آیا VPN از شما در برابر هکرها محافظت می کند؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

آیا VPN از شما در برابر هکرها محافظت می کند؟

VPN ها برخی از بهترین ابزارهای امنیت سایبری در دسترس کاربران اینترنت در سراسر جهان هستند. آنها از افراد و مشاغل در برابر طیف وسیعی از تهدیدات سایبری محافظت می کنند، داده های آنها را ایمن تر می کنند و به آنها کمک می کنند حریم خصوصی خود را حفظ کنند. اما HiVPN در این پست به شما می گوید آیا واقعاً یک VPN از شما در برابر هکرها محافظت می کند ؟

VPN چیست؟

شبکه خصوصی مجازی یا VPN، سیستمی است که ترافیک اینترنت شما را رمزگذاری می کند و آن را از طریق یک سرور اضافی هدایت می کند. عملکرد اصلی آن محدود کردن میزان اطلاعاتی است که در هنگام آنلاین بودن درباره خود در معرض دید قرار می دهید.

حتی اگر کسی اتصال شما را قطع کند، به دلیل رمزگذاری VPN، برای او غیرممکن است که ببیند شما چه کار می کنید یا از چه وب سایت هایی بازدید می کنید. و ارائه‌دهنده خدمات اینترنت شما (ISP)، شرکتی که داده‌های تلفن همراه یا پهنای باند شما را تامین می‌کند، نمی‌تواند هنگام استفاده از VPN از شما جاسوسی کند.

مزیت بزرگ دیگر این ابزار این است که تمام داده هایی را که ارسال و دریافت می کنید از طریق یک سرور VPN با آدرس IP مخصوص به خود هدایت می کند. این بدان معناست که وب سایت هایی که بازدید می کنید آدرس IP واقعی شما را نمی بینند. اطلاعات مکان مجازی شما محافظت خواهد شد.

چگونه یک VPN از شما در برابر هکرها محافظت می کند؟

بنابراین چگونه یک VPN از شما محافظت می کند؟ و آیا VPN ها هکرها را متوقف می کنند؟ چندین روش وجود دارد که VPN به شما کمک می کند تا شما را ایمن نگه دارید.

اگر یک هکر به شبکه ای که شما استفاده می کنید دسترسی داشته باشد . برای مثال، اگر به Wi-Fi عمومی ناامن وصل شده اید ، می تواند داده های شما را رهگیری کند. اما با یک VPN در دستگاه شما، آن داده های رهگیری شده تنها به صورت کدهای درهم نامفهوم قابل مشاهده خواهند بود.

هر گونه حمله سایبری که در آن هکر مجبور است آدرس IP شما را بداند نیز بسیار کمتر خواهد بود، زیرا تنها IP که آنها می توانند مشاهده کنند همان IP مرتبط با سرور VPN است.

چه زمانی یک VPN قادر به محافظت از شما در برابر هکرها نیست؟

VPN ها بسیار مفید هستند، اما درک محدودیت های آنها مهم است. آنها می توانند از داده های شما در حین حرکت از دستگاه شما به سرور VPN و برگشت محافظت کنند. اگر هکر مستقیماً به تلفن شما دسترسی داشته باشد یا در سمت مقصد منتظر باشد که اطلاعات شما برسد، آنها نمی توانند با هکرها مبارزه کنند.

به عنوان مثال، بسیاری از هکرها از بدافزارها و کیت های سوء استفاده می کنند، برنامه های مخربی که می توانند به آنها دسترسی به دستگاه شما را بدهند. اما نرم‌افزاری مانند آن معمولاً مستقیماً بر روی تلفن یا رایانه بارگیری می‌شود که به طور تصادفی روی یک آگهی بازشو کلیک کنید یا پیوندی را در یک ایمیل مشکوک باز کنید.

هنگامی که بدافزار روی دستگاه شما قرار می گیرد، یک هکر می تواند مستقیماً داده های شما را کنترل کند، حتی اگر پس از انتقال رمزگذاری شده باشد.

VPN ها برای محافظت از داده های شما در حین رفت و آمد به دستگاه شما طراحی شده اند، اما برخی از حملات هک خارج از این پارامترها هستند. VPN ها نمی توانند از شما در برابر خطاهای انسانی اولیه یا دستگاه های آسیب دیده محافظت کنند.

چگونه از خود در برابر هکرها محافظت کنیم

صرف نظر از اینکه آیا از VPN استفاده می کنید یا نه، هنوز هم می توانید امروز برای محافظت از خود در برابر هکرها اقدام کنید. در اینجا سه ​​نکته برای افزایش امنیت آنلاین شما آورده شده است.

مراقب ایمیل های فیشینگ باشید

هکرها اغلب با ایمیل‌های فیشینگ برای افراد هرزنامه ارسال می‌کنند و به عنوان مشاغل قانونی مانند بانک‌ها یا خدمات پرداخت آنلاین ظاهر می‌شوند. در ایمیل، آنها سعی خواهند کرد احساس فوریت ایجاد کنند و قربانی خود را مجبور به کلیک کردن روی یک پیوند کنند.

هنگامی که آنها این کار را انجام می دهند، به طور خودکار بدافزار را دانلود می کنند یا به طور تصادفی اعتبار ورود به سیستم خود را فاش می کنند. بهترین راه برای مبارزه با این کلاهبرداری ها این است که فقط روی پیوندهای فرستندگانی که هویت آنها را تأیید کرده اید کلیک کنید.

روی تبلیغات کلیک نکنید

در حالی که بسیاری از تبلیغات آنلاین فقط آزاردهنده هستند، برخی دیگر در واقع خطرناک هستند. مجرمان سایبری می توانند از خدمات تبلیغاتی شخص ثالث استفاده کنند تا پاپ آپ های مخرب و بنرهای تبلیغاتی خود را در سایت های مورد اعتماد دزدکی وارد کنند.

اگر روی یکی از این تبلیغات کلیک کنید، می‌تواند به‌طور خودکار کیت‌های بهره‌برداری و سایر بدافزارها را در دستگاه شما دانلود کند. ساده ترین راه برای محافظت از خود، اجتناب از هر نوع تعامل با تبلیغات است، حتی در وب سایت های اصلی معتبر. علاوه بر این، می‌توانید از نرم‌افزار آنتی‌ویروس با محافظت بلادرنگ برای افزایش حفاظت خود استفاده کنید.

از رمزهای عبور قوی استفاده کنید

هکرها می‌توانند از نرم‌افزار اجباری بی‌رحمانه استفاده کنند تا به سرعت در میان میلیاردها ترکیب رمز عبور بچرخند تا زمانی که رمز مناسب را برای حساب شما پیدا کنند. برای تقویت جزئیات ورود خود، استفاده از کلمات و عبارات قابل تشخیص را متوقف کنید.

رشته های تصادفی واقعی از حروف، اعداد و نمادها ایجاد کنید. مهمتر از همه، رمز عبور را تا جایی که می توانید طولانی کنید. در حالت ایده آل ۱۰ کاراکتر یا بیشتر. و اگر در به خاطر سپردن این گذرواژه‌های پیچیده‌تر مشکل دارید، یک مدیر رمز عبور دریافت کنید تا این کار را برای شما انجام دهد.

چگونه VPN از شما محافظت می کند

VPN ها فوق العاده مفید هستند، حتی اگر نتوانند از شما در برابر انواع هک محافظت کنند. در اینجا فقط چند مورد از مزایایی که آنها ارائه می دهند آورده شده است:

  • امنیت قوی تر اگر داده های شما از لحظه خروج از دستگاه رمزگذاری شده است، لازم نیست نگران حملات انسان میانی یا جاسوسی Wi-Fi باشید. می‌توانید در کافه‌ها و وسایل حمل‌ونقل عمومی به نقاط مهم عمومی متصل شوید و در عین حال سطوح بالایی از امنیت را حفظ کنید.
  • حریم خصوصی پیشرفته ISP شما می تواند از فروش اطلاعات در مورد عادت های مرور آنلاین شما به تبلیغ کنندگان، کارگزاران داده و بازاریابان شخص ثالث سود واقعی داشته باشد. این شرکت ها ممکن است بهترین منافع شما را در دل نداشته باشند، اما اگر از VPN استفاده می کنید مهم نیست. ISP شما نمی تواند کارهایی را که در اینترنت انجام می دهید یا وب سایت هایی را که بازدید می کنید نظارت کند.

حریم خصوصی خود را در دستان خود بگیرید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۳, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…