FCC قوانین بی طرفی شبکه را لغو می کند

۵/۵ - (۶ امتیاز)

FCC قوانین بی طرفی شبکه را لغو می کند

کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) با نادیده گرفتن اعتراض گسترده دموکرات ها، فعالان و مصرف کنندگان، در حال پیشبرد طرح خود برای حذف قوانین بی طرفی شبکه است. برای اطلاعات بیشتر در ادامه مطلب با HiVPN همراه باشید.

روز ۱۴دسامبر، کمیسیون به تصویب رئیس آجیت پای از مقررات دوره اوباما که قرار بود اطمینان حاصل شود که ارائه دهندگان خدمات اینترنتی با همه داده های آنلاین به طور یکسان رفتار می کنند، رای داد. این حرکت به شرکت های پهنای باند اجازه می دهد تا به طور بالقوه تجارب آنلاین شهروندان آمریکایی را تغییر دهند.

بازگشت بی طرفی خالص برای شما چه معنایی دارد

با بازگشت قانونگذاران فدرال به قوانین بی طرفی شبکه، ISP شما مجاز خواهد بود تا تحویل برخی از محتوای آنلاین را سرعت بخشد. این مفهوم که به عنوان اولویت بندی پولی شناخته می شود، شامل یک شرکت مخابراتی است که برای انتقال سریعتر جریان ویدئو یا سایر محتواها از طریق شبکه خود، هزینه اضافی دریافت می کند.

در حالی که شرکت‌های بزرگ فناوری منابعی برای پرداخت هزینه اضافی برای افزایش سرعت محتوای خود خواهند داشت، استارت‌آپ‌ها، سازمان‌های غیردولتی و مؤسسات آموزشی احتمالاً در به اصطلاح «خط‌های کند» اینترنت گیر خواهند کرد. یک روز قبل از رای گیری، دموکرات های سنا از رئیس پی خواستند تا آن را به تعویق بیندازد و در نامه ای استدلال کردند که لغو مقررات می تواند برای K-12 و آموزش عالی فاجعه بار باشد.

از طرف مصرف‌کننده، شرکت‌ها می‌توانند به‌جای دریافت قیمت ثابت برای دسترسی به هر برنامه یا خدماتی، خدمات را به «اجتماعی»، «ویدئو» و غیره ترکیب کنند. علاوه بر این، ISP ها این قدرت را خواهند داشت که محتوایی را که نامطلوب می دانند، دریچه گاز یا حتی مسدود کنند.

داده های FCC نشان می دهد که تنها ۲۴ درصد مناطق توسعه یافته در ایالات متحده به بیش از یک ISP دسترسی دارند که سرعت پهنای باند را ارائه می دهد. بنابراین، اگر ISP شما تصمیم بگیرد که داده‌ها را دریچه گاز یا سانسور کند یا برای خدمات «پریمیوم» از شما هزینه اضافی بگیرد، هیچ انتخاب دیگری نخواهید داشت ، به خصوص اگر در یک منطقه روستایی زندگی می‌کنید.

یکی از معدود کارهایی که می توانید برای جلوگیری از دستکاری ISP خود در دسترسی به اینترنت خود انجام دهید، استفاده از VPN است. یک سرویس VPN امکان دسترسی به اینترنت را از طریق یک مسیر جایگزین، دور زدن ISPها و اجتناب از فشار و سانسور فراهم می کند.

پیشینه بی طرفی خالص و پیشنهاد بازگشت

بی طرفی شبکه این اصل است که تمام داده های آنلاین باید توسط ارائه دهندگان خدمات اینترنتی (ISP) به طور یکسان رفتار شود. دموکرات‌های FCC آن را در مقررات بی‌طرفی شبکه در سال ۲۰۱۵ تنظیم کردند و ISP‌ها را از ممانعت از دسترسی به محتوا یا جدا کردن برخی از انواع وب‌سایت‌ها بر سایر وب‌سایت‌ها هنگام ارائه خدمات به مصرف‌کنندگان منع کردند.

غول‌های مخابراتی و قانون‌گذاران محافظه‌کار مدت‌هاست که می‌خواهند بی‌طرفی شبکه را کنار بگذارند. سناتور آمریکایی تد کروز تگزاس آن را “اوباماکر برای اینترنت” نامیده است، در حالی که دونالد ترامپ بی معنی هشدار داده است که “رسانه های محافظه کار را هدف قرار خواهد داد.” یک دادگاه استیناف ایالات متحده سال گذشته اعتبار مقررات بی طرفی شبکه را پس از آن که انجمن تجاری صنعت مخابرات USTelecom در یک دادخواست به چالش کشید، تأیید کرد.

با این حال، پیشنهاد رئیس پای، که قرار است در جلسه ۱۴ دسامبر FCC به رأی گذاشته شود، در نهایت مقررات سال ۲۰۱۵ را لغو می کند.

پی در بیانیه خود گفت: “بر اساس پیشنهاد من، دولت فدرال مدیریت خرد اینترنت را متوقف خواهد کرد.” در عوض، FCC به سادگی از ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی می‌خواهد که در مورد شیوه‌های خود شفاف باشند تا مصرف‌کنندگان بتوانند طرح خدماتی را که برای آنها بهترین است، خریداری کنند.

این قطعه از جان اولیور، که در پشت یک تلاش هماهنگ سراسری برای پر کردن نظرات عمومی طرفدار بی‌طرفی FCC بود، نقطه مقابل رویکرد پای ارائه می‌کند:

دستور پیشنهادی تصمیم برای طبقه‌بندی خدمات اینترنت پهن باند تلفن همراه و خانگی را به عنوان «حمل‌کننده‌های مشترک» مانند خدمات تلفن معکوس می‌کند. این طبقه بندی توسط تام ویلر، رئیس FCC در زمان پرزیدنت اوباما ایجاد شد.

پی توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ منصوب شد، اما به رادیو فاکس نیوز گفت که ترامپ در طرح او مشارکت نکرده است. پای خود یک مخالف سرسخت قوانین بی طرفی شبکه قبل از اجرای آنها بود، و او چشم انداز خود را برای بازگرداندن آنها به زودی پس از تصدی پست بالای آژانس ارائه کرد.

با وجود ابتکار نظر عمومی الیور – و استفاده احتمالی از ربات‌ها برای ارائه ربات‌های ضد خنثی، FCC در جلسه ماه می از پیشنهاد Pai حمایت کرد .

چه کسانی از تغییرات سود خواهند برد؟

به گفته Pai، قوانین بی طرفی شبکه فعلی برای جلوگیری از آسیب صرفاً سوداگرانه اتخاذ شده است. با این حال، فهرست طولانی‌ای از زمان‌هایی وجود دارد که ISP‌های بزرگ از قدرت‌های خود در طول سال‌ها سوء استفاده کرده‌اند، از جمله محدود کردن ترافیک، مسدود کردن دسترسی به وب‌سایت‌ها و دستکاری قیمت‌گذاری خدمات به نفع محتوای خود.

شرکت‌های اینترنتی بزرگ مانند گوگل و فیس‌بوک ادعا می‌کنند که پیشنهاد لغو این پیشنهاد باعث می‌شود شرکت‌های مخابراتی با درخواست از مشتریان برای پرداخت هزینه دسترسی به برخی از سایت‌ها یا کاهش سرعت برای سایر سایت‌ها، بازی مورد علاقه خود را آسان کنند. همچنین می‌تواند به شرکت‌ها اجازه دهد تا از ابزارهای صوتی و پیام‌رسان رایگان مانند اسکایپ و واتس‌اپ جلوگیری کنند.

یکی از ذینفعان بزرگ تغییر قوانین پیشنهادی ممکن است AT&T باشد که در حال حاضر در حال مبارزه با وزارت دادگستری برای تصاحب شرکت سرگرمی تایم وارنر است. اگر خرید مجاز باشد، لغو قوانین بی طرفی شبکه FCC به AT&T قدرت بیشتری می‌دهد تا تجارت محتوای جدید خود را به روش‌های بی‌شماری تبلیغ کند.

با این حال، جوآن مارش، معاون اجرایی AT&T ادعا کرد که قوانین جدید که ISP ها را ملزم می کند تا شیوه های مدیریت خود را شفاف نگه دارند، عدالت را تضمین می کند. او اظهار داشت: “هر ISP که آنقدر احمقانه باشد که به دنبال درگیر شدن در دروازه بانی باشد، به سرعت و قاطعانه فراخوانده می شود.”

واکنش ها به پیشنهاد پی

اعلام Pai منجر به انبوهی از نظرات منفی از سوی شرکت‌های اینترنتی و فعالان شد که قول داده بودند قبل از رای‌گیری FCC تظاهرات کنند.

سناتور برایان شاتز (دی-هاوایی) گفت: “امروز FCC تهدید کرده است که اینترنت را همانطور که می شناسیم پایان می دهد.” تام ویلر، که FCC را در زمان اوباما رهبری می‌کرد و برای مقررات بی‌طرفی شبکه مبارزه می‌کرد، لغو برنامه‌ریزی‌شده را به عنوان «ساخت و فروش شرم‌آور» توصیف کرد. حتی برای این FCC و رهبری آن، این پیشنهاد ریاکاری را به اوج جدیدی می رساند.»

کسب‌وکارهای آنلاین، از جمله گوگل، فیس‌بوک، آمازون و نتفلیکس، از Pai خواسته‌اند که قوانین را لغو نکند. گوگل در بیانیه ای گفت: «قوانین بی طرفی شبکه FCC برای مصرف کنندگان به خوبی کار می کند و ما از پیشنهادی که امروز منتشر شد ناامید شدیم.

حتی قبل از تایید دستور جدید، گروه های مصرف کننده در حال آماده شدن برای به چالش کشیدن آن در دادگاه هستند.

این گام همچنین می‌تواند علاقه به قانون‌گذاری برای تدوین رسمی قوانین بی‌طرفی شبکه را دوباره برانگیزد. برخی از لابی‌ها می‌تواند در کنگره انجام شود، حتی اگر تغییر کمی کند زیرا جمهوری‌خواهان هر دو مجلس را کنترل می‌کنند.

نتیجه این بحث پیچیده و طولانی هر چه باشد، اکنون که طرح بازگشت در حال انجام است، باید از VPN استفاده کنید. یک سرویس VPN امکان دسترسی به اینترنت را بدون فشار و سانسور می دهد ، همانطور که قرار است باشد.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۷, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…