رمزگذاری دستگاه در ویندوز ۱۱ کار نمی کند؟

۵/۵ - (۱۰ امتیاز)

رمزگذاری دستگاه در ویندوز ۱۱ کار نمی کند؟

رمزگذاری دستگاه از داده های شما محافظت می کند. HiVPN به شما می گوید چگونه می توان آن را روی ویندوز ۱۱ کار کرد؟

مایکروسافت فقط ویژگی های طراحی چشم نواز و ابزارهای بهره وری مفید را به ویندوز ۱۱ اضافه نکرده است. سیستم عامل جدید همچنین دارای برخی ارتقاءهای مفید، به ویژه در مورد امنیت است. ویژگی داخلی Device Encryption یکی از آن بهبودهای امنیتی است.

Device Encryption از ویندوز ۱۰ در دسترس بوده است. با توجه به اینکه، اگرچه مایکروسافت تلاش زیادی برای افزایش امنیت و اطمینان از سازگاری انجام داده است، هنوز مشکلاتی وجود دارد که هر از گاهی ایجاد می شود، مانند زمانی که Device Encryption به درستی کار نمی کند. علت این مشکل چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟ بیایید بررسی کنیم.

رمزگذاری دستگاه چیست؟

رمزگذاری یک دستگاه به معنای درهم‌سازی داده‌ها در کدهای غیرقابل خواندن است، بنابراین هر کسی نمی‌تواند بدون رمز عبور یا کلید بازیابی به آن دسترسی داشته باشد. داده ها (به نام “متن ساده”) با استفاده از یک الگوریتم رمزگذاری (به نام “متن رمز”) در قالبی غیرقابل خواندن کدگذاری می شوند. برای رمزگشایی این داده‌های بی‌معنی، کاربر باید به کلید بازیابی یا رمز عبور دسترسی داشته باشد.

ویژگی Device Encryption در ویندوز ۱۱ از داده های دستگاه آنها محافظت می کند.

چرا رمزگذاری دستگاه در ویندوز ۱۱ کار نمی کند؟

برای اینکه بفهمیم چرا Device Encryption ممکن است در رایانه خانگی ویندوز ۱۱ شما کار نکند، باید دو ویژگی را که به آن متصل است بدانیم Sleep و Modern Standby

در حالت Sleep، رایانه برای صرفه جویی در مصرف انرژی، تمام عملیات خود را متوقف می کند. همه اسناد و برنامه های باز در حافظه دسترسی تصادفی (RAM) کپی می شوند و کامپیوتر وارد حالت کم مصرف می شود. رایانه شما در این حالت قفل و رمزگذاری شده است و مایکروسافت برای انجام این کار از BitLocker استفاده می کند. نسخه BitLocker در Windows 11 Home مانند Windows 11 Pro دارای ویژگی های پیشرفته نیست، که می تواند منجر به مشکلاتی مانند زمان بیداری طولانی تر شود.

مایکروسافت برای مقابله با این مشکل، Modern Standby را معرفی کرد، که رایانه‌های شخصی ویندوز را قادر می‌سازد تا سریع‌تر بین حالت‌های روشن و خاموش حرکت کنند. این ویژگی به برنامه های خاصی اجازه می دهد تا زمانی که رایانه شما وارد حالت خواب رمزگذاری شده می شود، در پس زمینه اجرا شوند. با این حال، برای رمزگشایی داده های رمزگذاری شده در حالت خواب، Modern Standby باید به Device Encryption دسترسی داشته باشد.

هنگام نوشتن این مقاله، ویژگی Modern Standby در برخی از رایانه های شخصی خانگی ویندوز ۱۱ در دسترس نیست. متأسفانه، این باعث می شود که گزینه Device Encryption نیز وجود نداشته باشد، زیرا هر دو ویژگی به طور همزمان کار می کنند. در اصل، یک اشکال در رایانه خانگی ویندوز ۱۱ از رمزگذاری داده‌ها در زمانی که رایانه در حالت‌های کم مصرف قرار می‌گیرد، جلوگیری می‌کند.

چگونه بررسی کنیم که آیا رمزگذاری دستگاه در Windows 11 Home وجود ندارد یا خیر

در اینجا نحوه بررسی اینکه آیا Device Encryption در نسخه Home ویندوز ۱۱ شما وجود ندارد، آمده است:

 1. File Explorer را راه اندازی کنید و بهاین رایانه بروید .
 2. اکنون بررسی کنید که آیا نماد باز کردن قفل در کنار درایو C وجود دارد یا خیر. اگر یکی را پیدا کنید، به این معنی است که دستگاه شما رمزگذاری شده است.
 3. همچنین، می‌توانید تنظیمات ویندوز را با فشار دادن همزمان کلیدهای Windows + I باز کنید.
 4. در پنجره تنظیمات،از پنجره سمت چپ روی Privacy & security کلیک کنید و Device encryption را در قسمت سمت راست پیدا کنید. اگر نمی‌توانید رمزگذاری دستگاه را مطابق شکل زیر پیدا کنید، در نسخه خانگی ویندوز ۱۱ شما وجود ندارد.

Device Encryption را در Windows 11 Home فعال کنید

اگر ویژگی Device Encryption را در ویندوز ۱۱ خود دارید، روش های ذکر شده در زیر را برای فعال کردن آن دنبال کنید. با این حال، توجه به این نکته مهم است که قبل از اینکه بتوانید از رمزگذاری استفاده کنید، باید شرایط خاصی از جمله:

 • TPM Module 2.0 (Trusted Platform Module) با پشتیبانی از Modern Standby
 • TPM باید فعال باشد
 • سفت‌افزار UEFI (رابط میان‌افزار توسعه‌پذیر یکپارچه).

تنظیمات ویندوز را تغییر دهید

تنظیمات ویندوز شامل بخش حریم خصوصی و امنیت اختصاصی است که به شما امکان می دهد تنظیمات مربوطه را به راحتی سفارشی کنید. با یک حساب مدیر وارد ویندوز شوید.

سپس، این مراحل را دنبال کنید تا در صورتی که رمزگذاری دستگاه به طور پیش فرض فعال نیست، آن را فعال کنید.

 1. کلیدهایWindows + I را به طور همزمان روی صفحه کلید خود فشار دهید تا تنظیمات ویندوز باز شود.
 2. Privacy & security رااز پنجره سمت راست در پنجره تنظیمات انتخاب کنید و روی Device encryption در قسمت سمت راست کلیک کنید.
 3. کلیدرمزگذاری دستگاه را روشن کرده و پنجره تنظیمات را ببندید.

گزینه های دیگر برای رمزگذاری داده ها در Windows 11 Home

اگر نمی توانید گزینه Device Encryption را در تنظیمات ویندوز پیدا کنید، در اینجا چند گزینه دیگر وجود دارد که می توانید سعی کنید داده ها را در Windows 11 Home رمزگذاری کنید:

از OneDrive استفاده کنید

Microsoft OneDrive یک صندوق شخصی ارائه می دهد که به شما امکان می دهد با روش های احراز هویت قوی از محتوای حساس محافظت کنید، مانند اثر انگشت، چهره، پین، کدی که از طریق ایمیل یا پیامک برای شما ارسال می شود، یا کدی که در برنامه Microsoft Authenticator قرار داده شده است.

در اینجا نحوه استفاده از Personal Vault در Microsoft Drove برای رمزگذاری داده های خود آورده شده است:

 1. File Explorer را اجرا کنید وOneDrive را از قسمت سمت چپ انتخاب کنید.
 2. اکنون روی پوشهPersonal Vault در قسمت سمت راست دوبار کلیک کنید . OneDrive اولین باری که آن را باز می کنید، از کنترل حساب کاربری مجوز درخواست می کند.
 3. اکنون می توانید فایل های مورد نظر خود را به این پوشه انتقال دهید.

خرک پس از ۲۰ دقیقه از عدم فعالیت شما به طور خودکار قفل می شود. برای قفل کردن فوراً، در هر نقطه از پوشه کلیک راست کرده و Lock Personal Vault را انتخاب کنید . می‌توانید در همه دستگاه‌هایی که با یک حساب OneDrive وارد شده‌اند به این صندوق دسترسی داشته باشید.

از یک برنامه شخص ثالث استفاده کنید

یکی دیگر از راه های آسان برای رمزگذاری دستگاه ویندوز ۱۱، استفاده از یک برنامه شخص ثالث است.

چندین برنامه رمزگذاری منبع باز و رایگان وجود دارد که می تواند به شما در انجام این کار کمک کند، از جمله:

برنامه مورد نظر خود را نصب کنید و گزینه های رمزگذاری مانند کد پین یا رمز عبور را انتخاب کنید.

ویندوز ۱۱ خود را با رمزگذاری دستگاه رمزگذاری کنید

امیدواریم که تا کنون موفق شده باشید Device Encryption را در ویندوز ۱۱ فعال کنید.

استفاده از رمزگذاری برای محافظت از اطلاعات خصوصی و داده های حساس و افزایش ارتباطات بین مشتری و سرور ضروری است. بسیار مهم است که کامپیوتر خود را برای مدت طولانی بدون مراقبت رها کنید و نمی خواهید کسی در اطراف جاسوسی کند.

نویسنده : Hivpn
تاریخ ارسال : بهمن ۲۱, ۱۴۰۰

نوشته های مرتبط

آخرین مطالب مرتبط با خرید VPN از ما دنبال کنید

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم

۵/۵ - (۱۱ امتیاز) کوکی ها را فقط برای یک وب سایت پاک کنیم پاک کردن کوکی ها از مرورگر شما برای جلوگیری از حملات سایبری، کندی بارگذاری وب سایت و اطمینان از ایمن بودن اطلاعات شخصی شما مهم است. اما گاهی اوقات لازم نیست…

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) بهترین فضاهای مجازی برای کار و بازی «متا پاها را اعلام کرد» احتمالاً یکی از عناوین عجیب‌تر هفته گذشته از رویداد مجازی صاحب فیس‌بوک، متا کانکت بود. پیشینه: متا میلیاردها دلار برای فضای مجازی خود، Horizon Worlds هزینه کرده است، و با این…

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی
اینترنت -
آبان ۱, ۱۴۰۱

نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی

۵/۵ - (۱۰ امتیاز) نحوه شناسایی و جلوگیری از برنامه های جعلی با تلفن‌های هوشمند، می‌توانید برنامه‌هایی را دانلود کنید که کارهای شگفت‌انگیزی را با لمس یک دکمه انجام می‌دهند و اغلب به صورت رایگان. با این حال، سیب های بدی نیز وجود دارند: برنامه…