انگشت نگاری دستگاه: ردیابی که نمی توانیم از آن اجتناب کنیم؟

۵/۵ - (۵ امتیاز)

انگشت نگاری دستگاه: ردیابی که نمی توانیم از آن اجتناب کنیم؟

مردم می خواهند منحصر به فرد باشند و در دنیای واقعی از دیگران متمایز باشند، اما هنگام آنلاین شدن، حفظ حریم خصوصی و ناشناس ماندن چیزی است که برای آن تلاش می کنند. با این حال، به دلیل اثر انگشت دستگاه، دستیابی به آن چندان آسان نیست، زیرا هر وب سایتی که بازدید می کنید می تواند ردیابی شود، در سراسر اینترنت ردیابی باقی بماند و نمایه دیجیتال شما ایجاد شود. در ادامه مطلب با HiVPN همراه باشید.

انگشت نگاری دستگاه چیست؟

انگشت نگاری دستگاه که به عنوان انگشت نگاری مرورگر نیز شناخته می شود، تکنیکی است که برای شناسایی تک تک کاربران وب با جمع آوری اطلاعات مربوط به تنظیمات مرورگر و پیکربندی سیستم آنها استفاده می شود.

اثر انگشت شامل وضوح صفحه نمایش، فونت های پشتیبانی شده، منطقه زمانی، سیستم عامل، نسخه مرورگر، پلاگین های نصب شده و سایر مشخصات است که مجموعه ای منحصر به فرد را ایجاد می کند که با سایر کاربران اینترنت مقایسه می شود.

به سختی می توان کسی را پیدا کرد که از مرورگری استفاده کند که به طور یکسان برای مرورگر شما سفارشی شده است، بنابراین اینجاست .«اثرانگشت» منحصر به فرد آنلاین شما.

هنگامی که از شما انگشت نگاری شد، برای اشخاص ثالث حتی راحت تر می شود که اطلاعات بیشتری در مورد شما از طریق رفتار آنلاین شما جمع آوری کنند. به زبان ساده، هر وب‌سایتی که بازدید می‌کنید، هر محصولی که مشاهده می‌کنید، برنامه‌های تلویزیونی که پخش می‌کنید، اخباری که می‌خوانید و اساساً هر حرکت دیگری که در اینترنت انجام می‌دهید ردی از خود بر جای می‌گذارد. به این ترتیب مشخصات دقیق خود را بر اساس علایق خود ایجاد کنید

. اگر کاربران آنلاین نگران حریم خصوصی، کوکی‌های مرورگر خود را به طور منظم حذف کنند تا از ارائه داده‌های خود برای وب‌سایت‌ها جلوگیری کنند، انگشت نگاری دستگاه به این روش کار نمی‌کند. این در واقع بسیار فراتر است، فناوری اثرانگشت برای جمع‌آوری داده‌ها به جای کوکی‌ها به جاوا اسکریپت متکی است و می‌تواند فعالیت کاربران را حتی زمانی که کوکی‌ها غیرفعال هستند ردیابی کند. جای تعجب نیست که نام آن را به دست آورده است .

فناوری اثرانگشت برای جمع‌آوری داده‌ها به جای کوکی‌ها به جاوا اسکریپت متکی است و می‌تواند فعالیت کاربران را حتی زمانی که کوکی‌ها غیرفعال هستند ردیابی کند. جای تعجب نیست که نام آن را به دست آورده است هیولاهای بدون کوکی.

علاوه بر این، تا همین اواخر، اثر انگشت دستگاه با این فرض کار می کرد که یک شخص همیشه از یک مرورگر واحد استفاده می کند، در حالی که جابجایی بین دو یا چند مرورگر مختلف می توانست الگوریتم «اثر انگشت» را خراب کند یا ردیابی را با مشکل مواجه کند. روش جدید توسعه یافته، اثر انگشت متقابل مرورگر ، به اندازه کافی پیچیده است تا کاربران را در چندین مرورگر شناسایی و ردیابی کند و با دقت بیشتری نسبت به قبل – ۹۹.۲٪ از کاربران با موفقیت با این تکنیک جدید انگشت نگاری شدند. این یک پیروزی برای علم کامپیوتر است، اما حریم خصوصی آنلاین به پشت ضربه می زند.

آیا کاربردهای خوبی برای اثرانگشت مرورگر وجود دارد؟

کاربردهای انگشت نگاری مرورگر از سازنده تا مخرب است. در ابتدا، تکنیک انگشت نگاری مرورگر برای بانک ها توسعه یافت و قرار بود با شناسایی رفتار مشکوک افراد، به عنوان یک اقدام پیشگیری از کلاهبرداری آنلاین عمل کند. امروزه، با در دسترس قرار گرفتن برای راه اندازی در هر وب سایت، اثر انگشت دستگاه حریم خصوصی هر کاربر را در سراسر اینترنت تهدید می کند. شرکت های تبلیغاتی و بازرگانان آنلاین بزرگترین بازیگران این بازی هستند. پروفایل دقیق مصرف کننده برای هدف گذاری دقیق و ارائه تبلیغات سفارشی که سود بالایی به همراه دارد بسیار ارزشمند است. یعنی بازاریابان و تبلیغ‌کنندگان این قدرت را دارند که از اطلاعات شخصی شما برای کسب درآمد استفاده کنند. حتی تهدیدکننده‌تر، اگر توسط هکرها قابل دسترسی باشد، «اثر انگشت» دیجیتال ممکن است داده‌های حساس شما را فاش کند.

آیا می توانید اثر انگشت مرورگر را متوقف کنید؟

متأسفانه، نمی‌توانید «اثر انگشت» آنلاین خود را به طور کامل ناپدید کنید، اما اقدامات خاصی وجود دارد که حداقل می‌تواند آن را کمی محو کند. از آنجایی که تکنیک جدید مرورگر متقابل اجتناب از اثر انگشت را تقریبا غیرممکن می‌کند، تکنیک‌های زیر گام‌های مفیدی هستند تا ردیابی شما را برای مرورگرهای وب سخت‌تر کنند.

شماره ۱: از یک مرورگر محبوب استفاده کنید

قاعده این است که هرچه کمتر در اینترنت متمایز شوید، حریم خصوصی بیشتری خواهید داشت. انتخاب نسخه اصلاح نشده (یعنی بدون نصب پلاگین) از یک مرورگر محبوب، مانند کروم برای سیستم عامل ویندوز ۱۰ که به تازگی نصب شده است، شما را در میان کاربران اینترنت کمتر آشنا به فناوری ترکیب می کند.

شماره ۲ سیستم و مرورگر را به روز نگه دارید

فعال کردن به روز رسانی خودکار اطمینان حاصل می کند که از آخرین نسخه سیستم عامل و مرورگر خود استفاده می کنید. بنابراین، شما به جمع کاربران شبیه به هم می‌پیوندید و از اصلاحات و بهبودهای امنیتی سیستم به‌روز می‌شوید.

شماره ۳: جاوا اسکریپت و فلش را غیرفعال کنید

نرم افزار انگشت نگاری دستگاه بر روی جاوا اسکریپت یا فلش اجرا می شود، بنابراین غیرفعال کردن آنها یکی از قوی ترین دفاع ها در برابر ردیابی خواهد بود. با این حال، آماده باشید که با انجام این کار، تجربه مرور شما بدتر خواهد شد، زیرا بسیاری از وب‌سایت‌ها بدون جاوا اسکریپت به درستی کار نمی‌کنند و همچنین ویژگی‌های کاربرپسندی که معمولاً روی Flash اجرا می‌شوند از بین خواهند رفت.

شماره ۴: در حالت خصوصی مرور کنید

مرور در حالت خصوصی یا ناشناس یا پاک کردن کوکی ها پس از هر جلسه، مقدار اطلاعات اضافه شده به «اثر انگشت» شما را اندکی کاهش می دهد. با این وجود، ویژگی های مرورگر شما همچنان قابل نظارت است.

شماره ۵: از سرویس VPN استفاده کنید

مرور با یک سرویس VPN (شبکه خصوصی مجازی) فعال باعث می شود آدرس IP واقعی شما به «اثر انگشت» آنلاین شما اضافه نشود. از آنجایی که بسیاری از کاربران با عادت ها و پیشینه های مختلف مرور به سرورهای VPN متصل می شوند، شناسایی فردی از نظر ارتباط با آدرس IP غیرممکن می شود. به همین دلیل، یک سرویس VPN پرکاربرد ترجیح داده می‌شود: دارای جمعیت بیشتری از کاربران برای گم شدن و سرورهای مختلفی برای اتصال به منظور به دست آوردن آدرس IP متفاوت مکرر. HiVPN با بیش از ۳۰۰ سرور در اکثر نقاط کشوریک انتخاب هوشمندانه برای کسانی است که حریم خصوصی و امنیت خود را گرامی می‌دارند، می‌خواهند بدون محدودیت از اینترنت لذت ببرند و در هنگام آنلاین شدن احساس امنیت کنند. زمان نشان خواهد داد که اثر انگشت به چه دستگاهی تبدیل خواهد شد و قوانین حفظ حریم خصوصی چگونه (انگشت‌های رد شده) مانع آن خواهد شد. در حال حاضر، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که اقدامات امنیتی بیشتری را به تنهایی انجام دهید تا «اثر انگشت» دیجیتالی خود را مبهم تر کنید.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : دی ۲۹, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…