آیا برای خصوصی و ایمن نگه داشتن فعالیت اینترنت خود به VPN نیاز دارید؟

۵/۵ - (۶ امتیاز)

آیا برای خصوصی و ایمن نگه داشتن فعالیت اینترنت خود به VPN نیاز دارید؟

VPN ها اغلب به عنوان یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از دیدن فعالیت آنلاین شما توسط دیگران مطرح می شوند . در پست HiVPN به شما می گوید آیا واقعا به VPN نیاز دارید؟

یک شبکه خصوصی مجازی به طور موثر شبکه شما را ایمن می کند و به شما امکان می دهد در حالی که آدرس IP خود را مخفی می کنید، محدودیت های جغرافیایی را رفع انسداد کنید.

اما آیا برای خصوصی و ایمن نگه داشتن فعالیت اینترنتی خود به VPN نیاز دارید؟ آیا واقعاً ابزار ضروری برای مخفی نگه داشتن فعالیت مرور شما است یا این ادعاها فقط افسانه هستند؟

در اینجا، در مورد اینکه چرا ممکن است برای مرور وب و ایمن نگه داشتن فعالیت آنلاین خود به VPN نیاز داشته باشید یا خیر، بحث خواهیم کرد.

آیا خدمات VPN شما را ناشناس نگه می دارد؟

VPN راه حلی برای ناشناس کردن شما نیست، بلکه هدف آن حفظ امنیت یا خصوصی بودن فعالیت اینترنتی شما تا حدی است. چندین افسانه در مورد استفاده از VPN وجود دارد ، و این یکی از موارد کمتر شناخته شده ای است که بسیاری از کاربران آن را کشف نمی کنند.

بله، آدرس IP شما مبهم می ماند و کشور مبدا شما از وب سایتی که بازدید می کنید پنهان می شود. با این حال، چیزهای بیشتری از آنچه به چشم می آید وجود دارد.

وقتی نوبت به فعالیت کلی مرور شما می‌رسد، این احتمال وجود دارد که هنگام مرور در پس‌زمینه به سرویس‌های خاصی وارد شوید. و به این ترتیب، اینها در نهایت می توانند آدرس IP جدید را به شما مرتبط کنند.

علاوه بر این، تنها تعداد معدودی از خدمات فراتر از آن هستند که گزینه‌های پرداخت ناشناس را ارائه می‌کنند، بدون اینکه شما نیازی به اشتراک‌گذاری اطلاعات شخصی داشته باشید.

علاوه بر این عوامل، باید بدانید که برای فرار از فناوری‌های مختلف ردیابی به ابزارهایی مانند مرورگر Tor یا یک مرورگر وب سخت‌شده نیاز دارید.

در حالی که می‌توان تکنیک‌های افراطی را برای دور ماندن از شبکه اعمال کرد، اینها اغلب برای بسیاری راه‌حل عملی نیستند.

از این رو، هیچ یک از ما هرگز نمی توانیم با کمک VPN واقعاً ناشناس باشیم. ما ردپای دیجیتالی را در همه جا به یک شکل یا آن شکل به جا می گذاریم. و، یک VPN نمی تواند به طور جادویی ردپای دیجیتال شما را پاک کند یا به شما کمک کند مانند فیلم ها از شبکه خارج شوید.

از این رو، توجه به این نکته ضروری است که VPN یک راه حل همه کاره برای پنهان کردن هویت شما به صورت آنلاین نیست. این فقط از ردیابی IP و مکان اصلی شما توسط وب سایت ها جلوگیری می کند و اتصال شما را ایمن می کند.

آیا شرکت های VPN فعالیت شما را ثبت می کنند؟

چندین شرکت VPN ادعا می کنند که هیچ یک از فعالیت های شما را ثبت نمی کنند. اما اگر آنها شواهدی برای تأیید این موضوع ندارند، شما فقط حرف آنها را می گویید.

هیچ سیستمی ۱۰۰% ضد احمق نیست. حوادث امنیتی می توانند و با سرورهای VPN اتفاق بیفتند. به عنوان مثال، یک سرور NordVPN در سال ۲۰۱۸ هک شد. پس از این، مهاجم دسترسی آسان‌تری به انجام یک حمله Man-in-the-Middle داشت. هنگامی که آنها این کار را انجام دادند، شما می توانید یک اتصال واحد را رهگیری کنید.

یکی دیگر از ارائه دهندگان خدمات VPN، Windscrib VPN، نیز در سال ۲۰۲۱ دچار نقض شد.

بسیاری از خدمات VPN قابل اعتماد هستند، اما مهم است که اطمینان حاصل شود که آنها می توانند از ادعاهای خود مبنی بر عدم ثبت اطلاعات شما پشتیبان تهیه کنند. تا حدی می توانید به حسابرسی های شخص ثالث که توسط آنها به نمایش گذاشته شده است اعتماد کنید.

خط مشی عدم ثبت یک VPN باید به شما اطمینان دهد، اما به شما چراغ سبز برای کشف فعالیت های غیرقانونی نمی دهد  و بسیاری از ارائه دهندگان به صراحت بیان می کنند که نمی توانید از خدمات آنها برای چنین اهدافی استفاده کنید.

چه زمانی به VPN نیاز دارید؟

درک اینکه چرا و چه زمانی VPN مفید است ضروری است. این باید به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا اصلاً به آن نیاز دارید یا خیر.

برای شروع، زمانی که باید آدرس IP خود را از یک وب سایت یا سرویس مخفی کنید، به VPN نیاز دارید.

امکان مخفی کردن آدرس IP اصلی و اتصال از طریق سرورهای کشورهای مختلف به شما امکان می دهد محدودیت های زمین شناسی را رفع انسداد کنید. و فراتر از آن، شما همچنین می توانید مکان اصلی خود را با به نظر رسیدن از جایی دیگر ایمن نگه دارید. این باید هنگام تلاش برای دسترسی به خدمات محدود، یا زمانی که به دنبال مصرف محتوایی است که فقط برای برخی کشورها در دسترس است، مفید باشد.

علاوه بر این، اگر شما یک کاربر آگاه به حریم خصوصی هستید، یک VPN می تواند از ورود یا جاسوسی از فعالیت شما توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) جلوگیری کند.

ISP شما ممکن است بتواند تشخیص دهد که از VPN استفاده می کنید. اما وقتی با آن ارتباط برقرار می کنید نمی توانند بفهمند شما چه می کنید.

VPN همچنین برای حل مشکلات اتصال خاص مفید است. به عنوان مثال، زمانی که نمی توانید به یک وب سایت متصل شوید، امتحان کردن آن با استفاده از VPN راه حلی برای بررسی اینکه آیا مشکل از مرورگر یا ISP یا وب سایت شما است یا خیر.

آیا می توانید بدون VPN خصوصی بمانید؟

بدون VPN، می توانید کارهای مشابهی مانند جلوگیری از جاسوسی ISP از فعالیت شما و رفع انسداد سایت های محدود را انجام دهید.

تنها چیزی که نیاز دارید یک سرویس DNS امن است .

به عنوان مثال، رفع انسداد محتوای Netflix را می توان با استفاده از یک سرویس SmartDNS انجام داد که به شما امکان می دهد هنگام اتصال به سرویس، مکان خود را تغییر دهید. در مورد دیگر، یک سرویس DNS مانند NextDNS می تواند به شما کمک کند تا ردیاب ها را مسدود کرده و از ردیابی بومی در تلفن های هوشمند خود جلوگیری کنید.

یک سرویس DNS همچنین دارای امتیازاتی است که در عین داشتن گزینه های پیکربندی مختلف، تأثیری بر سرعت اتصال اینترنت شما ندارد.

با کمک DNS از طریق HTTPS، تمایز پرس و جوهای DNS رمزگذاری شده و اتصالات وب HTTPS معمولی دشوار است. بنابراین، این درخواست‌های DNS شما را خصوصی می‌کند  و به ISPها یا دولت اجازه نمی‌دهد به راحتی فعالیت آنلاین شما را ردیابی کنند.

اگر چندین دستگاه دارید، راه‌اندازی آن می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما سرویس‌هایی مانند NextDNS و ControlD آن را آسان‌تر از همیشه کرده‌اند.

البته، یک DNS از نظر حفظ حریم خصوصی و امنیت با VPN همخوانی ندارد. یک سرویس DNS ممکن است آدرس IP شما را پنهان نکند و مطمئناً راه حلی برای دانلود خصوصی فایل ها با استفاده از تورنت نیست.

شما برای همه چیز به VPN نیاز ندارید

در حالی که VPN می تواند از نظر حفظ حریم خصوصی و امنیت مفید باشد، شما برای همه چیز به آن نیاز ندارید.

اگر تنها چیزی که نیاز دارید جلوگیری از جاسوسی ISP از فعالیت شما است، یک سرویس DNS خوب باید این کار را انجام دهد. و همچنین باید تجربه مرور شما را در این فرآیند بهبود بخشد.

از این رو، استفاده از یک سرویس DNS خصوصی باید برای اکثر کاربران کافی باشد.

با این حال، اگر به قابلیت های رفع انسداد بهتر، یک تونل اتصال رمزگذاری شده و آدرس های IP مختلف نیاز دارید، یک VPN باید انتخاب شما باشد.

با HiVPN همیشه ایمن بمانید

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۵, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…