آیا VPN از داده های شما استفاده می کند؟

۵/۵ - (۷ امتیاز)

آیا VPN از داده های شما استفاده می کند؟

هر سرویسی که شما را ملزم می کند برای دسترسی به اینترنت متصل بمانید، برخی از داده های شما را صرف نظر از اینکه سرویس چقدر کوچک یا ناچیز باشد، مصرف می کند. نرم افزار پیچیده ای مانند VPN ممکن است شبیه برنامه ای به نظر برسد که می تواند داده های شما را با سرعت هشدار دهنده ای از بین ببرد، اما اصلاً اینطور نیست.لطفا با HiVPN همراه باشید.

 

 

آیا VPN از داده استفاده می کند؟

بله، VPN ها در صورت فعال شدن از داده ها استفاده می کنند. اکنون، چقدر به پروتکل رمزگذاری بستگی دارد که ارائه دهنده VPN شما به آن متکی است، اما معمولاً استفاده از داده اضافی از محدوده ۵ تا ۱۵٪ تجاوز نمی کند. این استفاده اضافی برای محاسبه فرآیند رمزگذاری است.

داده های اضافه شده در بالای استفاده ماهانه شما در بیشتر موارد ناچیز خواهد بود. با این حال، اگر عادت کنید هر روز فیلم‌های با کیفیت HD را با VPN فعال پخش کنید، کاهش مصرف بیشتر قابل توجه خواهد بود. اگر فردی در تمام هفته فیلم‌های با کیفیت ۴K تماشا کند و ۳۰ گیگابایت داده رایت کند، اگر از VPN در سراسر آن استفاده شود، این تعداد حدود ۳۳ گیگابایت خواهد بود.

اما دوباره، استفاده از داده به پروتکل رمزگذاری که یک سرویس VPN استفاده می کند بستگی دارد.

کدام پروتکل ها از داده های بیشتری نسبت به سایرین استفاده می کنند؟

وقتی صحبت از انتخاب VPN مناسب می شود ، یکی از مهم ترین عواملی که باید در نظر بگیرید این است که از چه پروتکل رمزگذاری استفاده می کنند. ترفند این است که تعادل مناسب بین مصرف داده، سرعت و حفاظت را پیدا کنید.

یک سرویس VPN می تواند به عنوان یکی از سریع ترین ها در بازار تبلیغ کند. با این حال، می تواند بر پروتکل رمزگذاری ضعیف تری نیز تکیه کند. این بدان معناست که در حالی که می تواند داده های شما را سریعتر منتقل کند، در برابر هکرها آسیب پذیرتر است.

به طور کلی، هرچه تعداد بیت برای پروتکل رمزگذاری بیشتر باشد، بهتر است. برای مثال PPTP 128 بیتی، در مقایسه با سایر پروتکل های اصلی، کمترین مقدار داده را می سوزاند. متأسفانه از پایین ترین سطح امنیت نیز برخوردار است و کارشناسان اکیداً توصیه می کنند که هنگام مرور آنلاین صرفاً به این محافظت اعتماد نکنید.

پروتکل های رمزگذاری ۲۵۶ بیتی، تنها با افزایش متوسطی در استفاده از داده، محافظت بسیار بهتری را ارائه می دهند.

چگونه یک VPN می تواند به شما کمک کند؟

در حالی که یک VPN نیاز به استفاده کمی بیشتر از داده دارد، می تواند به روش های دیگر کمک کند. به عنوان مثال، یک VPN می تواند سرعت شما را با پنهان نگه داشتن فعالیت شما از ارائه دهنده خدمات اینترنتی یا ISP شما بهبود بخشد.

اگر کاری را به صورت آنلاین انجام می‌دهید که از داده‌های زیادی استفاده می‌کند – برای مثال، یک رویداد ورزشی زنده را پخش می‌کنید – ممکن است ISP شما تصمیم بگیرد که پهنای باند شما را کاهش دهد. محدود کردن پهنای باند زمانی است که یک ISP سرعت اینترنت شما را محدود می کند تا بقیه شبکه خود را به خوبی اجرا کند. این می تواند در زمان اوج استفاده در منطقه شما، یا زمانی که کار بر روی زیرساخت شبکه انجام می شود، رخ دهد.

اگر از VPN استفاده می کنید، ISP شما نمی تواند کارهایی که انجام می دهید را ببیند. آنها نمی دانند که آیا فعالیت های آنلاین شما از پهنای باند زیادی استفاده می کند یا خیر. در نتیجه، آنها نمی توانند اتصال شما را متوقف کنند و سرعت شما باید ثابت بماند.

چه زمانی از VPN خود استفاده کنید

ممکن است فکر کنید: آیا باید VPN خود را همیشه روشن بگذارم؟ اگر می خواهید فعالیت خود را خصوصی نگه دارید، پاسخ مثبت است.

با این حال، اگر متوجه شدید که VPN شما بیشتر از حد معمول داده مصرف می کند، ممکن است بخواهید در مورد زمان استفاده از VPN خود تجدید نظر کنید.

تلفن خود را به وای فای عمومی وصل می کنید؟ این زمان بسیار خوبی برای استفاده از VPN است. داشتن VPN در دستگاه تلفن همراه شما یک ابزار حفاظتی حیاتی است. در خانه و خواندن اخبار آنلاین؟ احتمالاً برای این مورد نیازی به رایت کردن اطلاعات خود نخواهید داشت. فقط توجه داشته باشید که به محض خاموش شدن VPN، حفاظت از حریم خصوصی که ارائه می کند از بین می رود.

با این وجود که می خواهید از VPN خود استفاده کنید، مطمئن شوید که بهترین vpn را انتخاب کرده اید. hivpn بهترین رمزگذاری های موجود در بازار ایمن شده است و با بیش از ۳۰۰ سرور در سراسر جهان، بهترین پوشش را در بازار ارائه می دهد. تقریباً در هر دستگاه و سیستم عاملی در دسترس است، بنابراین می توانید هر جا که می روید از محافظت برخوردار باشید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…