DNS، VPN و Smart DNS: کدام یک برای شما مناسب است؟

۵/۵ - (۱۹ امتیاز)

DNS، VPN و Smart DNS: کدام یک برای شما مناسب است؟

وقتی به سراسر دنیا سفر می کنید محتوای وب همیشه یکسان نیستاکثر کشورها محدودیت‌های خاصی دارند که می‌تواند جریان را هنگام سفر مختل کندبا این حال ابزارهای DNS، VPN و Smart DNS وجود دارند که به شما کمک می کنند از سریال های مورد علاقه خود در خارج از کشور لذت ببریددر اینجا نحوه کار آنها آمده است. لطفا با hivpn همراه باشید.

DNS چیست؟

سیستم های نام دامنه (یا DNS) مانند دفترچه آدرس اینترنت هستند. شما از طریق نام‌های دامنه (مانند https://h-vpn.com) به وب‌سایت‌ها دسترسی دارید ، اما این نام‌های دامنه به آدرس‌های IP که رایانه‌ها توسط DNS استفاده می‌کنند ترجمه می‌شوند. سپس مرورگر شما می تواند آدرس URL را پردازش کرده و شما را به یک وب سایت متصل کند.

سرورهای DNS این آدرس های IP را ذخیره می کنند تا مجبور نباشید آنها را به خاطر بسپارید. میلیون ها نفر از آنها وجود دارد، بنابراین بدون DNS، اینترنت یک آشفتگی وحشی و پیچیده خواهد بود.

Smart DNS چیست؟

سرویس DNS هوشمند آدرس DNS ارائه شده توسط ISP شما را با آدرسی برای سرور دیگری جایگزین می کند. مکان به زیرساخت سرور ارائه دهنده بستگی دارد. این به شما امکان می دهد به محتوای مسدود شده جغرافیایی دسترسی داشته باشید زیرا وب سایت فکر می کند که شما در مکان دیگری هستید. مهم است که توجه داشته باشید که این یک آدرس IP جدید به شما نمی دهد – فقط نحوه مشاهده آدرس IP شما توسط وب سایت را تغییر می دهد.

بهترین DNS برای استفاده

به طور معمول، دستگاه های شما از سرورهای DNS ارائه شده توسط ISP شما استفاده می کنند، که راحت است اما به ISP شما اجازه می دهد تا کارهای شما را ردیابی کند. شما می‌توانید یک ارائه‌دهنده DNS متفاوت انتخاب کنید، اما همیشه هنگام انتخاب یکی از آنها باید جنبه‌های زیر را در نظر بگیرید:

حفظ حریم خصوصی . مطمئن شوید که DNS آدرس IP شما را ثبت نمی کند یا داده های مرور شما را ردیابی نمی کند. همچنین، مطمئن شوید که شرکت DNS داده های کاربران خود را به اشخاص ثالث نمی فروشد.

سرعت . همیشه بررسی کنید که سرعت سرویس DNS متناسب با نیازهای شما باشد.

زیرساخت های سرور . اطمینان حاصل کنید که سرویس دارای سرورهای کافی در نزدیکی خود است تا اتصال پایدار و بهترین سرعت را برای شما فراهم کند.

حفاظت . برخی از سرورهای DNS از سایت‌های فیشینگ یا حملات بدافزار محافظت می‌کنند.

مراقبت از مشتری بزرگ .

با این حال، یافتن سرویسی که همه این مزایا را ارائه دهد دشوار است.

DNS هوشمند در مقابل VPN

اگرچه برخی از عملکردهای Smart DNS و VPN (شبکه های خصوصی مجازی ) با هم همپوشانی دارند، اما کاملاً متفاوت هستند.

 

DNS هوشمند

طرفداران:

سبک و سریع، زیرا از پروتکل های رمزگذاری پیچیده مانند VPN استفاده نمی کند.

معمولاً یک گزینه ارزان تر از VPN است.

می توان برای دسترسی به محتوای جغرافیایی مسدود شده استفاده کرد.

معایب:

رمزگذاری ایمن ارائه نمی دهد.

نمی توانید IP خود را پنهان کنید، بنابراین هنوز هم می توانید توسط ارائه دهنده خدمات خود ردیابی شوید.

راه اندازی برای کاربران غیر باتجربه پیچیده تر است.

خدمات DNS با کیفیت می تواند به اندازه یا بیشتر از یک VPN هزینه داشته باشد اما مزایای زیادی را ارائه نخواهد کرد. هکرها همچنین می توانند یک حمله جعل DNS انجام دهند و شما را به وب سایت های جعلی هدایت کنند.

VPN

طرفداران:

با رمزگذاری داده های شما به طور کامل از ترافیک شما محافظت می کند تا هکرها، آژانس های نظارتی و ISP ها نتوانند آن را ببینند.

با تغییر IP خود ناشناس ماندن را به شما می دهد تا نتوانید ردیابی شوید.

می تواند برای دسترسی به محتوای جغرافیایی مسدود شده استفاده شود.

راه اندازی VPN های Premium بسیار آسان است.

ارائه دهندگان VPN عملکردهای اضافی زیادی را ارائه می دهند، از جمله محافظت از بدافزار ،کیل سوئیچ خودکار و غیره.

معایب:

گران تر؛

بسیار کندتر است زیرا رمزگذاری کامل و تغییر IP را فراهم می کند.

هنگام مقایسه خدمات DNS و VPN، باید موارد زیر را در نظر بگیرید:

پخش آنلاین ویدیو. DNS به دلیل ماهیت سبکش گزینه بهتری است. از رمزگذاری استفاده نمی کند، بنابراین می توانید از سرعت کامل اتصال اینترنت استاندارد خود لذت ببرید. با این حال، به خاطر داشته باشید که VPN ها همیشه سرعت اتصال شما را کاهش نمی دهند .

کار در محیطی که توسط دولت محدود شده است. فقط VPN ها می توانند محافظت و ناشناس بودن کامل را به شما اعطا کنند. DNS هوشمند همچنین نمی تواند فایروال ها را دور بزند.

مدیریت داده های حساس برخلاف DNS، VPN ها ترافیک شما را رمزگذاری می کنند و آن را از حملات انسان میانی ایمن می کنند.

به طور خلاصه، یک DNS به حل وب سایت یا سرویسی که می خواهید به آن دسترسی داشته باشید کمک می کند. ویژگی اصلی این است که به جای اینکه کاربر مجبور باشد آدرس صحیح را جستجو کند، سیستم نام دامنه این کار را به صورت خودکار انجام می دهد.

هنگامی که از یک DNS هوشمند استفاده می شود، آدرس DNS ارائه شده توسط ISP شما با یک آدرس جدید لغو می شود.

با این حال، یک VPN داده ها و فعالیت آنلاین شما را رمزگذاری می کند. اگرچه ممکن است از یک DNS کندتر باشد، VPN با مجموعه ای از محافظت از حریم خصوصی بسته بندی می شود.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : آذر ۲۵, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

HiVPN بهترین VPN برای سفر است
VPN -
آبان ۱, ۱۴۰۱

HiVPN بهترین VPN برای سفر است

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) HiVPN بهترین VPN برای سفر است سفر احتمالا بهترین زمان برای استفاده از VPN است، و نه فقط به این دلیل که بسیاری از کشورها اینترنت را سانسور می کنند. به احتمال زیاد زیاد در حال جابجایی هستید و به مجموعه کاملی از…

خرید vpn برای ios جدید
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

خرید vpn برای ios جدید

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) خرید vpn برای ios جدید یک VPN iPhone می تواند محتوای محدود جغرافیایی را رفع انسداد کند، ISP شما را از ردیابی و کاهش سرعت شما باز دارد، ترافیک شما را رمزگذاری می کند تا از داده های شما محافظت…

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN
VPN -
مهر ۲۷, ۱۴۰۱

۱۰ دلیل برای استفاده از VPN

۵/۵ - (۹ امتیاز) ۱۰ دلیل برای استفاده از VPN VPN (شبکه خصوصی مجازی) یک نرم افزار ساده است که برای محافظت از حریم خصوصی آنلاین شما ایجاد شده و با ناشناس کردن ترافیک و مکان شما زندگی را برای هکرها سخت تر می کند. اما می…