آیا VPN سرعت اینترنت را کاهش می دهد

۵/۵ - (۲۳ امتیاز)

آیا VPN سرعت اینترنت را کاهش می دهد؟ بیایید آن را آزمایش کنیم

آیا VPN سرعت اینترنت را کاهش می دهد؟ و آیا VPN روی سرعت تأثیر می گذارد؟ اجازه ندهید این نگرانی ها شما را از استفاده از VPN باز دارد. ترس از تأخیر VPN اغلب اغراق آمیز است، به خصوص که سرعت اینترنت به عوامل مختلفی بستگی دارد.

بنابراین، آیا VPN می تواند اینترنت شما را کند کند؟ پاسخ کوتاه بله است. یک شبکه خصوصی مجازی از رمزگذاری برای ایمن کردن اتصال شما استفاده می کند، سپس ترافیک رمزگذاری شده شما را از طریق یک سرور VPN ایمن ارسال می کند و این فرآیندهای اضافی بین شما و اینترنت احتمالاً اتصال شما را کمی کند می کند.

در تلاش برای مبارزه با این تاخیر مورد انتظار در سرعت، VPN های ممتاز ممکن است یک ویژگی اتصال هوشمند ارائه دهند که شما را برای سریع ترین سرعت ممکن به بهترین سرور متصل می کند.

چه چیزی بر سرعت اینترنت تأثیر می گذارد؟

بنابراین، چه چیزی واقعاً باعث تأخیر می شود؟ در زیر چند جنبه وجود دارد که باید در نظر بگیریم.

۱- فاصله تا سرور

فاصله های کوتاه تر بین شما و سرور VPN سرعت اینترنت را بهبود می بخشد. به عنوان مثال، اگر در ایران هستید و به سروری در استرالیا متصل هستید ، مسافت قابل توجهی برای سفر یک بسته داده است. بنابراین هر چه سرور نزدیکتر باشد، سرعت اینترنت سریعتر خواهد بود. مگر اینکه نیاز به اتصال به سروری در مکان خاصی داشته باشید، بهتر است سرورهای VPN را در کشورهای مجاور یا کشوری که در آن هستید انتخاب کنید. برای کمک به کاهش تأخیر VPN تا حد امکان، ارائه دهنده خدمات VPN پرسرعت با گستره وسیع را جستجو کنید. پوشش کشور و تعداد زیادی سرور، مانند HiVPN که بیش از ۲۵۰ سرور را در بیش از ۲۰ کشور ارائه می دهد.

۲- بار سرور

هنگامی که تعداد کاربران زیادی به یک سرور متصل است، سرعت اتصال کاهش می یابد. مشکلات اضافه بار در میان VPN های رایگان و کند رایج است که کاربران بسیار زیادی را در سرورهای بسیار کمی جمع می کنند به این امید که «رایگان» بودن برای جذب کاربران کافی باشد. کاربران VPN های ممتاز با سرورهای گسترده هرگز نباید با تاخیر مواجه شوند. اینجاست که دکمه اتصال سریع Hivpn به کار می آید – به طور خودکار سرور خداباور را انتخاب می کند تا سریع ترین سرعت ممکن را به شما ارائه دهد.

۳- کیفیت رمزگذاری

رمزگذاری ویژگی کلیدی شبکه های خصوصی مجازی است. این باعث می‌شود ترافیک آنلاین شما برای هکرها و جاسوسان غیرقابل دسترسی باشد و به شما امکان می‌دهد در حریم خصوصی کامل مرور کنید. با این حال، روشی که رمزگذاری انجام می‌شود به ارائه‌دهنده سرویس VPN بستگی دارد، که در صورت اجرای ضعیف می‌تواند باعث تأخیر شود.
استاندارد رمزگذاری پیشرفته (AES) الگوریتم رمزگذاری بلوکی است که به عنوان استاندارد رمزگذاری فعلی استفاده می شود. ممکن است در سطوح مختلف قدرت مانند رمزگذاری ۱۲۸ بیتی، ۱۹۲ بیتی و ۲۵۶ بیتی باشد. هرچه سطح رمزگذاری بالاتر باشد، حفاظت از داده های شما قابل اطمینان تر است. قبل از تبدیل شدن به پرکاربردترین الگوریتم در رمزنگاری داده ها، AES با کلیدهای ۲۵۶ بیتی توسط دولت ایالات متحده برای ایمن سازی اطلاعات طبقه بندی شده و توسط NSA برای محافظت از داده های امنیت ملی استفاده می شد.
قوی ترین نوع AES چیزی است که باید در VPN به دنبال آن باشید. با این حال، یک معاوضه کوچک وجود دارد که باید انجام دهید: امنیت و حریم خصوصی با پشتیبانی قوی‌ترین رمزگذاری موجود می‌تواند تاخیر و سرعت اینترنت پایین‌تری ایجاد کند.
بنابراین، این یک موضوع اولویت است: آیا حداکثر سرعت را در اولویت قرار می دهید یا حفاظت از داده ها را در برابر جاسوسان؟ از نظر امنیت HiVPN، رمزگذاری نسل بعدی AES-256 که در پروتکل های امنیتی IKEv2/IPsec و OpenVPN پیاده سازی شده است، حفاظت فوق العاده قدرتمندی از داده ها را به کاربران ارائه می دهد.

۴- سرعت اینترنت ارائه شده توسط ISP شما

اگر سرعت اینترنت شما در ابتدا کم است، VPN تنها مقصر سرعت پایین نخواهد بود. گاهی اوقات، ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) به عمد پهنای باند را کاهش می دهند. کاربران ممکن است با کاهش سرعت اینترنت برای وب‌سایت‌های خاص یا در زمان‌های خاص، این را تجربه کنند. به عنوان یک کاربر، این معمولاً به این معنی است که شما نمی‌توانید ویدیوها را به همان سرعتی که معمولاً انجام می‌دهید استریم کنید یا محتوا را دانلود کنید. در این شرایط، VPN یک نجات دهنده واقعی است – با مسیریابی ترافیک اینترنت خود از طریق یک شبکه خصوصی مجازی، می توانید محدودیت های سرعت اعمال شده توسط ISP خود را دور بزنید.

 

مشکلات بافر غالباً در نتیجه از بین رفتن ISP است. اگر ISP شما می‌تواند ببیند که مقدار زیادی استریم پخش کرده‌اید یا پهنای باند زیادی مصرف کرده‌اید، احتمالاً سرعت شما را کاهش می‌دهد. از آنجایی که VPN کاری را که شما انجام می دهید از ISP پنهان می کند، نمی تواند سرعت شما را کاهش دهد، به این معنی که مشکلات بافر بسیار کمتری خواهید داشت.

چگونه سرعت VPN خود را بررسی کنیم؟

برای مشاهده تفاوت سرعت اینترنت هنگام اتصال به سرورها در مکان‌های مختلف، یک تست سرعت انجام دهید و به زمان پینگ نگاهی بیندازید. طول تأخیر در اتصال بین دستگاه شما و سروری که با آن در ارتباط است را نشان می دهد. این به شما مقداری تصور می‌کند که احتمالاً چه مقدار تاخیر را تجربه خواهید کرد.

در اینجا یک راه سریع و آسان برای انجام تست سرعت VPN آورده شده است:

    1. VPN خود را خاموش کنید
    2. مرورگر خود را برای “تست سرعت اینترنت” جستجو کنید.
    3. سرعت آپلود و دانلود خود را یادداشت کنید.
    4. اکنون VPN خود را روشن کرده و به سرور مورد نظر خود متصل شوید.
    5. مراحل ۳ و ۴ را تکرار کنید و نتایج سرعت خود را مقایسه کنید. اکنون باید تفاوت سرعت را هنگام استفاده از VPN در مقایسه با زمانی که از VPN استفاده نمی کنید، مشاهده کنید.

برای اجرای تست سرعت VPN برای HiVPN، از سرویس Ookla برای تست سرعت در حین اتصال به Wi-Fi استفاده کردیم. بدون VPN، با استفاده از یک سرور تست سرعت محلی، سرعت اینترنت به این صورت بود:

 

هنگامی که از طریق عملکرد اتصال خودکار به سرور توصیه شده متصل می شوید، که سرور بهینه شده را بر اساس بار و مجاورت جغرافیایی آن انتخاب می کند، متوجه کاهش جزئی در سرعت دانلود و آپلود شدیم.

 

هنگام ادامه آزمایش با اتصال به سرورها در کشورهای جغرافیایی دور، نتایج متفاوتی بسته به موقعیت سرور دریافت کردیم. به طور کلی هر چه سرور نزدیکتر باشد سرعت اینترنت کمتر می شود. همانطور که گفته شد، برخی از کشورها سرعت اینترنت سریع تری دارند که می تواند VPN شما را سریعتر کند.

 

کدام کشور سریعترین ارتباط را دارد؟

کره جنوبی با ۲۶.۷ مگابیت بر ثانیه سریع ترین سرعت اینترنت را دارد در حالی که متوسط ​​سرعت جهانی ۵.۵ مگابیت بر ثانیه است. برای درک بهتر، با سرعت کره جنوبی، می توانید یک فیلم HD را در چند ثانیه به جای چند ساعت دانلود کنید. سوئد با ۱۹.۵ مگابیت در ثانیه در رتبه دوم قرار دارد و پس از آن نروژ (۱۸.۸ مگابیت در ثانیه)، ژاپن (۱۷.۵ مگابیت در ثانیه) و هلند (۱۷.۰ مگابیت در ثانیه) قرار دارند. از بین ۱۰ کشور برتر با سریعترین سرعت اینترنت، دانمارک دارای کمترین سرعت ۱۶.۱ مگابیت در ثانیه است، در حالی که هنگ کنگ، لتونی، سوئیس و فنلاند همگی دارای سرعت بین ۱۶.۶ مگابیت بر ثانیه تا ۱۶.۸ مگابیت در ثانیه هستند.

بنابراین، همانطور که می بینید، مکان سرور یکی از نقش های اصلی در عملکرد سرعت و تأخیر است. اگر از VPN برای مرور ساده وب استفاده می کنید، تاخیر کمی را تجربه خواهید کرد. اگر از VPN برای تماشای ایمن محتوای ویدیویی استفاده می‌کنید، ممکن است بخواهید راه‌هایی را برای سریع‌تر کردن جریان جستجو کنید. در این مورد، توصیه می کنیم به سرورهای ویژه ای که برای پخش جریانی امن بهینه شده اند متصل شوید. همچنین می توانید این نکات را در مورد چگونگی افزایش سرعت VPN امتحان کنید.

VPN مصرف داده شما را به میزان قابل توجهی افزایش نمی دهد، اما این بستگی به ارائه دهنده و پروتکل مورد استفاده دارد. استفاده معمولاً به دلیل فرآیند رمزگذاری حدود ۵ یا ۱۰٪ افزایش می یابد. از نظر سرعت، VPN شما فقط می تواند به سرعت اتصال اینترنت شما باشد. در واقع، افت جزئی حدود ۱۰-۲۰٪ سرعت در هنگام استفاده از VPN کاملاً طبیعی است، زیرا اولویت اصلی آنها همیشه باید امنیت و حریم خصوصی باشد.

اگر می‌خواهید خودتان ببینید Hi VPN چقدر سریع است، می‌توانید همین امروز اکانت بخرید  و  برنامه مخصوص دستگاه خود را نصب و دانلود کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…