی مانده است، که می تواند به راحتی از کنترل خارج شود، با این وجود این قوانین پیشرفتی در راستای حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران هستند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۳۰, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…